Złap mnie, jeśli potrafisz

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Złap mnie, jeśli potrafisz

Catch Me If You Can

Złap mnie, jeśli potrafisz.jpg
Gatunek sensacyjny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor DVD Universal Pictures Polska, Imperial Entertainment / Imperial CinePix
Rok produkcji 2002
Data premiery dubbingu 25 września 2003

Złap mnie, jeśli potrafisz (ang. Catch Me If You Can) – amerykański komediowo-sensacyjny film biograficzny z 2002 roku wyreżyserowany przez Stevena Spielberga.

Dubbing pojawił się na dystrybuowanym przez Universal Pictures wydaniu DVD, którego premiera miała miejsce 25 września 2003 roku.

Fabuła

Lata 60. XX. Szczęśliwy świat 16-letniego Franka Abagnale'a (Leonardo DiCaprio) rozpada się, gdy jego rodzice postanawiają się rozwieść. Jednocześnie ukochany ojciec chłopca (Christopher Walken) okazuje się zadłużonym życiowym nieudacznikiem. Załamany nastolatek ucieka z domu i z 25 dolarami w kieszeni jedzie do Nowego Jorku. By przeżyć i pomóc ojcu, zaczyna fałszować czeki. Wrodzony spryt i inteligencja sprawiają, że Frank szybko na tym polu odnosi sukcesy. Wyglądający poważnie jak na swój wiek chłopak prowadzi wystawne życie. Powodzenie ośmiela Abagnale'a do podjęcia bardziej ryzykownych działań. Niespotykana charyzma i urok osobisty sprawiają, że ludzie wierzą w każde jego słowo i spełniają prośby. Frank podaje się za drugiego pilota linii Pan Am. Uwodzi stewardesy i pobiera wysokie wynagrodzenie. Wkrótce jednak zaczyna obawiać się zdemaskowania. Od pewnego czasu bowiem każdy jego krok śledzi agent FBI Carl Hanratty (Tom Hanks). Frank postanawia wówczas przeobrazić się w lekarza. Podając się za pediatrę, podejmuje pracę w szpitalu. Tam zakochuje się w nieśmiałej pielęgniarce Brendzie Strong (Amy Adams), która pochodzi z zamożnego domu. By zdobyć uznanie jej rodziny, sprytny licealista wmawia ojcu Brendy, że skończył nie tylko medycynę, lecz również prawo. Młodzi planują ślub. Tymczasem dla agenta Hanratty'ego złapanie Franka Abagnale'a - oszusta doskonałego - staje się życiową misją. Scenariusz filmu oparto na prawdziwej historii Franka Abagnale'a, który swoje barwne życie opisał w książce. Film otrzymał dwie nominacje do Oscara, m.in. dla Christophera Walkena.

Źródło: Teleman

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Ewa Złotowska
Dialogi: Katarzyna Wojsz
Udział wzięli:

oraz:

Linki zewnętrzne