Tom i Jerry: Dziadek do orzechów

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Tom i Jerry: Dziadek do orzechów

Tom and Jerry: A Nutcracker Tale

Tom i Jerry - Dziadek do orzechów.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor DVD Galapagos Films
Rok produkcji 2007
Data premiery dubbingu 16 listopada 2007

Tom i Jerry: Dziadek do orzechów (ang. Tom and Jerry: A Nutcracker Tale, 2007) – amerykański film animowany, z przygodami słynnego duetu kota Toma i myszki Jerry.

Film wydany w Polsce na DVD – 16 listopada 2007 roku przez Galapagos Films. Film emitowany m.in. w telewizji Cinemax, Boomerang, Cartoon Network, PULS 2, TV 4.

Fabuła

W zrujnowanym budynku dawnej opery mieszka mała myszka o imieniu Jerry. Właśnie oddaje się on marzeniom o scenicznej karierze i sławie by stanąć na scenie. Nieoczekiwanie, jego pragnienia się spełniają. Mała myszka trafia do zaczarowanego królestwa, gdzie wszystko jest możliwe. W cudownej krainie jak ze snów znajdują się lasy słodyczy, śpiewające płatki śniegu, a nawet zabawki, które ożywają. Najwięcej radości sprawia jednak Jerry’emu taniec z piękną, nakręcaną baleriną. Niestety, wspaniałą zabawę przerywa Tom, który zjawia się tam z bandą bezpańskich kotów. Te porywają laleczkę. Święta Bożego Narodzenia są zagrożone, gdy magiczny świat ogarnia chaos. Tylko Jerry jest w stanie powstrzymać Toma. W trudnej misji pomagają mu: wesoła myszka Tuffy wraz z resztą innych, nowych przyjaciół. Pełnometrażowa wersja jednej z najpopularniejszych kreskówek o zwariowanym kocie i przebiegłej myszce.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-131652

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie WARNER BROS.
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Agnieszka Farkowska
Dźwięk: Elżbieta Mikuś
Montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kołodziejczyk
Opracowanie muzyczne: Piotr Gogol
Wystąpili:

Śpiewali: Artur Bomert, Michał Rudaś, Daniel Wojsa, Piotr Gogol

Lektor: Paweł Bukrewicz

Linki zewnętrzne

Tom i Jerry
Filmy krótkometrażowe Tom i Jerry
Seriale animowane Szczenięce lata Toma i Jerry’egoCałkiem nowe przygody Toma i Jerry’egoTom i Jerry ShowTom i Jerry w Nowym Jorku
Filmy animowane Wielka ucieczkaMagiczny pierścieńMisja na MarsaSzybcy i kosmaciPiraci i kudłaciDziadek do orzechówSherlock HolmesCzarnoksiężnik z krainy OzRobin Hood i jego Księżna MyszMagiczna fasolaJak uratować smokaPomocnicy świętego MikołajaSuperagenciPowrót do krainy OzNa Dzikim Zachodzie!Kraina bałwanków
Filmy fabularne Tom i Jerry