Pora na przygodę!

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pora na przygodę! (org. Adventure Time, 2010) – amerykański serial animowany stworzony przez Pendletona Warda. W Polsce premiera serialu miała miejsce 28 stycznia 2011 roku na kanale Cartoon Network.

Fabuła

Dwunastoletni Finn marzy o tylko o tym, aby zostać superbohaterem. Finn został znaleziony w lesie przez psią rodzinę, kiedy był małym chłopcem. Od tego czasu jego najlepszym przyjacielem i przybranym bratem jest Jake, magiczny i gadający 28-letni pies, który wykorzystuje swoje moce przy każdej okazji. Cała rodzina mieszka w niezwykłej Krainie Ooo. W serialu, która jest przepełniony surrealistycznymi postaciami i dziwnymi, postapokaliptycznymi wizjami, nie brakuje jednak typowych elementów dla filmów przygodowych: ratowania księżniczek, walki z potworami i pomagania ludziom w potrzebie.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-214833

Wersja polska

Serie I-VII

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria: Jerzy Dominik
Dialogi polskie:

Dźwięk i montaż: Maciej Sapiński
Organizacja produkcji: Agnieszka Kudelska
Wystąpili:

  • Grzegorz Drojewski
    • Finn Martens,
    • Miecz Finna (odc. 113b)
  • Stefan Knothe
    • Jake,
    • Jermaine (odc. 93a)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Królewna Balonowa,
    • Królowa Grudkowego Kosmosu (odc. 1b),
    • Królewna Duch (odc. 14a),
    • Drzewna Wiedźma (odc. 18b),
    • jeden z głosów potwornej narzeczonej (odc. 44a),
    • Margaret (odc. 56a),
    • mama Kubusia (odc. 97a)
  • Klementyna Umer
    • Panna Jednorożek,
    • Marcelina,
    • BMO,
    • Margaret (odc. 5b),
    • Syrena z Rzeki Śmieci (odc. 7b),
    • Stara Królewna (odc. 9a),
    • Kasia (odc. 9b),
    • Sandra (odc. 13a),
    • jedna z nagich kobiet (odc. 14b),
    • Królewna Szlamu (odc. 14a, 55b, 70a, 80a, 125b),
    • Boobafina (odc. 16a),
    • głos medalionu (odc. 19b),
    • Maria (odc. 20b),
    • Zuza Silna (odc. 22b),
    • pień (odc. 38b),
    • Królewna Duch (odc. 39a),
    • Basia (odc. 41b),
    • Przedszkolanka (odc. 46b),
    • Minerva Martens, mama Finna (odc. 52b-53b),
    • ptasia mama (odc. 82a),
    • Krysia (odc. 91b),
    • pszczoła (odc. 113a),
    • śpiewający kwiat (odc. 113a),
    • Patrycja (odc. 116b)
  • Wojciech Paszkowski
    • Lodowy Król / Szymon Petrikow,
    • Orzech (odc. 1a),
    • Monty (odc. 1b),
    • Pożeracz strachu (odc. 8b),
    • głos starego żebraka (odc. 9b),
    • Burmistrz Karol (odc. 13a),
    • Leśny Czarodziej (odc. 16a),
    • Lucjusz Evergreen (odc. 86a),
    • Magiczny Gość (odc. 88a),
    • Fioletowa Królewna (odc. 113a)
  • Janusz Wituch
    • jeden z zombie (odc. 1a),
    • Lenny (odc. 1b),
    • jeden z gnomów (odc. 2a),
    • jeden z rabusiów (odc. 5b),
    • Joshua (odc. 5b, 73b, 84b, 119b),
    • jedna z kijanek (odc. 6a),
    • jeden z mieszkańców (odc. 9b),
    • Szeryf (odc. 10b),
    • Eberhardt (odc. 11a),
    • zły głos Anioła Stróża (odc. 11b),
    • Władca Zagadek (odc. 12b),
    • Bartłomiej Robak (odc. 12b),
    • jedna z Kosteczek (odc. 13a),
    • pani Ślimak #1 (odc. 16b),
    • Cynamonek (odc. 17a, 19b, 57b, 62b),
    • Jermaine (odc. 17b),
    • jeden z Goblinów (odc. 20b),
    • Kęs (odc. 21a),
    • jeden z hotdogowych rycerzy (odc. 24b),
    • demon ojciec (odc. 40a),
    • jeden z demonów (odc. 40a),
    • jeden z robaków (odc. 41b),
    • ojciec (odc. 43a),
    • Glob (odc. 47a, 86b, 95a, 116a),
    • Król robak (odc. 48a),
    • jeden z wojowników (odc. 49a),
    • Wojownik snu (odc. 49a),
    • Czajnik (odc. 49b),
    • Starszy Błotniak (odc. 50a),
    • jeden z Ludzi Ognia (odc. 51a),
    • Bóbr Lenny (odc. 54b),
    • Pan Lis (odc. 56a),
    • opętany Słodyczanin (odc. 58a),
    • jeden ze szkieletów (odc. 58b),
    • jeden z Goblinów (odc. 59a),
    • Kapitan Bananowych Strażników (odc. 60b),
    • Leśny Czarodziej (odc. 62a),
    • sprzedawca pizzy (odc. 63a),
    • SMO #1 (odc. 68a),
    • kruk Mai (odc. 68b),
    • Stary Plops (odc. 70a),
    • Strażnik Królewskiej Obietnicy (odc. 70b),
    • Jasiu (odc. 78b),
    • mrówka (odc. 82a),
    • strażnik rudy (odc. 82b),
    • Szlamo (odc. 86a),
    • 7718 (odc. 92a),
    • Duch Lasu (odc. 111a),
    • Roy (odc. 111b),
    • Lodowy Książę (odc. 114a)
  • Agnieszka Kudelska
    • Słoniczka (odc. 1a, 3b, 17b, 41a, 54a, 57a, 70a, 72b, 76b, 78b, 83b, 84b, 85b, 95b, 108b, 124b),
    • Królewna Szlamu (odc. 3a),
    • Bercer (odc. 8a, 42a, 48b, 57a, 80b, 81b, 105b-106a, 110b, 115a, 118-119a),
    • Orzechowa Księżna (odc. 10a),
    • Anioł Stróż (odc. 11b),
    • Królewna Żółw (odc. 14a, 21a),
    • mama niedźwiedzia (odc. 16a),
    • jedna ze ślimaczyc (odc. 16b),
    • Nimfa #1 (odc. 17a),
    • Ethel (odc. 18a),
    • Słodyczanie w tunelu (odc. 19b),
    • Łapek (odc. 24a),
    • Blombo (odc. 50b),
    • Pochodnio (odc. 51a),
    • Pielęgniarka (odc. 62a),
    • Suzy (odc. 76b),
    • Terry (odc. 79a),
    • żona Kim Kil Whana (odc. 83a),
    • Zuza Silna (odc. 91a, 115a, 117ab-121ab, 123a),
    • mama Marceliny (odc. 99b),
    • Sveinn (odc. 112b),
    • Mrówkojad Busia (odc. 113a)
  • Tomasz Bednarek
    • Brad (odc. 1b),
    • Górnik (odc. 5b),
    • Nagi czarodziej (odc. 5b),
    • Bufo (odc. 6a),
    • jeden z balonów (odc. 8a),
    • Zap (odc. 9b),
    • Orzechowy Książę (odc. 10a, 11a),
    • Maniek (odc. 12a, 30a, 78b, 90a),
    • jeden z puchatych stworów (odc. 15a),
    • Palak (odc. 19a),
    • Gumek (odc. 20b),
    • wykładowca (odc. 21a),
    • Cukierek ślazowy (odc. 22b),
    • jeden z pasażerów pociągu (odc. 23a),
    • jeden z misiów (odc. 24a),
    • jeden z hotdogowych rycerzy (odc. 24b),
    • Robciu (odc. 25a, 54a, 57a, 82b, 110b, 111a, 113a, 125a),
    • siostra Faworka (odc. 26b),
    • Goblin (odc. 28a),
    • Ognisty wilk (odc. 29b),
    • Książę Balonowy (odc. 30a, 55b, 114a),
    • krzak (odc. 38b),
    • Starszka (odc. 52b),
    • Tromo (odc. 53a-53b),
    • jeden ze Słodyczan (odc. 56b),
    • Gwardzista (odc. 58a, 79b, 94a),
    • jeden z Goblinów (odc. 59a),
    • Wyrocznia (odc. 60a),
    • Bracia (odc. 60b),
    • kelner (odc. 60b),
    • Królewa Dmuchaniec (odc. 61a, 86b),
    • Ron James (odc. 62a, 77b, 83b),
    • więzień #2 (odc. 62a),
    • Żyjątko (odc. 73b),
    • Shelby (odc. 73b),
    • szef Lemoniadka (odc. 74b),
    • jeden z chuliganów (odc. 76b),
    • Kent (odc. 82b),
    • mikrofalówka (odc. 92b),
    • sprzedawca warzyw (odc. 111b)
  • Dorota Furtak
    • Czekowiśnia (odc. 1a),
    • gruba staruszka (odc. 2a),
    • Królewna Malinka (odc. 3a),
    • Pani Góra (odc. 5b),
    • Wiewiórka (odc. 10a),
    • jedna z Gąbeczek (odc. 13a),
    • jedna z głów Królewny Królewny Królewny (odc. 14a)
    • mieszkanka miasteczka (odc. 13b),
    • Nimfa #2 (odc. 17a),
    • Doktor Królewna (odc. 19a, 26b, 123b),
    • Królewna Hotdog (odc. 24b),
    • Tosia (odc. 91b),
    • Tosia, siostra Kostka (odc. 94a)
  • Wojciech Machnicki
    • Skrobek (odc. 1a, 12a),
    • Pan Ciastko (odc. 1a),
    • Strażnik Królewskiej Obietnicy #2 (odc. 1a),
    • Król Grudkowego Kosmosu (odc. 1b),
    • Minotaur (odc. 2a),
    • stary głos Panny Jednorożek (odc. 5a),
    • Mędrzec (odc. 8b),
    • jeden z mieszkańców Kolczastego miasta (odc. 13a),
    • Billy (odc. 13b)
  • Jacek Kopczyński
    • Maniek (odc. 1a),
    • Strażnik Królewskiej Obietnicy #1 (odc. 1a),
    • Glasses (odc. 1b),
    • Klucznik (odc. 2a),
    • Robciu (odc. 5a),
    • Kaktus (odc. 5b),
    • Donek (odc. 10b),
    • Kubło książę (odc. 11b),
    • grajek (odc. 12b),
    • Szewc (odc. 13b)
  • Jarosław Boberek
    • Królewna Grudkowego Kosmosu,
    • zły czarnoksiężnik (odc. 2a),
    • mieszkaniec Królestwa Chmur (odc. 5a),
    • Góra (odc. 5b),
    • Elektroidy (odc. 5b),
    • Żaba (odc. 6a),
    • stary czarodziej (odc. 6a),
    • Ognista traszka (odc. 8b),
    • Gork (odc. 9b),
    • jedna z Gąbeczek (odc. 13a),
    • jeden z (odc. 13a),
    • pacjent (odc. 19a),
    • złodziej (odc. 20b),
    • jeden z pasażerów pociągu (odc. 23a),
    • Król Zły (odc. 26a, 52b-53b, 85b, 109b)
    • jeden z Pleśniaków (odc. 38a),
    • duży demon (odc. 40a),
    • Marcelina pod postacią demona (odc. 40a),
    • Koń (odc. 43b),
    • Rikardio (odc. 49b),
    • Balonowy Strażnik (odc. 51b, 52b),
    • Wielki Los (odc. 53a-53b, 109b),
    • Kosmiczna Sowa (odc. 53b, 94b)
    • Książę Grudkowego Kosmosu (odc. 55b, 81a, 114a),
    • jeden z lisów (odc. 56a),
    • Randy (odc. 56b),
    • głos robota (odc. 60b),
    • szef sklepu (odc. 60b),
    • strażnik Miasta Czarodziejów #1 (odc. 62a),
    • Piotr Sasafrass (odc. 63a),
    • demon (odc. 71b),
    • Kee-Oth (odc. 73a-73b),
    • Czarodziej Traw (odc. 76b, 123b),
    • Bella Noche (odc. 77b),
    • Darren (odc. 82a),
    • król wampirów (odc. 100a, 102ab),
    • Bananowy Strażnik (odc. 114b)
  • Magdalena Krylik
    • Melissa (odc. 1b),
    • Grzyby (odc. 5b),
    • Reszka (odc. 7a),
    • pisklęta (odc. 7b),
    • Stonesy (odc. 7b),
    • mieszkanka Malinowego Królestwa (odc. 81b),
    • Maja (odc. 82a),
    • kowal (odc. 82b),
    • Jake Junior (odc. 83a),
    • jeden z uczniów (odc. 85b),
    • Laura (odc. 86b)
  • Anna Apostolakis
    • jedna ze staruszek (odc. 2a),
    • Kosmiczna sowa (odc. 3a, 66a),
    • Królewna Hotdog (odc. 4b),
    • Tiffany (odc. 5a, 60b, 90b, 117a),
    • Mama (odc. 5b),
    • stara kobieta (odc. 7a),
    • Wiedźma (odc. 7b),
    • pielęgniarki (odc. 10a, 67b),
    • Orzechowy Markiz (odc. 10a),
    • stara mieszkanka (odc. 13b),
    • staruszka (odc. 13b),
    • pielęgniarka (odc. 38b),
    • Cake (odc. 55b, 114a),
    • Clerk (odc. 63a),
    • Cytrusek Beznadziejski (odc. 69b, 75a-75b, 89b),
    • mama Słoniczki (odc. 72b),
    • Samantha (odc. 73b),
    • Urszula (odc. 77a),
    • Margaret (odc. 84b, 119b),
    • Gienio (dinozaur) (odc. 86a, 112b),
    • ojciec Eryka Kimsona (odc. 88a),
    • generałowa Tarsal (odc. 90b),
    • mama królik (odc. 93b),
    • Gienio we śnie (odc. 94b),
    • siostra Faworka (odc. 117b)
  • Zbigniew Konopka
    • Olbrzym (odc. 2a),
    • Biznesmeni (odc. 4b),
    • Rabuś (odc. 5b),
    • Smok (odc. 5b),
    • Żniwiarz (odc. 6a),
    • Król robak (odc. 6b),
    • Narrator (odc. 8b),
    • Dwugłowy potwór (odc. 8b),
    • Żółw (odc. 10a),
    • Wilkojaki (odc. 10b),
    • Demoniczny kot (odc. 11b),
    • Bagostwór (odc. 13b),
    • jeden z nagich mężczyzn (odc. 14b),
    • Pan Gąska (odc. 16a),
    • Śpiący Sam (odc. 21b),
    • strażnik bramy (odc. 22a),
    • Śmierć (odc. 22a, 47a),
    • konduktor (odc. 23a),
    • Golem (odc. 24b),
    • Pan Ciastko (Pan Mufinek) (odc. 25a, 50b),
    • Śnieżny golem (odc. 29b),
    • Wielki Mistrz Czarodziejskich Ceremonii (odc. 31b, 62a, 77b),
    • Smuga (odc. 32b),
    • Cynamonek (odc. 30a, 33b, 34b, 41a, 43a-43b, 66b, 68b, 72b, 77a, 80a, 89a-89b, 111b, 115b),
    • Mildwin (odc. 38a),
    • Cyklop (odc. 38b),
    • jeden z duchów (odc. 39a),
    • Demon Krwi (odc. 39b),
    • półgłowy demon (odc. 40a),
    • Pan Świnia (odc. 41a, 70a, 72b, 85b, 108b, 124b),
    • Mantikora (odc. 47a, 95a, 116a)
    • Ciuchcia (odc. 49a),
    • Leśny Czarodziej (odc. 51b),
    • Miś (odc. 52b),
    • Hipnokapłan (odc. 70b),
    • Wielki Król (odc. 92a),
    • jeden z demonów (odc. 93a),
    • Trawieniec (odc. 94a),
    • Bobby (odc. 109b)
  • Mieczysław Morański
    • Cienisty rumak (odc. 6a),
    • Sir Slicer (odc. 14b),
    • Pan Lis (odc. 16a),
    • Bożek Imprez (odc. 17a, 61b, 64b),
    • Krasnali Książę (odc. 20a)
  • Bartosz Martyna
    • Duch (odc. 14b),
    • młody niedźwiedź (odc. 16a),
    • Joshua (odc. 17b),
    • Bob (odc. 18a),
    • Grześ (odc. 19b),
    • jeden z Goblinów (odc. 20b),
    • jeden ze studentów (odc. 21a),
    • jeden ze szkieletów (odc. 22a),
    • Doktor Pączek (odc. 23a),
    • Kaowiec (odc. 24a),
    • jeden z hotdogowych rycerzy (odc. 24b),
    • Cynamonek (odc. 25a),
    • Grześ (odc. 25b),
    • jeden z Pięknisiów (odc. 27a),
    • Jaybird (odc. 32b),
    • Bąbel (odc. 39a),
    • Hula Ho (odc. 50a),
    • Bananowy Strażnik (odc. 50b),
    • Prismo (odc. 53a-53b),
    • Magiczny Gość (odc. 55a, 69a),
    • Doktor Książę (odc. 55b),
    • sprzedawca (odc. 56b),
    • T.V. (odc. 67b),
    • DMO (odc. 68a),
    • jeden z chuliganów (odc. 76b),
    • Bunia (odc. 114b)
  • Izabela Markiewicz
  • Paweł Szczesny
    • jeden z rycerzy (odc. 14b),
    • głos (odc. 14b),
    • Marauders (odc. 15a),
    • Muszlak (odc. 16b),
    • Kryształowy Strażnik (odc. 17b),
    • Królewna Mięśni (odc. 18b),
    • stary dostawca tart (odc. 19b),
    • Skrobek (odc. 22b, 30a, 33b-34a, 50b, 62a, 72a, 78a, 84a, 90a, 94a, 97a, 105a, 107b, 109a, 110b, 116b, 123b, 124b),
    • Pułkownik Pszeniczny (odc. 23a),
    • mężczyzna w filmie (odc. 23b),
    • tata Łapeka (odc. 24a),
    • dolna głowa Booboo (odc. 25b),
    • jeden z gladiatorów (odc. 27b),
    • czarodziej (odc. 28a),
    • Kamienny Czarodziej (odc. 31b),
    • Król Ognia (odc. 37b, 51a, 58b, 66b, 77a, 114b),
    • Moldos (odc. 38a),
    • jeden z duchów (odc. 39a),
    • Krwawa Chmura (odc. 40a),
    • płonący ptak (odc. 42a),
    • Pan Ciastko (Pan Mufinek) (odc. 43a, 55a, 69a, 90a, 108b),
    • Kostek (odc. 43b, 54a, 62b, 94a),
    • Królewna Żółw (odc. 44a, 45b, 107b),
    • jeden z głosów potwornej narzeczonej (odc. 44a),
    • Nieśmiertelny Kukurusik (odc. 46b),
    • Abraham Lincoln (odc. 47a),
    • Farma (odc. 49a),
    • Książę (odc. 50a),
    • Bufo (odc. 51b, 62a),
    • Billy (odc. 52b, 78a),
    • Xergiok / Ptakolud (odc. 59a),
    • SMO #4 (odc. 68a),
    • Stefan (odc. 74b),
    • pirat (odc. 75a),
    • dyrektor cyrku (odc. 80b),
    • Życiodajny Mag (odc. 83b, 92b),
    • Balthus (odc. 86a),
    • burmistrz Jake’owa (odc. 88a),
    • sprzedawca na targu (odc. 93b),
    • Klaudiusz (odc. 99a-99b, 102b),
    • jeden ze strażników Podziemnego Sanktuarium (odc. 104a),
    • wiceprezydent Kolcobrzuch (odc. 106b),
    • Megagrzyb (odc. 107a),
    • Burmistrz Karol (odc. 113b),
    • Grand Prix (odc. 114b)
  • Maciej Więckowski
    • Bęś Gęś (odc. 14b, 21a, 53a, 76b),
    • śpiewak (odc. 14b),
    • Hunson Abadeer (odc. 15a),
    • Eskimos (odc. 15a),
    • mrówka (odc. 16a),
    • Władca Gnomów (odc. 17a),
    • mieszkaniec Grzybowego Miasta (odc. 20a),
    • Xergiok (odc. 20b),
    • jeden z Goblinów (odc. 20b),
    • jeden ze studentów (odc. 21a),
    • Kolorowy Cukierek (odc. 23a),
    • jeden z misiów (odc. 24a),
    • jeden z hotdogowych rycerzy (odc. 24b),
    • górna głowa Booboo (odc. 25b),
    • duch wyczarowany przez Asha (odc. 28a),
    • Abracadaniel (odc. 31b, 62a, 73a, 83b),
    • Bananowy Strażnik (odc. 32b, 50b, 54a, 56b, 61a, 62b, 74b, 79b, 82a, 83a, 90a, 95b, 101b, 102b, 112a, 114b, 116b, 117b),
    • prowadzący (odc. 39a),
    • jeden z wojowników (odc. 49a),
    • Booko (odc. 52b),
    • dorosły Jay (odc. 60a),
    • dostarczyciel poczty (odc. 60b),
    • Lis (odc. 62b, 86b, 108a),
    • spiker na dworcu (odc. 63a),
    • SMO #3 (odc. 68a),
    • Bananowa Strażniczka (odc. 72a),
    • Gęś (odc. 88a),
    • Bryce (odc. 93a),
    • jeden z mieszkańców wioski (odc. 99a),
  • Wojciech Słupiński
    • Miętówka,
    • Aquandrius (odc. 24b),
    • Cake (odc. 30a, 81a),
    • Barman (odc. 32b),
    • demon na łódce (odc. 40a),
    • Szczurzy Król (odc. 82b),
    • twórca pozytywki (odc. 91b),
    • kierownik parku (odc. 98)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Fiona (odc. 30a, 55b, 81a, 114a),
    • jedna z mieszkanek wsi (odc. 30b),
    • Robal (odc. 32b),
    • Królewna Ognia (odc. 37b, 42a, 47b-48a, 51a, 55a, 58b, 66a-66b, 67b, 77a, 89a-89b, 115a-115b, 116b),
    • Uściskołak Alfa (odc. 43a),
    • Twardy (odc. 50b, 109a),
    • jeden z Ludzi Ognia (odc. 51a),
    • czarodziejka (odc. 51b),
    • poduszkowe dziecko (odc. 60a),
    • recepcjonistka (odc. 63a),
    • Blargetha (odc. 70a),
    • Canyon (odc. 78a, 107a),
    • Erin (odc. 79a),
    • Czesia (odc. 91a),
    • lampa (odc. 92b),
    • Chips (odc. 93b),
    • jeden ze szkrabów (odc. 109a),
    • Betty (odc. 112b),
    • Nimfa #1 (odc. 113a),
    • Muzyczna jama (odc. 115a)
  • Leszek Zduń
    • jeden z gladiatorów (odc. 27b),
    • Henryk (odc. 30b),
    • Dr J (odc. 32b),
    • Clarence (odc. 39a),
    • jeden z demonów (odc. 40a),
    • Jam Jam (odc. 41a),
    • jeden z robaków (odc. 41b),
    • jeden ze Słodyczan (odc. 43a),
    • Trami (odc. 53a-53b),
    • Marcel Lee (Marshall Lee) (odc. 55b, 114a),
    • jeden z lisów (odc. 56a),
    • Bananowy Strażnik (odc. 56b, 74b, 116b),
    • strażnik Miasta Czarodziejów #1 (odc. 62a),
    • więzień #1 (odc. 62a),
    • więzień #5 (odc. 62a),
    • więzień #6 (odc. 62a),
    • Hambo (odc. 68b),
    • Król Ooo (odc. 72b, 85b, 97a, 101ab, 102b, 104a-104b, 107a),
    • Kubuś (odc. 74a, 79b),
    • jeden z chuliganów (odc. 76b),
    • mieszkaniec Malinowego Królestwa (odc. 81b),
    • Orzech (odc. 90a),
    • werbel (odc. 92b),
    • demon Ariel (odc. 93a),
    • kelner (odc. 94b),
    • ratownik (odc. 98),
    • człowiek (odc. 99b)
  • Jerzy Dominik
    • Pan Świnia (odc. 32b),
    • Sowa (odc. 54b),
    • zmieniony głos Betty (odc. 108a),
    • Włóczniomiś (odc. 113b),
    • Jurek (mantikora) (odc. 116a)
  • Krystyna Kozanecka
    • Królowa Grudkowego Kosmosu (odc. 30b),
    • dziewczynka (odc. 32a),
    • Księżniczka Malinka (odc. 35a, 36b, 55b),
    • Kropelka (odc. 38b),
    • Jake Junior (odc. 56a, 60b, 62b),
    • młoda Marcelina (odc. 59a),
    • Bonnie (odc. 60a)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Król Pięknisiów (odc. 27a),
    • młoda Marcelina (odc. 28a, 99b),
    • Me-Mow (odc. 35a, 105a),
    • Goliad (odc. 44b),
    • Grob (odc. 47a),
    • Rondel (odc. 46a),
    • Jamaica (odc. 50b, 109a),
    • jedna ze Słodyczan (odc. 56b),
    • Książka o przygodach Fiony i Cake’a (odc. 57a),
    • Maluch (odc. 58a),
    • młody Jay (odc. 60a),
    • Maja (odc. 68b),
    • Shoko (odc. 70b),
    • Oranżadka (odc. 74b, 105a),
    • Sue (odc. 76b),
    • mieszkanka Królestwa Ognia (odc. 77a),
    • Królewna Śniadania (odc. 80a),
    • Królewna Strudel (odc. 80a),
    • Słodziak (odc. 85b, 95b),
    • jeden z mieszkańców wioski (odc. 99a),
    • dziewczynka w kostiumie królika (odc. 99b),
    • serce Marceliny (odc. 102b),
    • jeden ze szkrabów (odc. 109a),
    • Nimfa #3 (odc. 113a),
    • pastylki (odc. 114a)
  • Natalia Sikora
    • jeden z Pięknisiów (odc. 27a),
    • Zuza Silna (odc. 33a)
  • Patrycja Szczepanowska
    • Amazonia (odc. 27b),
    • Królewna Śniadania (odc. 28b),
    • Lodowa Królowa (odc. 30a),
    • Obdarta Królewna (odc. 32b)
  • Jakub Szydłowski
    • jeden z gladiatorów (odc. 27b),
    • Ash (odc. 28a),
    • Papierowy Piotr (odc. 38a),
    • Joshua (odc. 39b),
    • demon strażnik (odc. 40a),
    • Hunson Abadeer (odc. 40b),
    • Ed (odc. 41b),
    • Królewna Ciastko (odc. 46a, 102b),
    • Grod (odc. 47a),
    • jeden z farmerów (odc. 53a),
    • Wiewiór (odc. 54b),
    • jeden ze szkieletów (odc. 58b),
    • Bruno (odc. 60b),
    • posłaniec Króla Ognia (odc. 66b),
    • strażnik (odc. 66b),
    • SMO #2 (odc. 68a),
    • rap miś (odc. 78a),
    • Lemoniadek (odc. 74b, 105a, 107a),
    • Laserowy Czarodziej (odc. 77b),
    • Bananowy Strażnik (odc. 79b, 107a),
    • liść (odc. 82a),
    • strażnik gleby (odc. 82b),
    • Maluch (odc. 83b),
    • Chatsberry (odc. 86a, 125b),
    • Chrupcio (odc. 90a, 94a, 108b),
    • hi-hat (odc. 92b),
    • BooBoo Sousa (odc. 93a),
    • Magiczny Gość (odc. 95a, 116a),
    • Orgalorg (odc. 97a-97b),
    • krasnal (odc. 99b-100a),
    • Człowiek Banan (odc. 106b),
    • Bob (odc. 111b),
    • zakapturzony stwór z koszmaru Finna (odc. 113b),
    • Kostek (odc. 114a)
  • Waldemar Barwiński
    • jeden z gladiatorów (odc. 27b),
    • Cytryndor (odc. 29a, 50b, 57a-57b, 62b, 69b, 75a-75b, 89b),
    • jeden z czarodziejów (odc. 31b),
    • Człowiek Banan (odc. 35b, 72a),
    • Palak (odc. 37b, 51a),
    • Pan (odc. 38b),
    • sprzedawca (odc. 39a),
    • Kocyk (odc. 60a),
    • więzień #3 (odc. 62a),
    • Wacek (odc. 72b, 84b),
    • policjant w Malinowym Królestwie (odc. 81b),
    • strażnik płomenia (odc. 82b),
    • Kim Kil Whan (odc. 83a, 124a),
    • Prismo (odc. 87b, 94b-95a, 109b),
    • Król Żółw (odc. 114a),
    • kolega Jurka (odc. 116a)
  • Miłogost Reczek
    • Jeżozwierz (odc. 54b),
    • Cytryjan (odc. 57b),
    • Czarodziej (odc. 58a),
    • stary Finn (odc. 60a),
    • Starogmiot (odc. 62a),
    • Jimmy (odc. 63a),
    • strażnik (odc. 66b),
    • Flint (odc. 67b),
    • Moe Mastro Giovanni (odc. 68a, 118),
    • lider Gangu Czyściochów (odc. 70b),
    • Phlannel Boxingday (odc. 75b),
    • Władca Ognia / Don Jan (odc. 77a),
    • Śmierć (odc. 77b),
    • Pożeracz strachu (odc. 78a),
    • Starożytny Tandem Wojennego Słonia (odc. 81b, 82a),
    • Szczypawka (odc. 82b),
    • Liściobród (odc. 82b),
    • Rozjemca (odc. 84a),
    • Toronto (odc. 85b, 97a, 104a),
    • Eryk Kimson (odc. 88a),
    • Mateusz (odc. 89b),
    • staruszek (odc. 91b),
    • bęben wielki (odc. 92b),
    • Marcel Rożek (odc. 93b),
    • Hierofant (odc. 99b-100a, 101a),
    • Naukowy Kot (odc. 111a, 113b),
    • Bananowy Strażnik #16 (odc. 112a),
    • sędzia turnieju (odc. 114b)
  • Bartłomiej Magdziarz
    • Laserowy Czarodziej (odc. 62a),
    • więzień #4 (odc. 62a),
    • Piotr Pizza (odc. 63a)
  • Julia KamińskaBetty Grof (odc. 77b)
  • Grzegorz Pawlak
    • Pułkownik Popcorn (odc. 82a, 84a, 90a, 112a),
    • Kenneth (odc. 84a),
    • potwór (odc. 84b),
    • Martin Martens, ojciec Finna (odc. 86b, 88b, 96b, 97b, 120ab),
    • szop (odc. 95b),
    • wiewiórka (odc. 97a),
    • sprzedawca pizzy (odc. 107b),
    • sprzedawca słodyczy (odc. 111b),
    • strażnik (odc. 113b)
  • Zbigniew Suszyński
    • Flint (odc. 89a),
    • strażnik Góry Mateusza (odc. 89b),
    • porucznik Mrówczyński (odc. 90b),
    • jeden z demonów (odc. 93a),
    • barman (odc. 96b)
  • Wit Apostolakis-GluzińskiT.V. (odc. 91b, 111b)
  • Lidia Sadowa
    • jeden ze szkrabów (odc. 109a),
    • Nimfa #2 (odc. 113a),
    • Królewna Bandytów (odc. 113b),
    • Ciągutka (odc. 114a),
    • Charlie (odc. 114),
  • Jacek Król
    • Tom Dwa Bochny (odc. 99b),
    • chmura burzowa (odc. 103),
    • sekretarz Ośmiornica (odc. 106b)
  • Izabela DąbrowskaCesarzowa (odc. 100ab)
  • Anna Srokajeden ze szkrabów (odc. 109a)
  • Ewa KaniaLodowa Królowa (odc. 114a)
  • Maksymilian MichasiówKsiążę Ognia (odc. 114a)
  • Anna GajewskaDoktor Fuj (odc. 117a)
  • Anna Kędziora
  • Magdalena Pawelec

i inni

Teksty piosenek i kierownictwo muzyczne: Marek Krejzler
Piosenki śpiewali: Grzegorz Drojewski, Stefan Knothe, Klementyna Umer, Paweł Szczesny, Marcin Maliszewski, Agnieszka Kudelska, Joanna Pach, Agnieszka Fajlhauer, Wojciech Paszkowski, Julia Kołakowska-Bytner, Anna Gajewska i inni
Piosenkę tytułową i tyłówkową śpiewał: Marcin Maliszewski

Lektor:

Seria VIII

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Marek Robaczewski
Dialogi: Piotr Lenarczyk
Wystąpili:

i inni

Lektor: Jerzy Dominik

Odcinki

  • Serial po raz pierwszy wyemitowany został w Cartoon Network:
    • I seria (odc. 1-13) – 28 stycznia 2011 roku,
    • II seria (odc. 14-26) – 15 września 2011 roku,
    • III seria (odc. 27-39) – 4 czerwca 2012 roku,
    • IV seria (odc. 40-45) – 19 października 2012 roku,
    • IV seria (odc. 46-52) – 22 lutego 2013 roku,
    • V seria (odc. 53-59) – 11 października 2013 roku,
    • V seria (odc. 60-64) – 17 marca 2014 roku,
    • V seria (odc. 66) – 14 listopada 2014 roku,
    • V seria (odc. 67-78) – 20 września 2014 roku,
    • VI seria (odc. 79-88) – 16 marca 2015 roku,
    • VI seria (odc. 89-98) – 28 września 2015 roku,
    • VII seria (odc. 99-107a) – 21 marca 2016 roku,
    • VII seria (odc. 107b-116, 118) - 24 października 2016 roku,
    • VII seria (odc. 117) - 27 marca 2017 roku.
    • VIII seria (odc. 119-125) - 25 marca 2017 roku.


Spis odcinków

Premiera odcinka N/o Polski tytuł Angielski tytuł
ODCINEK PILOTOWY
P1 Adventure Time
SERIA PIERWSZA
28.01.2011 001 Panika na śpiącym przyjęciu Slumber Party Panic
29.01.2011 Tarapaty w Grudkowym kosmosie Trouble in Lumpy Space
30.01.2011 002 Księgowidło The Enchiridion!
31.01.2011 Brzęczek The Jiggler
01.02.2011 003 Więźniowie miłości Prisoners of Love
02.02.2011 Słoniczka Tree Trunks
03.02.2011 004 Rikardio – człowiek-serce Ricardio the Heart Guy
04.02.2011 Pora na biznes Business Time
05.02.2011 005 Dwie najważniejsze osoby My Two Favorite People
06.02.2011 Wspomnienia z góry Kup Kup Memories of Boom Boom Mountain
07.02.2011 006 Czarodziej Wizard
08.02.2011 Eksmisja Evicted!
09.02.2011 007 Miasto złodziei City of Thieves
10.02.2011 Ogród wiedźmy The Witch’s Garden
11.02.2011 008 Czym jest życie? What Is Life?
12.02.2011 Ocean strachu Ocean of Fear
13.02.2011 009 Już jej niosą suknię z welonem When Weeding Bells Thaw
14.02.2011 Miasto dziwaków Freak City
15.02.2011 010 Książę The Duke
16.02.2011 Donek Donny
17.02.2011 011 Sługus Henchman
18.02.2011 Loch Dungeon
19.02.2011 012 Co wy zrobiliście? What Have You Done?
20.02.2011 Sen na deszczowej jawie Rainy Day Daydream
21.02.2011 013 Flakopożeracz Gut Grinder
22.02.2011 Jego bohater His Hero
SERIA DRUGA
15.09.2011 014 Wierność królowi Loyalty to the King
Zbroja wstydu Blood Under the Skin
22.09.2011 015 Prosto z Nocosfery It Came from the Nightosphere
Oczy The Eyes
29.09.2011 016 Opowiedz mi bajkę Story Telling
Powolna miłość Slow Love
06.10.2011 017 Zwierzę napędowe Power Animal
Kryształy mają moc Crystals Have Power
13.10.2011 018 Jej rodzice Her Parents
Obcinanie włosów To Cut a Woman’s Hair
20.10.2011 019 Komnata mrożonych ostrzy The Chamber of Frozen Blades
Te inne tarty The Other Tarts
27.10.2011 020 Strąki The Pods
Milczący król The Silent King
03.11.2011 021 Prawdziwy Finn The Real You
Strażnicy promieni słońca Guardians of Sunshine
10.11.2011 022 Śmierć w rozkwicie Death in Bloom
Zuza silna Susan Strong
17.11.2011 023 Pociąg tajemnic Mystery Train
Chodź ze mną Go with Me
24.11.2011 024 Brzuch Bestii Belly of the Beast
Limit The Limit
01.12.2011 025 Filmowcy Videomakers
Sygratura cieplna Heat Signature
08.12.2011 026 Śmiertelne zło Mortal Folly
Śmiertelny upadek Mortal Recoil
SERIA TRZECIA
04.06.2012 027 Inwazja pięknisiów Conquest of Cuteness
Morituri te Salutamus Morituri te Salutamus
05.06.2012 028 Wspomnienia wspomnień Memory of a Memory
Zabójca Hitman
06.06.2012 029 Zbyt młoda Too Young
Dziękuję Thank You
07.06.2012 030 Fionna i Cake Fionna and Cake
Potwór The Monster
08.06.2012 031 Bez ruchu Still
Bitwa czarodziejów Wizard Battle
11.06.2012 032 Brakujący element What Was Missing
Złodziej jabłek Apple Thief
12.06.2012 033 Pięknotopia Beautopia
Z deszczu pod rynnę From Bad to Worse
13.06.2012 034 Nikt cię nie usłyszy No One Can Hear You
Ciarki The Creeps
14.06.2012 035 Jake kontra Me-Mow Jake vs. Me-Mow
Nowa granica The New Frontier
27.08.2012 036 Sekretne taśmy Holly Jolly Secrets
15.06.2012 037 Szafa Marceliny Marceline’s Closet
Gorąca miłość Incendium
18.06.2012 038 Papierowy Piotr Paper Pete
Mój sposób Another Way
19.06.2012 039 Królewna Duch Ghost Princess
W lochu tatusia Dad’s Dungeon
SERIA CZWARTA
19.10.2012 040 Powrót do Nocosfery They Went to the Nightosphere
Potworek tatusia Daddy’s Little Monster
26.10.2012 041 Miłosne marzenie Dream of Love
02.11.2012 W sieci Web Weirdos
09.11.2012 042 Gorący dotyk Hot to the Touch
16.11.2012 Naśladowca In Your Footsteps
23.11.2012 043 Uścisk wilka Hug Wolf
30.11.2012 Pięć krótkich opowieści Five Short Graybles
07.12.2012 044 Potworna narzeczona Princess Monster Wife
14.12.2012 Goliad Goliad
21.12.2012 045 Spacer w zaświatach Beyond This Earthly Realm
28.12.2012 Mam cię! Gotcha!
22.02.2013 046 Królewna Ciastko Princess Cookie
01.03.2013 Karciane wojny Card Wars
08.03.2013 047 Synowie Marsa Sons of Mars
15.03.2013 Żar miłości Burning Low
22.03.2013 048 Król robak King Worm
29.03.2013 Pomiędzy czernią, a bielą BMO Noire
05.04.2013 049 Kto wygra? Who Would Win?
12.04.2013 Panna Jednorożek i coś Lady & Peebles
19.04.2013 050 Łatwy trud The Hard Easy
26.04.2013 Stworzyłaś mnie You Made Me!
27.09.2013 051 Punkt zapalny Ignition Point
Królestwo Gieniów Reign of Gunters
10.05.2013 052 Pamiętam cię I Remember You
03.05.2013 Król Zły The Lich
SERIA PIĄTA
11.10.2013 053 Człowiek Finn Finn the Human
18.10.2013 Pies Jake Jake the Dog
25.10.2013 054 Pięć kolejnych opowieści Five More Short Graybles
01.11.2013 Co na drzewie, częścią drzewa Up a Tree
08.11.2013 055 Sprawy małych ludzi All the Little People
15.11.2013 Mały łobuziak Bad Little Boy
22.11.2013 056 Tata Jake Jake the Dad
29.11.2013 Davey Davey
06.12.2013 057 Loch tajemnic Mystery Dungeon
13.12.2013 Twoja wina All Your Fault
20.12.2013 058 Maluch Little Dude
27.12.2013 Loch szkieletów Vault of Bones
03.01.2014 059 Ptakolud The Great Bird Man
10.01.2014 Szymon i Marcysia Simon and Marcy
17.03.2014 060 Wśród poduszek Puhoy
Ostatni skok One Last Job
24.03.2014 061 Piknik u królewny Princess Potluck
Ciii Shhh
31.03.2014 062 Tylko dla czarodziejów Wizards Only, Fools
07.04.2014 Pięć następnych opowieści Another Five Short Graybles
07.04.2014 063 Prawo ulicy Candy Streets
14.04.2014 Wirus w systemie A Glitch Is A Glitch
21.04.2014 064 Zalotnik The Suitor
21.04.2014 Koniec imprezy na Paniwyspie The Party’s Over, Isla de Senora
065 BMO Lost
James Baxter the Horse
14.11.2014 066 Ogień i lód Frost & Fire
Ziemia i woda Earth & Water
20.09.2014 067 Książę z pudełka The Box Prince
22.09.2014 W cudzej skórze Jake Suit
23.09.2014 068 Ktoś wyjątkowy Be More
Wiedźma Sky Witch
24.09.2014 069 Kanapka czasu Time Sandwich
Za stara Too Old
25.09.2014 070 Miłosne gry Love Games
Skarbiec The Vault
07.10.2014 071 Szalony pociąg Dungeon Train
Głód czerwieni Red Starved
29.09.2014 072 Co drzemie w silniku We Fixed A Truck
Jabłkowy ślub Apple Wedding
30.09.2014 073 Nocowanko Play Date
Jama The Pit
01.10.2014 074 Kubuś James
Lemoniadek Root Beer Guy
02.10.2014 075 Cytrusek Lemonhope
03.10.2014 076 Miecz Traw Blade of Grass
Roboblok Rattleballs
06.10.2014 077 Czerwony tron The Red Throne
Betty Betty
26.09.2014 078 Nie w porę Bad Timing
Lista Billy’ego Billy’s Bucket List
SERIA SZÓSTA
16.03.2015 079 Łańcuch pokarmowy Food Chain
17.03.2015 Kubuś II James II
18.03.2015 080 Dzień królewny Princess Day
19.03.2015 Smutna twarz Sad Face
20.03.2015 081 O księciu, który pragnął wszystkiego The Prince Who Wanted Everything
23.03.2015 Meble i mięso Furniture & Meat
24.03.2015 082 Coś wielkiego Something Big
25.03.2015 Młodszy brat Little Brother
26.03.2015 083 Okaryna Ocarina
27.03.2015 Dzięki za jabłka, Giuseppe Thanks for the Crabapples, Giuseppe!
30.03.2015 084 Nemezis Nemesis
31.03.2015 Joshua i Margaret Joshua & Margaret Investigations
01.04.2015 085 Z pamiętnika cegły Jake the Brick
02.04.2015 Złote gwiazdki Gold Stars
03.04.2015 086 Evergreen Evergreen
06.04.2015 Kosmiczny lot Astral Plane
07.04.2015 087 Duch muchy Ghost Fly
08.04.2015 Czy to ty? Is That You?
09.04.2015 088 Wszystko z Jake’a Everything’s Jake
10.04.2015 Gość The Visitor
28.09.2015 089 Ochłodzenie The Cooler
29.09.2015 Góra The Mountain
30.09.2015 090 Piżamowa wojna The Pajama War
01.10.2015 Dentysta Dentist
02.10.2015 091 Głęboki fiolet Dark Purple
05.10.2015 Pamiętnik The Diary
06.10.2015 092 Orzechy i deszcz Walnuts and Rain
07.10.2015 Przyjaciele na zawsze Friends Forever
08.10.2015 093 Jermaine Jermaine
09.10.2015 Chips i Lody Chips and Ice Cream
12.10.2015 094 Opowieści ciąg dalszy Graybels 1000+
13.10.2015 Sowicie Hoots
14.10.2015 095 Zapomniałeś kółka You Forgot Your Floaties
15.10.2015 Bądź czuła Be Sweet
16.10.2015 096 Orgalorg Orgalorg
19.10.2015 Ścigany On the Lam
20.10.2015 097 Gorące przeznaczenie Hot Diggity Doom
21.10.2015 Kometa The Comet
22.10.2015 098 Figle w parku wodnym Water Park Prank
SERIA SIÓDMA
21.03.2016 099 Marcelina: prawdziwa historia (1): Marcelina, królowa wampirów Stakes (1): Marceline the Vampire Queen
Marcelina: prawdziwa historia (2): Nic się nie zmieni Stakes (2): Everything Stays
21.03.2016 100 Marcelina: prawdziwa historia (3): Wampirjada Stakes (3): Vamps About
Marcelina: prawdziwa historia (4): Oczy cesarzowej Stakes (4): Empress Eyes
21.03.2016 101 Marcelina: prawdziwa historia (5): Czy mogę? Stakes (5): May I Come In?
Marcelina: prawdziwa historia (6): Weźcie ją Stakes (6): Take Her Back
21.03.2016 102 Marcelina: prawdziwa historia (7): Szach-mat Stakes (7): Checkmate
Marcelina: prawdziwa historia (8): Mroczna chmura Stakes (8): The Dark Cloud
22.03.2016 103 Złe wibki Bad Jubies
23.03.2016 104 Bonnie i Needy Bonnie & Needy
24.03.2016 Szkodniki Varmints
25.03.2016 105 Oranżadka Cherry Cream Soda
28.03.2016 Piłka Football
29.03.2016 106 Anielska Twarz Angel Face
30.03.2016 Prezydent Morświn zaginął President Porpoise Is Missing!
31.03.2016 107 Mama mówiła Mama Said
29.10.2016 Pustooka Blank Eyed Girl
29.10.2016 108 Królewski okup King’s Ransom
29.10.2016 Letnia mżawka Summer Showers
24.10.2016 109 Rozrabiaki Scamps
Przemiana Crossover
25.10.2016 110 Grota Egress The Hall of Egress
Nie patrz Don't Look
26.10.2016 111 Magiczny flet Flute Spell
Panna Jednorożek z kryształowego wymiaru Lady Rainicorn of the Crystal Dimension
27.10.2016 112 Cienka żółta linia The Thin Yellow Line
Tajemnica korony Broke His Crown
28.10.2016 113 W głębi groty Beyond the Grotto
Jestem mieczem I am a Sword
01.11.2016 114 Pięć krótkich stołów Five Short Tables
Rodzinne pojedynki Daddy-Daughter Card Wars
18.11.2016 115 Muzyczna jama The Music Hole
03.11.2016 Bunia Bun Bun
02.11.2016 116 Zwykły gość Normal Man
Pierwiastek Elemental
27.03.2017 117 Przywracanie systemu Preboot
28.03.2017 Restart Reboot
24.11.2016 118 Specjalna misja BMO The More You Moe, The Moe You Know
SERIA ÓSMA
25.03.2017 119 Zaproszenie Islands (1): The Invitation
Maruś, szczęśliwy smok Islands (2): Whipple the Happy Dragon
25.03.2017 120 Tajemnicza wyspa Islands (3): Mysterious Island
Wymyślone zasoby Islands (4): Imaginary Resources
25.03.2017 121 W chowanego Islands (5): Hide and Seek
Min i Marty Islands (6): Min & Marty
25.03.2017 122 Pomocnicy Islands (7): Helpers
Chmura światła Islands (8): The Light Cloud
29.03.2017 123 Dwa miecze Two Swords
30.03.2017 Czyń dobrze Do No Harm
31.03.2017 124 Kółka Wheels
03.04.2017 Dziwactwo wysokich lotów High Strangeness
04.04.2017 125 Koń i piłka Horse and Ball
05.04.2017 Żelki mają moc Jelly Beans Have Power

Linki zewnętrzne