Hearthstone

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Hearthstone

Hearthstone.jpg
Gatunek karciana
Producent Blizzard Entertainment
Wydawca Blizzard Entertainment
Dystrybutor Blizzard Entertainment
Rok produkcji 2014
Premiera dubbingu 11 marca 2014
Platformy z dubbingiem PC, iOS

Hearthstone, pierwotnie Hearthstone: Heroes of Warcraft – sieciowa gra karciana wyprodukowana i wydana przez Blizzard Entertainment. Swoją światową premiera miała 11 marca 2014 roku.

O grze

Hearthstone to logiczna gra karciana. Oparta jest na modelu free to play z systemem mikropłatności, a głównym elementem rozgrywki są pojedynki online przeciwko innym osobom, z wykorzystaniem serwisu Battle.net. Twórcami Hearthstone jest studio Blizzard Entertainment, autorzy wielu wielkich hitów, jak choćby serie Diablo, StarCraft, Warcraft i World of Warcraft. Do prac nad produkcją został wyselekcjonowany specjalny, niewielki, zaledwie 15-osobowy zespół.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20686

Wersja polska

Kierownik QA: Michał Głębicki, Karol Sroka
Specjalista ds. lokalizacji: Krystyna Cesarz
Lokalizacja: Ryszard Chojnowski, Agnieszka Chęcińska, Łukasz Gładkowski, Mateusz Hasiński, Jakub Kaczmarek, Maciej Kowalik, Olga Kubis, Marta Niespodziewany, Jakub Rezmer, Maksymilian Rezmer, Michał Rygielski, Marcin Serkies, Adam Wilkans, Stanisław Żyrek
Udźwiękowienie wersji polskiej:

Reżyseria: Maciej Kowalski, Bartosz Wesołowski i inni
Tłumaczenie: Ryszard Chojnowski, Elżbieta Grzesiak, Andrzej Wróblewski – ALBION LOCALISATIONS
Dźwięk:

Montaż: Sławomir Czwórnóg
Kierownictwo produkcji: Karina Klimaszewska
Koordynator QA: Michał Bartczak, Olga Kupiec, Marcin Serkies, Staszek Żyrek
Udział wzięli:

  • Brygida Turowska
    • Jaina Proudmoore (Mag),
    • Sylwana Bieżywiatr,
    • Jaina (Pani Mrozu) (Rycerze Mroźnego Tronu)
  • Ewa Serwa-Galia
    • Valeera Sangwinar (Łotr; później zastąpiona przez Katarzynę Godlewską),
    • Ysera
  • Katarzyna Godlewska
    • Valeera Sangwinar (Łotr),
    • Valeera (Ostrze Pustki) (Rycerze Mroźnego Tronu)
  • Mariusz Leszczyński
    • Uther Światłodzierżca (Paladyn; później zastąpiony przez Marka Barbasiewicza),
    • Widzący z Kręgi Ziemi,
    • Mistrz miecznictwa,
    • Kapitan Południowych Mórz
  • Marek Barbasiewicz
    • Uther Światłodzierżca (Paladyn; po śmierci Mariusza Leszczyńskiego),
    • Uther (Hebanowy Miecz) (Rycerze Mroźnego Tronu)
  • Jacek Mikołajczak
    • Gul'dan (Czarnoksiężnik),
    • Czarny Rycerz,
    • Siepacz z Mroźnych Wilków
  • Mikołaj Klimek
    • Rexxar (Łowca),
    • Dowódca rajdu,
    • Arcymag,
    • Tyrion Fordring,
    • Prorok Velen,
    • Gwiezdny wysłannik,
    • Dożynkarz 4000 (Gobliny vs Gnomy),
    • Naganiacz mechów (Gobliny vs Gnomy),
    • Ogr ninja (Gobliny vs Gnomy),
    • Soggoth Oślizgły (Przedwieczni bogowie),
    • Rexxar (Łowca śmierci) (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Tyrion Fordring (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Dreszczołak (Wiedźmi Las),
    • Burgrak Bandzior (Przez płomienie spaczenia)
  • Dariusz Odija
    • Malfurion Burzogniewny (Druid),
    • Malfurion (Zaraza Wcielona) (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Książę Taldaram (Rycerze Mroźnego Tronu)
  • Grzegorz Pawlak
    • Garosz Piekłorycz (Wojownik),
    • Garosz (Pan Plagi) (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Grommasz Piekłorycz,
    • Wieszcz z Thrallmaru
  • Leszek Zduń
    • Anduin Wrynn (Kapłan),
    • Anduin (Żniwiarz Cieni) (Rycerze Mroźnego Tronu)
  • Andrzej Chudy
    • Thrall (Szaman),
    • Władca Areny,
    • Strażnik królów,
    • Arcymag Antonidas,
    • Thrall (Prorok Śmierci) (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Podniebny jeździec (Wielki turniej),
    • Potężny Strażnik Zagłady (Wielki turniej),
    • Treser rumaków (Wielki turniej)
  • Jan Kulczycki
    • Karczmarz,
    • Berserker z Amani,
    • Rozjemca Aldorów,
    • Strażnik Ozyrysa (Liga Odkrywców)

W pozostałych rolach:

  • Anna Apostolakis-Gluzińska
    • Wielka Wdowa Ferlina,
    • Lady Blaumeux,
    • Lyra, Okruch Słońca (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Turtolianka pramagini (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Turtolianka zbieraczka (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Umbra, Pieśniarka Duchów (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Alchemcizka Mrocznych Włości (Przedwieczni bogowie),
    • Prastara tarczowniczka (Przedwieczni bogowie)
  • Radomir Babiński
    • Asystent sztukmistrzyni (Obłędny festyn Lunomroku),
    • Szemrany uczestnik (Obłędny festyn Lunomroku)
  • Krzysztof Banaszyk
    • Edwin VanCleef,
    • Wilczy jeździec,
    • Doktor Huk (Projekt Hukatomba),
    • Don Fu (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Przyjazny barman (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Waldemar Barwiński
    • Szalony naukowiec,
    • Bombardier (Gobliny vs Gnomy),
    • Ogr Mogor (Gobliny vs Gnomy)
  • Adam Bauman
    • Kel'Thuzad (Klątwa Naxxramas),
    • Hodowca bestii (Wielki turniej),
    • Konny Argentu (Wielki turniej),
    • Lodowaty śniebold (Wielki turniej),
    • Zarządca koloseum (Wielki turniej)
  • Piotr Bąk
    • Piechur ze Złotych Włości,
    • Elita Kor'kronu,
    • Opiekun Bagna (Przedwieczni bogowie),
    • Samotny tropiciel (Przedwieczni bogowie),
    • Darius Crowley (Wiedźmi las)
  • Tomasz Bednarek
    • Miłko Gromiłło,
    • Mechinżynier Termowtyk (Gobliny vs Gnomy),
    • Płomienny Lewiatan (Gobliny vs Gnomy)
  • Andrzej BlumenfeldArcyzłodziej Rafaam (Liga Odkrywców)
  • Jarosław Boberek
    • Znachor,
    • Rycerz Srebrnej Dłoni,
    • Bandyta Nieskornych,
    • Kairn Krwawe Kopyto,
    • Ragnaros Władca Ognia,
    • Tauren wojownik,
    • Guzzler,
    • Sulfuron,
    • Łamacz trumien (Wiedźmi las)
    • Szaw (Wiedźmi las),
    • Awilo, Instruktor Gotowania (Wyjście z cienia)
  • Maksymilian Bogumił
    • Czaromiot (Wielki turniej),
    • Kiełzar totemistrz (Wielki turniej),
    • Lotny Kapitan Kragg (Wielki turniej)
  • Sonia BohosiewiczOsaczona odkrywczyni (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Mariusz Bonaszewski
    • Mirażysta (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Ozruk (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Jacek Bończyk
    • Łamacz zaklęć,
    • Strażnik Srebrnej Luny
  • Joanna BorerMłodsza inżynier
  • Kamila Boruta
    • Aviana (Wielki turniej),
    • Mistrzyni ceremoni (Wielki turniej)
  • Michalina Brudnowska
    • Czempionka Alexstrazy (Wielki turniej),
    • Eydis Ciemnozgubna (Wielki turniej),
    • Justycjariuszka Mariel (Wielki turniej),
    • Pretendentka z Darnassus (Wielki turniej)
  • January Brunov
    • Treser ogarów,
    • Agent WW7,
    • Porywacz,
    • Rycerz z Wichrogrodu
  • Jarosław BudnikBiały król (Pewnej nocy w Karazhanie)
  • Jacek BursztynowiczGenn Szarogrzywy (Wiedźmi las)
  • Ryszard Chojnowski
    • Wędrowiec Pustki,
    • Drakonid Tajny Agent (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Hobart Złotarąsia (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • „Mały przyjaciel” (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Trogg bestiarz (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Wkórlik sensei (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Ogr mięśniak (Gobliny vs Gnomy),
    • Kapłan uczty (Pewnej nocy w Kaharazanie),
    • Łomotrzyk (Pewnej nocy w Kaharazanie)
  • Wojciech Chorąży
    • Chochlik duplikator (Projekt Hukabomba),
    • Rekruter z laboratorium (Projekt Hukabomba),
    • Podtruwacz Polon (Projekt Hukatomba),
    • Saraad Mistrz Nexusa (Wielki turniej),
    • Strażnik Argentu (Wielki turniej)
  • Grzegorz Ciągardlak
    • Jajojumacz (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Sługa Kalimosa (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Tol'virski strażnik (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Krzysztof Cybiński
    • Generał Drakkisat,
    • Porucznik Kościostraży (Wielki turniej),
    • Rzezimieszek (Wielki turniej),
    • Sprzedawca przekąsek (Wielki turniej),
    • Zdziczały dzikun (Wielki turniej)
  • Robert Czebotar
    • Fartowny bukanier (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Jinyu Wodny Mówca (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Kozakus (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Licykant Szwindlo (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Pomniejszy bukanier (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Dawid Czupryński
    • Jeździec z Szado-Pan (Wielki turniej),
    • Tajemniczy pretendent (Wielki turniej),
    • Ulubieniec tłumu (Wielki turniej)
  • Jacek CzyżDon Sze (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Ewa DałkowskaPani Korzębina
  • Jarosław Domin
    • Finkosz Rogoźnik,
    • Zbir spółki Gitgeszeft,
    • Czempion Wichrogrodu,
    • Komandos Gromdardy,
    • Cierpliwy skrytobójca
  • Zbigniew Dziduch
    • Łowca grubego zwierza,
    • Feugen
  • Artur Dziurman
    • Atramedes (Czarna Góra),
    • Jednostka obronna Omnotron (Czarna Góra),
    • Widz walki (Czarna Góra),
    • Żarzyciel (Czarna Góra),
    • Hesutu Kamienny Wiatr (Wyjście z cienia)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Gnijąca Mira (Projekt Hukatomba),
    • Iluzjonistka Lotosu (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Przemytniczka Konfraterni (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Sierżant Sally (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Bożena Furczyk
    • Druidka Szabli (Wielki turniej),
    • Rzeźbiarka totemów (Wielki turniej),
    • Stajenna (Wielki turniej),
    • Starszy Krzyżowiec (Wielki turniej)
  • Piotr Furman
    • Eadric Czysty (Wielki turniej),
    • Śmiałek z Gromowych Urwisk (Wielki turniej),
    • Tragarz oręża (Wielki turniej),
    • Wilfred Bombik (Wielki turniej)
  • Paweł Galia
    • Sędziwy mag,
    • Straż Obywatelska,
    • Gnom eksperymentator (Gobliny vs Gnomy),
    • Goblin grzmotnik (Gobliny vs Gnomy),
    • Hemet Nesingwary (Gobliny vs Gnomy),
    • Piechota Gnomoreganu (Gobliny vs Gnomy)
  • Zuzanna Galia
    • Arkanolożka (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Cieniomantka (Gobliny vs Gnomy),
    • Pani Bólu (Gobliny vs Gnomy),
    • Tarczowniczka (Gobliny vs Gnomy)
  • Janusz German
    • Strażnik burzy,
    • Shaku Kolekcjoner (Liga Odkrywców),
    • Mgielna zjawa (Wiedźmi las)
  • Agnieszka Głowacka
    • Lunara,
    • Kaligrafka Sofia (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Korsarz naga (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Wścibska reporterka (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Piotr GogolAnubis, strażnik świątynny (Liga Odkrywców)
  • Bartłomiej Gola
    • Nauczyciel szermierki (Wielki turniej),
    • Pokorny giermek (Wielki turniej),
    • Pretendent z Dalaranu (Wielki turniej)
  • Tomasz Grochoczyński
    • Szef chochlików (Czarna Góra),
    • Wykidajło Czarnorytnych (Czarna Góra),
    • Żarzyciel Akolita (Czarna Góra)
  • Magdalena Herman-UrbańskaAranna Astrowidząca (Przez płomienie spaczenia)
  • Paulina Holtz
    • Agentka Lotosu (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Szalona duszomantka (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Maciej Jabłoński
    • Białooki (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Łowca szumowin (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Nakręcony szaberbot (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Nefrytowy rojnik (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Robert Jarociński
    • Druid Szponów,
    • Lord Victor Nefarius,
    • Nefarian,
    • Wiedziciel Czo,
    • Agent Lotosu (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Genzo Rekin (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Nefrytowy wódz (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Raza Spętany (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Szaku Kolekcjoner (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Szponokapłan Konfraterni (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Elżbieta Jędrzejewska
    • Elfia łuczniczka,
    • Szkarłatny krzyżowiec
  • Karolina Kalina-Bulcewicz
    • Flecistka z Wiedźmiego Lasu (Wiedźmi Las),
    • Technik Czarnoskrzydłego (Czarna Góra),
    • Analityczka Pustki (Projekt Hukabomba),
    • Koneserka eksperymentów
  • Barbara Kałużna
    • Astromantka (Projekt Hukatomba)
    • Doktor Morrigan (Projekt Hukabomba),
    • Krystalizatorka (Projekt Hukabomba),
    • Świadomość Omega (Projekt Hukabomba),
    • Kara Stamper (Wyjście z cienia)
  • Jakub Kamieński
    • Strażnik Słońca Tarim (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Zmiennoskorup (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Magdalena Karel
    • Aya Czarny Pazur (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Damulka z Gadżetonu (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Bombowa ekipa (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Klaudiusz KaufmannNożownik
  • Karina KlimaszewskaDostawca kryształów (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Tess Szarogrzywa (Wiedźmi las),
    • Elektromagnetyczna agentka (Projekt Hukabomba),
    • Silnik iskrowy (Projekt Hukabomba),
    • Specjalistka ds. fajerwerków (Projekt Hukabomba)
  • Michał KonarskiAnalityk z Otchłani
  • Zbigniew Konopka
    • Instruktor Razuwiusz,
    • Stalag,
    • Herold Pustki,
    • Mroczny kultysta,
    • Hobgoblin (Gobliny vs Gnomy),
    • Odmagiczniacz X-21 (Gobliny vs Gnomy),
    • Vol'jin (Gobliny vs Gnomy),
    • Oszalały wyznawca (Przedwieczni Bogowie),
    • Przedwieczna Groza (Przedwieczni Bogowie),
    • Przywoływacz Zmierzchu (Przedwieczni Bogowie),
    • Śmiałek Krwawego Kopyta (Przedwieczni Bogowie)
  • Jacek Kopczyński
    • Rekrut Srebrnej Dłoni,
    • Illidan Burzogniewny,
    • Strzelec z Żelaznej Kuźni
  • Elżbieta Kopocińska
    • Mała egzorcystka (Gobliny vs Gnomy),
    • Tycia wyklinaczka (Gobliny vs Gnomy)
  • Filip KosiorMistrz Wiżg Fu (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Maciej KowalikPożogowiec (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Maciej Kowalski
    • Czo'gal (Przedwieczni Bogowie),
    • Jan (Gobliny vs Gnomy),
    • Łomotobot (Gobliny vs Gnomy),
    • Minimag (Gobliny vs Gnomy),
    • Trogg twardopaszczy (Gobliny vs Gnomy),
    • Wilk morski (Gobliny vs Gnomy),
    • Pomiot Cieni,
    • Garr,
    • Nadzorca Omokk,
    • Razorgore Wyzowolony,
    • Brzytworóg Nieokiełznany,
    • Aktywacja Toksytrona,
    • Plugawiciel
  • Robert Kowalski
    • Czempion Światłości (Wielki turniej),
    • Milczący rycerz (Wielki turniej),
    • Mistrz lansjer (Wielki turniej),
    • Sabotażysta (Wielki turniej)
  • Jacek Król
    • Bain Krwawe Kopyto,
    • Grubiański sierżant,
    • Opiekun Gaju,
    • Ogr z Głazograbych,
    • Okrutny nadzorca,
    • Czarny Król (Pewnej nocy w Karazhanie),
    • Król Lisz (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Pretendent z Orgrimmaru (Wielki turniej),
    • Rycerz Ostępów (Wielki turniej),
    • Strażnik Gniewu (Wielki turniej)
    • Żongler płomieni (Wielki turniej)
  • Magdalena KrylikLinzi Krwawolica (Wyjście z cienia)
  • Agnieszka Kunikowska
    • Krwawa królowa Lana'thel (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Biała Dama (Wiedźmi las),
    • Marei Tkaczka (Wyjście z cienia)
  • Robert KuraśKhadgar
  • Krzysztof KurekPoszukiwacz przygód
  • Szymon Kuśmider
    • Grozołuski tropiciel (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Zamarznięty miażdżyciel (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Lord Kościejec (Rycerze Mroźnego Tronu)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Kobold geomanta,
    • Nat Pagle,
    • Ekranowany minibot (Gobliny vs Gnomy),
    • Klekotnik Wyśrubny (Gobliny vs Gnomy),
    • Żelazny sensei (Gobliny vs Gnomy)
  • Cezary Kwieciński
    • Nadiskrownik Opiłek,
    • Licytator z Gadżetonu,
    • Mag z Dalaranu,
    • Dowódca Argentu,
    • Stróż Mogu'szanu,
    • Kapitan Zielonoskóry
  • Dominika Łakomska
    • Eliza, pierwsza badaczka (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Lansjerka z Gadżetonu (Wielki turniej),
    • Pani Jeziora (Wielki turniej),
    • Upadły bohater (Wielki turniej),
    • Waleczna łuczniczka (Wielki turniej)
  • Weronika ŁukaszewskaToki Czasokrętka (Wiedźmi las)
  • Wojciech Machnicki
    • Morios (Pewnej nocy w Karazhanie),
    • Karenthad Prime (Przez płomienie spaczenia)
  • Tomasz Marzecki
    • Malorn (Gobliny vs Gnomy),
    • Mechano Wzmacniano (Gobliny vs Gnomy),
    • N'Zoth, skaziciel (Przedwieczni Bogowie),
    • Anomalus (Przedwieczni Bogowie),
    • Strachostwór (Przedwieczni Bogowie)
  • Włodzimierz MatuszakN'Zoth, czarnoksiężnik
  • Maksymilian MichasiówRakaniszu (Wyjście z cienia)
  • Józef Mika
    • Szalony bombiarz,
    • Czeladnik Purpurowych,
    • Papuga kapitana
  • Cezary Morawski
    • Lord Thaurissan (Czarna Góra),
    • Magmatron (Czarna Góra)
  • Carolin Mrugała
    • Pędząca z flagą,
    • Lady Alisstra,
    • Gnomka Szeregowa,
    • Legionistka,
    • Lady Sinestra,
    • Nexus Lord
  • Andrzej Niemirski
    • Bukanier (Wielki turniej),
    • Szemrany handlarz (Wielki turniej),
    • Tyci Rycerz Zła (Wielki turniej)
  • Przemysław Nikiel
    • Wódz Mroźnych Wilków,
    • Dziki piromanta,
    • Ogrzy mag,
    • Wieczny Wartownik (Przedwieczni Bogowie),
    • Bolf Walitarcza (Wielki turniej),
    • Dowódca garnizonu (Wielki turniej),
    • Kiełzar lansjer (Wielki turniej),
    • Nikczemny wichrzyciel (Wielki turniej)
  • Cezary NowakMal'Ganis (Gobliny vs Gnomy)
  • Monika Obara
    • Kriomantka (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Obskórna wieprzmama (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Płatnerz z zaułka (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Promotorka walk (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Przewoźniczka z Gadżetonu (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Amara, strażniczka nadziei (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Burzawica (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Turtolianka nadskorupia (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Ryszard Olesiński
    • Anub'arak,
    • Flut Famiglut (Projekt Hukatomba),
    • Floopidius Floop (Liga Odkrywców)
  • Sławomir Pacek
    • Sir Zelog,
    • Kwatermistrz (Gobliny vs Gnomy),
    • Neptulon (Gobliny vs Gnomy)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Gnomka wynalazca,
    • Ryzykancka rakieterka,
    • Burzyczka (Projekt Hukatomba),
    • Burzołapka (Projekt Hukatomba),
    • Chichocząca laborantka (Projekt Hukatomba),
    • Nekrotechniczka (Projekt Hukatomba),
    • Burzyczka (Projekt Hukatomba),
    • Historyczka Otchłariona (Pewnej nocy w Karazhanie),
    • Zamaskowani łowczyni (Pewnej nocy w Karazhanie)
  • Wojciech PaszkowskiArcyzłoczyńca Rafaam (Wyjście z cienia)
  • Bodek PezdaBiałooki (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Monika Pikuła
    • Chemiczka Konfraterni (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Pani Mikstur (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Przekupka z zaułka (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Krzysztof Plewako-Szczerbiński
    • Harrison Jones,
    • Szalony łowca,
    • Chochlik krwi,
    • Kolczasty motowieprz (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Kramarz z Posępnego Zaułka (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Marin Warzyłgarz (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Sensei cienia (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Wieprzowiec z Tanaris (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Żarobuch Palibrody (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Druid Kłów (Gobliny vs Gnomy),
    • Gobliński saper (Gobliny vs Gnomy),
    • Lewitujący obserwator (Gobliny vs Gnomy),
    • Snajper Parochlebców (Gobliny vs Gnomy),
    • Szkarłatny czyściciel (Gobliny vs Gnomy),
    • Troggzor Zieminator (Gobliny vs Gnomy),
    • Arcybiskup Benedykt (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Zgnilec (Rycerze Mroźnego Tronu)
  • Marcin Popczyński
    • Kraal Wyzwolony (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Ork Czarcidusza (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Worgen cwaniak (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Wykidajło z zaplecza (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Filip Przybylski
    • Barnes (Pewnej nocy w Karazhanie),
    • Julianne (Pewnej nocy w Karazhanie)
  • Małgorzata PuzioNomka Nekrofizia
  • Miłogost Reczek
    • Arcymag Arugal (Wiedźmi las)
    • Zzeraku Przyzwany (Wejście smoków)
  • Jakub RezmerKamienny wartownik (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Jacek RozenekKustosz (Pewnej nocy w Karazhanie)
  • Marcel Sabat
    • Rekruter (Wielki turniej),
    • Smoczy agent (Wielki turniej),
    • Uczestnik turnieju (Wielki turniej)
  • Lena SchimscheinerNiemiłka Gromiłło
  • Wojciech SłupińskiKról Gromu
  • Anna Sroka
    • Gorliwa kapłanka,
    • Protektorka Słonecznej Furii,
    • Sukkub,
    • Tyrande Szept Wiatru,
    • Uzdrawiaczka Mrocznołuskich,
    • Madame Goya (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Jagoda Stach
    • Dzika wędrowniczka (Wielki turniej),
    • Spowiedniczka Szarowłosa (Wielki turniej)
  • Zbigniew Suszyński
    • Herszt kręgu Nieskornych,
    • Obrońca Argusa,
    • Tarczowy z Sen'jinu,
    • Barman Bob (Wyjście z cienia),
    • Trzęsibrzuch, król Kradziejów (Wyjście z cienia)
  • Monika Szalaty
    • Giermek Argentu,
    • Naginaczka zaklęć,
    • Strażniczka światłości
  • Krzysztof SzczepaniakOkrutna dinomantka (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Paweł Szczesny
    • Magni Miedziobrody,
    • Strażnik Zagłady,
    • Stróż Mogu'szanu,
    • Kalimos, Pierwotny Władca (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Obrońca Skałkogórza (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Tol'virski kamieniarz (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Wulkaniczny żywiołak (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Wybuchowy żywiołak (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Anna SztejnerUczennica wiedźmy (Wiedźmi las)
  • Jakub Szydłowski
    • Straszliwy korsarz,
    • Fruwająca maszyna (Gobliny vs Gnomy),
    • Brann (Otchłań Czarnej Góry),
    • Kultysta ostrzy (Przedwieczni Bogowie)
  • Łukasz TalikStrażnik Medivh (Pewnej nocy w Karazhanie)
  • Katarzyna Tatarak
    • Czarożerczyni (Wielki turniej),
    • Fjola Jasnozgubna (Wielki turniej),
    • Gladiatorka (Wielki turniej),
    • Jeździec kodo (Wielki turniej)
  • Robert Tondera
    • Prastary gorzelnik,
    • Protektor Argentu,
    • Zabójca z Krukowiska,
    • Mnich z Shado-Pan,
    • Antyczny medibot (Gobliny vs Gnomy),
    • Kobaltowy strażnik (Gobliny vs Gnomy),
    • Obłąkany bombiarz (Gobliny vs Gnomy),
    • Rekombobulator (Gobliny vs Gnomy),
    • C'Thun (Przedwieczni Bogowie)
  • Tomasz Traczyński
    • Worgen dywersant,
    • Medivh
  • Aleksander Trąbczyński
    • Kvaldir Grabieżca (Wielki turniej),
    • Miażdżyciel Pustki (Wielki turniej),
    • Nakręcany rycerz (Wielki turniej),
    • Rhonin (Wielki turniej)
  • Mateusz Trembaczowski
    • Partner sparingowy (Wielki turniej),
    • Ranny kvaldir (Wielki turniej),
    • Szkieletowy Rycerz (Wielki turniej),
    • Śmiałek z Podmiasta (Wielki turniej)
  • Anna UłasŁowczyni z Brzytwoskórych
  • Klementyna Umer
    • Agentka Omega (Projekt Hukabomba),
    • Szalona chemiczka (Projekt Hukabomba)
  • Wojciech WachudaDoppelgangster #3 (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Bartosz Wesołowski
    • Sir Wkurz-On,
    • Brudny szczur (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Doppelgangster #1 (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Hozen uzdrowiciel (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Pomylony chemik (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Trędowaty z zaułka (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Silas Lunomrok (Obłędny festyn Lunomroku)
  • Monika Węgiel
    • Onyxia,
    • Kapłanka Straceńczego Słońca
  • Joanna Węgrzynowska-CybińskaAlleria Bieżywiatr
  • Jakub Wieczorek
    • Lord Jaraxxus,
    • Śmiercioskrzydły,
    • Gruul,
    • Doppelgangster #2 (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Drugorzędny oprych (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Obrońca z urzędu (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Roztrzęsiony cyngiel (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Tani drań (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Tkacz kryształu (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Kinga Wieczorek
    • Kurierka Konfraterni (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Bystrooka przepatrywaczka (Podróż do wnętrza Un'Goro),
    • Hydrolożka (Podróż do wnętrza Un'Goro)
  • Mirosław Wieprzewski
    • Szalony alchemik,
    • Ranny mistrz ostrzy
  • Janusz Wituch
    • Klonowat Zenek (Projekt Hukatomba),
    • Śmierciobot (Projekt Hukatomba)
  • Anna WodzyńskaMaiev Pieśń Cienia
  • Daniel Wojsa
    • Gniewion (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Mały przyjaciel (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Kaprawe oczko (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Klakier Konfraterni (Ciemne zaułki Gadżetonu),
    • Pokątny konsyliarz (Ciemne zaułki Gadżetonu)
  • Karol Wróblewski
    • Czempion Mogora (Wielki turniej),
    • Morski grabieżca (Wielki turniej),
    • Pomiot Cieni (Wielki turniej),
    • Varian Wrynn (Wielki turniej),
    • Zaklinacz Mgieł (Wielki turniej)
  • Aleksander Wysocki
    • Drakanin czarownik (Czarna Góra),
    • Najwyższy Sędzia Groźnoskały (Czarna Góra)
  • Janusz Zadura
    • Goblin (Czarna Góra),
    • Gazol (Gobliny vs Gnomy),
    • Toshley (Gobliny vs Gnomy),
    • Magik z Menażerii (Pewnej nocy w Karazhanie),
    • Książę Valanar (Rycerze Mroźnego Tronu),
    • Kupiecki Książę Galiwiasz (Wyjście z cienia)
  • Krzysztof Zakrzewski
    • Tarczownik,
    • Cenarius,
    • Gobliński ochroniarz
  • Barbara Zielińska
    • Płatnerz,
    • Dowódca Wojennej Pieśni,
    • Słońcowierca
  • Wojciech Żołądkowicz
    • Ahune,
    • Bezgłowy jeździec (Pewnej nocy w Karazhanie),
    • Książę Valanar (Pewnej nocy w Kaharazanie),
    • Rozładowany Mocarz (Projekt Hukabomba)
  • Jan Aleksandrowicz-Krasko
  • Krzysztof Bartłomiejczyk
  • Renata Berger
  • Stanisław Biczysko
  • Tomasz Błasiak
  • Dariusz Błażejewski
  • Marek Bocianiak
  • Justyna Bojczuk
  • Tomasz Borkowski
  • Wojciech Brzeziński
  • Gabriela Całun
  • Karolina Charkiewicz
  • Monika Chrząstowska
  • Sebastian Cybulski
  • Konrad Darocha
  • Marta Dobecka
  • Aleksandra Domańska
  • Grzegorz Drojewski
  • Jakub Dziubak
  • Artur Felakowski
  • Elżbieta Gaertner
  • Joanna Gajór
  • Justyna Gardzińska
  • Agata Gawrońska-Bauman
  • Wiktoria Gorodeckaja
  • Oskar Hamerski
  • Sławomir Holland
  • Kinga Ilgner
  • Irina Jakuszewska
  • Beata Jankowska-Tzimas
  • Tomasz Jarosz
  • Marek Karpowicz
  • Anna Kerth
  • Paweł Kleszcz
  • Stefan Knothe
  • Maciej Kosmala
  • Beata Kowalska
  • Janusz Kruciński
  • Paweł Krucz
  • Agnieszka Kudelska
  • Kamil Kula
  • Jacek Lenartowicz
  • Mateusz Lewandowski
  • Paulina Łaba
  • Mateusz Łasowski
  • Julia Łukowiak
  • Maciej Maciejewski
  • Marta Markowicz
  • Agnieszka Matysiak
  • Irena Melcer
  • Grzegorz Mikołajczyk
  • Iwona Milerska
  • Anna Mrozowska
  • Szymon Mysłakowski
  • Mateusz Narloch
  • Aleksandra Nowicka
  • Janusz Nowicki
  • Sylwia Nowiczewska
  • Tomasz Olejnik
  • Justyna Orzechowska
  • Agata Paszkowska
  • Joanna Pocica
  • Artur Pontek
  • Kamil Pruban
  • Agata Pruchniewska
  • Ewa Prus
  • Iwona Rulewicz
  • Lidia Sadowa
  • Otar Saralidze
  • Marcin Serkies
  • Kamil Siegmund
  • Michał Sitarski
  • Katarzyna Skolimowska
  • Agata Skórska
  • Tomasz Sobczak
  • Oskar Stoczyński
  • Paweł Szałowski
  • Xawery Szlenkier
  • Monika Szomko
  • Anna Szpaczyńska
  • Anna Szymańczyk
  • Adam Szyszkowski
  • Piotr Tołoczko
  • Tadeusz Traczyński
  • Julia Trembecka
  • Piotr Warszawski
  • Magdalena Wasylik
  • Bartosz Wesołowski
  • Łukasz Węgrzynowski
  • Jolanta Wilk
  • Paweł Wiśniewski
  • Łukasz Wolski
  • Grzegorz Wons
  • Beata Wyrąbkiewicz
  • Mirosław Zbrojewicz

i inni

Klipy promocyjne

Studio nagraniowe: STUDIO SOUND TROPEZ
Tłumaczenie dialogów i piosenek: ALBION LOCALISATIONS
Nadzór artystyczny: Jakub Rezmer
Reżyseria:

Wokaliści:

Linki zewnętrzne