(Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) Linia 317:
Linia 317:
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|060
| style="background-color: #CCE2FF;"|060
|''[[Zbrodnia i kara]]''
|''[[Zbrodnia i kara (film 1969)| Zbrodnia i kara]]''
|''Преступление и наказание''
|''Преступление и наказание''
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]]
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]]
Linia 569:
Linia 569:
|''[[Zdradzieckie gry miłosne]]''
|''[[Zdradzieckie gry miłosne]]''
|''Hry lásky šálivé''
|''Hry lásky šálivé''
|
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|111
| style="background-color: #CCE2FF;"|111
Linia 589:
Linia 590:
|''Un meurtre est un meurtre''
|''Un meurtre est un meurtre''
|[[Studio Opracowań Filmów w Łodzi]]
|[[Studio Opracowań Filmów w Łodzi]]
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|115
| ''[[Dwanaście prac Asteriksa]]''
| ''Les douze travaux d’Astérix''
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]]
|-
|-
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''LATA 80.'''
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''LATA 80.'''
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|115
| style="background-color: #CCE2FF;"|116
|''[[Porwanie Savoi]]''
|''[[Porwanie Savoi]]''
|''Похищение «Савойи»''
|''Похищение «Савойи»''
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]]
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]]
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|116
| style="background-color: #CCE2FF;"|117
|''[[Krach operacji „Terror”]]''
|''[[Krach operacji „Terror”]]''
|''Крах операции «Террор»''
|''Крах операции «Террор»''
Centrala Wynajmu filmów/Centrala Dystrybucji Filmów
Ostatnie logo CDF
Centrala Dystrybucji Filmów – polski dystrybutor kinowy działający w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Spółka założona została w 1949 roku, a jej pierwotna nazwa to Centrala Rozpowszechniania Filmów . Centrala została zlikwidowana w 1990 roku. Siedziba Centralnej Dystrybucji Filmów mieściła się przy ulicy Mazowieckiej 6/8.
Spis filmów
№
Tytuł polski
Tytuł oryginalny
Studio
LATA 40.
001
Harry Smith odkrywa Amerykę
Русский вопрос
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
002
Spotkanie nad Łabą
Встреча на Эльбе
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
LATA 50.
003
Czarna teczka
Le dossier noir
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
004
Jutrzenka
Cela s’appelle l’aurore
Studio Opracowań Filmów
005
Kochanek Lady Chatterley
L’amant de lady Chatterley
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
006
Pamiętnik majora Thompsona
Les carnets du major Thompson
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
007
Sprawa Mauriziusa
L’affaire Maurizius
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
008
Płaszcz
Il cappotto
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
009
Śmiech w raju
Laughter in Paradise
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
010
Witaj nam, Mr. Marshall
¡Bienvenido, Mister Marshall!
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
011
Dobry wojak Szwejk
Dobrý voják Švejk
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
012
12 gniewnych ludzi
12 Angry Men
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
013
Melduję posłusznie
Poslušně hlásím
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
014
Ostatnia sprawa Trenta
Trent’s Last Case
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
LATA 60.
015
Wszystko o Ewie
All About Eve
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
016
Anatomia morderstwa
Anatomy of a Murder
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
017
Kopciuszek
Cinderella
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
018
Okup
Ransom!
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
019
Wyzwanie
La sfida
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
020
Francuzka i miłość
La française et l’amour
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
021
Kto sieje wiatr
Inherit the Wind
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
022
Żebro Adama
Adam’s Rib
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
023
Herbaciarnia „Pod Księżycem”
The Teahouse of the August Moon
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
024
Wizyta starszej pani
The Visit, franc. La rancune
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
025
Zbrodnia doskonała
Les bonnes causes
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
026
300 Spartan
The 300 Spartans
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
027
Olimpiada w Tokio
東京オリンピック
Studio Opracowań Filmów
028
Darling
'
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
029
Wojna i pokój: Część I
Война и мир
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
030
Wojna i pokój: Część II
Война и мир
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
031
Noc iguany
The Night of the Iguana
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
032
Prawda przeciw prawdzie
The Outrage
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
033
Wojna i pokój: Część III
Война и мир
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
034
Wojna i pokój: Część IV
Война и мир
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
LATA 70.
035
Che: Opowieść o Guevarze
El "Che" Guevara
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
036
Co wieczór o jedenastej
Каждый вечер в одиннадцать
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
037
Dziewczyna na jeden sezon
Răutăciosul adolescent
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
038
Dżamila
Джамиля
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
039
Gwiazdy Egeru
Egri csillagok
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
040
Jego wysokość towarzysz książę
Seine Hoheit
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
041
Kremlowskie kuranty
Кремлёвские куранты
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
042
Krwawym tropem
Po stopách krve
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
043
Lew pręży się do skoku
Az oroszlán ugrani készül
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
044
Nie smuć się
Не горюй!
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
045
Nad jeziorem
У озера
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
046
Nasza zwariowana rodzinka
Naše bláznivá rodina
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
047
Nie drażnić cioci Leontyny
Faut pas prendre les enfants du bon Dieu pour des canards sauvages
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
048
Obcy
Lo straniero
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
049
Okna czasu
Az idő ablakai
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
050
Ósmy
Осмият
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
051
Profesor zbrodni
Az alvilág professzora
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
052
Rozbójnicy sycylijscy
I briganti italiani
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
053
Stopień ryzyka
Степень риска
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
054
Straszne skutki awarii telewizora
Ecce Homo Homolka
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
055
Teoria uwodzenia
Já, truchlivý bůh
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
056
Winnetou wśród Sępów
Unter Geiern
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
057
Wiosenne wody
Необходимият грешник
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
058
Wkrótce nadejdzie wiosna
მალე გაზაფხული მოვა
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
059
Włoch w Argentynie
La bambolona
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
060
Zbrodnia i kara
Преступление и наказание
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
061
Życie, miłość, śmierć
La vie, l’amour, la mort
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
062
Bądź w porcie nocą
The Lost Man
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
063
Beatrice Cenci
'
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
064
Bez wyraźnych motywów
Sans mobile apparent
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
065
Białe Wilki
Weiße Wölfe
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
066
Był sobie łajdak
There Was a Crooked Man...
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
067
Czerwony namiot
Красная палатка
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
068
Effi Briest
'
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
069
Gott mit uns
Dio è con noi
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
070
Gwiazda Południa
'
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
071
Jestem niewiernym mężem
Êtes-vous fiancée à un marin grec ou à un pilote de ligne ?
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
072
Kapitan Florian z młyna
Hauptmann Florian von der Mühle
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
073
Król Lir
Король Лир
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
074
Marzenia miłosne
Szerelmi álmok
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
075
Michał Waleczny
Mihai Viteazul
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
076
Miraż
Mirage
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
077
Nie do obrony
Inadmissible Evidence
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
078
Pogromca zwierząt
Der Wildtöter
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
079
Powrót na miejsce wypadku
Putovanje na mjesto nesreće
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
080
Pożądanie zwane Anada
Touha zvaná Anada
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
081
Próba terroru
Experiment in Terror
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
082
Unkas - ostatni Mohikanin
Der letzte Mohikaner
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
083
Wahadło
Pendulum
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
084
Walka o Rzym
Kampf um Rom
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
085
Wielka miłość
Le grand amour
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
086
Winnetou w Dolinie Śmierci
Winnetou und Shatterhand im Tal der Toten
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
087
Zabójstwo inżyniera Czarta
Vražda ing. Čerta
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
088
Zerwanie
La rupture
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
089
12 krzeseł
Двенадцать стульев
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
090
Czym mogę służyć
Pán si neželal nič
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
091
Dwoje na huśtawce
Two for the Seesaw
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
092
Kochanka buntownika
L’amante di Gramigna
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
093
Ktoś za drzwiami
Quelqu’un derrière la porte
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
094
Lala
La bambolona
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
095
Małżonkowie roku drugiego
Les mariés de l’an II
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
096
Michał Strogow - kurier carski
Michele Strogoff, corriere dello zar
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
097
Młodzi zakochani
Молодые, Mołodyje
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
098
Morderca jest w domu
A gyilkos a házban van
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
099
Najlepsza kobieta mojego życia
Nejlepší ženská mého života
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
100
Nareszcie poniedziałek
Végre, hétfö!
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
101
Pilot helikoptera
Decolarea
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
102
Trup w każdej szafie
Čtyři vraždy stačí, drahoušku
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
103
Trzej świadkowie
Traja svedkovia
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
104
Umrzeć z miłości
Mourir d’aimer
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
105
Upadek czarnego konsula
Гибель Черного консула
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
106
Waterloo
Waterloo
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
107
Winowajca potrzebny od zaraz
Необходимият грешник
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
108
Wódz Seminolów
Osceola
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
109
Wujaszek Wania
Дядя Ваня
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
110
Zdradzieckie gry miłosne
Hry lásky šálivé
111
Złota wdówka
Une veuve en or
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
112
Kasztany miłości
Le castagne sono buone
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
113
Prywatny detektyw
Gumshoe
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
114
Zbrodnia jest zbrodnią
Un meurtre est un meurtre
Studio Opracowań Filmów w Łodzi
115
Dwanaście prac Asteriksa
Les douze travaux d’Astérix
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
LATA 80.
116
Porwanie Savoi
Похищение «Савойи»
Studio Opracowań Filmów w Warszawie
117
Krach operacji „Terror”
Крах операции «Террор»
Studio Opracowań Filmów w Warszawie