Forum Film Poland: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
m uzupełnienie |
||
| (Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Forum Film Poland''' – międzynarodowy dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku. | [[Plik:Forum Film Poland.png|right|150px]]'''Forum Film Poland''' – międzynarodowy dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku. | ||
W latach 2003-2012 firma była odpowiedzialna na wprowadzanie filmów Disneya do Polski. Obecnie zajmuje się dystrybucją filmów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, animacji oraz wybranych polskich produkcji. | W latach 2003-2012 firma była odpowiedzialna na wprowadzanie filmów Disneya do Polski. Obecnie zajmuje się dystrybucją filmów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, animacji oraz wybranych polskich produkcji. | ||
Firma obecnie współpracuje ze studiami [[FDR Studio|FDR]] i [[Studio Sonica|Sonica]], dawniej korzystała z usług studiów [[Master Film]] i [[SDI Media Polska]]. | Firma obecnie współpracuje ze studiami [[FDR Studio|FDR]] i [[Studio Sonica|Sonica]], dawniej korzystała z usług studiów [[Master Film]] i [[Iyuno|SDI Media Polska]]. | ||
== Dystrybucja z dubbingiem == | == Dystrybucja z dubbingiem == | ||
=== Filmy fabularne === | === Filmy fabularne === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 13: | Linia 13: | ||
!width="15%"|Premiera kinowa | !width="15%"|Premiera kinowa | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''[[Nawiedzony dwór]]'' | | ''[[Nawiedzony dwór (film 2003)|Nawiedzony dwór]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 13.02.2004 | | 13.02.2004 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | | ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 17.12.2004 | | 17.12.2004 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' | | ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 22.05.2005 | | 22.05.2005 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' | | ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 06.01.2006 | | 06.01.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''[[Na psa urok]]'' | | ''[[Na psa urok]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 17.03.2006 | | 17.03.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''[[Zaczarowana]]'' | | ''[[Zaczarowana]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 18.01.2008 | | 18.01.2008 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' | | ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 30.05.2008 | | 30.05.2008 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'' | | ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.10.2008 | | 24.10.2008 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | | ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 23.01.2009 | | 23.01.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''[[Cziłała z Beverly Hills]]'' | | ''[[Cziłała z Beverly Hills]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 06.02.2009 | | 06.02.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''[[Hannah Montana. Film]]'' | | ''[[Hannah Montana. Film]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 17.04.2009 | | 17.04.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''[[Góra Czarownic]]'' | | ''[[Góra Czarownic]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 01.05.2009 | | 01.05.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''[[Załoga G]]'' | | ''[[Załoga G]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 14.08.2009 | | 14.08.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''[[Mikołajek]]'' | | ''[[Mikołajek]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 04.12.2009 | | 04.12.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | | ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 05.03.2010 | | 05.03.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''[[Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga]]'' | | ''[[Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 28.05.2010 | | 28.05.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''[[Giganci ze stali]]'' | | ''[[Giganci ze stali]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 14.10.2011 | | 14.10.2011 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'' | | ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 18.11.2011 | | 18.11.2011 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | | ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 20.01.2012 | | 20.01.2012 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| ''[[Avengers]]'' | | ''[[Avengers]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 11.05.2012 | | 11.05.2012 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | | ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 25.12.2012 | | 25.12.2012 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22 | ||
| ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'' | | ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 25.12.2013 | | 25.12.2013 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | | ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 26.12.2014 | | 26.12.2014 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24 | ||
| ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | | ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 06.04.2018 | | 06.04.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| ''[[Ratujmy Florę]]'' | | ''[[Ratujmy Florę]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 06.12.2019 | | 06.12.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26 | ||
| ''[[Bella i Sebastian: Nowe pokolenie]]'' | | ''[[Bella i Sebastian: Nowe pokolenie]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 18.11.2022 | | 18.11.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27 | ||
| ''[[Blueback]]'' | | ''[[Blueback]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 14.04.2023 | | 14.04.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28 | ||
| ''[[Kompas szkieletora]]'' | | ''[[Kompas szkieletora]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 25.08.2023 | | 25.08.2023 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''[[Przypadkiem napisałam książkę]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 07.11.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
=== Filmy animowane === | === Filmy animowane === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 163: | Linia 168: | ||
!width="15%"|Premiera kinowa | !width="15%"|Premiera kinowa | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''[[Gdzie jest Nemo?]]'' | | ''[[Gdzie jest Nemo?]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 21.11.2003 | | 21.11.2003 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''[[Mój brat niedźwiedź]]'' | | ''[[Mój brat niedźwiedź]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 23.01.2004 | | 23.01.2004 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''[[Iniemamocni]]'' | | ''[[Iniemamocni]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 19.11.2004 | | 19.11.2004 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''[[Kubuś i Hefalumpy]]'' | | ''[[Kubuś i Hefalumpy]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 04.02.2005 | | 04.02.2005 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''[[Rogate ranczo]]'' | | ''[[Rogate ranczo]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 28.05.2005 | | 28.05.2005 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''[[Kurczak Mały]]'' | | ''[[Kurczak Mały]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 11.11.2005 | | 11.11.2005 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''[[Bambi 2]]'' | | ''[[Bambi 2]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 27.01.2006 | | 27.01.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''[[Dżungla]]'' | | ''[[Dżungla]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | ||
| 26.05.2006 | | 26.05.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''[[Auta]]'' | | ''[[Auta]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | ||
| 23.06.2006 | | 23.06.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''[[Rodzinka Robinsonów]]'' | | ''[[Rodzinka Robinsonów]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | ||
| 01.06.2007 | | 01.06.2007 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''[[Ratatuj]]'' | | ''[[Ratatuj]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | ||
| 19.10.2007 | | 19.10.2007 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''[[WALL·E]]'' | | ''[[WALL·E]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | ||
| 18.07.2008 | | 18.07.2008 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''[[Piorun]]'' | | ''[[Piorun]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | ||
| 28.11.2008 | | 28.11.2008 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''[[Odlot]]'' | | ''[[Odlot]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | ||
| 16.10.2009 | | 16.10.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | | ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | ||
| 20.11.2009 | | 20.11.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''[[Księżniczka i żaba]]'' | | ''[[Księżniczka i żaba]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 15.01.2010 | | 15.01.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''[[Toy Story|Toy Story 3D]]'' | | ''[[Toy Story|Toy Story 3D]]'' | ||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | | [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 05.02.2010 | | 05.02.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| ''[[Toy Story 2|Toy Story 2 3D]]'' | | ''[[Toy Story 2|Toy Story 2 3D]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 05.05.2010 | | 05.05.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| ''[[Toy Story 3]]'' | | ''[[Toy Story 3]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 18.06.2010 | | 18.06.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| ''[[Dzwoneczek i uczynne wróżki]]'' | | ''[[Dzwoneczek i uczynne wróżki]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 23.07.2010 | | 23.07.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| ''[[Żółwik Sammy]]'' | | ''[[Żółwik Sammy]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 01.10.2010 | | 01.10.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22 | ||
| ''[[Zaplątani]]'' | | ''[[Zaplątani]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 26.11.2010 | | 26.11.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| ''[[Matki w mackach Marsa]]'' | | ''[[Matki w mackach Marsa]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 11.03.2011 | | 11.03.2011 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24 | ||
| ''[[Auta 2]]'' | | ''[[Auta 2]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 29.06.2011 | | 29.06.2011 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| ''[[Kubuś i przyjaciele]]'' | | ''[[Kubuś i przyjaciele]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 29.07.2011 | | 29.07.2011 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26 | ||
| ''[[Król Lew|Król Lew 3D]]'' | | ''[[Król Lew|Król Lew 3D]]'' | ||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[ | | [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 26.08.2011 | | 26.08.2011 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27 | ||
| ''[[Piękna i Bestia (film 1991)|Piękna i Bestia 3D]]'' | | ''[[Piękna i Bestia (film 1991)|Piękna i Bestia 3D]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | ||
| 03.02.2012 | | 03.02.2012 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28 | ||
| ''[[Merida waleczna]]'' | | ''[[Merida waleczna]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 17.08.2012 | | 17.08.2012 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29 | ||
| ''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]'' | | ''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]'' | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 07.09.2012 | | 07.09.2012 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30 | ||
| ''[[Dino mama]]'' | | ''[[Dino mama]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 30.11.2012 | | 30.11.2012 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31 | ||
| ''[[Prawie jak gladiator]]'' | | ''[[Prawie jak gladiator]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 11.01.2013 | | 11.01.2013 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|32 | ||
| ''[[Futrzaki ruszają na ratunek]]'' | | ''[[Futrzaki ruszają na ratunek]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 25.05.2018 | | 25.05.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|33 | ||
| ''[[Panda i banda (film 2019)|Panda i banda]]'' | | ''[[Panda i banda (film 2019)|Panda i banda]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 24.05.2019 | | 24.05.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|34 | ||
| ''[[Rodzina Addamsów (film 2019)|Rodzina Addamsów]]'' | | ''[[Rodzina Addamsów (film 2019)|Rodzina Addamsów]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 25.10.2019 | | 25.10.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| ''[[SuperPies i TurboKot]]'' | | ''[[SuperPies i TurboKot]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 31.01.2020 | | 31.01.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| ''[[Kapitan Szablozęby i Magiczny Diament]]'' | | ''[[Kapitan Szablozęby i Magiczny Diament]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 25.06.2021 | | 25.06.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|36 | ||
| ''[[Rodzina Addamsów 2]]'' | | ''[[Rodzina Addamsów 2]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 22.10.2021 | | 22.10.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|37 | ||
| ''[[Dogtanian. Psi muszkieterier]]'' | | ''[[Dogtanian. Psi muszkieterier]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 27.05.2022 | | 27.05.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|38 | ||
| ''[[Kierunek: Księżyc!]]'' | | ''[[Kierunek: Księżyc!]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 02.12.2022 | | 02.12.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|39 | ||
| ''[[Rysiek superwróbel]]'' | | ''[[Rysiek superwróbel]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 16.06.2023 | | 16.06.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|40 | ||
| ''[[Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele]]'' | | ''[[Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 12.01.2024 | | 12.01.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|41 | ||
| ''[[Strażniczka smoków]]'' | | ''[[Strażniczka smoków]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 24.05.2024 | | 24.05.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|42 | ||
| ''[[Orzeł i reszta]]'' | | ''[[Orzeł i reszta]]'' | ||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | | [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | ||
| 21.06.2024 | | 21.06.2024 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| ''[[Elli i ekipa straszaków]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 25.10.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''[[Rufus. Potwór morski, który nie umiał pływać]]'' | |||
| <!--[[FDR Studio|FDR STUDIO]]--> | |||
| 26.12.2025 | |||
|- | |||
|} | |||
=== Dokumenty === | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="8%"|№ | |||
!width="37%"|Tytuł | |||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |||
!width="15%"|Premiera kinowa | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''[[Marsz pingwinów]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 07.10.2005 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 20:49, 26 lis 2025

Forum Film Poland – międzynarodowy dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku.
W latach 2003-2012 firma była odpowiedzialna na wprowadzanie filmów Disneya do Polski. Obecnie zajmuje się dystrybucją filmów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, animacji oraz wybranych polskich produkcji.
Firma obecnie współpracuje ze studiami FDR i Sonica, dawniej korzystała z usług studiów Master Film i SDI Media Polska.
Dystrybucja z dubbingiem
Filmy fabularne
Filmy animowane
Dokumenty
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera kinowa |
|---|---|---|---|
| 01 | Marsz pingwinów | MASTER FILM | 07.10.2005 |
