Forum Film Poland: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Marti (dyskusja | edycje)
m uzupełnienie
Marti (dyskusja | edycje)
m uzupełnienie
 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Forum Film Poland''' – międzynarodowy dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku.
[[Plik:Forum Film Poland.png|right|150px]]'''Forum Film Poland''' – międzynarodowy dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku.


W latach 2003-2012 firma była odpowiedzialna na wprowadzanie filmów Disneya do Polski. Obecnie zajmuje się dystrybucją filmów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, animacji oraz wybranych polskich produkcji.
W latach 2003-2012 firma była odpowiedzialna na wprowadzanie filmów Disneya do Polski. Obecnie zajmuje się dystrybucją filmów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, animacji oraz wybranych polskich produkcji.


Firma obecnie współpracuje ze studiami [[FDR Studio|FDR]] i [[Studio Sonica|Sonica]], dawniej korzystała z usług studiów [[Master Film]] i [[SDI Media Polska]].
Firma obecnie współpracuje ze studiami [[FDR Studio|FDR]] i [[Studio Sonica|Sonica]], dawniej korzystała z usług studiów [[Master Film]] i [[Iyuno|SDI Media Polska]].
== Dystrybucja z dubbingiem ==
== Dystrybucja z dubbingiem ==
=== Filmy fabularne ===
=== Filmy fabularne ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="8%"|№
!width="8%"|№
Linia 13: Linia 13:
!width="15%"|Premiera kinowa
!width="15%"|Premiera kinowa
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''[[Nawiedzony dwór]]''
| ''[[Nawiedzony dwór (film 2003)|Nawiedzony dwór]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 13.02.2004
| 13.02.2004
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]''
| ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 17.12.2004
| 17.12.2004
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]''
| ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 22.05.2005
| 22.05.2005
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]''
| ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 06.01.2006
| 06.01.2006
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''[[Na psa urok]]''
| ''[[Na psa urok]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 17.03.2006
| 17.03.2006
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''[[Zaczarowana]]''
| ''[[Zaczarowana]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 18.01.2008
| 18.01.2008
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]''
| ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 30.05.2008
| 30.05.2008
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]''
| ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]]
| 24.10.2008
| 24.10.2008
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''[[Opowieści na dobranoc]]''
| ''[[Opowieści na dobranoc]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 23.01.2009
| 23.01.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''[[Cziłała z Beverly Hills]]''
| ''[[Cziłała z Beverly Hills]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 06.02.2009
| 06.02.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''[[Hannah Montana. Film]]''
| ''[[Hannah Montana. Film]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 17.04.2009
| 17.04.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''[[Góra Czarownic]]''
| ''[[Góra Czarownic]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 01.05.2009
| 01.05.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''[[Załoga G]]''
| ''[[Załoga G]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO POLSKA]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]]
| 14.08.2009
| 14.08.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''[[Mikołajek]]''
| ''[[Mikołajek]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 04.12.2009
| 04.12.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]''
| ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 05.03.2010
| 05.03.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''[[Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga]]''
| ''[[Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 28.05.2010
| 28.05.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''[[Giganci ze stali]]''
| ''[[Giganci ze stali]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 14.10.2011
| 14.10.2011
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]''
| ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 18.11.2011
| 18.11.2011
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]''
| ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 20.01.2012
| 20.01.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''[[Avengers]]''
| ''[[Avengers]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 11.05.2012
| 11.05.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]''
| ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]''
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| 25.12.2012
| 25.12.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]''
| ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]''
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| 25.12.2013
| 25.12.2013
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]''
| ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]''
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| 26.12.2014
| 26.12.2014
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]''
| ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]''
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| 06.04.2018
| 06.04.2018
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''[[Ratujmy Florę]]''
| ''[[Ratujmy Florę]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 06.12.2019
| 06.12.2019
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''[[Bella i Sebastian: Nowe pokolenie]]''
| ''[[Bella i Sebastian: Nowe pokolenie]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 18.11.2022
| 18.11.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| ''[[Blueback]]''
| ''[[Blueback]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 14.04.2023
| 14.04.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|28
| bgcolor="#CCE2FF"|28
| ''[[Kompas szkieletora]]''
| ''[[Kompas szkieletora]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 25.08.2023
| 25.08.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|29
| ''[[Przypadkiem napisałam książkę]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 07.11.2025
|-
|-
|}
|}


=== Filmy animowane ===
=== Filmy animowane ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="8%"|№
!width="8%"|№
Linia 163: Linia 168:
!width="15%"|Premiera kinowa
!width="15%"|Premiera kinowa
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''[[Gdzie jest Nemo?]]''
| ''[[Gdzie jest Nemo?]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]]
| 21.11.2003
| 21.11.2003
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''[[Mój brat niedźwiedź]]''
| ''[[Mój brat niedźwiedź]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 23.01.2004
| 23.01.2004
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''[[Iniemamocni]]''
| ''[[Iniemamocni]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 19.11.2004
| 19.11.2004
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''[[Kubuś i Hefalumpy]]''
| ''[[Kubuś i Hefalumpy]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 04.02.2005
| 04.02.2005
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''[[Rogate ranczo]]''
| ''[[Rogate ranczo]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 28.05.2005
| 28.05.2005
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''[[Kurczak Mały]]''
| ''[[Kurczak Mały]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 11.11.2005
| 11.11.2005
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''[[Bambi 2]]''
| ''[[Bambi 2]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 27.01.2006
| 27.01.2006
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''[[Dżungla]]''
| ''[[Dżungla]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| 26.05.2006
| 26.05.2006
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''[[Auta]]''
| ''[[Auta]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| 23.06.2006
| 23.06.2006
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''[[Rodzinka Robinsonów]]''
| ''[[Rodzinka Robinsonów]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| 01.06.2007
| 01.06.2007
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''[[Ratatuj]]''
| ''[[Ratatuj]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| 19.10.2007
| 19.10.2007
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''[[WALL·E]]''
| ''[[WALL·E]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| 18.07.2008
| 18.07.2008
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''[[Piorun]]''
| ''[[Piorun]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| 28.11.2008
| 28.11.2008
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''[[Odlot]]''
| ''[[Odlot]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| 16.10.2009
| 16.10.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]''
| ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]''
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]]
| 20.11.2009
| 20.11.2009
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''[[Księżniczka i żaba]]''
| ''[[Księżniczka i żaba]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 15.01.2010
| 15.01.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''[[Toy Story|Toy Story 3D]]''
| ''[[Toy Story|Toy Story 3D]]''
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 05.02.2010
| 05.02.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''[[Toy Story 2|Toy Story 2 3D]]''
| ''[[Toy Story 2|Toy Story 2 3D]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 05.05.2010
| 05.05.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''[[Toy Story 3]]''
| ''[[Toy Story 3]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 18.06.2010
| 18.06.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''[[Dzwoneczek i uczynne wróżki]]''
| ''[[Dzwoneczek i uczynne wróżki]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 23.07.2010
| 23.07.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''[[Żółwik Sammy]]''
| ''[[Żółwik Sammy]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 01.10.2010
| 01.10.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''[[Zaplątani]]''
| ''[[Zaplątani]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 26.11.2010
| 26.11.2010
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''[[Matki w mackach Marsa]]''
| ''[[Matki w mackach Marsa]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 11.03.2011
| 11.03.2011
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''[[Auta 2]]''
| ''[[Auta 2]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 29.06.2011
| 29.06.2011
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''[[Kubuś i przyjaciele]]''
| ''[[Kubuś i przyjaciele]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 29.07.2011
| 29.07.2011
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''[[Król Lew|Król Lew 3D]]''
| ''[[Król Lew|Król Lew 3D]]''
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 26.08.2011
| 26.08.2011
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|27
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| ''[[Piękna i Bestia (film 1991)|Piękna i Bestia 3D]]''
| ''[[Piękna i Bestia (film 1991)|Piękna i Bestia 3D]]''
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]]
| 03.02.2012
| 03.02.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|28
| bgcolor="#CCE2FF"|28
| ''[[Merida waleczna]]''
| ''[[Merida waleczna]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 17.08.2012
| 17.08.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|29
| bgcolor="#CCE2FF"|29
| ''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]''
| ''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]''
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]
| 07.09.2012
| 07.09.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|30
| bgcolor="#CCE2FF"|30
| ''[[Dino mama]]''
| ''[[Dino mama]]''
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| 30.11.2012
| 30.11.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|31
| bgcolor="#CCE2FF"|31
| ''[[Prawie jak gladiator]]''
| ''[[Prawie jak gladiator]]''
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| 11.01.2013
| 11.01.2013
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|32
| bgcolor="#CCE2FF"|32
| ''[[Futrzaki ruszają na ratunek]]''
| ''[[Futrzaki ruszają na ratunek]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 25.05.2018
| 25.05.2018
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|33
| bgcolor="#CCE2FF"|33
| ''[[Panda i banda (film 2019)|Panda i banda]]''
| ''[[Panda i banda (film 2019)|Panda i banda]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 24.05.2019
| 24.05.2019
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|34
| bgcolor="#CCE2FF"|34
| ''[[Rodzina Addamsów (film 2019)|Rodzina Addamsów]]''
| ''[[Rodzina Addamsów (film 2019)|Rodzina Addamsów]]''
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| 25.10.2019
| 25.10.2019
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|35
| bgcolor="#CCE2FF"|35
| ''[[SuperPies i TurboKot]]''
| ''[[SuperPies i TurboKot]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 31.01.2020
| 31.01.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|35
| bgcolor="#CCE2FF"|35
| ''[[Kapitan Szablozęby i Magiczny Diament]]''
| ''[[Kapitan Szablozęby i Magiczny Diament]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 25.06.2021
| 25.06.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|36
| bgcolor="#CCE2FF"|36
| ''[[Rodzina Addamsów 2]]''
| ''[[Rodzina Addamsów 2]]''
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]
| 22.10.2021
| 22.10.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|37
| bgcolor="#CCE2FF"|37
| ''[[Dogtanian. Psi muszkieterier]]''
| ''[[Dogtanian. Psi muszkieterier]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 27.05.2022
| 27.05.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|38
| bgcolor="#CCE2FF"|38
| ''[[Kierunek: Księżyc!]]''
| ''[[Kierunek: Księżyc!]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 02.12.2022
| 02.12.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|39
| bgcolor="#CCE2FF"|39
| ''[[Rysiek superwróbel]]''
| ''[[Rysiek superwróbel]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 16.06.2023
| 16.06.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|40
| bgcolor="#CCE2FF"|40
| ''[[Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele]]''
| ''[[Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 12.01.2024
| 12.01.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|41
| bgcolor="#CCE2FF"|41
| ''[[Strażniczka smoków]]''
| ''[[Strażniczka smoków]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 24.05.2024
| 24.05.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|42
| bgcolor="#CCE2FF"|42
| ''[[Orzeł i reszta]]''
| ''[[Orzeł i reszta]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 21.06.2024
| 21.06.2024
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|43
| ''[[Elli i ekipa straszaków]]''
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]]
| 25.10.2024
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|44
| ''[[Rufus. Potwór morski, który nie umiał pływać]]''
| <!--[[FDR Studio|FDR STUDIO]]-->
| 26.12.2025
|-
|}
=== Dokumenty ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
|-
!width="8%"|№
!width="37%"|Tytuł
!width="40%"|Studio dubbingowe
!width="15%"|Premiera kinowa
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''[[Marsz pingwinów]]''
| [[Master Film|MASTER FILM]]
| 07.10.2005
|-
|-
|}
|}

Aktualna wersja na dzień 20:49, 26 lis 2025

Forum Film Poland – międzynarodowy dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku.

W latach 2003-2012 firma była odpowiedzialna na wprowadzanie filmów Disneya do Polski. Obecnie zajmuje się dystrybucją filmów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, animacji oraz wybranych polskich produkcji.

Firma obecnie współpracuje ze studiami FDR i Sonica, dawniej korzystała z usług studiów Master Film i SDI Media Polska.

Dystrybucja z dubbingiem

Filmy fabularne

Tytuł Studio dubbingowe Premiera kinowa
01 Nawiedzony dwór MASTER FILM 13.02.2004
02 Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny MASTER FILM 17.12.2004
03 Garbi – superbryka MASTER FILM 22.05.2005
04 Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa SUN STUDIO POLSKA 06.01.2006
05 Na psa urok SUN STUDIO POLSKA 17.03.2006
06 Zaczarowana SUN STUDIO POLSKA 18.01.2008
07 Opowieści z Narnii: Książę Kaspian SUN STUDIO POLSKA 30.05.2008
08 High School Musical 3: Ostatnia klasa START INTERNATIONAL POLSKA 24.10.2008
09 Opowieści na dobranoc SUN STUDIO POLSKA 23.01.2009
10 Cziłała z Beverly Hills SUN STUDIO POLSKA 06.02.2009
11 Hannah Montana. Film SUN STUDIO POLSKA 17.04.2009
12 Góra Czarownic SUN STUDIO POLSKA 01.05.2009
13 Załoga G SUN STUDIO POLSKA 14.08.2009
14 Mikołajek SDI MEDIA POLSKA 04.12.2009
15 Alicja w Krainie Czarów SDI MEDIA POLSKA 05.03.2010
16 Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga SDI MEDIA POLSKA 28.05.2010
17 Giganci ze stali SDI MEDIA POLSKA 14.10.2011
18 Mali agenci: Wyścig z czasem SDI MEDIA POLSKA 18.11.2011
19 Muppety SDI MEDIA POLSKA 20.01.2012
20 Avengers SDI MEDIA POLSKA 11.05.2012
21 Hobbit: Niezwykła podróż STUDIO SONICA 25.12.2012
22 Hobbit: Pustkowie Smauga STUDIO SONICA 25.12.2013
23 Hobbit: Bitwa Pięciu Armii STUDIO SONICA 26.12.2014
24 Tomb Raider STUDIO SONICA 06.04.2018
25 Ratujmy Florę MASTER FILM 06.12.2019
26 Bella i Sebastian: Nowe pokolenie FDR STUDIO 18.11.2022
27 Blueback FDR STUDIO 14.04.2023
28 Kompas szkieletora FDR STUDIO 25.08.2023
29 Przypadkiem napisałam książkę FDR STUDIO 07.11.2025

Filmy animowane

Tytuł Studio dubbingowe Premiera kinowa
01 Gdzie jest Nemo? START INTERNATIONAL POLSKA 21.11.2003
02 Mój brat niedźwiedź START INTERNATIONAL POLSKA / STUDIO BUFFO 23.01.2004
03 Iniemamocni MASTER FILM 19.11.2004
04 Kubuś i Hefalumpy START INTERNATIONAL POLSKA / STUDIO BUFFO 04.02.2005
05 Rogate ranczo START INTERNATIONAL POLSKA / STUDIO BUFFO 28.05.2005
06 Kurczak Mały START INTERNATIONAL POLSKA / STUDIO BUFFO 11.11.2005
07 Bambi 2 START INTERNATIONAL POLSKA / STUDIO BUFFO 27.01.2006
08 Dżungla SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE 26.05.2006
09 Auta SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE 23.06.2006
10 Rodzinka Robinsonów SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE 01.06.2007
11 Ratatuj SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE 19.10.2007
12 WALL·E SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE 18.07.2008
13 Piorun SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE 28.11.2008
14 Odlot SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE 16.10.2009
15 Opowieść wigilijna SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE 20.11.2009
16 Księżniczka i żaba SDI MEDIA POLSKA 15.01.2010
17 Toy Story 3D STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE / STUDIO BUFFO 05.02.2010
18 Toy Story 2 3D START INTERNATIONAL POLSKA / STUDIO BUFFO 05.05.2010
19 Toy Story 3 SDI MEDIA POLSKA 18.06.2010
20 Dzwoneczek i uczynne wróżki SDI MEDIA POLSKA 23.07.2010
21 Żółwik Sammy SDI MEDIA POLSKA 01.10.2010
22 Zaplątani SDI MEDIA POLSKA 26.11.2010
23 Matki w mackach Marsa SDI MEDIA POLSKA 11.03.2011
24 Auta 2 SDI MEDIA POLSKA 29.06.2011
25 Kubuś i przyjaciele SDI MEDIA POLSKA 29.07.2011
26 Król Lew 3D STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE / START INTERNATIONAL POLSKA / STUDIO BUFFO 26.08.2011
27 Piękna i Bestia 3D START INTERNATIONAL POLSKA / STUDIO BUFFO 03.02.2012
28 Merida waleczna SDI MEDIA POLSKA 17.08.2012
29 Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł SDI MEDIA POLSKA 07.09.2012
30 Dino mama STUDIO SONICA 30.11.2012
31 Prawie jak gladiator STUDIO SONICA 11.01.2013
32 Futrzaki ruszają na ratunek MASTER FILM 25.05.2018
33 Panda i banda MASTER FILM 24.05.2019
34 Rodzina Addamsów STUDIO SONICA 25.10.2019
35 SuperPies i TurboKot MASTER FILM 31.01.2020
35 Kapitan Szablozęby i Magiczny Diament FDR STUDIO 25.06.2021
36 Rodzina Addamsów 2 STUDIO SONICA 22.10.2021
37 Dogtanian. Psi muszkieterier FDR STUDIO 27.05.2022
38 Kierunek: Księżyc! FDR STUDIO 02.12.2022
39 Rysiek superwróbel FDR STUDIO 16.06.2023
40 Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele FDR STUDIO 12.01.2024
41 Strażniczka smoków FDR STUDIO 24.05.2024
42 Orzeł i reszta FDR STUDIO 21.06.2024
43 Elli i ekipa straszaków FDR STUDIO 25.10.2024
44 Rufus. Potwór morski, który nie umiał pływać 26.12.2025

Dokumenty

Tytuł Studio dubbingowe Premiera kinowa
01 Marsz pingwinów MASTER FILM 07.10.2005

Linki zewnętrzne