Roboto Sound: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 18 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Plik:Roboto Sound.png|right]]'''Roboto Sound''' (dawniej: '''Sound Tropez''') – istniejące od września [[2008]] studio dźwiękowe mieszczące się w Warszawie przy ul. Dominikańskiej 21a. Dawniej siedziba firmy była usytuowana przy ul. Rotmistrzowskiej 18. Od stycznia [[2020]] roku studio należy do grupy [[Roboto]], oferującej kompleksowe usługi w dziedzinie lokalizacji gier komputerowych. | [[Plik:Roboto Sound.png|right|200px]]'''Roboto Sound''' (dawniej: '''Sound Tropez''') – istniejące od września [[2008]] studio dźwiękowe mieszczące się w Warszawie przy ul. Dominikańskiej 21a. Dawniej siedziba firmy była usytuowana przy ul. Rotmistrzowskiej 18. Od stycznia [[2020]] roku studio należy do grupy [[Roboto]], oferującej kompleksowe usługi w dziedzinie lokalizacji gier komputerowych. | ||
Firma realizuje nagrania dubbingowe do filmów i gier, postprodukcje dźwięku, realizację audiobooków i nagranie efektów dźwiękowych. Dawniej w ramach studia działało też wydawnictwo zajmujące się realizacją słuchowisk. | Firma realizuje nagrania dubbingowe do filmów i gier, postprodukcje dźwięku, realizację audiobooków i nagranie efektów dźwiękowych. Dawniej w ramach studia działało też wydawnictwo zajmujące się realizacją słuchowisk. | ||
== Klienci == | == Klienci == | ||
* Activision | * Activision Blizzard | ||
* [[Audioteka]] | * [[Audioteka]] | ||
* [[CDP]] | * [[CDP]] | ||
* [[Electronic Arts Polska]] | * [[Electronic Arts Polska]] | ||
| Linia 12: | Linia 11: | ||
* [[Koch Media Poland]] | * [[Koch Media Poland]] | ||
* IMGN.pro | * IMGN.pro | ||
* Outright Games | |||
* Riot Games | * Riot Games | ||
* SEGA | * SEGA | ||
| Linia 27: | Linia 27: | ||
=== Reżyserzy === | === Reżyserzy === | ||
* [[Maksymilian Bogumił]] | * [[Maksymilian Bogumił]] | ||
* [[Konrad Darocha]] | |||
* [[Maksymilian Michasiów]] | * [[Maksymilian Michasiów]] | ||
* [[ | * [[Tomasz Olejnik]] | ||
* [[Szymon Roszak]] | |||
==== Dawniej ==== | ==== Dawniej ==== | ||
* [[Krzysztof Czeczot]] | * [[Krzysztof Czeczot]] | ||
| Linia 34: | Linia 36: | ||
* [[Ramez Nayyar]] | * [[Ramez Nayyar]] | ||
* [[Michał Szolc]] | * [[Michał Szolc]] | ||
* [[Bartosz Wesołowski]] | |||
=== Kierownicy muzyczni === | === Kierownicy muzyczni === | ||
* [[Piotr Gogol]] | |||
* [[Łukasz Talik]] | * [[Łukasz Talik]] | ||
* [[Agnieszka Tomicka]] | * [[Agnieszka Tomicka]] | ||
| Linia 42: | Linia 46: | ||
* [[Filip Bramowicz]] | * [[Filip Bramowicz]] | ||
* [[Magda Gamrot]] | * [[Magda Gamrot]] | ||
* [[Izabela Stupa-Chybowska|Izabela Jewuła]] | |||
* [[Karina Klimaszewska]] | * [[Karina Klimaszewska]] | ||
* [[Karol Leszczyński]] | * [[Karol Leszczyński (kierownik produkcji)|Karol Leszczyński]] | ||
* [[Elżbieta Letkiewicz]] | |||
* [[Maria Nosal]] | * [[Maria Nosal]] | ||
* [[Paweł Rojewski]] | * [[Paweł Rojewski]] | ||
| Linia 50: | Linia 56: | ||
=== Montażyści === | === Montażyści === | ||
==== Dawniej ==== | ==== Dawniej ==== | ||
* [[Paulina Bocheńska]] | * [[Paulina Sacha|Paulina Bocheńska]] | ||
* [[Marcin Gontarz]] | * [[Marcin Gontarz]] | ||
* [[Krzysztof Podsiadło]] | * [[Krzysztof Podsiadło]] | ||
| Linia 58: | Linia 64: | ||
=== Dźwiękowcy === | === Dźwiękowcy === | ||
* [[Maciej Czarnecki]] | * [[Maciej Czarnecki]] | ||
* [[Martyna Laska]] | * [[Martyna Laska]] | ||
* [[Aleksandra Maciaszczyk]] | * [[Aleksandra Maciaszczyk]] | ||
| Linia 70: | Linia 74: | ||
==== Dawniej ==== | ==== Dawniej ==== | ||
* [[Paweł Andryszczyk]] | * [[Paweł Andryszczyk]] | ||
* [[Aleksander Cherczyński]] | |||
* [[Denis Dubiella]] | * [[Denis Dubiella]] | ||
* [[Jakub Dziubak]] | |||
* [[Marcin Gontarz]] | * [[Marcin Gontarz]] | ||
* [[Martyna Gromotka]] | * [[Martyna Gromotka]] | ||
| Linia 76: | Linia 82: | ||
* [[Marcin Kardach]] | * [[Marcin Kardach]] | ||
* [[Marcin Kuśmierczyk]] | * [[Marcin Kuśmierczyk]] | ||
* [[Miku Łapacz]] | |||
* [[Ramez Nayyar]] | * [[Ramez Nayyar]] | ||
* [[Radosław Ochnio]] | * [[Radosław Ochnio]] | ||
| Linia 101: | Linia 108: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Wieczny ogień]]'' | | ''[[Wieczny ogień]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2018</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2018</span> | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Chłopiec na krańcach świata]]'' | |||
| 27.09.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Fleak. Futrzak i ja]]'' | |||
| 27.09.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Linia 113: | Linia 128: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Overwatch (serial)|Overwatch]]'' | | ''[[Overwatch (serial)|Overwatch]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; odc. 6-10, P04-P13">04.11.2016</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; odc. 6-10, P04-P13">04.11.2016</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Wilq Superbohater]]'' | | ''[[Wilq Superbohater]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">18.11.2019</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">18.11.2019</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Karol (serial animowany)|Karol]]'' | | ''[[Karol (serial animowany)|Karol]]'' | ||
| 07.04.2020 | | 07.04.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Toru Superlis]]'' | | ''[[Toru Superlis]]'' | ||
| 26.08.2020 | | 26.08.2020 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Bella w brzuszku]]'' | |||
| 24.09.2022 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Linia 138: | Linia 157: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[League of Legends]]'' | | ''[[League of Legends]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze studiem PRL i Film Factory Studio">26.06.2011</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze studiem PRL i Film Factory Studio">26.06.2011</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Zaginięcie Ethana Cartera]]'' | | ''[[Zaginięcie Ethana Cartera]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">25.09.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">25.09.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kholat]]'' | | ''[[Kholat]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">10.05.2015</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">10.05.2015</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[EarthCore: Shattered Elements]]'' | | ''[[EarthCore: Shattered Elements]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">21.05.2015</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">21.05.2015</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Overwatch]]'' | | ''[[Overwatch]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; we współpracy ze studiem Start International Polska">24.06.2016</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; we współpracy ze studiem Start International Polska">24.06.2016</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Pewnej nocy w Karazhanie]]'' | | ''[[Hearthstone|Hearthstone: Pewnej nocy w Karazhanie]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">11.08.2016</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">11.08.2016</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Ciemne zaułki Gadżetonu]]'' | | ''[[Hearthstone|Hearthstone: Ciemne zaułki Gadżetonu]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">01.12.2016</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">01.12.2016</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro]]'' | | ''[[Hearthstone|Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">06.04.2017</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">06.04.2017</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Fortnite]]'' | | ''[[Fortnite]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">21.07.2017</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">21.07.2017</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wiedźmi Las]]'' | | ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wiedźmi Las]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">12.04.2018</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">12.04.2018</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Rozróba Rastakana]]'' | | ''[[Hearthstone|Hearthstone: Rozróba Rastakana]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">04.12.2018</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">04.12.2018</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wyjście z cienia]]'' | | ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wyjście z cienia]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">09.04.2019</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">09.04.2019</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wybawcy Uldum]]'' | | ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wybawcy Uldum]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">06.08.2019</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">06.08.2019</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Death Stranding]]'' | | ''[[Death Stranding]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">08.11.2019</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">08.11.2019</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Star Wars Jedi: Upadły zakon]]'' | | ''[[Star Wars Jedi: Upadły zakon]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">15.11.2019</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">15.11.2019</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wejście smoków]]'' | | ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wejście smoków]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">10.12.2019</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">10.12.2019</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Warcraft III: Reforged]]'' | | ''[[Warcraft III: Reforged]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">29.01.2020</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">29.01.2020</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Legends of Runeterra]]'' | | ''[[Legends of Runeterra]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze studiem PRL">26.05.2020</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze studiem PRL">26.05.2020</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated]]'' | | ''[[SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated]]'' | ||
| 23.06.2020 | | 23.06.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Marvel’s Iron Man VR]]'' | | ''[[Marvel’s Iron Man VR]]'' | ||
| 03.07.2020 | | 03.07.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Ghost of Tsushima]]'' | | ''[[Ghost of Tsushima]]'' | ||
| 17.07.2020 | | 17.07.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Total War Saga: Troy]]'' | | ''[[Total War Saga: Troy]]'' | ||
| 13.08.2020 | | 13.08.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Wingspan: Na skrzydłach]]'' | | ''[[Wingspan: Na skrzydłach]]'' | ||
| 17.09.2020 | | 17.09.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[FIFA 21]]'' | | ''[[FIFA 21]]'' | ||
| 09.10.2020 | | 09.10.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Marvel’s Spider-Man: Miles Morales]]'' | | ''[[Marvel’s Spider-Man: Miles Morales]]'' | ||
| 12.11.2020 | | 12.11.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Call of Duty: Black Ops – Cold War]]'' | | ''[[Call of Duty: Black Ops – Cold War]]'' | ||
| 13.11.2020 | | 13.11.2020 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Biomutant]]'' | | ''[[Biomutant]]'' | ||
| 25.05.2021 | | 25.05.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Ratchet & Clank: Rift Apart]]'' | | ''[[Ratchet & Clank: Rift Apart]]'' | ||
| 11.06.2021 | | 11.06.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Diablo II: Resurrected]]'' | | ''[[Diablo II: Resurrected]]'' | ||
| 23.09.2021 | | 23.09.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Smerfy: Misja Złoliść]]'' | | ''[[Smerfy: Misja Złoliść]]'' | ||
| 26.10.2021 | | 26.10.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Battlefield 2042]]'' | | ''[[Battlefield 2042]]'' | ||
| 19.11.2021 | | 19.11.2021 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Dying Light 2: Stay Human]]'' | | ''[[Dying Light 2: Stay Human]]'' | ||
| 03.02.2022 | | 03.02.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[ELEX II]]'' | | ''[[ELEX II]]'' | ||
| 01.03.2022 | | 01.03.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Syberia: The World Before]]'' | | ''[[Syberia: The World Before]]'' | ||
| 18.03.2022 | | 18.03.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kangurek Kao]]'' | | ''[[Kangurek Kao]]'' | ||
| 27.05.2022 | | 27.05.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Call of Duty: Modern Warfare II]]'' | | ''[[Call of Duty: Modern Warfare II]]'' | ||
| 28.10.2022 | | 28.10.2022 | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'' | | ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]'' | ||
| 30.01.2023 | | 30.01.2023 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Star Wars Jedi: Ocalały]]'' | |||
| 28.04.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Diablo IV]]'' | |||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z Film Factory Studio>06.06.2023</span> | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Track]]'' | |||
| 18.09.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Total War: Pharaoh]]'' | |||
| 11.10.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged]]'' | |||
| 19.10.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Marvel’s Spider-Man 2]]'' | |||
| 20.10.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Call of Duty: Modern Warfare III]]'' | |||
| 10.11.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Layers of Fear]]'' | |||
| 05.12.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Outcast – A New Beginning]]'' | |||
| 15.03.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[The Thaumaturge]]'' | |||
| 27.05.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Monster High Skulltimate Secrets]]'' | |||
| 29.10.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Sunderfolk]]'' | |||
| 23.04.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Death Stranding 2: On the Beach]]'' | |||
| 26.06.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Twierdza: Krzyżowiec – Edycja ostateczna]]'' | |||
| 15.07.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Koci Domek Gabby: Gotowa do zabawy]]'' | |||
| 18.09.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Dying Light: The Beast]]'' | |||
| 19.09.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Ghost of Yōtei]]'' | |||
| 02.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Battlefield 6]]'' | |||
| 10.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[The Elf on the Shelf: Bożonarodzeniowi bohaterowie]]'' | |||
| 17.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Gothic Remake]]'' | |||
| 2026 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Linia 296: | Linia 395: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Wieczny ogień]]'' | | ''[[Wieczny ogień]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2018</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2018</span> | ||
|- | |||
|} | |||
=== Filmy === | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="70%"|Tytuł | |||
!width="20%"|Premiera | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Chłopiec na krańcach świata]]'' | |||
| 27.09.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Linia 308: | Linia 419: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kacperiada]]'' | | ''[[Kacperiada]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; odc. 2-12">10.12.2016</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; odc. 2-12">10.12.2016</span> | ||
| Linia 321: | Linia 432: | ||
!width="20%"|Premiera | !width="20%"|Premiera | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Gra o tron]]'' | | ''[[Gra o tron]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.04.2012</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.04.2012</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Żywe trupy]]'' | | ''[[Żywe trupy]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">04.04.2013</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">04.04.2013</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Conan Barbarzyńca: Królowa Czarnego Wybrzeża]]'' | | ''[[Conan Barbarzyńca: Królowa Czarnego Wybrzeża]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">25.03.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">25.03.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Thorgal]]'' | | ''[[Thorgal]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">30.04.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">30.04.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Funky Koval]]'' | | ''[[Funky Koval]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">03.10.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">03.10.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kajko i Kokosz: Szkoła latania]]'' | | ''[[Kajko i Kokosz: Szkoła latania]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">16.10.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">16.10.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Chłopcy: W skrócie]]'' | | ''[[Chłopcy: W skrócie]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">11.2014</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">11.2014</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Ryjówka Przeznaczenia]]'' | | ''[[Ryjówka Przeznaczenia]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">27.04.2015</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">27.04.2015</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Wiedźmin: Dom ze szkła]]'' | | ''[[Wiedźmin: Dom ze szkła]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">19.05.2015</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">19.05.2015</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kim jest Max Winckler?]]'' | | ''[[Kim jest Max Winckler?]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">27.02.2016</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">27.02.2016</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Szepczący w eterze]]'' | | ''[[Szepczący w eterze]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">05.2016</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">05.2016</span> | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[This War of Mine]]'' | | ''[[This War of Mine]]'' | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2017</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2017</span> | ||
Aktualna wersja na dzień 01:05, 1 gru 2025

Roboto Sound (dawniej: Sound Tropez) – istniejące od września 2008 studio dźwiękowe mieszczące się w Warszawie przy ul. Dominikańskiej 21a. Dawniej siedziba firmy była usytuowana przy ul. Rotmistrzowskiej 18. Od stycznia 2020 roku studio należy do grupy Roboto, oferującej kompleksowe usługi w dziedzinie lokalizacji gier komputerowych.
Firma realizuje nagrania dubbingowe do filmów i gier, postprodukcje dźwięku, realizację audiobooków i nagranie efektów dźwiękowych. Dawniej w ramach studia działało też wydawnictwo zajmujące się realizacją słuchowisk.
Klienci
- Activision Blizzard
- Audioteka
- CDP
- Electronic Arts Polska
- Epic Games
- Koch Media Poland
- IMGN.pro
- Outright Games
- Riot Games
- SEGA
- Sony Interactive Entertainment Polska
- Storytel
- Tate Interactive
- Techland
- Tequilla Games
- THQ Nordic
Kadra
ReżyserzyDawniejKierownicy muzyczniKierownicy produkcji
MontażyściDawniej |
Dźwiękowcy
Dawniej
DialogiściDawniej |
Dubbing
Filmy
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 000 | Wieczny ogień | 14.11.2018 |
| 000 | Chłopiec na krańcach świata | 27.09.2025 |
| 000 | Fleak. Futrzak i ja | 27.09.2025 |
Seriale
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 000 | Overwatch | 04.11.2016 |
| 000 | Wilq Superbohater | 18.11.2019 |
| 000 | Karol | 07.04.2020 |
| 000 | Toru Superlis | 26.08.2020 |
| 000 | Bella w brzuszku | 24.09.2022 |
Gry
Postprodukcja dźwięku
Filmy
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 000 | Wieczny ogień | 14.11.2018 |
Filmy
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 000 | Chłopiec na krańcach świata | 27.09.2025 |
Seriale
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 000 | Kacperiada | 10.12.2016 |
Słuchowiska
| № | Tytuł | Premiera |
|---|---|---|
| 000 | Gra o tron | 14.04.2012 |
| 000 | Żywe trupy | 04.04.2013 |
| 000 | Conan Barbarzyńca: Królowa Czarnego Wybrzeża | 25.03.2014 |
| 000 | Thorgal | 30.04.2014 |
| 000 | Funky Koval | 03.10.2014 |
| 000 | Kajko i Kokosz: Szkoła latania | 16.10.2014 |
| 000 | Chłopcy: W skrócie | 11.2014 |
| 000 | Ryjówka Przeznaczenia | 27.04.2015 |
| 000 | Wiedźmin: Dom ze szkła | 19.05.2015 |
| 000 | Kim jest Max Winckler? | 27.02.2016 |
| 000 | Szepczący w eterze | 05.2016 |
| 000 | This War of Mine | 14.11.2017 |
