Krudowie 2: Nowa Era

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Krudowie 2: Nowa Era

The Croods: A New Age

Krudowie 2. Nowa Era.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Dystrybutor kinowy United International Pictures Polska
Rok produkcji 2020
Data premiery dubbingu 28 maja 2021

Krudowie 2: Nowa Era (ang. The Croods: A New Age, 2020) – amerykański film animowany z wytwórni DreamWorks Animation, kontynuacja filmu Krudowie.

Premiera filmu w polskich kinach – 28 maja 2021 roku; dystrybucja: United International Pictures Polska.

Fabuła

W 2013 roku świat poznał pierwszą prehistoryczną rodzinę, Krudów. Nominowana do Oscara® komedia o tym, jak Krudowie radzą sobie w świecie, który nieustannie się zmienia, przyciągnęła do kin tłumy, przypominając nam, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina oraz… jak – wbrew pozorom – ewolucja nie zmieniła nas tak bardzo, jak mogliśmy przypuszczać.

Niedługo poznamy nowe przygody Krudów w zupełnie nowej odsłonie filmu. Krudowie przetrwali do tej pory sporo niebezpieczeństw i katastrof, ale teraz staną przed największym wyzwaniem: inną rodziną…

Krudowie potrzebują nowego miejsca do życia. Tak więc pierwsza prehistoryczna rodzina wyrusza w świat w poszukiwaniu bezpieczniejszego miejsca, które można by nazwać domem. Kiedy odkrywają idylliczny raj otoczony murem, raj który spełnia wszystkie ich potrzeby, myślą, że ich problemy zostały rozwiązane… z wyjątkiem jednej rzeczy. Mieszka tam już inna rodzina: Bettermanowie.

Bettermanowie (z naciskiem na „better”) - ze swoim wyszukanym domkiem na drzewie, niesamowitymi wynalazkami i nawadnianymi hektarami upraw smacznych owoców - znajdują się kilka stopni powyżej Krudów na drabinie ewolucyjnej. Kiedy przyjmują Krudów jako pierwszych gości na świecie, wkrótce narastają napięcia między rodziną jaskiniową a rodziną współczesną.

Gdy szanse na dobre relacje wydają się stracone, nowe zagrożenie popchnie obie rodziny do wyjścia poza ów bezpieczny mur i zmusi do zaakceptowania różnic i stworzenia wspólnej przyszłości.

Źródło: TylkoHity.pl

Wersja polska

Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA
Dialogi i reżyseria: Bartosz Wierzbięta
Dźwięk i montaż: Łukasz Fober
Kierownictwo produkcji: Dorota Nyczek
Udział wzięli:

Gościnnie wystąpili:

Linki zewnętrzne

Krudowie
Filmy pełnometrażowe KrudowieKrudowie 2: Nowa Era
Seriale Krudowie u zarania dziejówKrudowie: Drzewo rodzinne