League of Legends

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

League of Legends

League of Legends.jpg
Gatunek sieciowa
Producent Riot Games
Wydawca Riot Games
Dystrybutor Riot Games
Rok produkcji 2009
Premiera dubbingu 26 czerwca 2011
Platformy z dubbingiem PC

League of Legends (w skrócie LoL, 2009) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena. Polska wersja językowa w formie bety pojawiła się na początku 2011 roku, oficjalnie została dodana w patchu v. 1.0.0.122 26 czerwca 2011 roku.

Fabuła

League of Legends, produkcja studia Riot Games, to sieciowa gra typu MOBA (massive online battle arena) – oparta na zmodyfikowanej mechanice znanej mapy do Warcrafta III – Defence of the Ancients. Akcja gry ma miejsce w typowym świecie fantasy, zwanym Valoran. Była to kraina od wielu lat ogarnięta wojną, jednak pewnego dnia skłócone państwa postanowiły, że od teraz będą rozwiązywać swoje konflikty w inny sposób. Wybrani przedstawiciele każdej z nacji utworzą tytułową League of Legends, a następnie odesłani zostaną na areny, gdzie zmierzą się z drużynami przeciwników. W ten sposób wszelkie spory międzynarodowe są rozwiązywane w małych pojedynkach, a nie w wyniszczających globalnych wojnach.

Źródło: GRY On-Line

Wersja polska

Udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO PRL, ROBOTO SOUND, FILM FACTORY STUDIO
Reżyseria: Dariusz Błażejewski, Michał Konarski, Jakub Kamieński, Bartosz Wesołowski, Maksymilian Bogumił, Agnieszka Matysiak
Realizacja dźwięku: Aleksander Cherczyński, Kamil Sołdacki, Dawid Pietruszka
Tłumaczenie: Łukasz Gładkowski
Udział wzięli:

Linki zewnętrzne

League of Legends
Gry League of LegendsLegends of RuneterraLeague of Legends: Wild RiftHextech MayhemRuined KingConv/rgenceSong of Nunu
Seriale Arcane