Scooby-Doo: Epoka Pantozaura

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Scooby-Doo: Epoka Pantozaura

Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur

Scooby Doo Epoka Pantozaura.jpg
Gatunek animowany, familijny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Cartoon Network, Polsat, Boomerang, Super Polsat
Dystrybutor Blu-ray/DVD Galapagos Films
Rok produkcji 2011
Data premiery dubbingu 7 października 2011

Scooby-Doo: Epoka Pantozaura (ang. Scooby-Doo! Legend of the Phantosaur, 2011) – amerykański, pełnometrażowy film animowany z przygodami psa Scooby-Doo i jego paczki.

Film został wydany w Polsce na DVD przez Galapagos Films, w sprzedaży od 7 października 2011 roku. Film emitowany w Telewizji Polsat (premiera: 1 grudnia 2013 roku) oraz w Cartoon Network (premiera 28 listopada 2015 roku).

Fabuła

Tchórzliwy czworonóg Scooby-Doo oraz jego przyjaciele: Fred, Velma, Daphne i Kudłaty wyjeżdżają na kilka dni do SPA. Szybko jednak przekonują się, że nie będą mieli czasu na relaks. Ekipa ośrodka usiłuje bowiem ukrywać przed gośćmi, że w okolicy grasuje prehistoryczny gad, Pantozaur. Okazuje się, że strzeże on skarbów ukrytych w znajdujących się w pobliżu jaskiniach. Scooby-Doo i jego towarzysze muszą rozwiązać zagadkę związaną z prehistorycznym stworem i jednocześnie uratować ośrodek wypoczynkowy przed bankructwem. Kolejna część uwielbianej przez dzieci serii o przygodach nieporadnego psa oraz jego dzielnych przyjaciół obfituje w zaskakujące zwroty akcji, tajemnicze zdarzenia i zabawne gagi. W polskiej wersji językowej postaciom głosów użyczają m.in.: Ryszard Olesiński, Jacek Bończyk, Agata Gawrońska-Bauman i Jacek Kopczyński.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-850009

Wersja polska

Dystrybucja na terenie Polski: GALAPAGOS FILMS
Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Dobrosława Bałazy
Dialogi: Karolina Kowalska
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Górka
Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

i inni

Śpiewali: Artur Bomert, Magdalena Tul, Patrycja Kotlarska, Adam Krylik, Jakub Molęda, Piotr Gogol

Lektor: Paweł Bukrewicz

Linki zewnętrzne

Scooby-Doo
Seriale animowane Scooby-Doo, gdzie jesteś?Nowy Scooby-DooScooby-DooScooby i Scrappy-DooNowe przygody Scooby’ego13 demonów Scooby-DooSzczeniak zwany Scooby-DooCo nowego u Scooby’ego?Kudłaty i Scooby-Doo na tropieScooby-Doo i Brygada DetektywówWyluzuj, Scooby-Doo!Scooby-Doo i… zgadnij kto?
Filmy animowane Scooby-Doo podbija HollywoodScooby-Doo i bracia BooScooby-Doo i oporny wilkołakScooby-Doo: Szkoła upiorówScooby-Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocyScooby-Doo na wyspie zombieScooby-Doo i duch czarownicyScooby-Doo i najeźdźcy z kosmosuScooby-Doo i cyberpościgScooby-Doo i legenda wampiraScooby-Doo i meksykański potwórScooby-Doo i potwór z Loch NessAloha, Scooby-DooScooby-Doo na tropie mumiiScooby-Doo: Ahoj piraci!Scooby-Doo i śnieżny stwórScooby-Doo i król goblinówScooby-Doo i miecz samurajaScooby-Doo: Abrakadabra-dooScooby-Doo: Wakacje z duchamiScooby-Doo: Epoka pantozauraScooby-Doo: Pogromcy wampirówScooby-Doo: Wielka draka wilkołakaScooby-Doo: Maska Błękitnego SokołaScooby-Doo! Wyprawa po mapę skarbówScooby-Doo! Upiór w operzeScooby-Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringuScooby-Doo i frankenstrachyScooby-Doo: Pora księżycowego potworaScooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenieScooby-Doo i Czarny RycerzLEGO Scooby-Doo: Nawiedzone HollywoodScooby-Doo i WWE: Potworny wyścigScooby-Doo! Na Dzikim ZachodzieLEGO Scooby-Doo! Klątwa piratówScooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszakiScooby-Doo! spotyka ducha łasuchaScooby-Doo! i klątwa trzynastego duchaScooby-Doo! Powrót na wyspę zombieScooby-Doo!Scooby-Doo: Wesołego Halloween!Scooby-Doo i legenda mieczaScooby-Doo! Cukierek albo psikusScooby-Doo i Superpies!
Odcinki specjalne Scooby-Doo! Mechaniczny piesScooby-Doo! Koszmarne bramkiScooby-Doo! Upiorna GwiazdkaScooby-Doo! Upiorne igrzyskaScooby-Doo i Polny UpiórScooby-Doo i plażowy potwór
Filmy aktorskie Scooby-DooScooby-Doo 2: Potwory na gigancieScooby-Doo! Strachy i patałachy: Początek przygodyScooby-Doo! Klątwa potwora z głębin jeziora
Gry komputerowe Scooby-Doo: Strachy na lachyScooby-Doo: Miasto duchówScooby-Doo: Piramidalna zagadkaScooby-Doo: Muzealna draka z powodu robakaScooby-Doo: Terror kamiennego smokaScooby-Doo 2: Potwory na gigancieScooby-Doo: Kamera! Akcja! Zamęt!Scooby-Doo! Pierwsze strachyScooby-Doo! Nawiedzone bagno
Słuchowiska Aloha, Scooby-DooScooby-Doo: Klątwa KleopatryScooby-Doo: Piraci, ahoj!