Wodogrzmoty Małe

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wodogrzmoty Małe (ang. Gravity Falls, 2012-16) – amerykański serial animowany, wchodzący w kanon Disney Channel Original Series. Został on stworzony przez Alexa Hirscha.

Premiera serialu w Polsce odbyła się na kanale Disney Channel 20 października 2012 roku, regularną emisję rozpoczęto 10 listopada 2012 roku. Od 16 listopada 2012 roku serial emitowany również na kanale Disney XD.

Fabuła

Plany rodzeństwa Dippera i Mabel Pines zostają zrujnowane, gdy rodzice wysyłają ich do domku wujka Stana w Wodogrzmotach Małych w stanie Oregon, który prowadzi najdziwniejsze na świecie muzeum The Mystery Shack, będące w rzeczywistości pułapką na turystów. Wkrótce Dipper i Mabel odkrywają jak tajemnicza jest miejscowość ich zwariowanego wujka i próbują zrobić wszystko, by nauczyć się żyć w Wodogrzmotach Małych.

Wersja polska

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria:

Dialogi:

Kierownictwo muzyczne: Agnieszka Tomicka
Montaż: Magdalena Waliszewska (odc. 6-10)
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Ciecierska
Wystąpili:

  • Paweł Ciołkosz
    • Dipper Pines,
    • Tyrone (klon Dippera) (odc. 9),
    • klony Dippera (odc. 9),
    • Dippy Fresh (odc. 39)
  • Agnieszka PawełkiewiczMejbel Pines
  • Jarosław Boberek
    • Stanek Pines, wujek Dippera i Mejbel,
    • burmistrz Brzęczyszczykiewicz (odc. 31-32)
  • Jakub Szydłowski
    • Soos,
    • facet w barze (odc. 2),
    • narrator serialu Kaczo-dektyw (odc. 2),
    • chłopiec, który wziął kartkę Mabel (odc. 5),
    • Normal (skrzaty w przebraniu) (odc. 5),
    • Wódz Wódz (odc. 6),
    • tata chłopca (odc. 14),
    • duch drwala (odc. 31)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Wendy,
    • mama rudego chłopca (odc. 1),
    • narzeczona Reginalda (odc. 1),
    • Shandra Jimenez (odc. 2),
    • automatyczna sekretarka (odc. 6),
    • kobieta wysyłająca list (odc. 6),
    • pani Gleeful (odc. 11),
    • brązowowłosa turystka (odc. 14),
    • Donna (odc. 14),
    • turystka (odc. 14),
    • modelka (odc. 15),
    • jedna z fanek 1-2-3-5 (odc. 16),
    • mały chłopiec (odc. 18),
    • ekspedientka (odc. 24),
    • jedno z dzieci (odc. 24),
    • kuzynka Soosa (odc. 28),
    • Charlie (odc. 29),
    • fanka Bożka Miłości (odc. 29)
  • Grzegorz Falkowski
    • Charlie (odc. 1),
    • Reginald (odc. 1),
    • syn Męskiego Dana (odc. 1),
    • głos z radiowozu (odc. 2),
    • tłum na konferencji (odc. 2),
    • William Szekspir (odc. 2),
    • Robbie (odc. 3, 7, 9-10, 12, 16, 20, 22, 27-29, 30, 37),
    • lektor programu (odc. 4),
    • Jeff (odc. 5, 23, 27),
    • mężczyzna przy grillu (odc. 5),
    • jeden z męskoturów (odc. 6),
    • stary męskotur (odc. 6),
    • kierujący koniem (odc. 7),
    • Lolph (odc. 7),
    • Rich (odc. 14),
    • spiker zapowiadający Koło fortuny (odc. 14),
    • brązowowłosy turysta (odc. 14),
    • futbolista (odc. 15),
    • Xyler (odc. 19)
  • Zbigniew Konopka
    • Szeryf Blubs,
    • ochroniarz (odc. 2),
    • głosy z knajpy (odc. 2),
    • jeden z męskoturów (odc. 6),
    • właściciel stoiska (odc. 7),
    • Siergiej (odc. 22),
    • Wielki Heniek (odc. 22),
    • kucharz (odc. 29),
    • Ósemka (odc. 38),
    • Oczodół (odc. 38),
    • drzewo (odc. 39),
    • Multimiś (odc. 40)
  • Jacek Król
    • Męski Dan (odc. 1-2, 6, 12, 20, 23, 30-31),
    • Coolio (odc. 2),
    • tłum na konferencji (odc. 2),
    • lektor serialu (odc. 3),
    • lektor reklamy Gideona (odc. 4),
    • Huctwa (odc. 6),
    • Steve (odc. 8),
    • udzielający ślubu (odc. 8),
    • Dundgren (odc. 9),
    • facet z przyszłości (odc. 9),
    • głos automatu (odc. 10),
    • chłopiec zamknięty w klatce (odc. 13),
    • pan Baseniak (odc. 13),
    • Kowboj Czacha (odc. 15),
    • głos symulatora (odc. 28),
    • troll (odc. 32),
    • facet w barze (odc. 33),
    • Oczodół (odc. 33),
    • przedstawiciel uniwersytetu (odc. 34),
    • tata Stana i Forda (odc. 34),
  • Joanna Pach
    • Leniwa Klucha,
    • wnuki (odc. 1),
    • Księżna (odc. 3),
    • Ma (odc. 3),
    • Tambry (odc. 3),
    • Pacyfika Północna (odc. 7-9, 22, 31, 38, 40),
    • chłopiec przebrany za komandosa (odc. 12),
    • Gorney (odc. 12),
    • Carla (odc. 14, 19),
    • chłopiec (odc. 14),
    • mama Billy'ego (odc. 14),
    • turyści (odc. 14),
    • jedna z fanek 1-2-3-5 (odc. 16),
    • Shandra Jimenez (odc. 16, 20, 38, 40),
    • brązowowłosa dziewczyna (odc. 17),
    • jedno z dzieci (odc. 24),
    • Cynamon (odc. 26)
  • Wojciech Paszkowski
    • Stary McGucket,
    • Larry King (odc. 2),
    • sprzedający figury woskowe (odc. 2),
    • głos w TV (odc. 3),
    • opętana Mabel (odc. 3),
    • Pa (odc. 3, 34),
    • turyści (odc. 4, 14),
    • jeden z męskoturów (odc. 6),
    • właściciel prosiaków (odc. 7),
    • głos z głośnika (odc. 8),
    • Preston Północny, tata Pacyfiki (odc. 8, 22, 31),
    • bogaty nastolatek (odc. 10),
    • spiker TV (odc. 10),
    • Cukrzyk (odc. 12),
    • skaczące główki (odc. 12),
    • chłopiec w izolatce (odc. 13),
    • Doug (odc. 14),
    • turysta obrażany przez Stanka (odc. 15),
    • głos komputera Nabokiego (odc. 26),
    • członek stowarzyszenia (odc. 27),
    • nastolatek w reklamie (odc. 32),
    • prezenter (odc. 33),
    • jeden z gnomów (odc. 37),
    • jeden z jednorożców (odc. 37)
  • Janusz Wituch
    • Toby Nieustępliwy,
    • Strażnik McGucket (odc. 1),
    • Tyler Cutebiker (odc. 1, 23, 26, 30-33, 38, 40),
    • dziadek (odc. 1),
    • inspektor z serialu Kaczo-dektyw (odc. 2),
    • Sherlock Holmes (odc. 2),
    • tłum na konferencji (odc. 2),
    • Thompson (odc. 3),
    • Bud Gleeful (odc. 4, 11, 20),
    • policjant Edwin Durland (odc. 6, 8, 12-13, 15, 17-18, 20, 28, 32-33, 40),
    • kierowca powozu (odc. 7),
    • głos w radiu (odc. 13),
    • Futbot (odc. 15),
    • butelka (odc. 28)
  • Tomasz Steciuk
    • głosy z knajpy (odc. 2)
    • górnik (odc. 2),
    • policjant Edwin Durland (odc. 2, 23),
    • Groucho Marx (odc. 2),
    • hrabia Lionel (odc. 3),
    • Roluc (odc. 4),
    • chłopak sprzedający materace (odc. 5),
    • Quentin Tremblay (odc. 8),
    • głos TV (odc. 22),
    • rycerz liliput (odc. 22),
    • gwiazda (odc. 26)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Multimiś (odc. 6),
    • mały chłopiec (odc. 7),
    • agent FBI (odc. 8),
    • Gruba (Grenda),
    • Rumble Grzmocisław (odc. 10),
    • prawnik (odc. 10),
    • dzieci (odc. 12),
    • spiker TV (odc. 12),
    • rybak (odc. 13),
    • głos w TV (odc. 20),
    • członkowie stowarzyszenia (odc. 27),
    • gitarzysta (odc. 29),
    • Lee (odc. 29, 33, 39),
    • lektor reklamy (odc. 33)
    • Preston Północny, tata Pacyfiki (odc. 38),
    • Lolph (odc. 38),
    • głos w świecie Mejbel (odc. 39),
    • Robbie (odc. 40)
  • Grzegorz Drojewski
    • Lee (odc. 3),
    • lekarz (odc. 4),
    • Papuga (odc. 4),
    • turyści (odc. 4),
    • Tyler Cutebiker (odc. 6, 13),
    • Blendin Blondyn (odc. 7),
    • Syrenando (odc. 13),
    • Billy (odc. 14),
    • gracz w Kole fortuny (odc. 14),
    • kierownik studia (odc. 14),
    • wymiotujący turysta (odc. 14),
    • żongler (odc. 15)
  • Piotr BajtlikNate (odc. 3)
  • Joanna Węgrzynowska-CybińskaMa (pierwsza kwestia w odc. 3)
  • Katarzyna Groniec
    • Gideon (odc. 4, 8, 11, 13, 19-20),
    • kobieta w wozie (odc. 7),
    • mama Pacyfiki (odc. 8),
    • Sue (odc. 8),
    • Cuksa (odc. 9, 12, 16-17),
    • Sassica (kobieta w talk-show) (odc. 10),
    • kierownik sklepu (odc. 12),
    • Abuelita, babcia Soosa (odc. 20)
  • Adam Fidusiewicz
    • boysband 1-2-3-5 (odc. 16),
    • bileter (odc. 16),
    • Xyler (odc. 19)
  • Cezary Kwieciński
    • producent zespołu 1-2-3-5 (odc. 16),
    • Bobby Renzobbi (odc. 18),
    • turysta (odc. 18),
    • Reggie, kuzyn Soosa (odc. 24),
    • Harry Gliniecki (odc. 26),
    • Bud Gleeful (odc. 27, 33),
    • kuzyn Soosa (odc. 28),
    • Thompson (odc. 29),
    • Crampelter (odc. 34)
  • Tomasz Robaczewski
    • Tyler Cutebiker (odc. 16, 20),
    • facet w reklamie (odc. 18),
    • Craz (odc. 39)
  • Jarosław Domin
    • Bill Cyferka (odc. 19, 25, 36-40),
    • facet napadający na Carlę (odc. 19),
    • Gary (odc. 24),
    • głos w kolejce linowej (odc. 35),
    • nauczyciel (odc. 36)
  • Bożena Furczyk
    • Trixandra (odc. 21),
    • Cuksa (odc. 23),
    • Tambry (odc. 23),
    • mama Robbiego (odc. 29)
  • Krzysztof Cybiński
    • chłopak Trixandry (odc. 21),
    • Francuz liliput (odc. 22),
    • Lolph (odc. 28),
    • chłopiec, który wziął kartkę Mabel (odc. 29),
    • jeden z nastolatków (odc. 29),
    • kierujący sceną (odc. 29),
    • policjanci z wydziału specjalnego (odc. 30),
    • Multimiś (odc. 39)
  • Krzysztof Plewako-Szczerbiński
    • inspektor budowlany (odc. 21),
    • jeden z liliputów (odc. 22)
  • Miłogost Reczek
    • tajemniczy mężczyzna/Kształtomistrz (odc. 21),
    • pirat liliput (odc. 22)
  • Wojciech Chorąży
    • ochroniarz (odc. 22),
    • Franz (odc. 22),
    • Blendin (odc. 28, 38),
    • tata Robbiego (odc. 29),
    • Celestairóżibłękiciemórz (odc. 37),
    • jeden z gnomów (odc. 37),
    • jeden z jednorożców (odc. 37),
    • Dziurka (odc. 39),
    • dzieciak z klasy Dippera i Mejbel (odc. 39),
    • Jeff (odc. 40),
    • Bud Gleeful (odc. 40)
  • Kamil Pruban
    • Agent Powers (odc. 23, 30-31, 34),
    • Gofr ochroniarz (odc. 39)
  • Krzysztof Szczepaniak
    • Craz (odc. 22),
    • jeden z liliputów (odc. 22),
    • Xyler (odc. 22),
    • Agent Trigger (odc. 23, 30-31),
    • Gabe Bensen (odc. 25, 29),
    • kolega Soosa (odc. 28),
    • Syrenando (odc. 29)
  • Elżbieta GaertnerAbuelita, babcia Soosa (odc. 24, 28)
  • Beata Jankowska-TzimasGIFany (odc. 24)
  • Adam Krylik
    • animatroniczny suseł (odc. 24),
    • animatroniczna sowa (odc. 24),
    • Przepasaniec (odc. 26),
    • Kosmiczne dziecko (odc. 28)
  • Agata Pruchniewska
    • głos ciuchcii (odc. 24),
    • Melody (odc. 24),
    • Tambry (odc. 28-29, 31),
    • mama Pacyfiki (odc. 31),
    • Shandra Jimenez (odc. 33)
  • Marta MarkowiczCuksa (Candy) (odc. 25, 28, 31, 33, 37)
  • Wojciech Machnicki
    • Wiedźma od rąk (odc. 26),
    • Iwan Ślepy (odc. 27)
  • Robert Tondera
    • listonosz (odc. 28),
    • Lolph (odc. 28),
    • jeden z nastolatków (odc. 29),
    • ochroniarz (odc. 29),
    • koszykarz (odc. 31),
    • dyrektor liceum (odc. 34)
  • Mariusz Czajka
    • Bożek Miłości (odc. 29),
    • agent Trigger (jedna scena w odc. 30),
    • lokaj (odc. 31),
  • Paweł KubatNate (odc. 29)
  • Maksymilian BogumiłMarius von Fundshauser (odc. 31)
  • Waldemar BarwińskiStanford Pines (odc. 32-34, 36-38, 40)
  • Mieczysław Morański
    • Prawdopodobor (odc. 32),
    • współwięzień (odc. 33),
    • profesor (odc. 34),
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Gideon (odc. 33, 38, 40),
    • mama Robbiego (odc. 40),
    • Cuksa (Candy) (odc. 40)

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor:

Spis odcinków

Premiera odcinka
(Disney Channel)
Premiera odcinka
(Disney XD)
N/o 1 N/o 2 Polski Tytuł Angielski Tytuł
SERIA PIERWSZA
10.11.2012 16.11.2012 01 02 ––– brak tytułu ––– The Legend of the Gobblewonker
17.11.2012 23.11.2012 02 03 ––– brak tytułu ––– Headhunters
01.12.2012 07.12.2012 03 05 ––– brak tytułu ––– The Inconveniencing
24.11.2012 30.11.2012 04 04 ––– brak tytułu ––– The Hand That Rocks the Mabel
20.10.2012 21.12.2012 05 01 ––– brak tytułu ––– Tourist Trapped
12.12.2012 14.12.2012 06 06 ––– brak tytułu ––– Dipper vs. Manliness
09.02.2013 23.02.2013 07 09 ––– brak tytułu ––– The Time Traveler’s Pig
29.12.2012 04.01.2013 08 08 ––– brak tytułu ––– Irretional Treasure
22.12.2012 28.12.2012 09 07 ––– brak tytułu ––– Double Dipper
brak danych 06.04.2013 10 10 ––– brak tytułu ––– Fight Fighters
brak danych 13.04.2013 11 11 ––– brak tytułu ––– Little Dipper
brak danych 31.10.2013 12 12 ––– brak tytułu ––– Summerween
brak danych 17.10.2013 13 15 ––– brak tytułu ––– The Deep End
brak danych 03.10.2013 14 13 ––– brak tytułu ––– Boss Mabel
brak danych 10.10.2013 15 14 ––– brak tytułu ––– Bottomless Pit!
brak danych 07.11.2013 16 17 ––– brak tytułu ––– Boyz Crazy
brak danych 24.10.2013 17 16 ––– brak tytułu ––– Carpet Diem
brak danych 14.11.2013 18 18 ––– brak tytułu ––– Land Before Swine
brak danych 21.11.2013 19 19 ––– brak tytułu ––– Dreamscaperers
brak danych 28.11.2013 20 20 ––– brak tytułu ––– Gideon Rises
SERIA DRUGA
06.12.2014 21 22 ––– brak tytułu ––– Into the Bunker
13.12.2014 22 23 ––– brak tytułu ––– The Golf War
06.12.2014 23 21 ––– brak tytułu ––– Scary-oke
08.02.2015 24 25 Soos i prawdziwa dziewczyna Soos and the Real Girl
20.12.2014 25 24 Skarpeciana opera Sock Opera
15.02.2015 26 26 Sklep ze strasznymi pamiątkami Little Gift Shop of Horrors
22.02.2015 27 27 Stowarzyszenie Ślepego Oka Society of the Blind Eye
brak danych 28 28 ––– brak tytułu ––– Blendin’s Game
19.04.2015 29 29 ––– brak tytułu ––– The Love God
05.07.2015 30 31 ––– brak tytułu ––– Not What He Seems
28.06.2015 31 30 ––– brak tytułu ––– Northwest Mansion Noir
18.10.2015 32 33 ––– brak tytułu ––– Dungeons, Dungeons, and More Dungeons
25.10.2015 33 34 ––– brak tytułu ––– The Stanchurian Candidate
11.10.2015 34 32 ––– brak tytułu ––– A Tale of Two Stans
12.03.2016 35 36 ––– brak tytułu ––– Roadside Attraction
19.03.2016 36 37 ––– brak tytułu ––– Dipper and Mabel vs. the Future
01.11.2015 37 35 ––– brak tytułu ––– The Last Mabelcorn
26.03.2016 38 38 ––– brak tytułu ––– Weirdmageddon Part 1
02.04.2016 39 39 ––– brak tytułu ––– Weirdmageddon 2: Escape From Reality
29.04.2016 40 40 ––– brak tytułu ––– Weirdmageddon 3: Take Back The Falls

Legenda

  • N/o 1 – numer odcinka według kolejności produkcji.
  • N/o 2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej.

Linki zewnętrzne