VSI Warsaw: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Nie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 16 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 9: | Linia 9: | ||
=== Dialogiści === | === Dialogiści === | ||
* [[Marta Dobecka]] | * [[Marta Dobecka]] | ||
* [[Barbara Eyman|Barbara Eyman-Stranc]] | |||
* [[Barbara Jelińska]] | |||
* [[Małgorzata Lalowska]] | * [[Małgorzata Lalowska]] | ||
* [[Hanna Osuch]] | |||
* [[Piotr Radziwiłowicz]] | |||
* [[Filip Stefanowicz]] | * [[Filip Stefanowicz]] | ||
* [[Magdalena Wójcik (ur. 1978)|Magdalena Wójcik]] | * [[Magdalena Wójcik (ur. 1978)|Magdalena Wójcik]] | ||
| Linia 31: | Linia 35: | ||
* [[Tomasz Potocki]] | * [[Tomasz Potocki]] | ||
* [[Agata Pruchniewska]] | * [[Agata Pruchniewska]] | ||
* [[Antonina Rafałowska]] | * [[Antonina Rafałowska]] | ||
* [[Tomasz Robaczewski]] | * [[Tomasz Robaczewski]] | ||
| Linia 45: | Linia 48: | ||
* [[Anna Wysocka]] | * [[Anna Wysocka]] | ||
* [[Maciej Wysocki]] | * [[Maciej Wysocki]] | ||
* [[Barbara Żmijewska]] | |||
| | | | ||
=== Reżyserzy === | === Reżyserzy === | ||
* [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]] | |||
* [[Zuzanna Galia]] | |||
* [[Elżbieta Kopocińska]] | |||
* [[Maciej Kosmala]] | |||
* [[Małgorzata Lalowska]] | * [[Małgorzata Lalowska]] | ||
* [[Patrick Multan]] | * [[Patrick Multan]] | ||
* [[Michał Podsiadło]] | * [[Michał Podsiadło]] | ||
* [[Mateusz Weber]] | * [[Mateusz Weber]] | ||
* [[Agnieszka Zwolińska-Składanowska|Agnieszka Zwolińska]] | |||
==== Dawniej ==== | ==== Dawniej ==== | ||
* [[Dobrosława Bałazy]] | * [[Dobrosława Bałazy]] | ||
| Linia 60: | Linia 69: | ||
=== Autorzy tekstów piosenek === | === Autorzy tekstów piosenek === | ||
* [[Marta Dobecka]] | |||
* [[Janusz Onufrowicz]] | * [[Janusz Onufrowicz]] | ||
==== Dawniej ==== | ==== Dawniej ==== | ||
| Linia 74: | Linia 84: | ||
=== Dźwiękowcy i montażyści === | === Dźwiękowcy i montażyści === | ||
* [[Kacper Czech]] | |||
* [[Christopher Grzybowski]] | * [[Christopher Grzybowski]] | ||
* [[Patrick Multan]] | * [[Patrick Multan]] | ||
| Linia 80: | Linia 91: | ||
* [[Anna Barczewska]] | * [[Anna Barczewska]] | ||
* [[Marcin Barycki]] | * [[Marcin Barycki]] | ||
* [[Przemysław Jóźwik]] | * [[Przemysław Jóźwik]] | ||
* [[Krzysztof Podolski]] | * [[Krzysztof Podolski]] | ||
| Linia 87: | Linia 97: | ||
=== Kierownicy produkcji === | === Kierownicy produkcji === | ||
* [[Monika Krasowska]] | |||
* [[Aleksandra Nowosad]] | * [[Aleksandra Nowosad]] | ||
* [[Tatiana Sałek]] | * [[Tatiana Sałek]] | ||
| Linia 105: | Linia 116: | ||
* [[Vue Movie Distribution]] | * [[Vue Movie Distribution]] | ||
* [[Wydawnictwo Promyczek]] | * [[Wydawnictwo Promyczek]] | ||
* Paramount | |||
== Dubbing == | == Dubbing == | ||
=== Filmy fabularne === | === Filmy fabularne === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="10%"|№ | !width="10%"|№ | ||
| Linia 113: | Linia 125: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''[[Maria Magdalena (film 2018)|Maria Magdalena]]'' | | ''[[Maria Magdalena (film 2018)|Maria Magdalena]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>06.04.2018</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>06.04.2018</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''[[Paweł, apostoł Chrystusa]]'' | | ''[[Paweł, apostoł Chrystusa]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>04.05.2018</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>04.05.2018</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''[[Dzień na tak]]'' | | ''[[Dzień na tak]]'' | ||
|12.03.2021 | |12.03.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''[[Ktoś jest w twoim domu]]'' | | ''[[Ktoś jest w twoim domu]]'' | ||
|06.10.2021 | |06.10.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''[[Me contro te: Zemsta Pana S]]'' | | ''[[Me contro te: Zemsta Pana S]]'' | ||
|01.02.2022 | |01.02.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''[[13: Musical]]'' | | ''[[13: Musical]]'' | ||
|12.08.2022 | |12.08.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''[[Nierozłączki: Duch, który musiał odejść]]'' | | ''[[Nierozłączki: Duch, który musiał odejść]]'' | ||
|02.09.2022 | |02.09.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''[[Nierozłączki: Lilka i Pestka]]'' | | ''[[Nierozłączki: Lilka i Pestka]]'' | ||
|02.09.2022 | |02.09.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''[[Nierozłączki: Skazane na balet]]'' | | ''[[Nierozłączki: Skazane na balet]]'' | ||
|02.09.2022 | |02.09.2022 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''[[Zakochany bałwan]]'' | |||
|13.11.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''[[Śnieżna siostra]]'' | |||
|29.11.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''[[Dora i poszukiwacze Sol Dorado]]'' | |||
|05.07.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
=== Filmy animowane === | === Filmy animowane === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="10%"|№ | !width="10%"|№ | ||
| Linia 157: | Linia 182: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''[[Mikołaj - chłopiec, który został świętym|Mikołaj – chłopiec, który został świętym]]'' | | ''[[Mikołaj - chłopiec, który został świętym|Mikołaj – chłopiec, który został świętym]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>2010</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>2010</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''[[Scooby-Doo: Pogromcy wampirów]]'' | | ''[[Scooby-Doo: Pogromcy wampirów]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>23.03.2012</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>23.03.2012</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''[[Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz]]'' | | ''[[Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>05.10.2012</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>05.10.2012</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''[[Scooby-Doo: Wielka draka wilkołaka]]'' | | ''[[Scooby-Doo: Wielka draka wilkołaka]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>16.11.2012</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>16.11.2012</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''[[Scooby-Doo: Maska Błękitnego Sokoła]]'' | | ''[[Scooby-Doo: Maska Błękitnego Sokoła]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>08.03.2013</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>08.03.2013</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''[[LEGO Batman]]'' | | ''[[LEGO Batman]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>30.08.2013</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>30.08.2013</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''[[Thor ratuje przyjaciół]]'' | | ''[[Thor ratuje przyjaciół]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>21.06.2013</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>21.06.2013</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''[[Scooby-Doo! Upiór w operze]]'' | | ''[[Scooby-Doo! Upiór w operze]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>08.11.2013</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>08.11.2013</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''[[Piłkarzyki rozrabiają, czyli wielka liga małych mistrzów]]'' | | ''[[Piłkarzyki rozrabiają, czyli wielka liga małych mistrzów]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>31.01.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>31.01.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''[[Scooby-Doo i frankenstrachy]]'' | | ''[[Scooby-Doo i frankenstrachy]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>17.10.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>17.10.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''[[Tom i Jerry: Superagenci]]'' | | ''[[Tom i Jerry: Superagenci]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>07.08.2015</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>07.08.2015</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''[[Sezon na misia 4: Strach się bać]]'' | | ''[[Sezon na misia 4: Strach się bać]]'' | ||
|09.03.2016 | |09.03.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''[[Bob i świąteczna kraksa]]'' | | ''[[Bob i świąteczna kraksa]]'' | ||
|04.12.2016 | |04.12.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''[[Nowa generacja]]'' | | ''[[Nowa generacja]]'' | ||
|07.08.2018 | |07.08.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''[[The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky]]'' | | ''[[The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky]]'' | ||
|31.12.2018 | |31.12.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''[[Najeźdźca Zim: Żarłoczny Florpus]]'' | | ''[[Najeźdźca Zim: Żarłoczny Florpus]]'' | ||
|16.08.2019 | |16.08.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''[[Nieustraszony]]'' | | ''[[Nieustraszony]]'' | ||
|14.08.2020 | |14.08.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| ''[[Róża Bombaju]]'' | | ''[[Róża Bombaju]]'' | ||
|08.03.2021 | |08.03.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| ''[[Tajna Agencja Kontroli Magii]]'' | | ''[[Tajna Agencja Kontroli Magii]]'' | ||
|25.03.2021 | |25.03.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| ''[[Rudzik Rudzia]]'' | | ''[[Rudzik Rudzia]]'' | ||
|24.11.2021 | |24.11.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| ''[[Child of Kamiari Month]]'' | | ''[[Child of Kamiari Month]]'' | ||
|08.02.2022 | |08.02.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22 | ||
| ''[[Na ratunek piłkarzom]]'' | | ''[[Na ratunek piłkarzom]]'' | ||
|09.11.2022 | |09.11.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| ''[[Scrooge: Opowieść wigilijna]]'' | | ''[[Scrooge: Opowieść wigilijna]]'' | ||
|02.12.2022 | |02.12.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24 | ||
| ''[[Vivo]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | | ''[[Vivo]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
|<!--08.11.2023/-->30.05.2024 | |<!--08.11.2023/-->30.05.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| ''[[Buster’s Big Halloween]]'' | | ''[[Buster’s Big Halloween]]'' | ||
|02.10.2024 | |02.10.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26 | ||
| ''[[Buster Saves Christmas]]'' | | ''[[Buster Saves Christmas]]'' | ||
|02.10.2024 | |02.10.2024 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''[[Dr Seuss: Snicze]]'' | |||
|03.11.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
=== Seriale fabularne === | === Seriale fabularne === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="10%"|№ | !width="10%"|№ | ||
| Linia 270: | Linia 299: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''[[Jessie]]'' <small>(odc. 1-54)</small> | | ''[[Jessie]]'' <small>(odc. 1-54)</small> | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>31.12.2011</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>31.12.2011</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''[[Lost & Found Music Studios]]'' | | ''[[Lost & Found Music Studios]]'' | ||
|01.09.2016 | |01.09.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''[[Alexa i Katie]]'' | | ''[[Alexa i Katie]]'' | ||
|23.03.2018 | |23.03.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''[[ReBoot: The Guardian Code]]'' | | ''[[ReBoot: The Guardian Code]]'' | ||
|30.03.2018 | |30.03.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''[[Najlepszy najgorszy weekend]]'' | | ''[[Najlepszy najgorszy weekend]]'' | ||
|19.10.2018 | |19.10.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''[[Zjazd rodzinny]]'' | | ''[[Zjazd rodzinny]]'' | ||
|10.07.2019 | |10.07.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''[[Mali detektywi]]'' | | ''[[Mali detektywi]]'' | ||
|09.08.2019 | |09.08.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''[[Ciemny kryształ: Czas buntu]]'' | | ''[[Ciemny kryształ: Czas buntu]]'' | ||
|30.08.2019 | |30.08.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''[[Psia Akademia]]'' | | ''[[Psia Akademia]]'' | ||
|21.02.2020 | |21.02.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''[[Klub Opiekunek]]'' | | ''[[Klub Opiekunek]]'' | ||
|03.07.2020 | |03.07.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''[[Podróbki]]'' | | ''[[Podróbki]]'' | ||
|02.09.2022 | |02.09.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''[[Ronja, córka zbójnika (serial fabularny)|Ronja, córka zbójnika]]'' | | ''[[Ronja, córka zbójnika (serial fabularny)|Ronja, córka zbójnika]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako VSI Group>28.03.2024</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako VSI Group>28.03.2024</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''[[Geek Girl]]'' | | ''[[Geek Girl]]'' | ||
|30.05.2024 | |30.05.2024 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''[[Kakegurui: Bet]]'' | |||
|15.05.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
=== Seriale animowane === | === Seriale animowane === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="10%"|№ | !width="10%"|№ | ||
| Linia 331: | Linia 364: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''[[IMP]]'' | | ''[[IMP]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>2011</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>2011</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''[[Dolina Koni]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | | ''[[Dolina Koni]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>04.07.2011</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>04.07.2011</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''[[Galactik Football]]'' <small>(odc. 53-78)</small> | | ''[[Galactik Football]]'' <small>(odc. 53-78)</small> | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>02.04.2012</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>02.04.2012</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''[[Nowe przygody Scooby'ego]]'' <small>(odc. 8b, 11, 14, 19)</small> | | ''[[Nowe przygody Scooby'ego]]'' <small>(odc. 8b, 11, 14, 19)</small> | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>18.05.2012</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>18.05.2012</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''[[Scooby-Doo (serial animowany)|Scooby-Doo]]'' <small>(odc. 2, 7, 16, 23, 26-27, 32, 37 – druga wersja dubbingu)</small> | | ''[[Scooby-Doo (serial animowany)|Scooby-Doo]]'' <small>(odc. 2, 7, 16, 23, 26-27, 32, 37 – druga wersja dubbingu)</small> | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>18.05.2012</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>18.05.2012</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''[[Scooby i Scrappy-Doo]]'' <small>(odc. 5’79, 15’79, 1b’80, 5b’80, 10a’80 – druga wersja dubbingu)</small> | | ''[[Scooby i Scrappy-Doo]]'' <small>(odc. 5’79, 15’79, 1b’80, 5b’80, 10a’80 – druga wersja dubbingu)</small> | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>18.05.2012</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>18.05.2012</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''[[Masza i niedźwiedź]]'' <small>(odc. 1-52)</small> | | ''[[Masza i niedźwiedź]]'' <small>(odc. 1-52)</small> | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>01.09.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>01.09.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''[[Wallace i Gromit w świecie wynalazków]]'' | | ''[[Wallace i Gromit w świecie wynalazków]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>26.09.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>26.09.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''[[Bajeczki Maszy]]'' | | ''[[Bajeczki Maszy]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>01.11.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Studio M.R. Sound>01.11.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''[[Bal słówek]]'' | | ''[[Bal słówek]]'' | ||
|20.08.2016 | |20.08.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''[[Nowe podróże Justina]]'' | | ''[[Nowe podróże Justina]]'' | ||
|01.09.2016 | |01.09.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''[[Dziki świat braci Kratt]]'' | | ''[[Dziki świat braci Kratt]]'' | ||
|17.10.2016 | |17.10.2016 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''[[Tarzan i Jane]]'' <small>(seria I)</small> | | ''[[Tarzan i Jane]]'' <small>(seria I)</small> | ||
|06.01.2017 | |06.01.2017 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''[[LEGO Elves: Tajemnice Elvendale]]'' | | ''[[LEGO Elves: Tajemnice Elvendale]]'' | ||
|01.09.2017 | |01.09.2017 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''[[The Seven Deadly Sins]]'' | | ''[[The Seven Deadly Sins]]'' | ||
|20.10.2017 | |20.10.2017 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''[[Kong: Król małp]]'' <small>(seria II)</small> | | ''[[Kong: Król małp]]'' <small>(seria II)</small> | ||
|04.05.2018 | |04.05.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''[[Super Drags]]'' | | ''[[Super Drags]]'' | ||
|09.11.2018 | |09.11.2018 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| ''[[Smoczy Książę]]'' <small>(serie II-IV)</small> | | ''[[Smoczy Książę]]'' <small>(serie II-IV)</small> | ||
|15.02.2019 | |15.02.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| ''[[Frytka i Kartofelcia]]'' | | ''[[Frytka i Kartofelcia]]'' | ||
|17.05.2019 | |17.05.2019 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| ''[[Tut Tut Autka w Pagórkowie]]'' | | ''[[Tut Tut Autka w Pagórkowie]]'' | ||
|04.01.2020 | |04.01.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| ''[[The Midnight Gospel]]'' | | ''[[The Midnight Gospel]]'' | ||
|20.04.2020 | |20.04.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22 | ||
| ''[[Mega Ekspres]]'' | | ''[[Mega Ekspres]]'' | ||
|22.09.2020 | |22.09.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| ''[[Śmieciarka]]'' | | ''[[Śmieciarka]]'' | ||
|10.11.2020 | |10.11.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24 | ||
| ''[[Chicago Party Aunt]]'' | | ''[[Chicago Party Aunt]]'' | ||
|17.09.2021 | |17.09.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| ''[[Filuś i Kubuś]]'' | | ''[[Filuś i Kubuś]]'' | ||
|18.02.2022 | |18.02.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26 | ||
| ''[[Lellobee]]'' | | ''[[Lellobee]]'' | ||
|18.03.2022 | |18.03.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27 | ||
| ''[[Wielkodrzewo]]'' | | ''[[Wielkodrzewo]]'' | ||
|01.08.2022 | |01.08.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28 | ||
| ''[[Bee i PuppyCat]]'' | | ''[[Bee i PuppyCat]]'' | ||
|06.09.2022 | |06.09.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29 | ||
| ''[[Cyberpunk: Edgerunners]]'' | | ''[[Cyberpunk: Edgerunners]]'' | ||
|13.09.2022 | |13.09.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30 | ||
| ''[[Tomek i przyjaciele: Naprzód lokomotywy!#Odcinki krótkometrażowe – seria II|Tomek i przyjaciele: Naprzód lokomotywy! Wszyscy na pokład]]'' | | ''[[Tomek i przyjaciele: Naprzód lokomotywy!#Odcinki krótkometrażowe – seria II|Tomek i przyjaciele: Naprzód lokomotywy! Wszyscy na pokład]]'' | ||
|16.09.2022 | |16.09.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31 | ||
| ''[[Record of Ragnarok]]'' | | ''[[Record of Ragnarok]]'' | ||
|26.01.2023 | |26.01.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|32 | ||
| ''[[GAMERA -Rebirth-]]'' | | ''[[GAMERA -Rebirth-]]'' | ||
|07.09.2023 | |07.09.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|33 | ||
| ''[[BABY Born]]'' | | ''[[BABY Born]]'' | ||
|27.10.2023 | |27.10.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|34 | ||
| ''[[Onmyoji]]'' | | ''[[Onmyoji]]'' | ||
|28.11.2023 | |28.11.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| ''[[Carol i koniec świata]]'' | | ''[[Carol i koniec świata]]'' | ||
|15.12.2023 | |15.12.2023 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|36 | ||
| ''[[My Little Pony: Opowiedz swoją historię]]'' <small>(seria II)</small> | | ''[[My Little Pony: Opowiedz swoją historię]]'' <small>(seria II)</small> | ||
|11.01.2024 | |11.01.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|37 | ||
| ''[[Garouden: The Way of the Lone Wolf]]'' | | ''[[Garouden: The Way of the Lone Wolf]]'' | ||
|23.05.2024 | |23.05.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|38 | ||
| ''[[Rising Impact]]'' | | ''[[Rising Impact]]'' | ||
|22.06.2024 | |22.06.2024 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|39 | ||
| ''[[Superaki]]'' | | ''[[Superaki]]'' | ||
|15.07.2024 | |15.07.2024 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| ''[[Moje szczęśliwe małżeństwo]]'' <small>(seria II)</small> | |||
|06.01.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| ''[[Biblia dla dzieci – Dorastaj z uśmiechem]]'' | |||
|31.01.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| ''[[Kakegurui: Bet]]'' | |||
|15.05.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| ''[[Miłość, śmierć i roboty]]'' <small>(seria IV)</small> | |||
|15.05.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''[[My Melody & Kuromi]]'' | |||
|24.07.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| ''[[Dr. Seuss: Czerwona ryba, niebieska ryba]]'' | |||
|08.09.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
=== Programy === | === Programy === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="10%"|№ | !width="10%"|№ | ||
| Linia 496: | Linia 553: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''[[Niesamowite laboratorium Emily]]'' | | ''[[Niesamowite laboratorium Emily]]'' | ||
|25.08.2020 | |25.08.2020 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''[[Blippi poznaje zawody]]'' | |||
|07.04.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* [https://www.vsi.tv/warsaw Oficjalna strona] | * [https://www.vsi.tv/warsaw Oficjalna strona] | ||
[[Kategoria: Działające studia dubbingowe]] | [[Kategoria:Działające studia dubbingowe]] | ||
Aktualna wersja na dzień 13:18, 3 lis 2025

VSI Warsaw (dawniej: M.R. Sound Studio) – działające od września 2010 roku polskie studio dźwiękowo-montażowe, będące oddziałem międzynarodowej grupy audiowizualnej Voice & Script International z siedzibą w Londynie. Od 2018 roku siedziba studia mieści się na warszawskim Wilanowie przy ul. Łowczej 22, dawniej można było ją znaleźć przy ulicy Koźmińskiej 10.
Studio oferuje dubbing filmów i seriali, wersje lektorskie, postsynchronizację filmów, nagrywanie audiobooków, montaż i udźwiękowienie reklam telewizyjnych i radiowych, spotów promocyjnych oraz gier komputerowych, oraz tworzenie audiodeskrypcji.
Kadra
Klienci
- Netflix
- ZigZap
- Polsat
- Cass Film
- TV Puls (wersje lektorskie)
- Disney Character Voices International
- Galapagos Films
- United International Pictures Polska
- Vue Movie Distribution
- Wydawnictwo Promyczek
- Paramount
Dubbing
Filmy fabularne
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 01 | Maria Magdalena | 06.04.2018 |
| 02 | Paweł, apostoł Chrystusa | 04.05.2018 |
| 03 | Dzień na tak | 12.03.2021 |
| 04 | Ktoś jest w twoim domu | 06.10.2021 |
| 05 | Me contro te: Zemsta Pana S | 01.02.2022 |
| 06 | 13: Musical | 12.08.2022 |
| 07 | Nierozłączki: Duch, który musiał odejść | 02.09.2022 |
| 08 | Nierozłączki: Lilka i Pestka | 02.09.2022 |
| 09 | Nierozłączki: Skazane na balet | 02.09.2022 |
| 10 | Zakochany bałwan | 13.11.2024 |
| 11 | Śnieżna siostra | 29.11.2024 |
| 12 | Dora i poszukiwacze Sol Dorado | 05.07.2025 |
Filmy animowane
Seriale fabularne
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 01 | Jessie (odc. 1-54) | 31.12.2011 |
| 02 | Lost & Found Music Studios | 01.09.2016 |
| 03 | Alexa i Katie | 23.03.2018 |
| 04 | ReBoot: The Guardian Code | 30.03.2018 |
| 05 | Najlepszy najgorszy weekend | 19.10.2018 |
| 06 | Zjazd rodzinny | 10.07.2019 |
| 07 | Mali detektywi | 09.08.2019 |
| 08 | Ciemny kryształ: Czas buntu | 30.08.2019 |
| 09 | Psia Akademia | 21.02.2020 |
| 10 | Klub Opiekunek | 03.07.2020 |
| 11 | Podróbki | 02.09.2022 |
| 12 | Ronja, córka zbójnika | 28.03.2024 |
| 13 | Geek Girl | 30.05.2024 |
| 14 | Kakegurui: Bet | 15.05.2025 |
Seriale animowane
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 01 | IMP | 2011 |
| 02 | Dolina Koni (pierwsza wersja dubbingu) | 04.07.2011 |
| 03 | Galactik Football (odc. 53-78) | 02.04.2012 |
| 04 | Nowe przygody Scooby'ego (odc. 8b, 11, 14, 19) | 18.05.2012 |
| 05 | Scooby-Doo (odc. 2, 7, 16, 23, 26-27, 32, 37 – druga wersja dubbingu) | 18.05.2012 |
| 06 | Scooby i Scrappy-Doo (odc. 5’79, 15’79, 1b’80, 5b’80, 10a’80 – druga wersja dubbingu) | 18.05.2012 |
| 07 | Masza i niedźwiedź (odc. 1-52) | 01.09.2014 |
| 08 | Wallace i Gromit w świecie wynalazków | 26.09.2014 |
| 09 | Bajeczki Maszy | 01.11.2014 |
| 10 | Bal słówek | 20.08.2016 |
| 11 | Nowe podróże Justina | 01.09.2016 |
| 12 | Dziki świat braci Kratt | 17.10.2016 |
| 13 | Tarzan i Jane (seria I) | 06.01.2017 |
| 14 | LEGO Elves: Tajemnice Elvendale | 01.09.2017 |
| 15 | The Seven Deadly Sins | 20.10.2017 |
| 16 | Kong: Król małp (seria II) | 04.05.2018 |
| 17 | Super Drags | 09.11.2018 |
| 18 | Smoczy Książę (serie II-IV) | 15.02.2019 |
| 19 | Frytka i Kartofelcia | 17.05.2019 |
| 20 | Tut Tut Autka w Pagórkowie | 04.01.2020 |
| 21 | The Midnight Gospel | 20.04.2020 |
| 22 | Mega Ekspres | 22.09.2020 |
| 23 | Śmieciarka | 10.11.2020 |
| 24 | Chicago Party Aunt | 17.09.2021 |
| 25 | Filuś i Kubuś | 18.02.2022 |
| 26 | Lellobee | 18.03.2022 |
| 27 | Wielkodrzewo | 01.08.2022 |
| 28 | Bee i PuppyCat | 06.09.2022 |
| 29 | Cyberpunk: Edgerunners | 13.09.2022 |
| 30 | Tomek i przyjaciele: Naprzód lokomotywy! Wszyscy na pokład | 16.09.2022 |
| 31 | Record of Ragnarok | 26.01.2023 |
| 32 | GAMERA -Rebirth- | 07.09.2023 |
| 33 | BABY Born | 27.10.2023 |
| 34 | Onmyoji | 28.11.2023 |
| 35 | Carol i koniec świata | 15.12.2023 |
| 36 | My Little Pony: Opowiedz swoją historię (seria II) | 11.01.2024 |
| 37 | Garouden: The Way of the Lone Wolf | 23.05.2024 |
| 38 | Rising Impact | 22.06.2024 |
| 39 | Superaki | 15.07.2024 |
| 40 | Moje szczęśliwe małżeństwo (seria II) | 06.01.2025 |
| 41 | Biblia dla dzieci – Dorastaj z uśmiechem | 31.01.2025 |
| 42 | Kakegurui: Bet | 15.05.2025 |
| 43 | Miłość, śmierć i roboty (seria IV) | 15.05.2025 |
| 44 | My Melody & Kuromi | 24.07.2025 |
| 45 | Dr. Seuss: Czerwona ryba, niebieska ryba | 08.09.2025 |
Programy
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 01 | Niesamowite laboratorium Emily | 25.08.2020 |
| 02 | Blippi poznaje zawody | 07.04.2025 |
