Pinokio (film 1992)

Z Dubbingpedia
(Przekierowano z Pinokio (Cass Film))
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Pinokio

Pinocchio

Pinokio 1992.jpg
Gatunek animowany, familijny, przygodowy
Kraj produkcji Japonia, Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna TVP2 (1. wersja)
Dystrybutor DVD/VHS Cass Film (2. wersja)
Rok produkcji 1992
Data premiery dubbingu 3 maja 1994 (1. wersja)
Ten artykuł jest o filmie animowanym z 1992 roku. Możesz także szukać innych haseł związanych z Pinokiem.

Pinokio (ang. Pinocchio, 1992) – japońsko-amerykański film animowany dla dzieci na podstawie książki Carla Collodiego, wyprodukowany przez American Film Investment Corporation (późniejsze Golden Films).

Film został emitowany w TVP2 (pierwsza wersja dubbingu, premiera: 3 maja 1994 roku) oraz wydany na VHS i DVD przez Cass Film (druga wersja dubbingu).

Fabuła

Pinokio jest małym pajacykiem z drewna, który najbardziej w świecie chciałby zostać prawdziwym chłopcem. Jest jednak rozbrykanym łobuziakiem i na dodatek kłamie. Za każdym razem, kiedy mu się to zdarzy, jego drewniany nos rośnie, rośnie i rośnie… Ale pewnego dnia, gdy jego ojciec Gepetto, zostaje połknięty przez wieloryba, Pinokio ratuje go. W nagrodę wróżka spełniła jego marzenie. Ta pięknie animowana baśń, będąca lekturą szkolną, sprawi, że Twoja rodzina będzie przeżywać przygody zapierające dech w piersiach.

Opis dystrybutora

Wersja polska

Pierwsza wersja

Wersja polska: TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU
Reżyseria: Maryla Ankudowicz
Wystąpili:

i inni

Druga wersja

W wersji polskiej udział wzięli:

i inni

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: EN-BE-EF WARSZAWA
Dystrybucja na terenie Polski: CASS FILM

Linki zewnętrzne

Golden Films
Filmy KopciuszekKsięga dżungliCzarnoksiężnik z Krainy OzŚpiąca królewnaAladynCalineczkaPiękna i Bestia (1992)PinokioTrzej muszkieterowieSindbadKról dżungliPocahontasWigilijna nocArka NoegoKrólewna ŚnieżkaKsiążę i żebrakNowe przygody Królika PsotnikaŚwiąteczne elfyWyspa skarbówDzwonnik z Notre DamePiękna i Bestia (1996)Podróże GuliweraZamek księżniczkiAnastazjaHerkulesKsiążę EgiptuTarzan - władca małpCamelotLegenda o Su-LingAtlantyda: Prawdziwa legendaMałe aniołyMachu Picchu – Tajemnica skarbuCygańska ballerinaToyland – Przygoda w krainie zabawekWielkanocna przygoda