Spidey i jego niezwykli przyjaciele: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
|||
| Linia 7: | Linia 7: | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|stacja=[[Disney Junior]] | |stacja=[[Disney Junior]] | ||
|platforma=[[Disney+]] | |platforma=[[Disney+]], YouTube – Disney Junior Polska | ||
|lata produkcji=2021 | |lata produkcji=2021 | ||
|data premiery=16 lipca [[2021]] | |data premiery=16 lipca [[2021]] | ||
|sezony=3 z | |sezony=3 z 4 | ||
|odcinki=32 z | |odcinki=32 z 42 | ||
}} | }} | ||
'''Spidey i jego niezwykli przyjaciele''' (ang. ''Marvel Meet Spidey and His Amazing Friends'', 2021) – amerykański krótkometrażowy serial animowany. Serial emitowany podczas przerw reklamowych na [[Disney Junior]] od 16 lipca [[2021]] roku. | '''Spidey i jego niezwykli przyjaciele''' (ang. ''Marvel Meet Spidey and His Amazing Friends'', 2021) – amerykański krótkometrażowy serial animowany. Serial emitowany podczas przerw reklamowych na [[Disney Junior]] od 16 lipca [[2021]] roku. | ||
| Linia 17: | Linia 17: | ||
== Wersja polska ==<!-- | == Wersja polska ==<!-- | ||
=== Odcinki krótkometrażowe ===--> | === Odcinki krótkometrażowe ===--> | ||
'''Wersja polska''': [[ | '''Wersja polska''': [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Janusz Dąbrowski]]<br /><!-- | '''Reżyseria''': [[Janusz Dąbrowski]]<br /><!-- | ||
'''Dialogi''': [[]]<br />--> | '''Dialogi''': [[]]<br />--> | ||
| Linia 63: | Linia 63: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="12%"|Premiera | !width="12%"|Premiera | ||
| Linia 70: | Linia 70: | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE''' | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE''' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.07.2021 | | bgcolor="#CCE2FF"|17.07.2021 | ||
| Linia 129: | Linia 129: | ||
| ''WEB-STER'' | | ''WEB-STER'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.10.2022 | | bgcolor="#CCE2FF"|17.10.2022 | ||
| Linia 181: | Linia 181: | ||
| ''Webs Up'' | | ''Webs Up'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA TRZECIA''' | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.12.2023 | | bgcolor="#CCE2FF"|11.12.2023 | ||
| Linia 237: | Linia 237: | ||
| ''Ja mam słodycze, wy psikusy'' | | ''Ja mam słodycze, wy psikusy'' | ||
| ''Tricks For You, Treats For Me'' | | ''Tricks For You, Treats For Me'' | ||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| '''' | |||
| ''Spidey Pirate Ship'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| '''' | |||
| ''Webs Ahoy!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| '''' | |||
| ''Spidey Island!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| '''' | |||
| ''Wondeful Water-Webs'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| '''' | |||
| ''Captain America Lends a Hand'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| '''' | |||
| ''Meet Hydro-Man'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| '''' | |||
| ''Pirate Gobby'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| '''' | |||
| ''Doc Ock’s Marine Mischief'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| '''' | |||
| ''Underwater Rescue'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| '''' | |||
| ''It’s Jeff'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 19:53, 4 lip 2025
| Tytuł | Spidey i jego niezwykli przyjaciele |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Marvel Meet Spidey and His Amazing Friends |
| Gatunek | animowany, krótkometrażowy |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Disney Junior |
| Platforma streamingowa | Disney+, YouTube – Disney Junior Polska |
| Lata produkcji | 2021 |
| Data premiery dubbingu | 16 lipca 2021 |
| Wyemitowane serie |
3 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 32 z 42 |
Spidey i jego niezwykli przyjaciele (ang. Marvel Meet Spidey and His Amazing Friends, 2021) – amerykański krótkometrażowy serial animowany. Serial emitowany podczas przerw reklamowych na Disney Junior od 16 lipca 2021 roku.
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Janusz Dąbrowski
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
W wersji polskiej udział wzięli:
- Szymon Karbowy – Peter Parker (odc. 1-21)
- Oskar Berliński – Peter Parker (odc. 22-26, 32)
- Maksymilian Kurlenda – Peter Parker (odc. 27-31)
- Antoni Kwiecień – Miles Morales (odc. 1-21)
- Jakub Rutkowski – Miles Morales (odc. 22-26, 32)
- Gabriel Ołtarzewski – Miles Morales (odc. 27-31)
- Alicja Warchocka – Gwen Stacy (odc. 1-26, 32)
- Marianna Kłos – Gwen Stacy (odc. 27-31)
W pozostałych rolach:
- Aleksandra Nowicka – Ciocia May (odc. 1)
- Kamil Pruban – Hulk (odc. 3, 14)
- Olga Cybińska – Doc Ock (odc. 3, 6)
- Józef Pawłowski –
- Zielony Goblin (odc. 4, 7, 14, 19),
- Webster (odc. 11)
- Mateusz Narloch – Rhino (odc. 5, 10, 12, 24)
- Wiktoria Serafin – Miss Marvel (odc. 8, 22)
- Jan Piotrowski – Czarna Pantera (odc. 10)
- Mateusz Kwiecień – Iron Man (odc. 12)
- Marta Markowicz – Jerry (odc. 15)
- Krzysztof Cybiński – Webster (odc. 17-18)
- Jan Aleksandrowicz-Krasko – Stwór (odc. 25)
- Jakub Szyperski – Herbie (odc. 25)
- Mateusz Weber – Jaszczur (odc. 29)
- Oskar Stoczyński – Zola (odc. 32)
- Cecylia O’Neil
- Bruno Owsikowski
- Antoni Jędrak
i inni
Wykonanie piosenek: Kamil Bijoś, Piotr Gogol, Magdalena Wasylik
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE | |||
| SERIA PIERWSZA | |||
| 17.07.2021 | 01 | Na ratunek Kulce! | S.O.S. Kitty |
| 18.07.2021 | 02 | Zaginiona hulajnoga | Spidey Mystery |
| 23.07.2021 | 03 | Kryjówka Doctor Octopus | A Helping Hulk |
| 24.07.2021 | 04 | Zielony Goblin | Spidey Surprise |
| 25.07.2021 | 05 | Nosorożec | Rock-a-Bye Rhino |
| 30.07.2021 | 06 | Gwiezdny Diament | Stop Doc Ock |
| 31.07.2021 | 07 | Zhakowana gra | The Spidey Team |
| 01.08.2021 | 08 | Małpi alert! | Monkeying Around |
| 07.08.2021 | 09 | Trening mocy | Power Practice |
| 08.08.2021 | 10 | Demolka w lunaparku | Road Raging Rhino |
| 16.07.2021 | 11 | Dwóch Spider-Manów? | WEB-STER |
| SERIA DRUGA | |||
| 17.10.2022 | 12 | Pomocna dłoń Iron Mana | Iron Man Lends a Hand |
| 17.10.2022 | 13 | Malutkie rozwiązanie | A Teeny Tiny Solution |
| 18.10.2022 | 14 | Wybuchowy znajomy | A Dino Mite Friend |
| 18.10.2022 | 15 | Wypad Hulka | Hulk’s Hangout |
| 19.10.2022 | 16 | Czerwone światło, zielone światło | Red Light Green Light |
| 19.10.2022 | 17 | Cześć, Felicia | Hi Felicia |
| 20.10.2022 | 18 | Ghostly poznaje TWIRL-E | When Ghosty Met TWIRL-E |
| 20.10.2022 | 19 | Transportowa ekipa na ratunek | Spidey Team Transport to the Rescue |
| 21.10.2022 | 20 | Praktyka czyni mistrza | Practice Makes You Better |
| 21.10.2022 | 21 | Sieci w górę | Webs Up |
| SERIA TRZECIA | |||
| 11.12.2023 | 22 | Nowa kwatera | The New WQ |
| 12.12.2023 | 23 | Piosenka Zoli | Zola Song |
| 13.12.2023 | 24 | Kostiumy | Web-Spinner Suits |
| 14.12.2023 | 25 | Thing i Herbie | Thing and Herbie |
| 15.12.2023 | 26 | Piosenka | Web-Spinner Song |
| 21.10.2024 | 27 | Bądź jak Spidey | Do The Spidey |
| 22.10.2024 | 28 | Dino Ryk! | Go Dino-Webs Go |
| 23.10.2024 | 29 | Oto Jaszczur | Meet Lizard |
| 24.10.2024 | 30 | Witaj, White Tiger! | Welcome White Tiger |
| 25.10.2024 | 31 | Domek na drzewie | The Treehouse Twist |
| 26.10.2024 | 32 | Ja mam słodycze, wy psikusy | Tricks For You, Treats For Me |
| SERIA CZWARTA | |||
| 33 | ' | Spidey Pirate Ship | |
| 34 | ' | Webs Ahoy! | |
| 35 | ' | Spidey Island! | |
| 36 | ' | Wondeful Water-Webs | |
| 37 | ' | Captain America Lends a Hand | |
| 38 | ' | Meet Hydro-Man | |
| 39 | ' | Pirate Gobby | |
| 40 | ' | Doc Ock’s Marine Mischief | |
| 41 | ' | Underwater Rescue | |
| 42 | ' | It’s Jeff | |
