Scooby-Doo i plażowy potwór

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Scooby-Doo i plażowy potwór

Scooby-Doo! and the Beach Beastie

Scooby-Doo i plażowy potwór.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Polsat (2. wersja),
Boomerang, Cartoon Network (3. wersja)
Dystrybutor DVD Galapagos Films (1. wersja)
Rok produkcji 2014
Data premiery dubbingu 7 sierpnia 2015 (1. wersja)
1 maja 2018 (2. wersja)
22 stycznia 2019 (3. wersja)

Scooby-Doo i plażowy potwór (ang. Scooby-Doo! and the Beach Beastie, 2014) – amerykański krótkometrażowy film animowany.

Film został wydany w Polsce na DVD przez Galapagos Films w składance zatytułowanej Scooby-Doo! 13 strasznych opowieści: Na fali, na płycie znajdują się także odcinki seriali Scooby-Doo, gdzie jesteś?, Szczeniak zwany Scooby-Doo, Scooby i Scrappy-Doo, Kudłaty i Scooby-Doo na tropie, Scooby-Doo i Co nowego u Scooby’ego?; premiera: 7 sierpnia 2015 roku.

1 maja 2018 roku film został wyemitowany w Telewizji Polsat z drugą wersją dubbingu wykonanym na jej zlecenie, zaś 22 stycznia 2019 roku na kanale Boomerang premierę miała trzecia wersja dubbingu tego filmu.

Fabuła

Dla Scooby-Doo, Kudłatego i reszty Brygady Detektywów dzień bez plaży jest dniem straconym! Gzy przyjaciele wyjeżdżają na zasłużone wakacje do kurortu na Florydzie, cieszą się słońcem, piaskiem i spotkaniem z… morskim potworem?! Kiedy dziwna morska kreatura wprowadzi zamieszanie w wakacyjnym raju, kradnąc drogocenne klejnoty, Brygada postanowi rozwiązać zagadkę… na wodzie lub pod wodą!

Opis pochodzi z tylnej okładki wydania DVD

Wersja polska

Pierwsza wersja

Dystrybucja na terenie Polski: GALAPAGOS FILMS
Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria i dźwięk: Elżbieta Mikuś
Tłumaczenie i dialogi: Antonina Kasprzak
Montaż: Jan Graboś
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kołodziejczyk
Wystąpili:

oraz:

i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz

Druga wersja

Wersja polska: na zlecenie Telewizji Polsat – DUBBFILM
Reżyseria: Małgorzata Lalowska
Dźwięk i montaż: Izabela Waśkiewicz
Dialogi: Dorota Filipek-Załęska
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor: Jakub Urlich

Trzecia wersja

Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Ewa Kania
Dialogi polskie: Antonina Kasprzak
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor: Adam Bauman

Scooby-Doo
Seriale animowane Scooby-Doo, gdzie jesteś?Nowy Scooby-DooScooby-DooScooby i Scrappy-DooNowe przygody Scooby’ego13 demonów Scooby-DooSzczeniak zwany Scooby-DooCo nowego u Scooby’ego?Kudłaty i Scooby-Doo na tropieScooby-Doo i Brygada DetektywówWyluzuj, Scooby-Doo!Scooby-Doo i… zgadnij kto?
Filmy animowane Scooby-Doo podbija HollywoodScooby-Doo i bracia BooScooby-Doo i oporny wilkołakScooby-Doo: Szkoła upiorówScooby-Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocyScooby-Doo na wyspie zombieScooby-Doo i duch czarownicyScooby-Doo i najeźdźcy z kosmosuScooby-Doo i cyberpościgScooby-Doo i legenda wampiraScooby-Doo i meksykański potwórScooby-Doo i potwór z Loch NessAloha, Scooby-DooScooby-Doo na tropie mumiiScooby-Doo: Ahoj piraci!Scooby-Doo i śnieżny stwórScooby-Doo i król goblinówScooby-Doo i miecz samurajaScooby-Doo: Abrakadabra-dooScooby-Doo: Wakacje z duchamiScooby-Doo: Epoka pantozauraScooby-Doo: Pogromcy wampirówScooby-Doo: Wielka draka wilkołakaScooby-Doo: Maska Błękitnego SokołaScooby-Doo! Wyprawa po mapę skarbówScooby-Doo! Upiór w operzeScooby-Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringuScooby-Doo i frankenstrachyScooby-Doo: Pora księżycowego potworaScooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenieScooby-Doo i Czarny RycerzLEGO Scooby-Doo: Nawiedzone HollywoodScooby-Doo i WWE: Potworny wyścigScooby-Doo! Na Dzikim ZachodzieLEGO Scooby-Doo! Klątwa piratówScooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszakiScooby-Doo! spotyka ducha łasuchaScooby-Doo! i klątwa trzynastego duchaScooby-Doo! Powrót na wyspę zombieScooby-Doo!Scooby-Doo: Wesołego Halloween!Scooby-Doo i legenda mieczaScooby-Doo! Cukierek albo psikusScooby-Doo i Superpies!
Odcinki specjalne Scooby-Doo! Mechaniczny piesScooby-Doo! Koszmarne bramkiScooby-Doo! Upiorna GwiazdkaScooby-Doo! Upiorne igrzyskaScooby-Doo i Polny UpiórScooby-Doo i plażowy potwór
Filmy aktorskie Scooby-DooScooby-Doo 2: Potwory na gigancieScooby-Doo! Strachy i patałachy: Początek przygodyScooby-Doo! Klątwa potwora z głębin jeziora
Gry komputerowe Scooby-Doo: Strachy na lachyScooby-Doo: Miasto duchówScooby-Doo: Piramidalna zagadkaScooby-Doo: Muzealna draka z powodu robakaScooby-Doo: Terror kamiennego smokaScooby-Doo 2: Potwory na gigancieScooby-Doo: Kamera! Akcja! Zamęt!Scooby-Doo! Pierwsze strachyScooby-Doo! Nawiedzone bagno
Słuchowiska Aloha, Scooby-DooScooby-Doo: Klątwa KleopatryScooby-Doo: Piraci, ahoj!