Film Factory Studio: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 34: Linia 34:
* [[Agnieszka Matysiak]]
* [[Agnieszka Matysiak]]
* [[Monika Obara]]
* [[Monika Obara]]
* [[Marek Robaczewski]]
* [[Jan Staszczyk]]
* [[Jan Staszczyk]]
* [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]
* [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]]
Linia 96: Linia 97:
* [[Karolina Ciechanowska]]
* [[Karolina Ciechanowska]]
* [[Monika Gałecka]]
* [[Monika Gałecka]]
* [[Beata Kawka]]
* [[Marianna Kostempska]]
* [[Marianna Kostempska]]
* [[Anna Przyżycka]]
* [[Anna Przyżycka]]
Linia 104: Linia 106:
== Produkcje ==
== Produkcje ==
=== Seriale animowane ===
=== Seriale animowane ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 110: Linia 112:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Generator Rex]]'' <small>(seria III)</small>
| ''[[Generator Rex]]'' <small>(seria III)</small>
| 12.11.2012
| 12.11.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mixele]]'' <small>(odc. 1-20, S1-S2)</small>
| ''[[Mixele]]'' <small>(odc. 1-20, S1-S2)</small>
| 03.02.2014
| 03.02.2014
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Clarence]]'' <small>(odc. 1-38, 41)</small>
| ''[[Clarence]]'' <small>(odc. 1-38, 41)</small>
| 24.11.2014
| 24.11.2014
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Po drugiej stronie muru]]''
| ''[[Po drugiej stronie muru]]''
| 30.03.2015
| 30.03.2015
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Tygrysek Daniel i jego sąsiedzi]]''
| ''[[Tygrysek Daniel i jego sąsiedzi]]''
| 26.09.2016
| 26.09.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Pinky Malinky]]''
| ''[[Pinky Malinky]]''
| 01.01.2019
| 01.01.2019
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Pamiętnik Chrumasa]]'' <small>(seria VI)</small>
| ''[[Pamiętnik Chrumasa]]'' <small>(seria VI)</small>
| 04.07.2022
| 04.07.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mermaze Mermaidz]]''
| ''[[Mermaze Mermaidz]]''
| 12.08.2022
| 12.08.2022
Linia 144: Linia 146:
|}
|}
=== Seriale fabularne ===
=== Seriale fabularne ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 150: Linia 152:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Level Up (serial telewizyjny)|Level Up]]''
| ''[[Level Up (serial telewizyjny)|Level Up]]''
| 01.06.2012
| 01.06.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Just Like Me!]]''
| ''[[Just Like Me!]]''
| 09.06.2022
| 09.06.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Od zawsze ja]]''
| ''[[Od zawsze ja]]''
| 15.06.2022
| 15.06.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dwutakt]]''
| ''[[Dwutakt]]''
| 05.04.2023
| 05.04.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Buntowniczka Nell]]''
| ''[[Buntowniczka Nell]]''
| 29.03.2024
| 29.03.2024
Linia 172: Linia 174:
|}
|}
=== Filmy animowane ===
=== Filmy animowane ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 178: Linia 180:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Happy Feet: Tupot małych stóp 2]]''
| ''[[Happy Feet: Tupot małych stóp 2]]''
| 02.12.2011
| 02.12.2011
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Sekrety morza]]''
| ''[[Sekrety morza]]''
| 08.05.2015
| 08.05.2015
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Rechotek]]''
| ''[[Rechotek]]''
| 29.05.2015
| 29.05.2015
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Sawa. Mały wielki bohater]]''
| ''[[Sawa. Mały wielki bohater]]''
| 13.11.2015
| 13.11.2015
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| 03.01.2016
| 03.01.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Madagwiazdka]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Madagwiazdka]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| 06.01.2016
| 06.01.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Legenda o Smoku Gnatochrupie]]''
| ''[[Legenda o Smoku Gnatochrupie]]''
| 07.02.2016
| 07.02.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Zakochany Madagaskar]]''
| ''[[Zakochany Madagaskar]]''
| 14.02.2016
| 14.02.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Idol Zasiedmiogórogrodu|Dawno, dawno temu w Idolu]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Idol Zasiedmiogórogrodu|Dawno, dawno temu w Idolu]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| 27.02.2016
| 27.02.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Ciągnie świnki do wilkołaka]]''
| ''[[Ciągnie świnki do wilkołaka]]''
| 06.03.2016
| 06.03.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kot w Butach: Trzy diabły]]''
| ''[[Kot w Butach: Trzy diabły]]''
| 02.04.2016
| 02.04.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Prezent nocnej furii]]''
| ''[[Prezent nocnej furii]]''
| 02.04.2016
| 02.04.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Księga smoków]]''
| ''[[Księga smoków]]''
| 16.04.2016
| 16.04.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hammy i przygodny bumerang]]''
| ''[[Hammy i przygodny bumerang]]''
| 17.04.2016
| 17.04.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Potwory kontra Obcy: Noc żywych marchwi]]''
| ''[[Potwory kontra Obcy: Noc żywych marchwi]]''
| 07.05.2016
| 07.05.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu|Potwory kontra Dynie-mutanty z kosmosu]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu|Potwory kontra Dynie-mutanty z kosmosu]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| 14.05.2016
| 14.05.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Megamocny i guzik zagłady]]''
| ''[[Megamocny i guzik zagłady]]''
| 26.05.2016
| 26.05.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Świętastyczne kolędowanie]]''
| ''[[Świętastyczne kolędowanie]]''
| 23.12.2016
| 23.12.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Munio: Strażnik Księżyca]]''
| ''[[Munio: Strażnik Księżyca]]''
| 10.03.2017
| 10.03.2017
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Jak zostać czarodziejem]]''
| ''[[Jak zostać czarodziejem]]''
| 03.08.2018
| 03.08.2018
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Misja Yeti]]''
| ''[[Misja Yeti]]''
| 23.11.2018
| 23.11.2018
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mój przyjaciel Ufik]]''
| ''[[Mój przyjaciel Ufik]]''
| 25.10.2019
| 25.10.2019
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Legenda Hallowajów]]''
| ''[[Legenda Hallowajów]]''
| 22.07.2020
| 22.07.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Legenda króla Salomona]]''
| ''[[Legenda króla Salomona]]''
| 25.09.2020
| 25.09.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Jeżyk i przyjaciele]]''
| ''[[Jeżyk i przyjaciele]]''
| 10.06.2022
| 10.06.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Nel i tajemnica Kurokota]]''
| ''[[Nel i tajemnica Kurokota]]''
| 04.11.2022
| 04.11.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mumie]]''
| ''[[Mumie]]''
| 20.01.2023
| 20.01.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Tik tak, tik tak]]''
| ''[[Tik tak, tik tak]]''
| 13.02.2023
| 13.02.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Nierozłączni]]''
| ''[[Nierozłączni]]''
| 23.08.2024
| 23.08.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka]]''
| ''[[Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka]]''
| 31.01.2025
| 31.01.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Super Charlie]]''
| 01.08.2025
|-
|-
|}
|}
=== Filmy fabularne ===
=== Filmy fabularne ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 306: Linia 313:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Level Up (film)|Level Up]]''
| ''[[Level Up (film)|Level Up]]''
| 07.04.2012
| 07.04.2012
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mój przyjaciel orzeł]]''
| ''[[Mój przyjaciel orzeł]]''
| 13.05.2016
| 13.05.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Nowe przygody Aladyna]]''
| ''[[Nowe przygody Aladyna]]''
| 26.08.2016
| 26.08.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]''
| ''[[Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć]]''
| 18.11.2016
| 18.11.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wszystko albo nic]]''
| ''[[Wszystko albo nic]]''
| 17.03.2017
| 17.03.2017
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Galop ku wolności]]''
| ''[[Galop ku wolności]]''
| 28.04.2017
| 28.04.2017
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kobieta lew]]''
| ''[[Kobieta lew]]''
| 01.10.2017
| 01.10.2017
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Player One]]''
| ''[[Player One]]''
| 06.04.2018
| 06.04.2018
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]''
| ''[[Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda]]''
| 16.11.2018
| 16.11.2018
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[The Quake. Trzęsienie ziemi]]''
| ''[[The Quake. Trzęsienie ziemi]]''
| 14.12.2018
| 14.12.2018
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]''
| ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]''
| 31.05.2019
| 31.05.2019
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Puppy Star: Boże Narodzenie]]''
| ''[[Puppy Star: Boże Narodzenie]]''
| 23.12.2019
| 23.12.2019
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Buddy – pies na gole]]''
| ''[[Buddy – pies na gole]]''
| 01.07.2020
| 01.07.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Koszykarz Buddy]]''
| ''[[Koszykarz Buddy]]''
| 01.07.2020
| 01.07.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Pup Star: Dookoła świata]]''
| ''[[Pup Star: Dookoła świata]]''
| 01.07.2020
| 01.07.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Psy i koty 3: Łapa w łapę]]''
| ''[[Psy i koty 3: Łapa w łapę]]''
| 06.11.2020
| 06.11.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wiedźmy (film 2020)|Wiedźmy]]''
| ''[[Wiedźmy (film 2020)|Wiedźmy]]''
| 13.02.2021
| 13.02.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]''
| ''[[Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a]]''
| 07.04.2022
| 07.04.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wendy (film 2020)|Wendy]]''
| ''[[Wendy (film 2020)|Wendy]]''
| 07.08.2022
| 07.08.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[King. Mój przyjaciel lew]]''
| ''[[King. Mój przyjaciel lew]]''
| 09.09.2022
| 09.09.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Daleko od domu: Przygody żółtego psa]]''  <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Daleko od domu: Przygody żółtego psa]]''  <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| 29.10.2022
| 29.10.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Moje drugie ja]]''
| ''[[Moje drugie ja]]''
| 30.11.2022
| 30.11.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Zapasy z życiem]]''
| ''[[Zapasy z życiem]]''
| 30.12.2022
| 30.12.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Rozbójnik Hotzenplotz. Tajemnica zaginionego młynka]]''
| ''[[Rozbójnik Hotzenplotz. Tajemnica zaginionego młynka]]''
| 17.03.2023
| 17.03.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Barbie]]''
| ''[[Barbie]]''
| 21.07.2023
| 21.07.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wonka]]''
| ''[[Wonka]]''
| 14.12.2023
| 14.12.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Diuna: Część druga]]''
| ''[[Diuna: Część druga]]''
| 29.02.2024
| 29.02.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mój przyjaciel pingwin]]''
| ''[[Mój przyjaciel pingwin]]''
| 18.10.2024
| 18.10.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Czerwona Jedynka]]''
| ''[[Czerwona Jedynka]]''
| 08.11.2024
| 08.11.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Minecraft: Film]]''
| ''[[Minecraft: Film]]''
| 04.04.2025
| 04.04.2025
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Mickey 17]]''
| ''[[Mickey 17]]''
| 08.04.2025
| 08.04.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Superman (film 2025)|Superman]]''
| 11.07.2025
|-
|-
|}
|}


=== Gry ===
=== Gry ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 439: Linia 450:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[League of Legends]]''
| ''[[League of Legends]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze Studiem PRL i Roboto Sound>26.06.2011</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze Studiem PRL i Roboto Sound>26.06.2011</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Elsword]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| ''[[Elsword]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small>
| 2016
| 2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Valorant]]''
| ''[[Valorant]]''
| 02.06.2020
| 02.06.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Conv/rgence: League of Legends Story]]''
| ''[[Conv/rgence: League of Legends Story]]''
| 23.05.2023
| 23.05.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Diablo IV]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z Roboto Sound>06.06.2023</span>
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Song of Nunu: A League of Legends Story]]''
| ''[[Song of Nunu: A League of Legends Story]]''
| 01.11.2023
| 01.11.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Diablo IV: Vessel of Hatred]]''
| 08.10.2024
|-
|-
|}
|}


== Słuchowiska ==
== Słuchowiska ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="10%"|№
!width="10%"|№
Linia 468: Linia 487:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Café pod Minogą]]''
| ''[[Café pod Minogą]]''
| 03.2014
| 03.2014
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Alchemik (słuchowisko 2015)|Alchemik]]''
| ''[[Alchemik (słuchowisko 2015)|Alchemik]]''
| 30.11.2015
| 30.11.2015
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście]]''
| ''[[Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście]]''
| 14.06.2016
| 14.06.2016
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Seksmisja]]''
| ''[[Seksmisja]]''
| 07.06.2018
| 07.06.2018
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Małe zbrodnie małżeńskie]]''
| ''[[Małe zbrodnie małżeńskie]]''
| 2020
| 2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Historyjki z ulicy Karowej. Warszawa po wojnie]]''
| ''[[Historyjki z ulicy Karowej. Warszawa po wojnie]]''
| 20.04.2020
| 20.04.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Upadek gigantów]]''
| ''[[Upadek gigantów]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze Studiem D-FM>25.04.2020</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze Studiem D-FM>25.04.2020</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Czynnik turyński]]''
| ''[[Czynnik turyński]]''
| 26.08.2020
| 26.08.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Czego oczy nie widzą]]''
| ''[[Czego oczy nie widzą]]''
| 14.12.2020
| 14.12.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Piastodzieje]]'' <small>(odc. 2-10)</small>
| ''[[Piastodzieje]]'' <small>(odc. 2-10)</small>
| 09.01.2021
| 09.01.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dorwać gangstera]]''
| ''[[Dorwać gangstera]]''
| 18.02.2021
| 18.02.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Bóg mordu]]''
| ''[[Bóg mordu]]''
| 15.03.2021
| 15.03.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Księżyc w lustrze]]''
| ''[[Księżyc w lustrze]]''
| 30.04.2021
| 30.04.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kontrola]]''
| ''[[Kontrola]]''
| 21.05.2021
| 21.05.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Przygody Alicji w Krainie Czarów]]''
| ''[[Przygody Alicji w Krainie Czarów]]''
| 01.06.2021
| 01.06.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Ostatnie pożegnanie]]''
| ''[[Ostatnie pożegnanie]]''
| 21.07.2021
| 21.07.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Powrót z gwiazd]]''
| ''[[Powrót z gwiazd (słuchowisko 2021)|Powrót z gwiazd]]''
| 10.09.2021
| 10.09.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Sen o wolnym świecie]]''
| ''[[Sen o wolnym świecie]]''
| 19.01.2022
| 19.01.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Biały ląd]]''
| ''[[Biały ląd]]''
| 11.02.2022
| 11.02.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Jedno słowo]]''
| ''[[Jedno słowo]]''
| 30.05.2022
| 30.05.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dorwać gangstera 2]]''
| ''[[Dorwać gangstera 2]]''
| 12.08.2022
| 12.08.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Bowie w Warszawie]]''
| ''[[Bowie w Warszawie]]''
| 14.09.2022
| 14.09.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wichrowe Wzgórza (słuchowisko 2022)|Wichrowe Wzgórza]]''
| ''[[Wichrowe Wzgórza (słuchowisko 2022)|Wichrowe Wzgórza]]''
| 21.10.2022
| 21.10.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wodnik]]''
| ''[[Wodnik]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z SoundProve Studio>30.11.2022</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z SoundProve Studio>30.11.2022</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Stół z powyłamywanymi nogami]]''
| ''[[Stół z powyłamywanymi nogami]]''
| 2023
| 2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy]]''
| ''[[Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy]]''
| 22.02.2023
| 22.02.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Zima świata]]''
| ''[[Zima świata]]''
| 29.06.2023
| 29.06.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wszystko na Maksa]]''
| ''[[Wszystko na Maksa]]''
| 01.2024
| 01.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Jak zostać sobą, czyli totalnie liryczne przygody Nowaków]]''
| ''[[Jak zostać sobą, czyli totalnie liryczne przygody Nowaków]]''
| 29.02.2024
| 29.02.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Toń]]''
| ''[[Toń]]''
| 15.11.2024
| 15.11.2024
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Śleboda]]''
| ''[[Śleboda]]''
| 11.12.2024
| 11.12.2024

Aktualna wersja na dzień 12:25, 22 lis 2025

Film Factory Studio – polskie studio dźwiękowe powstałe w 2011 roku. Jego założycielkami są Beata Kawka oraz Ilona Czech-Kłoczewska. Obecnie siedziba znajduje się w Warszawie przy ulicy Sandomierskiej 23, lok. 51. Do czerwca 2019 roku studio mieściło się przy ulicy Alzackiej 27.

Klienci

Kadra

Reżyserzy

Dialogiści i tłumacze

Tekściarze

Dźwiękowcy

Kierownicy produkcji

Produkcje

Seriale animowane

Tytuł Premiera
000 Generator Rex (seria III) 12.11.2012
000 Mixele (odc. 1-20, S1-S2) 03.02.2014
000 Clarence (odc. 1-38, 41) 24.11.2014
000 Po drugiej stronie muru 30.03.2015
000 Tygrysek Daniel i jego sąsiedzi 26.09.2016
000 Pinky Malinky 01.01.2019
000 Pamiętnik Chrumasa (seria VI) 04.07.2022
000 Mermaze Mermaidz 12.08.2022

Seriale fabularne

Tytuł Premiera
000 Level Up 01.06.2012
000 Just Like Me! 09.06.2022
000 Od zawsze ja 15.06.2022
000 Dwutakt 05.04.2023
000 Buntowniczka Nell 29.03.2024

Filmy animowane

Tytuł Premiera
000 Happy Feet: Tupot małych stóp 2 02.12.2011
000 Sekrety morza 08.05.2015
000 Rechotek 29.05.2015
000 Sawa. Mały wielki bohater 13.11.2015
000 Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna (druga wersja dubbingu) 03.01.2016
000 Madagwiazdka (druga wersja dubbingu) 06.01.2016
000 Legenda o Smoku Gnatochrupie 07.02.2016
000 Zakochany Madagaskar 14.02.2016
000 Dawno, dawno temu w Idolu (druga wersja dubbingu) 27.02.2016
000 Ciągnie świnki do wilkołaka 06.03.2016
000 Kot w Butach: Trzy diabły 02.04.2016
000 Prezent nocnej furii 02.04.2016
000 Księga smoków 16.04.2016
000 Hammy i przygodny bumerang 17.04.2016
000 Potwory kontra Obcy: Noc żywych marchwi 07.05.2016
000 Potwory kontra Dynie-mutanty z kosmosu (druga wersja dubbingu) 14.05.2016
000 Megamocny i guzik zagłady 26.05.2016
000 Świętastyczne kolędowanie 23.12.2016
000 Munio: Strażnik Księżyca 10.03.2017
000 Jak zostać czarodziejem 03.08.2018
000 Misja Yeti 23.11.2018
000 Mój przyjaciel Ufik 25.10.2019
000 Legenda Hallowajów 22.07.2020
000 Legenda króla Salomona 25.09.2020
000 Jeżyk i przyjaciele 10.06.2022
000 Nel i tajemnica Kurokota 04.11.2022
000 Mumie 20.01.2023
000 Tik tak, tik tak 13.02.2023
000 Nierozłączni 23.08.2024
000 Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka 31.01.2025
000 Super Charlie 01.08.2025

Filmy fabularne

Tytuł Premiera
000 Level Up 07.04.2012
000 Mój przyjaciel orzeł 13.05.2016
000 Nowe przygody Aladyna 26.08.2016
000 Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 18.11.2016
000 Wszystko albo nic 17.03.2017
000 Galop ku wolności 28.04.2017
000 Kobieta lew 01.10.2017
000 Player One 06.04.2018
000 Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda 16.11.2018
000 The Quake. Trzęsienie ziemi 14.12.2018
000 Pokémon Detektyw Pikachu 31.05.2019
000 Puppy Star: Boże Narodzenie 23.12.2019
000 Buddy – pies na gole 01.07.2020
000 Koszykarz Buddy 01.07.2020
000 Pup Star: Dookoła świata 01.07.2020
000 Psy i koty 3: Łapa w łapę 06.11.2020
000 Wiedźmy 13.02.2021
000 Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a 07.04.2022
000 Wendy 07.08.2022
000 King. Mój przyjaciel lew 09.09.2022
000 Daleko od domu: Przygody żółtego psa (druga wersja dubbingu) 29.10.2022
000 Moje drugie ja 30.11.2022
000 Zapasy z życiem 30.12.2022
000 Rozbójnik Hotzenplotz. Tajemnica zaginionego młynka 17.03.2023
000 Barbie 21.07.2023
000 Wonka 14.12.2023
000 Diuna: Część druga 29.02.2024
000 Mój przyjaciel pingwin 18.10.2024
000 Czerwona Jedynka 08.11.2024
000 Minecraft: Film 04.04.2025
000 Mickey 17 08.04.2025
000 Superman 11.07.2025

Gry

Tytuł Premiera
000 League of Legends 26.06.2011
000 Elsword (druga wersja dubbingu) 2016
000 Valorant 02.06.2020
000 Conv/rgence: League of Legends Story 23.05.2023
000 Diablo IV 06.06.2023
000 Song of Nunu: A League of Legends Story 01.11.2023
000 Diablo IV: Vessel of Hatred 08.10.2024

Słuchowiska

Tytuł Premiera
000 Café pod Minogą 03.2014
000 Alchemik 30.11.2015
000 Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście 14.06.2016
000 Seksmisja 07.06.2018
000 Małe zbrodnie małżeńskie 2020
000 Historyjki z ulicy Karowej. Warszawa po wojnie 20.04.2020
000 Upadek gigantów 25.04.2020
000 Czynnik turyński 26.08.2020
000 Czego oczy nie widzą 14.12.2020
000 Piastodzieje (odc. 2-10) 09.01.2021
000 Dorwać gangstera 18.02.2021
000 Bóg mordu 15.03.2021
000 Księżyc w lustrze 30.04.2021
000 Kontrola 21.05.2021
000 Przygody Alicji w Krainie Czarów 01.06.2021
000 Ostatnie pożegnanie 21.07.2021
000 Powrót z gwiazd 10.09.2021
000 Sen o wolnym świecie 19.01.2022
000 Biały ląd 11.02.2022
000 Jedno słowo 30.05.2022
000 Dorwać gangstera 2 12.08.2022
000 Bowie w Warszawie 14.09.2022
000 Wichrowe Wzgórza 21.10.2022
000 Wodnik 30.11.2022
000 Stół z powyłamywanymi nogami 2023
000 Ja, inkwizytor. Dziennik czasu zarazy 22.02.2023
000 Zima świata 29.06.2023
000 Wszystko na Maksa 01.2024
000 Jak zostać sobą, czyli totalnie liryczne przygody Nowaków 29.02.2024
000 Toń 15.11.2024
000 Śleboda 11.12.2024

Linki zewnętrzne