Tomek i przyjaciele: Bohater torów

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Tomek i przyjaciele: Bohater torów

Thomas and Friends: Hero of the Rails

Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna MiniMini+
Rok produkcji 2009
Data premiery dubbingu 6 grudnia 2011

Tomek i przyjaciele: Bohater torów (ang. Thomas and Friends: Hero of the Rails, 2009) – brytyjski film animowany, którego bohaterem jest lokomotywa Tomek, znany z serialu Tomek i przyjaciele.

Premiera filmu w polskiej telewizji odbyła się 6 grudnia 2011 roku na kanale MiniMini+.

Fabuła

Do grona lokomotyw dołącza parowóz o imieniu Spencer. Jest bardzo szybki, ale niestety dumny i arogancki. Kiedy Tomek przegrywa z nim wyścig i znajduje opuszczony silnik o nazwie Hiro, któremu grozi oddanie na złom, zaczyna obawiać się, że Spencer może pokrzyżować jego plany… Trzeci, po "Tomek i przyjaciele. Jak lokomotywy uratowały lotnisko" oraz "Tomek i przyjaciele: Przygoda na wyspie mgieł", pełnometrażowy film oparty na popularnym serialu. Postać Tomka stworzył Wilbert Awdry, który wymyślił historie o pociągach dla swojego chorego syna Christophera w 1945 roku i spisał je za namową żony. W latach 1947-72 ukazywały się kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta, Christopher, postanowił kontynuować historie zapoczątkowane przez ojca i dopisał następne serie przygód, które ukazały się w kolejnych 40 książeczkach.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-620470

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie MiniMini – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Dialogi polskie: Andrzej Wójcik
Dźwięk i montaż: Jerzy Wierciński
Kierownik produkcji: Anna Krajewska
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor:

Tomek i przyjaciele
Seriale Tomek i przyjacieleTomek i przyjaciele: Naprzód lokomotywy!
Filmy Bohater torówPrzygoda na Wyspie MgiełDzień DiesliTajemnica Niebieskiej GóryTajemnica zaginionej koronyOpowieść o odwadzeLegenda o zaginionym skarbieWielki wyścigWyprawa poza wyspę SodorWielki świat! Wielkie przygody!Wyścig o Puchar SodoruTajemnica Góry WidokowejWielki bąbelkowy plan