Miss Kraken. Ruby Gillman

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Miss Kraken. Ruby Gillman

Ruby Gillman, Teenage Kraken

Miss Kraken. Ruby Gillman - plakat.jpg
Gatunek animowany, familijny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy United International Pictures Polska
Rok produkcji 2023
Data premiery dubbingu 30 czerwca 2023

Miss Kraken. Ruby Gillman (ang. Ruby Gillman, Teenage Kraken, 2023) – amerykański film animowany z wytwórni DreamWorks Animation.

Polska premiera kinowa: 30 czerwca 2023 roku; dystrybucja: United International Pictures Polska.

Fabuła

„Miss Kraken. Ruby Gillman” opowie o nieśmiałej nastolatce, która odkrywa, że należy do legendarnej królewskiej linii mitycznych morskich krakenów i że jej przeznaczenie jest inne niż to o jakim kiedykolwiek marzyła.

Słodka, nieporadna 16-letnia, Ruby Gillman (głos Lany Condor) desperacko stara się dopasować do istniejących zasad w liceum, ale przeważnie czuje się po prostu niezauważana. Ruby nie może spędzać czasu z fajnymi dzieciakami na plaży, ponieważ jej nadopiekuńcza mama (głos nominowanej do Oscara® Toni Collette), zabroniła jej wchodzić do wody.

Ale kiedy złamie zasadę nr 1 swojej mamy, Ruby odkryje, że jest potomkinią wojowniczych Krakenów i jest przeznaczona do odziedziczenia tronu po swojej babci (głos zdobywczyni Nagrody Akademii® Jane Fondy), Wojowniczej Królowej Siedmiu Mórz.

Krakeny są strażnikami oceanów, chronią je przed próżnymi, żądnymi władzy syrenami, które od wieków walczą z Krakenami.

Okazuje się, że nowa dziewczyna szkole, piękna Chelsea (głos zdobywczyni nagrody Emmy, Annie Murphy) jest syreną. Ruby będzie musiała w końcu zaakceptować to, kim jest i zrobić coś wielkiego, by chronić tych, których kocha najbardziej.

Film został wyreżyserowany przez nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej Kirka DeMicco (Krudowie) i wyprodukowany przez Kelly Cooney Cilellę (Trolle), a współreżyserem jest Faryn Pearl (Krudowie. Nowa era).

Źródło: opis dystrybutora

Wersja polska

Wersja polska: HIVENTY POLAND
Dialogi polskie: Bartosz Wierzbięta
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska
Dźwięk i montaż: Łukasz Fober
Kierownictwo produkcji: Dorota Nyczek
W wersji polskiej wystąpili:

W pozostałych rolach:

Linki zewnętrzne