Tomek i przyjaciele: Przygoda na Wyspie Mgieł

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Tomek i przyjaciele: Przygoda na Wyspie Mgieł

Thomas & Friends: Misty Island Rescue

Tomek i przyjaciele Przygoda na Wyspie Mgieł.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna MiniMini+
Rok produkcji 2010
Data premiery dubbingu 6 grudnia 2010

Tomek i przyjaciele: Przygoda na Wyspie Mgieł (ang. Thomas & Friends: Misty Island Rescue, 2010) – brytyjski film animowany, którego bohaterem jest lokomotywa Tomek, znany z serialu Tomek i przyjaciele.

Premiera filmu w polskiej telewizji odbyła się 6 grudnia 2010 roku na kanale MiniMini.

Fabuła

Na wyspie Sodor powstaje Centrum Poszukiwawczo-Ratunkowe. Do jego budowy sprowadzono specjalny, bardzo rzadki gatunek drewna. Wszystkie lokomotywy chcą dostarczyć je na miejsce. Dizel, aby udowodnić swoją wyższość nad silnikami parowymi, decyduje się samodzielnie zawieźć materiały na miejsce. Tomek widzi, że spalinowóz pędzi zbyt szybko i rzuca się za nim w pogoń. W ostatniej chwili ratuje go przed upadkiem z klifu. Niestety wiezione przez Dizla drewno spada do morza. W nagrodę za śmiałą akcję ratunkową Tomkowi zostaje powierzone zadanie ponownego zebrania materiałów i przewiezienia ich na wyspę. Gdy wszystko jest gotowe, okazuje się, że nie ma już miejsca na łodzi parowej. Tomek postanawia odbyć podróż na tratwie – za łodzią. Parowóz żegna się z przyjaciółmi i rozpoczyna przeprawę przez morze. W nocy pęka łańcuch i tratwa Tomka odłącza się od holownika. Bohater ląduje samotnie na tajemniczej, dzikiej wyspie, pełnej starych, zardzewiałych torów i mostów. Poznaje tam zawadiacką bandę parowozów. Tomek zauważa również, że na wyspie znajduje się mnóstwo drewna, którego potrzebuje. Dzielna lokomotywa z pomocą nowych przyjaciół próbuje znaleźć drogę powrotną na Sodor. Po drodze odkrywają tunel, który łączy obie wyspy. Postanawiają się przez niego przeprawić. Jednak w trakcie podróży przejście zapada się i maszyny zostają uwięzione. Robią wszystko, aby wyjść cało z tarapatów. Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił historie o pociągach dla swojego chorego syna Christophera w 1945 roku. Za namową żony Wilbert spisał przygody Tomka i w latach 1947-1972 ukazywały się kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta, Christopher postanowił kontynuować historie zapoczątkowane przez ojca i dopisał następne serie przygód, które ukazały się w kolejnych 40 książeczkach.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-370011

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Udział wzięli:

i inni

Piosenki śpiewali: Jakub Szydłowski i inni

Lektor tytułu: Stefan Knothe

Tomek i przyjaciele
Seriale Tomek i przyjacieleTomek i przyjaciele: Naprzód lokomotywy!
Filmy Bohater torówPrzygoda na Wyspie MgiełDzień DiesliTajemnica Niebieskiej GóryTajemnica zaginionej koronyOpowieść o odwadzeLegenda o zaginionym skarbieWielki wyścigWyprawa poza wyspę SodorWielki świat! Wielkie przygody!Wyścig o Puchar SodoruTajemnica Góry WidokowejWielki bąbelkowy plan