Spidey i jego niezwykli przyjaciele: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
|||
| Linia 9: | Linia 9: | ||
|lata produkcji=2021 | |lata produkcji=2021 | ||
|data premiery=16 lipca [[2021]] | |data premiery=16 lipca [[2021]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=13 z 21 | ||
}} | }} | ||
'''Spidey i jego niezwykli przyjaciele''' (ang. ''Marvel Meet Spidey and His Amazing Friends'', 2021) – amerykański krótkometrażowy serial animowany. Serial emitowany podczas przerw reklamowych na [[Disney Junior]] od 16 lipca [[2021]] roku. | '''Spidey i jego niezwykli przyjaciele''' (ang. ''Marvel Meet Spidey and His Amazing Friends'', 2021) – amerykański krótkometrażowy serial animowany. Serial emitowany podczas przerw reklamowych na [[Disney Junior]] od 16 lipca [[2021]] roku. | ||
| Linia 32: | Linia 32: | ||
** '''Zielony Goblin''' <small>(odc. 4, 7)</small>, | ** '''Zielony Goblin''' <small>(odc. 4, 7)</small>, | ||
** '''Webster''' <small>(odc. 11)</small> | ** '''Webster''' <small>(odc. 11)</small> | ||
* [[Mateusz Narloch]] – '''Rhino''' <small>(odc. 5, 10)</small> | * [[Mateusz Narloch]] – '''Rhino''' <small>(odc. 5, 10, 12)</small> | ||
* [[Wiktoria Serafin]] – '''Miss Marvel''' <small>(odc. 8)</small> | * [[Wiktoria Serafin]] – '''Miss Marvel''' <small>(odc. 8)</small> | ||
* [[Jan Piotrowski]] – '''Czarna Pantera''' <small>(odc. 10)</small> | * [[Jan Piotrowski]] – '''Czarna Pantera''' <small>(odc. 10)</small> | ||
* [[Mateusz Kwiecień]] – '''Iron Man''' <small>(odc. 12)</small><!-- | |||
* [[]] – '''Ant-Man''' <small>(odc. 13)</small> | |||
* [[]] – '''Osa''' <small>(odc. 13)</small>--> | |||
* [[Cecylia O’Neil]] | * [[Cecylia O’Neil]] | ||
* [[Bruno Owsikowski]] | * [[Bruno Owsikowski]] | ||
* [[Antoni Jędrak]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 50: | Linia 54: | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE''' | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE''' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.07.2021 | | style="background-color: #CCE2FF;"|17.07.2021 | ||
| Linia 105: | Linia 111: | ||
| ''Dwóch Spider-Manów?'' | | ''Dwóch Spider-Manów?'' | ||
| ''WEB-STER'' | | ''WEB-STER'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.10.2022 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Pomocna dłoń Iron Mana'' | |||
| ''Iron Man Lends a Hand'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.10.2022 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Malutkie rozwiązanie'' | |||
| ''A Teeny Tiny Solution'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| '''' | |||
| ''A Dino Mite Friend'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| '''' | |||
| ''Hulk’s Hangout'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| '''' | |||
| ''Red Light Green Light'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| '''' | |||
| ''Hi Felicia'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| '''' | |||
| ''When Ghosty Met TWIRL-E'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| '''' | |||
| ''Spidey Team Transport to the Rescue'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| '''' | |||
| ''Practice Makes You Better'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| '''' | |||
| ''Webs Up'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 18:46, 17 paź 2022
| Tytuł | Spidey i jego niezwykli przyjaciele |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Marvel Meet Spidey and His Amazing Friends |
| Gatunek | animowany, krótkometrażowy |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Disney Junior |
| Lata produkcji | 2021 |
| Data premiery dubbingu | 16 lipca 2021 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 13 z 21 |
Spidey i jego niezwykli przyjaciele (ang. Marvel Meet Spidey and His Amazing Friends, 2021) – amerykański krótkometrażowy serial animowany. Serial emitowany podczas przerw reklamowych na Disney Junior od 16 lipca 2021 roku.
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Janusz Dąbrowski
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
W wersji polskiej udział wzięli:
- Szymon Karbowy – Peter Parker
- Antoni Kwiecień – Miles Morales
- Alicja Warchocka – Gwen Stacy
W pozostałych rolach:
- Aleksandra Nowicka – Ciocia May (odc. 1)
- Kamil Pruban – Hulk (odc. 3)
- Olga Cybińska – Doc Ock (odc. 3, 6)
- Józef Pawłowski –
- Zielony Goblin (odc. 4, 7),
- Webster (odc. 11)
- Mateusz Narloch – Rhino (odc. 5, 10, 12)
- Wiktoria Serafin – Miss Marvel (odc. 8)
- Jan Piotrowski – Czarna Pantera (odc. 10)
- Mateusz Kwiecień – Iron Man (odc. 12)
- Cecylia O’Neil
- Bruno Owsikowski
- Antoni Jędrak
i inni
Wykonanie piosenek: Kamil Bijoś, Piotr Gogol, Magdalena Wasylik
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE | |||
| SERIA PIERWSZA | |||
| 17.07.2021 | 01 | Na ratunek Kulce! | S.O.S. Kitty |
| 18.07.2021 | 02 | Zaginiona hulajnoga | Spidey Mystery |
| 23.07.2021 | 03 | Kryjówka Doctor Octopus | A Helping Hulk |
| 24.07.2021 | 04 | Zielony Goblin | Spidey Surprise |
| 25.07.2021 | 05 | Nosorożec | Rock-a-Bye Rhino |
| 30.07.2021 | 06 | Gwiezdny Diament | Stop Doc Ock |
| 31.07.2021 | 07 | Zhakowana gra | The Spidey Team |
| 01.08.2021 | 08 | Małpi alert! | Monkeying Around |
| 07.08.2021 | 09 | Trening mocy | Power Practice |
| 08.08.2021 | 10 | Demolka w lunaparku | Road Raging Rhino |
| 16.07.2021 | 11 | Dwóch Spider-Manów? | WEB-STER |
| SERIA DRUGA | |||
| 17.10.2022 | 12 | Pomocna dłoń Iron Mana | Iron Man Lends a Hand |
| 17.10.2022 | 13 | Malutkie rozwiązanie | A Teeny Tiny Solution |
| 14 | ' | A Dino Mite Friend | |
| 15 | ' | Hulk’s Hangout | |
| 16 | ' | Red Light Green Light | |
| 17 | ' | Hi Felicia | |
| 18 | ' | When Ghosty Met TWIRL-E | |
| 19 | ' | Spidey Team Transport to the Rescue | |
| 20 | ' | Practice Makes You Better | |
| 21 | ' | Webs Up | |
