Iron Man i super ekipa: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
|data premiery=15 lipca [[2025]] <small>(krótkometrażówki)</small><br />12 sierpnia [[2025]] <small>(serial)</small> | |data premiery=15 lipca [[2025]] <small>(krótkometrażówki)</small><br />12 sierpnia [[2025]] <small>(serial)</small> | ||
|sezony=1 z 1 | |sezony=1 z 1 | ||
|odcinki=<small>główna seria</small>: | |odcinki=<small>główna seria</small>: 7 z 15<br /><small>krótkometrażówki</small>: 10 z 10 | ||
}} | }} | ||
'''Iron Man i super ekipa''' (ang. ''Iron Man and His Awesome Friends'', 2025) – amerykański serial animowany. | '''Iron Man i super ekipa''' (ang. ''Iron Man and His Awesome Friends'', 2025) – amerykański serial animowany. | ||
| Linia 66: | Linia 66: | ||
* [[Antonina Żbikowska]] | * [[Antonina Żbikowska]] | ||
* [[Anna Wodzyńska]] | * [[Anna Wodzyńska]] | ||
* [[Klementyna Umer]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 73: | Linia 74: | ||
i inni | i inni | ||
'''Lektor''': [[Jakub Urlich]] <small>(tyłówka w odc. 1- | '''Lektor''': [[Jakub Urlich]] <small>(tyłówka w odc. 1-4)</small> | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
| Linia 81: | Linia 82: | ||
!width="6%"|№1 | !width="6%"|№1 | ||
!width="6%"|№2 | !width="6%"|№2 | ||
!width=" | !width="6%"|№3 | ||
!width=" | !width="35%"|Tytuł polski | ||
!width="35%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=6 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.08.2025 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.08.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|001 | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''Poznajmy Żelaznych'' | | ''Poznajmy Żelaznych'' | ||
| ''Enter the Iron Friends'' | | ''Enter the Iron Friends'' | ||
| Linia 99: | Linia 102: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|003 | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''Nie wiadomo czyje Expo'' | | ''Nie wiadomo czyje Expo'' | ||
| ''Great Expo-tations'' | | ''Great Expo-tations'' | ||
| Linia 109: | Linia 113: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|005 | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| '' | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| '' | | ''Szybki Kapitan Ameryka'' | ||
| ''Captain America Goes Fast'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|006 | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| '' | | ''Wymarzony plac zabaw Ironheart'' | ||
| '' | | ''Ironheart’s Awesome Playground'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.08.2025 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.08.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|007 | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''Ultron śpiewa'' | | ''Ultron śpiewa'' | ||
| ''The Ultron Song'' | | ''The Ultron Song'' | ||
| Linia 126: | Linia 132: | ||
| ''Black Panther and the Bot'' | | ''Black Panther and the Bot'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|009 | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| '' | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| '' | | ''Cukierek lub psikus z Żelaznymi'' | ||
| ''Trick or Treats!'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|010 | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| '' | | ''Hop w jesień'' | ||
| '' | | ''Leaping Into Fall'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.08.2025 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.08.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|011 | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''Tony walczy z głazami'' | | ''Tony walczy z głazami'' | ||
| ''Tony and the Rolling Stones'' | | ''Tony and the Rolling Stones'' | ||
| Linia 145: | Linia 154: | ||
| ''Błotna przygoda Ironheart'' | | ''Błotna przygoda Ironheart'' | ||
| ''Ironheart’s Muddy Adventure'' | | ''Ironheart’s Muddy Adventure'' | ||
| | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|014 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.09.2025<br /><small>(Disney Junior)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|015 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| ''Przesyłka specjalna dla Żelaznych'' | |||
| ''The Special Delivery for the Iron Friends'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.09.2025<br /><small>(Disney Junior)</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|016 | |||
| ''Naprawa naprawiacza'' | |||
| ''Fix-It Bot Fiasco'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.08.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''Totalnie odlotowe plażowanie'' | |||
| ''Totally Awesome Beach Day'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|018 | |||
| ''Swarm i smrodek'' | |||
| ''Swarm Stinks it Up'' | |||
|-<!-- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| Linia 190: | Linia 223: | ||
| '''' | | '''' | ||
|---> | |---> | ||
| colspan= | | colspan=6 bgcolor="#70ACFF"|'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE<br />''Iron Man i super ekipa na krótko''''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c1">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 01.08.2025.</ref> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c1">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 01.08.2025.</ref> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S01 | ||
| ''Przedstawiamy Żelazną Bazę'' | | ''Przedstawiamy Żelazną Bazę'' | ||
| ''Meet the IQ'' | | ''Meet the IQ'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c1" /> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c1" /> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S02 | ||
| ''Przedstawiamy Iron Mana'' | | ''Przedstawiamy Iron Mana'' | ||
| ''Meet Iron Man'' | | ''Meet Iron Man'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c1" /> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c1" /> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S03 | ||
| ''Przedstawiamy Ironheart'' | | ''Przedstawiamy Ironheart'' | ||
| ''Meet Ironheart'' | | ''Meet Ironheart'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c1" /> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c1" /> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S04 | ||
| ''Przedstawiamy Iron Hulka'' | | ''Przedstawiamy Iron Hulka'' | ||
| ''Meet Iron Hulk'' | | ''Meet Iron Hulk'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c2">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 04.08.2025.</ref> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c2">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 04.08.2025.</ref> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S05 | ||
| ''Przedstawiamy Iron Psiaka'' | | ''Przedstawiamy Iron Psiaka'' | ||
| ''Meet Iron Pup'' | | ''Meet Iron Pup'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c3">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 05.08.2025.</ref> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c3">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 05.08.2025.</ref> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S06 | ||
| ''Przedstawiamy Kapitana Amerykę'' | | ''Przedstawiamy Kapitana Amerykę'' | ||
| ''Meet Captain America'' | | ''Meet Captain America'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c4">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 11.08.2025.</ref> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c4">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 11.08.2025.</ref> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S07 | ||
| ''Przedstawiamy Iron Spider'' | | ''Przedstawiamy Iron Spider'' | ||
| ''Meet Iron Spider'' | | ''Meet Iron Spider'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c5">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 12.08.2025.</ref> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c5">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 12.08.2025.</ref> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S08 | ||
| ''Przedstawiamy Czarną Panterę'' | | ''Przedstawiamy Czarną Panterę'' | ||
| ''Meet Black Panther'' | | ''Meet Black Panther'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c6">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 18.08.2025.</ref> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c6">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 18.08.2025.</ref> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S09 | ||
| ''Przedstawiamy Ultrona'' | | ''Przedstawiamy Ultrona'' | ||
| ''Meet Ultron'' | | ''Meet Ultron'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c7">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 19.08.2025.</ref> | | bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="c7">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 19.08.2025.</ref> | ||
| | | colspan=3 bgcolor="#CCE2FF"|S10 | ||
| ''Przedstawiamy Visiona'' | | ''Przedstawiamy Visiona'' | ||
| ''Meet Vision'' | | ''Meet Vision'' | ||
| Linia 256: | Linia 279: | ||
* №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej (ogólnej – emisje na Disney Junior) | * №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej (ogólnej – emisje na Disney Junior) | ||
* №2 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej (pojedynczych segmentów – emisje na Disney Junior) | * №2 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej (pojedynczych segmentów – emisje na Disney Junior) | ||
* №3 – numer odcinka według kolejności w serwisie Disney+ | |||
<references /> | <references /> | ||
{{Marvel}} | {{Marvel}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 20:15, 1 paź 2025
| Tytuł | Iron Man i super ekipa |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Iron Man and His Awesome Friends |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Disney Junior |
| Platforma streamingowa | Disney+ |
| Lata produkcji | 2025 |
| Data premiery dubbingu | 15 lipca 2025 (krótkometrażówki) 12 sierpnia 2025 (serial) |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | główna seria: 7 z 15 krótkometrażówki: 10 z 10 |
Iron Man i super ekipa (ang. Iron Man and His Awesome Friends, 2025) – amerykański serial animowany.
Odcinki krótkometrażowe (pod tytułem Iron Man i super ekipa na krótko) dostępne w zagranicznych wersjach serwisu Disney+ od 15 lipca 2025 roku. W Polsce emitowane na kanale Disney Junior od 1 sierpnia 2025 roku.
Polska premiera serialu – 12 sierpnia 2025 w serwisie Disney+. Emisja telewizyjna na kanale Disney Junior od 22 września 2025 roku.
Opis serialu
Iron Man i super ekipa Marvela to serial o przygodach najlepszych przyjaciół, którzy wspólnie, w genialne sposoby rozwiązują problemy i chronią swoje miasto.
Oficjalny opis producenta
Wersja polska
Wersja polska: IYUNO POLSKA
Reżyseria: Bartosz Wesołowski
Dialogi polskie: Anna Izdebska
Nagranie dialogów: Barbara Jelińska
Nagranie piosenek: Maciej Sapiński
Teksty piosenek: Julia Byrska
Kierownictwo muzyczne: Maciej Sapiński
Kierownictwo produkcji: Julia Gintrowska
W wersji polskiej udział wzięli:
- Juliusz Waglowski – Amadeusz Cho / Iron Hulk
- Wiktor Waglowski – Tony Stark / Iron Man
- Julia Chatys – Riri Williams / Ironheart
- Klaudiusz Kaufmann – Ultron
- Grzegorz Kwiecień – Vision
- Kamil Kula – Eggy
- Maciej Więckowski – Absorber
- Artur Kaczmarski – Howard Stark
- Bruno Leszczyński – Sam Wilson / Kapitan Ameryka
- Jagoda Jasnowska – Swarm
- Barbara Zielińska – Babcia Williams
- Jacek Kopczyński – Nit
- Jakub Strach – Bit
- Kosma Press – T’Challa / Czarna Pantera
- Łukasz Talik – DJ Mikey Mike
W pozostałych rolach:
- Jerzy Darocha
- Tymon Kasa
- Karolina Kościk
- Amelia Jakimiec
- Zuzanna Wieleba
- Piotr Zaleski
- Sebastian Machalski
- Marcin Kopiec
- Jakub Kostrzewa
- Stefan Kubiak
- Mikołaj Wachowski
- Dawid Dziarkowski
- Bartosz Wesołowski
- Magdalena Wojtacha
- Marta Gałęzka
- Julia Gintrowska
- Antonina Żbikowska
- Anna Wodzyńska
- Klementyna Umer
i inni
Wykonanie piosenek:
i inni
Lektor: Jakub Urlich (tyłówka w odc. 1-4)
Spis odcinków
| Premiera | №1 | №2 | №3 | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||||
| 12.08.2025 | 01 | 001 | 01 | Poznajmy Żelaznych | Enter the Iron Friends |
| 002 | Jajeczna przygoda Amadeusza Cho | Amadeus Cho’s Eggcellent Eggventure! | |||
| 12.08.2025 | 02 | 003 | 02 | Nie wiadomo czyje Expo | Great Expo-tations |
| 004 | Skokobuty | Bouncy Boots | |||
| 12.08.2025 | 03 | 005 | 05 | Szybki Kapitan Ameryka | Captain America Goes Fast |
| 006 | Wymarzony plac zabaw Ironheart | Ironheart’s Awesome Playground | |||
| 12.08.2025 | 04 | 007 | 04 | Ultron śpiewa | The Ultron Song |
| 008 | Czarna Pantera i Bot | Black Panther and the Bot | |||
| 05 | 009 | Cukierek lub psikus z Żelaznymi | Trick or Treats! | ||
| 010 | Hop w jesień | Leaping Into Fall | |||
| 12.08.2025 | 06 | 011 | 06 | Tony walczy z głazami | Tony and the Rolling Stones |
| 012 | Błotna przygoda Ironheart | Ironheart’s Muddy Adventure | |||
| 07 | 013 | ' | ' | ||
| 014 | ' | ' | |||
| 30.09.2025 (Disney Junior) |
08 | 015 | Przesyłka specjalna dla Żelaznych | The Special Delivery for the Iron Friends | |
| 30.09.2025 (Disney Junior) |
016 | Naprawa naprawiacza | Fix-It Bot Fiasco | ||
| 12.08.2025 | 09 | 017 | 03 | Totalnie odlotowe plażowanie | Totally Awesome Beach Day |
| 018 | Swarm i smrodek | Swarm Stinks it Up | |||
| ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE Iron Man i super ekipa na krótko | |||||
| 16.07.2025 (Disney+)[1] |
S01 | Przedstawiamy Żelazną Bazę | Meet the IQ | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[1] |
S02 | Przedstawiamy Iron Mana | Meet Iron Man | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[1] |
S03 | Przedstawiamy Ironheart | Meet Ironheart | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[1] |
S04 | Przedstawiamy Iron Hulka | Meet Iron Hulk | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[2] |
S05 | Przedstawiamy Iron Psiaka | Meet Iron Pup | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[3] |
S06 | Przedstawiamy Kapitana Amerykę | Meet Captain America | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[4] |
S07 | Przedstawiamy Iron Spider | Meet Iron Spider | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[5] |
S08 | Przedstawiamy Czarną Panterę | Meet Black Panther | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[6] |
S09 | Przedstawiamy Ultrona | Meet Ultron | ||
| 16.07.2025 (Disney+)[7] |
S10 | Przedstawiamy Visiona | Meet Vision | ||
Legenda
- №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej (ogólnej – emisje na Disney Junior)
- №2 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej (pojedynczych segmentów – emisje na Disney Junior)
- №3 – numer odcinka według kolejności w serwisie Disney+
- ↑ 1,0 1,1 1,2 1,3 Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 01.08.2025.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 04.08.2025.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 05.08.2025.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 11.08.2025.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 12.08.2025.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 18.08.2025.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 19.08.2025.
