Ben 10: Tajemnica Omnitrixa

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ben 10: Tajemnica Omnitrixa (org. Ben 10: Secret of the Omnitrix, 2007) – amerykański film animowany. Powstał na podstawie serialu animowanego Ben 10. Ma trzy wersje, które różnią się kosmitą użytym na samym początku; Cartoon Network nazywa je wersjami czerwoną (z Inferno), niebieską (z Szybciorem) i złotą (z Gałą).

Premiera filmu w Polsce odbyła się 21 marca 2008 roku o godz. 10:10 w Cartoon Network, w ramach Wielkanocnego Kina Cartoon Network. Film jest emitowany w trzech wersjach. Kolejne dwie były emitowane 23 i 24 marca o godz. 18:00.

Fabuła

W czasie bitwy z Doktorem Animo, Omnitrix, który daje Benowi nadprzyrodzoną moc, zostaje napromieniowany przez pulsujący dziwną energią strumień światła. Pod jego wpływem w urządzeniu uruchamia się procedura samozniszczenia. Zaalarmowany sygnałem z Omnitrixa Diamentogłowy przybywa na Ziemię, aby ocalić chłopca przed niechybną śmiercią. Zabiera Bena w kosmiczną podróż, której celem jest odnalezienie konstruktora cudownego zegarka, Azmutha, jedynej osoby zdolnej powstrzymać maszynę przed samodestrukcją. W wyprawie towarzyszy Benowi jego uparta kuzynka, Gwen. Tymczasem alarm Omnitrixa przechwytują zwiadowcy międzygalaktycznego złoczyńcy, Vilgaxa.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-259908

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie WARNER BROS.
Dialogi i reżyseria: Dariusz Dunowski
Dźwięk: Aneta Michalczyk-Falana
Montaż: Gabriela Turant-Wiśniewska
Kierownictwo produkcji: Dariusz Falana
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz


Ben 10
Seriale animowane Ben 10Ben 10: Obca potęgaBen 10: Ultimate AlienBen 10: OmniverseBen 10 (2016)
Filmy animowane Ben 10: Tajemnica OmnitrixaBen 10: Zniszczyć wszystkich kosmitów
Filmy aktorskie Ben 10: Wyścig z czasemBen 10: Alien Swarm