Roboto Global: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Nie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 7 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Plik:Roboto.png|right]]'''Roboto''' – założona w [[2002]] roku firma zajmująca się lokalizacją gier na język polski, tłumaczeniem filmów i książek. Prezesem firmy jest [[Bartosz Lewandowski]]. | [[Plik:Roboto.png|right|200px]]'''Roboto''' – założona w [[2002]] roku firma zajmująca się lokalizacją gier na język polski, tłumaczeniem filmów i książek. Prezesem firmy jest [[Bartosz Lewandowski]]. | ||
W styczniu [[2020]] roku Roboto wykupiło studio Sound Tropez, a na jej bazie powstało [[Roboto Sound]]. Siedziba firmy mieści się w Warszawie na Placu Inwalidów 10. Poniższa lista tytułów zawiera jedynie gry dostępne z polskim [[dubbing]]iem. | W styczniu [[2020]] roku Roboto wykupiło studio Sound Tropez, a na jej bazie powstało [[Roboto Sound]]. Siedziba firmy mieści się w Warszawie na Placu Inwalidów 10. Poniższa lista tytułów zawiera jedynie gry dostępne z polskim [[dubbing]]iem. | ||
| Linia 22: | Linia 22: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Heroes of Might and Magic V]]'' | | ''[[Heroes of Might and Magic V]]'' | ||
| 08.06.2006 | | 08.06.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Gothic 3]]'' | | ''[[Gothic 3]]'' | ||
| 03.11.2006 | | 03.11.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Age of Empires III: The | | ''[[Age of Empires III: The WarChiefs]]'' | ||
| 07.12.2006 | | 07.12.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Neverwinter Nights 2]]'' | | ''[[Neverwinter Nights 2]]'' | ||
| 08.12.2006 | | 08.12.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Eragon (gra)|Eragon]]'' | | ''[[Eragon (gra)|Eragon]]'' | ||
| 14.12.2006 | | 14.12.2006 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Mass Effect]]'' | | ''[[Mass Effect]]'' | ||
| 12.08.2008 | | 12.08.2008 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Mirror’s Edge]]'' | | ''[[Mirror’s Edge]]'' | ||
| 16.01.2009 | | 16.01.2009 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Tom Clancy’s H.A.W.X. 2]]'' | | ''[[Tom Clancy’s H.A.W.X. 2]]'' | ||
| 03.09.2010 | | 03.09.2010 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[GRID 2]]'' | | ''[[GRID 2]]'' | ||
| 31.05.2013 | | 31.05.2013 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[F1 2013]]'' | | ''[[F1 2013]]'' | ||
| 04.10.2013 | | 04.10.2013 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Battlefield Hardline]]'' | | ''[[Battlefield Hardline]]'' | ||
| 19.03.2015 | | 19.03.2015 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Total War: Warhammer]]'' | | ''[[Total War: Warhammer]]'' | ||
| 24.05.2016 | | 24.05.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Battlefield 1]]'' | | ''[[Battlefield 1]]'' | ||
| 21.10.2016 | | 21.10.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Sniper: Ghost Warrior 3]]'' | | ''[[Sniper: Ghost Warrior 3]]'' | ||
| 25.04.2017 | | 25.04.2017 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[ELEX]]'' | | ''[[ELEX]]'' | ||
| 17.10.2017 | | 17.10.2017 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Need for Speed: Payback]]'' | | ''[[Need for Speed: Payback]]'' | ||
| 10.11.2017 | | 10.11.2017 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Battlefield V]]'' | | ''[[Battlefield V]]'' | ||
| 20.10.2018 | | 20.10.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Apex Legends]]'' | | ''[[Apex Legends]]'' | ||
| 05.06.2019 | | 05.06.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Death Stranding]]'' | | ''[[Death Stranding]]'' | ||
| 08.11.2019 | | 08.11.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Total War Saga: Troy]]'' | | ''[[Total War Saga: Troy]]'' | ||
| 13.08.2020 | | 13.08.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Wingspan: Na skrzydłach]]'' | | ''[[Wingspan: Na skrzydłach]]'' | ||
| 17.09.2020 | | 17.09.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[FIFA 21]]'' | | ''[[FIFA 21]]'' | ||
| 09.10.2020 | | 09.10.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Biomutant]]'' | | ''[[Biomutant]]'' | ||
| 25.05.2021 | | 25.05.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Ratchet & Clank: Rift Apart]]'' | | ''[[Ratchet & Clank: Rift Apart]]'' | ||
| 11.06.2021 | | 11.06.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Smerfy: Misja Złoliść]]'' | | ''[[Smerfy: Misja Złoliść]]'' | ||
| 26.10.2021 | | 26.10.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Battlefield 2042]]'' | | ''[[Battlefield 2042]]'' | ||
| 19.11.2021 | | 19.11.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Dying Light 2: Stay Human]]'' | | ''[[Dying Light 2: Stay Human]]'' | ||
| 04.02.2022 | | 04.02.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[ELEX II]]'' | | ''[[ELEX II]]'' | ||
| 01.03.2022 | | 01.03.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Syberia: The World Before]]'' | | ''[[Syberia: The World Before]]'' | ||
| 18.03.2022 | | 18.03.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Call of Duty: Modern Warfare II]]'' | | ''[[Call of Duty: Modern Warfare II]]'' | ||
| 28.10.2022 | | 28.10.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Need for Speed: Unbound]]'' | | ''[[Need for Speed: Unbound]]'' | ||
| 02.12.2022 | | 02.12.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'' | | ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'' | ||
| 30.01.2023 | | 30.01.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Star Wars Jedi: Ocalały]]'' | | ''[[Star Wars Jedi: Ocalały]]'' | ||
| 28.04.2023 | | 28.04.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Track]]'' | | ''[[Track]]'' | ||
| 18.09.2023 | | 18.09.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Total War: Pharaoh]]'' | |||
| 11.10.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged]]'' | | ''[[Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged]]'' | ||
| 19.10.2023 | | 19.10.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Marvel’s Spider-Man 2]]'' | | ''[[Marvel’s Spider-Man 2]]'' | ||
| 20.10.2023 | | 20.10.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Call of Duty: Modern Warfare III]]'' | | ''[[Call of Duty: Modern Warfare III]]'' | ||
| 10.11.2023 | | 10.11.2023 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Layers of Fear]]'' | |||
| 05.12.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Outcast – A New Beginning]]'' | |||
| 15.03.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Death Stranding 2: On the Beach]]'' | |||
| 26.06.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Ghost of Yōtei]]'' | |||
| 02.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Battlefield 6]]'' | |||
| 10.10.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 16:44, 10 paź 2025

Roboto – założona w 2002 roku firma zajmująca się lokalizacją gier na język polski, tłumaczeniem filmów i książek. Prezesem firmy jest Bartosz Lewandowski.
W styczniu 2020 roku Roboto wykupiło studio Sound Tropez, a na jej bazie powstało Roboto Sound. Siedziba firmy mieści się w Warszawie na Placu Inwalidów 10. Poniższa lista tytułów zawiera jedynie gry dostępne z polskim dubbingiem.
Klienci
- Activision Blizzard
- CDP
- Cenega Poland
- Electronic Arts Polska
- HBO
- PLAION Polska
- SEGA
- Sony Interactive Entertainment Polska
- Ubisoft
