Forum Film Poland: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
m uzupełnienie |
||
| (Nie pokazano 27 wersji utworzonych przez 6 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Forum Film Poland''' – dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku. | [[Plik:Forum Film Poland.png|right|150px]]'''Forum Film Poland''' – międzynarodowy dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku. | ||
W latach 2003-2012 firma była odpowiedzialna na wprowadzanie filmów Disneya do Polski. Obecnie zajmuje się dystrybucją filmów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, animacji oraz wybranych polskich produkcji. | |||
=== 2004 === | Firma obecnie współpracuje ze studiami [[FDR Studio|FDR]] i [[Studio Sonica|Sonica]], dawniej korzystała z usług studiów [[Master Film]] i [[Iyuno|SDI Media Polska]]. | ||
== Dystrybucja z dubbingiem == | |||
=== Filmy fabularne === | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="8%"|№ | |||
!width="37%"|Tytuł | |||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |||
!width="15%"|Premiera kinowa | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''[[Nawiedzony dwór (film 2003)|Nawiedzony dwór]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 13.02.2004 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''[[Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 17.12.2004 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 22.05.2005 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 06.01.2006 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| ''[[Na psa urok]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 17.03.2006 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''[[Zaczarowana]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 18.01.2008 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 30.05.2008 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | |||
| 24.10.2008 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''[[Opowieści na dobranoc]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 23.01.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''[[Cziłała z Beverly Hills]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 06.02.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''[[Hannah Montana. Film]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 17.04.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''[[Góra Czarownic]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 01.05.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''[[Załoga G]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | |||
| 14.08.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''[[Mikołajek]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 04.12.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 05.03.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''[[Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 28.05.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''[[Giganci ze stali]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 14.10.2011 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 18.11.2011 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 20.01.2012 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''[[Avengers]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 11.05.2012 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 25.12.2012 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''[[Hobbit: Pustkowie Smauga]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 25.12.2013 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 26.12.2014 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''[[Tomb Raider (film 2018)|Tomb Raider]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 06.04.2018 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''[[Ratujmy Florę]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 06.12.2019 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''[[Bella i Sebastian: Nowe pokolenie]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 18.11.2022 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''[[Blueback]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 14.04.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''[[Kompas szkieletora]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 25.08.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''[[Przypadkiem napisałam książkę]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 07.11.2025 | |||
|- | |||
|} | |||
=== | === Filmy animowane === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="8%"|№ | |||
!width="37%"|Tytuł | |||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |||
!width="15%"|Premiera kinowa | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''[[Gdzie jest Nemo?]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | |||
| 21.11.2003 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''[[Mój brat niedźwiedź]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 23.01.2004 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''[[Iniemamocni]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 19.11.2004 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''[[Kubuś i Hefalumpy]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 04.02.2005 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| ''[[Rogate ranczo]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 28.05.2005 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''[[Kurczak Mały]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 11.11.2005 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| ''[[Bambi 2]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 27.01.2006 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| ''[[Dżungla]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | |||
| 26.05.2006 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''[[Auta]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | |||
| 23.06.2006 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''[[Rodzinka Robinsonów]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | |||
| 01.06.2007 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''[[Ratatuj]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | |||
| 19.10.2007 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''[[WALL·E]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | |||
| 18.07.2008 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''[[Piorun]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | |||
| 28.11.2008 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''[[Odlot]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | |||
| 16.10.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]'' | |||
| [[Iyuno|SUN STUDIO A/S ODDZIAŁ w POLSCE]] | |||
| 20.11.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''[[Księżniczka i żaba]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 15.01.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''[[Toy Story|Toy Story 3D]]'' | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 05.02.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''[[Toy Story 2|Toy Story 2 3D]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 05.05.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''[[Toy Story 3]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 18.06.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''[[Dzwoneczek i uczynne wróżki]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 23.07.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''[[Żółwik Sammy]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 01.10.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''[[Zaplątani]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 26.11.2010 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''[[Matki w mackach Marsa]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 11.03.2011 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''[[Auta 2]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 29.06.2011 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''[[Kubuś i przyjaciele]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 29.07.2011 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''[[Król Lew|Król Lew 3D]]'' | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE]] / [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 26.08.2011 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''[[Piękna i Bestia (film 1991)|Piękna i Bestia 3D]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] / [[Studio Nagrań Buffo|STUDIO BUFFO]] | |||
| 03.02.2012 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''[[Merida waleczna]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 17.08.2012 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''[[Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 07.09.2012 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''[[Dino mama]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 30.11.2012 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''[[Prawie jak gladiator]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 11.01.2013 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''[[Futrzaki ruszają na ratunek]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 25.05.2018 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''[[Panda i banda (film 2019)|Panda i banda]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 24.05.2019 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''[[Rodzina Addamsów (film 2019)|Rodzina Addamsów]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 25.10.2019 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''[[SuperPies i TurboKot]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 31.01.2020 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''[[Kapitan Szablozęby i Magiczny Diament]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 25.06.2021 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''[[Rodzina Addamsów 2]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 22.10.2021 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''[[Dogtanian. Psi muszkieterier]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 27.05.2022 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''[[Kierunek: Księżyc!]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 02.12.2022 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''[[Rysiek superwróbel]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 16.06.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| ''[[Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 12.01.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| ''[[Strażniczka smoków]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 24.05.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| ''[[Orzeł i reszta]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 21.06.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| ''[[Elli i ekipa straszaków]]'' | |||
| [[FDR Studio|FDR STUDIO]] | |||
| 25.10.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''[[Rufus. Potwór morski, który nie umiał pływać]]'' | |||
| <!--[[FDR Studio|FDR STUDIO]]--> | |||
| 26.12.2025 | |||
|- | |||
|} | |||
=== | === Dokumenty === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="8%"|№ | |||
!width="37%"|Tytuł | |||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |||
!width="15%"|Premiera kinowa | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''[[Marsz pingwinów]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
== | | 07.10.2005 | ||
|- | |||
|} | |||
= | |||
= | |||
= | |||
= | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* [http://www.forumfilm.pl/ Oficjalna strona dystrybutora] | * [http://www.forumfilm.pl/ Oficjalna strona dystrybutora] | ||
[[Kategoria:Dystrybutorzy kinowi]] | [[Kategoria:Dystrybutorzy kinowi]] | ||
[[Kategoria:Zleceniodawcy]] | |||
Aktualna wersja na dzień 20:49, 26 lis 2025

Forum Film Poland – międzynarodowy dystrybutor filmów kinowych, który na polskim rynku zadebiutował w sierpniu 2003 roku.
W latach 2003-2012 firma była odpowiedzialna na wprowadzanie filmów Disneya do Polski. Obecnie zajmuje się dystrybucją filmów wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, animacji oraz wybranych polskich produkcji.
Firma obecnie współpracuje ze studiami FDR i Sonica, dawniej korzystała z usług studiów Master Film i SDI Media Polska.
Dystrybucja z dubbingiem
Filmy fabularne
Filmy animowane
Dokumenty
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera kinowa |
|---|---|---|---|
| 01 | Marsz pingwinów | MASTER FILM | 07.10.2005 |
