Tomek i przyjaciele: Legenda o zaginionym skarbie

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Tomek i przyjaciele: Legenda o zaginionym skarbie

Thomas & Friends:
Sodor’s Legend Of The Lost Treasure

Tomek i przyjaciele Legenda o zaginionym skarbie.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna MiniMini+, PULS 2
Dystrybutor kinowy Multikino
Rok produkcji 2015
Data premiery dubbingu 3 października 2015

Tomek i przyjaciele: Legenda o zaginionym skarbie (ang. Thomas and Friends: Sodor’s Legend Of The Lost Treasure, 2015) – brytyjski film animowany.

Film miał swoją premierę w kinie – 3 października 2015 roku; premiera telewizyjna odbyła się 2 maja 2016 roku na kanale MiniMini+.

Fabuła

Kolejna przygoda kochanej przez dzieci na całym świecie lokomotywy, która tym razem przeżyje ekscytującą przygodę podczas poszukiwania zaginionego skarbu piratów. Tomek posunął się w swoich psikusach trochę za daleko. Dlatego zostaje wysłany do pracy w zupełnie inną część wyspy, by tam się uspokoić. W nowym miejscu poznaje kolegów: małe lokomotywki Reksa, Michała i Bartka, a także swoją dawną przyjaciółkę, koparkę parową Mariankę. Wszyscy pracują nad budową nowej linii kolejowej. Nieoczekiwanie podczas wykopów Tomek wpada w dziurę, która prowadzi do jaskini skrywającej wspaniałe pirackie statki. W dodatku przyjaciele wpadają na trop zaginionego skarbu. To początek wielkiej przygody.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1474339

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Wystąpili:

i inni

Śpiewali: Adam Krylik, Waldemar Barwiński i inni

Tomek i przyjaciele
Seriale Tomek i przyjacieleTomek i przyjaciele: Naprzód lokomotywy!
Filmy Bohater torówPrzygoda na Wyspie MgiełDzień DiesliTajemnica Niebieskiej GóryTajemnica zaginionej koronyOpowieść o odwadzeLegenda o zaginionym skarbieWielki wyścigWyprawa poza wyspę SodorWielki świat! Wielkie przygody!Wyścig o Puchar SodoruTajemnica Góry WidokowejWielki bąbelkowy plan