Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz

Tom and Jerry: Robin Hood and His Merry Mouse

Tom i Jerry - Robin Hood i jego Księżna Mysz.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor DVD Galapagos Films
Rok produkcji 2012
Data premiery dubbingu 5 października 2012

Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz (ang. Tom and Jerry: Robin Hood and His Merry Mouse, 2012) – amerykański film animowany.

Premiera wydania filmu na DVD w Polsce – 5 października 2012 roku; dystrybucja: Galapagos Films. W telewizji wyemitowany został m.in. w HBO, TV Puls, PULS 2, Cartoon Network, Boomerang i TV 4.

Fabuła

Mysz Jerry to najmniejszy z rozbójników należących do bandy szlachetnego Robin Hooda. Tymczasem kot Tom jest ulubieńcem pięknej Marion, ukochanej Robina. Nikt nie wie, że jest on także szpiegiem na usługach bezwzględnego szeryfa z Nottingham oraz złego księcia Jana. Kiedy niebawem okazuje się, że Robin Hoodowi i Marion grozi wielkie niebezpieczeństwo, Tom i Jerry postanawiają połączyć siły i zrobić wszystko, by ich ocalić. Przy okazji zdobywają nowe, cenne doświadczenia i przeżywają wiele fascynujących przygód. Kolejne perypetie Toma i Jerry’ego, bohaterów klasycznych kreskówek Williama Hanny i Josepha Barbera. Tym razem para odwiecznych wrogów musi zakopać topór wojenny i współpracować ze sobą, co okazuje się lekcją dla nich obu. Osadzona w czasach średniowiecznej Anglii historia pełna jest akcji i dobrego humoru. W polskiej wersji językowej głosów postaciom użyczyli m.in. Janusz Kruciński, Katarzyna Łaska i Mirosław Zbrojewicz.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-959392

Wersja polska

Dystrybucja na terenie Polski: GALAPAGOS FILMS
Wersja polska: STUDIO M.R. SOUND
Reżyseria: Dobrosława Bałazy
Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Dźwięk i montaż: Krzysztof Podolski
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Kierownictwo produkcji: Marzena Wiśniewska
Wystąpili:

i inni

Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Śpiewali: Krzysztof Pietrzak i Adam Krylik

Lektor: Tomasz Marzecki

Linki zewnętrzne

Tom i Jerry
Filmy krótkometrażowe Tom i Jerry
Seriale animowane Szczenięce lata Toma i Jerry’egoCałkiem nowe przygody Toma i Jerry’egoTom i Jerry ShowTom i Jerry w Nowym Jorku
Filmy animowane Wielka ucieczkaMagiczny pierścieńMisja na MarsaSzybcy i kosmaciPiraci i kudłaciDziadek do orzechówSherlock HolmesCzarnoksiężnik z krainy OzRobin Hood i jego Księżna MyszMagiczna fasolaJak uratować smokaPomocnicy świętego MikołajaSuperagenciPowrót do krainy OzNa Dzikim Zachodzie!Kraina bałwanków
Filmy fabularne Tom i Jerry