Powrót do przyszłości (serial animowany)

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Powrót do przyszłości

Back to the Future

Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna TVP1
Lata produkcji 1991-1993
Data premiery dubbingu 25 listopada 1995
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 26 z 26

Powrót do przyszłości (ang. Back to the Future, 1991-1993) – amerykański serial animowany ze wstawkami aktorskimi, oparty na fabule trylogii Powrót do przyszłości.

26-odcinkowy serial emitowany z dubbingiem na kanale TVP1 (premiera: 25 listopada 1995 roku) oraz RTL 7 z lektorem.

Fabuła

Opowieść o zwariowanym doktorze i jego wehikule czasu. Doktor Emmet Brown i jego przyjaciel Marty odbywają podróż do przyszłości, by ratować teraźniejszość. Seria niezwykłych zdarzeń sprawia, że zależności między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością bardzo się komplikują.

Źródło: Telewizja Polska

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Henryka Biedrzycka
Dialogi: Stanisława Dziedziczak
Dźwięk: Monika Szuszkiewicz
Montaż: Agnieszka Kołodziejczyk
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Wystąpili:

  • Grzegorz WonsDoktor Emmett Brown
  • Jacek Sołtysiak
    • Marty McFly,
    • Jimmy (sobowtór Marty'ego) (odc. 1)
  • Lucyna MalecJules Brown
  • Jacek WolszczakVerne Brown
  • Agata GawrońskaClara Brown
  • Aleksandra Rojewska
    • Jennifer Parker,
    • Praczka #2 (odc. 15)
  • Zbigniew Suszyński
    • Einstein (odc. 1-13),
    • Biff Tannen (odc. 1-11, 14, 17),
    • General Beauregard Tannen (odc. 1),
    • Pomagier Lorda Biffinghama #1 (odc. 2),
    • Purytanin Biff (odc. 3),
    • Ebeffnezer Tannen (odc. 5),
    • Antoniusz Biffiniusz (odc. 6),
    • Biffando De La Tanen (odc. 8a),
    • Mongo P. Tannen (odc. 8b),
    • Diamentowy Joe Tannen (odc. 9),
    • Ziff Tannen (odc. 10),
    • D.W. Tannen (odc. 12),
    • Tadeusz Tannen (odc. 17),
    • Sierżant Tannen (odc. 18)

W pozostałych rolach:

  • Renata Dobrowolska
    • Komputer,
    • Mercy Tannen (odc. 3),
    • Julie (odc. 3),
    • Fanki (odc. 9),
    • Marta McFly, Jr. (odc. 10),
    • Kobieta (odc. 18),
    • Rosie (odc. 18),
    • Dziewczyna (odc. 25)
  • Małgorzata Duda
    • Jimmy (odc. 1),
    • Sierota (odc. 5),
    • Bogacz (odc. 19),
    • Bileterka (odc. 25)
  • Eugeniusz Robaczewski
    • Generał Ulysses S. Clayton (odc. 1),
    • Sprzedawca zabawek (odc. 5)
  • Edward Dargiewicz
    • Kapitan Wilcox (odc. 1),
    • Wieśniak #2 (odc. 2),
    • Purytanin (odc. 3),
    • Strażnik portu (odc. 9),
    • Strażnik #1 (odc. 10),
    • Strażnik (odc. 24)
  • Paweł Szczesny
    • Kapitan (odc. 1),
    • Żołnierz Konfederatów (odc. 1),
    • Skaner (odc. 2),
    • Pirat (odc. 15 – jedna scena),
    • Agent #1 (odc. 19)
  • Ryszard Olesiński
    • Fotograf (odc. 1),
    • Pomagier Lorda Biffinghama #2 (odc. 2),
    • Syn praczki (odc. 2),
    • Pan Wisdom (odc. 14, 16),
    • Komiksiarz (odc. 21)
  • Cezary Nowak
    • Nastolatek (odc. 1),
    • Żołnierz #3 (odc. 1),
    • Wieśniak #1 (odc. 2),
    • Mieszkaniec #1 (odc. 7),
    • Mieszkańcy (odc. 7),
    • Hiszpański konkwistador #1 (odc. 8),
    • Mężczyzna (odc. 9),
    • Pałkarz (odc. 9),
    • Peter (odc. 10),
    • Pirat (odc. 15 – jedna scena),
    • Rekrutant (odc. 18),
    • Agent #2 (odc. 19),
    • Kierownik salonu gier (odc. 20)
  • Leopold Matuszczak
    • Wynalazca (odc. 1),
    • Sędzia (odc. 3),
    • Strażnik (odc. 5)
  • Rafał Walentowicz
    • Lord Biffingham (odc. 2),
    • Hiszpański konkwistador #2 (odc. 8),
    • Policjant (odc. 9),
    • Tony (odc. 10),
    • Strażnik #1 (odc. 18),
    • Robotnik (odc. 19),
    • Robotnik (odc. 26)
  • Wojciech Machnicki
    • Krawiec (odc. 2),
    • Strażnik #2 (odc. 2),
    • Właściciel Judy (odc. 6 – jedna kwestia),
    • Oliver Brown (odc. 12),
    • Bobby Doodoos Dawson (odc. 18),
    • Komentator (odc. 26)
  • Barbara BursztynowiczLiz (odc. 3)
  • Cezary Kwieciński
    • Kelp (odc. 3, 14),
    • Centurion #1 (odc. 6),
    • Ochroniarz Diamentowego Joe #1 (odc. 9),
    • Marynarz (odc. 9),
    • Spiker #2 (odc. 10),
    • Gazeciarz (odc. 12),
    • Chłopak #1 (odc. 12),
    • Biff Tannen Jr. (odc. 17, 19-20)
  • Andrzej Arciszewski
    • Starszy purytanin (odc. 3),
    • Klient pubu (odc. 5),
    • Strażnik #2 (odc. 10),
    • Cela więzienna (odc. 10),
    • Tatuażysta (odc. 15),
    • Monstracks (odc. 20).
    • Kierownik kolejki (odc. 25)
  • Tomasz Marzecki
    • Alozaur Biff (odc. 4),
    • Właściciel Judy (odc. 6),
    • Strażnik #2 (odc. 6),
    • Centurion #2 (odc. 6),
    • Klient (odc. 12),
    • Pirat #3 (odc. 15),
    • Szef FBI (odc. 19)
  • Janusz Wituch
    • Policjant (odc. 4),
    • Rzeźbiarz (odc. 6),
    • Spiker radiowy (odc. 12),
    • Pilot (odc. 12),
    • Szeryf (odc. 17),
    • Rudy mężczyzna (odc. 18),
    • Strażnik #2 (odc. 18),
    • Sprzedawca lemoniady (odc. 25)
  • Jacek Jarosz
    • Murdock (odc. 5),
    • Farmer (odc. 23)
  • Teresa Lipowska
    • Pomywaczka (odc. 5),
    • Rzymianka (odc. 6),
    • Staruszka (odc. 9)
  • Jacek Czyż
    • Policjant #2 (odc. 5),
    • Cezar (odc. 6),
    • Randy (odc. 8b)
  • Andrzej FerencJuda (odc. 6)
  • Wiesław Machowski
    • Beniamin Franklin (odc. 7),
    • Sprzedawca orzeszków (odc. 9),
    • Ochroniarz (odc. 14),
    • Pan Parker (odc. 17),
    • Barney (odc. 22),
    • Jules Verne (odc. 23)
  • Mariusz Leszczyński
    • Żołnierz (odc. 7),
    • Sędzia (odc. 9),
    • Taksówkarz (odc. 10)
  • Jerzy Mazur
    • Mieszkaniec #1 (odc. 7),
    • Obywatel (odc. 8a),
    • Rowerzysta (odc. 9),
    • Irving (odc. 10),
    • Spiker #1 (odc. 10)
  • Krystyna Kozanecka
    • Dziewczynka (odc. 7),
    • Dziewczynka (odc. 9)
  • Jan Janga-TomaszewskiWódz Inków (odc. 8a)
  • Jan Kulczycki
    • Sydney (odc. 8b),
    • Trener (odc. 9),
    • Hepzibah Tannen (odc. 17)
  • Robert Tondera
    • Pee-Wee McFly (odc. 9),
    • Spiker #1 (odc. 16),
    • Mąż (odc. 26)
  • Jolanta Wilk
    • Sierżant Vera Malden (odc. 9),
    • Nadzorczyni kontroli lotów (odc. 10),
    • Maria Estrada (odc. 15),
    • Nauczycielka (odc. 19)
  • Monika Wierzbicka
    • Chłopiec (odc. 9),
    • Greta (odc. 10)
  • Mieczysław Gajda
    • Bill (odc. 10),
    • Dinozaur (odc. 14),
    • Pracownik ciastek (odc. 25),
    • Pracownik wystawy (odc. 25)
  • Maciej DamięckiMały Emmett Brown (odc. 12)
  • Tomasz KozłowiczMickey (odc. 14)
  • Mirosława Nyckowska
    • Nauczycielka (odc. 14),
    • Służka (odc. 15),
    • Genevieve Parker (odc. 17),
    • Dziennikarka (odc. 19),
    • Kobieta #1 (odc. 22)
  • Wojciech SzymańskiWeterynarz (odc. 14)
  • Iwona Rulewicz
    • Matka (odc. 14),
    • Dzieci (odc. 14),
    • Praczka #1 (odc. 15)
  • Joanna JeżewskaPiratka (odc. 15)
  • Robert RozmusKapitan Czarny Mac (odc. 15)
  • Mirosław GuzowskiSpiker #2 (odc. 16)
  • Elżbieta KijowskaPani Parker (odc. 17)
  • Marek Lewandowski
    • Wendell Parker (odc. 17),
    • Biff Tannen (odc. 19-20, 22, 24),
    • Stary Mac Tannen (odc. 21),
    • P.T. Tannen (odc. 25)
  • Mirosława Krajewska
    • Dorothy (odc. 18),
    • Żona (odc. 26)
  • Włodzimierz Bednarski
    • Porucznik (odc. 18),
    • Szeryf Taylor (odc. 22),
    • Szeryf (odc. 24)
  • Olga BończykSiostra Anderson #1 (odc. 18)
  • Anna ApostolakisSiostra Anderson #2 (odc. 18)
  • Józef MikaChłopak #1 (odc. 19)
  • Marek Bocianiak
    • Głos (odc. 19),
    • Komentator (odc. 22)
  • Ryszard RadwańskiBravelord (odc. 20)
  • Agnieszka MatyniaChris (odc. 21)
  • Włodzimierz PressKierownik cyrku #1 (odc. 21)
  • Andrzej Gawroński
    • Kierownik cyrku #2 (odc. 21),
    • Trener (odc. 26)
  • Dariusz Odija
    • Spiker (odc. 22),
    • Kolega Biffa (odc. 22)
  • Włodzimierz Nowakowski
    • Sprzedawca (odc. 24),
    • Staruszek (odc. 26)
  • Robert Czebotar

i inni

Teksty piosenek: Ryszard Skalski
Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak
Śpiewali:

Lektor: Maciej Gudowski

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
25.11.1995 01 Bracia Brothers
02.12.1995 02 Rodzinne wakacje A Family Vacation
09.12.1995 03 Czarna magia Witchcraft
16.12.1995 04 Na spotkanie przeszłości Forward to the Past
30.12.1995 05 Duch Bożego Narodzenia Dickens of a Christmas
06.01.1996 06 Rzymskie wakacje Roman Holiday (a.k.a. Swing Low Chariot Race)
13.01.1996 07 Puszczanie latawca Go Fly a Kite
20.01.1996 08 Żaba dobra na wszystko Time Waits for No Frog
Przygoda Einsteina Einstein’s Adventure
27.01.1996 09 Do ataku! Batter Up
10.02.1996 10 Żeglarze Układu Słonecznego Solar Sailors
17.02.1996 11 Rodzina Klary Clara’s Folks
24.02.1996 12 Wyprawa na ryby Gone Fishing
02.03.1996 13 Myśleć, czy nie myśleć Retired
SERIA DRUGA
09.03.1996 14 Jak Verne wysiedział jajko Verne Hatches An Egg
16.03.1996 15 Czarny Mac Mac the Black
23.03.1996 16 Pogoda dla mądrych Put On Your Thinking Caps, Kids! It’s Time for Mr Wisdom!
30.03.1996 17 Przyjaciel w potrzebie A Friend in Deed
06.04.1996 18 Marty w wojsku Marty McFly PFC
13.04.1996 19 Cudowne drzewko The Money Tree
20.04.1996 20 Bravelord i demon Monstracks Bravelord and the Demon Monstrux
27.04.1996 21 Nowy przyjaciel Verne’s New Friend
04.05.1996 22 Zaciemnienie Hill Valley Brown-Out
11.05.1996 23 Nowe imię A Verne By Any Other Name
18.05.1996 24 Kosmici My Pop’s An Alien
25.05.1996 25 Wspomnienia z St. Louis St. Louis Blues
01.06.1996 26 Super doktor Super Doc

Linki zewnętrzne