Roboto Sound: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 18 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Roboto Sound.png|right]]'''Roboto Sound''' (dawniej: '''Sound Tropez''') – istniejące od września [[2008]] studio dźwiękowe mieszczące się w Warszawie przy ul. Dominikańskiej 21a. Dawniej siedziba firmy była usytuowana przy ul. Rotmistrzowskiej 18. Od stycznia [[2020]] roku studio należy do grupy [[Roboto]], oferującej kompleksowe usługi w dziedzinie lokalizacji gier komputerowych.
[[Plik:Roboto Sound.png|right|200px]]'''Roboto Sound''' (dawniej: '''Sound Tropez''') – istniejące od września [[2008]] studio dźwiękowe mieszczące się w Warszawie przy ul. Dominikańskiej 21a. Dawniej siedziba firmy była usytuowana przy ul. Rotmistrzowskiej 18. Od stycznia [[2020]] roku studio należy do grupy [[Roboto]], oferującej kompleksowe usługi w dziedzinie lokalizacji gier komputerowych.


Firma realizuje nagrania dubbingowe do filmów i gier, postprodukcje dźwięku, realizację audiobooków i nagranie efektów dźwiękowych. Dawniej w ramach studia działało też wydawnictwo zajmujące się realizacją słuchowisk.
Firma realizuje nagrania dubbingowe do filmów i gier, postprodukcje dźwięku, realizację audiobooków i nagranie efektów dźwiękowych. Dawniej w ramach studia działało też wydawnictwo zajmujące się realizacją słuchowisk.


== Klienci ==
== Klienci ==
* Activision
* Activision Blizzard
* [[Audioteka]]
* [[Audioteka]]
* [[Blizzard Entertainment]]
* [[CDP]]
* [[CDP]]
* [[Electronic Arts Polska]]
* [[Electronic Arts Polska]]
Linia 12: Linia 11:
* [[Koch Media Poland]]
* [[Koch Media Poland]]
* IMGN.pro
* IMGN.pro
* Outright Games
* Riot Games
* Riot Games
* SEGA
* SEGA
Linia 27: Linia 27:
=== Reżyserzy ===
=== Reżyserzy ===
* [[Maksymilian Bogumił]]
* [[Maksymilian Bogumił]]
* [[Konrad Darocha]]
* [[Maksymilian Michasiów]]
* [[Maksymilian Michasiów]]
* [[Bartosz Wesołowski]]
* [[Tomasz Olejnik]]
* [[Szymon Roszak]]
==== Dawniej ====
==== Dawniej ====
* [[Krzysztof Czeczot]]
* [[Krzysztof Czeczot]]
Linia 34: Linia 36:
* [[Ramez Nayyar]]
* [[Ramez Nayyar]]
* [[Michał Szolc]]
* [[Michał Szolc]]
* [[Bartosz Wesołowski]]


=== Kierownicy muzyczni ===
=== Kierownicy muzyczni ===
* [[Piotr Gogol]]
* [[Łukasz Talik]]
* [[Łukasz Talik]]
* [[Agnieszka Tomicka]]
* [[Agnieszka Tomicka]]
Linia 42: Linia 46:
* [[Filip Bramowicz]]
* [[Filip Bramowicz]]
* [[Magda Gamrot]]
* [[Magda Gamrot]]
* [[Izabela Stupa-Chybowska|Izabela Jewuła]]
* [[Karina Klimaszewska]]
* [[Karina Klimaszewska]]
* [[Karol Leszczyński]]
* [[Karol Leszczyński (kierownik produkcji)|Karol Leszczyński]]
* [[Elżbieta Letkiewicz]]
* [[Maria Nosal]]
* [[Maria Nosal]]
* [[Paweł Rojewski]]
* [[Paweł Rojewski]]
Linia 50: Linia 56:
=== Montażyści ===
=== Montażyści ===
==== Dawniej ====
==== Dawniej ====
* [[Paulina Bocheńska]]
* [[Paulina Sacha|Paulina Bocheńska]]
* [[Marcin Gontarz]]
* [[Marcin Gontarz]]
* [[Krzysztof Podsiadło]]
* [[Krzysztof Podsiadło]]
Linia 58: Linia 64:


=== Dźwiękowcy ===
=== Dźwiękowcy ===
* [[Aleksander Cherczyński]]
* [[Maciej Czarnecki]]
* [[Maciej Czarnecki]]
* [[Jakub Dziubak]]
* [[Martyna Laska]]
* [[Martyna Laska]]
* [[Aleksandra Maciaszczyk]]
* [[Aleksandra Maciaszczyk]]
Linia 70: Linia 74:
==== Dawniej ====
==== Dawniej ====
* [[Paweł Andryszczyk]]
* [[Paweł Andryszczyk]]
* [[Aleksander Cherczyński]]
* [[Denis Dubiella]]
* [[Denis Dubiella]]
* [[Jakub Dziubak]]
* [[Marcin Gontarz]]
* [[Marcin Gontarz]]
* [[Martyna Gromotka]]
* [[Martyna Gromotka]]
Linia 76: Linia 82:
* [[Marcin Kardach]]
* [[Marcin Kardach]]
* [[Marcin Kuśmierczyk]]
* [[Marcin Kuśmierczyk]]
* [[Miku Łapacz]]
* [[Ramez Nayyar]]
* [[Ramez Nayyar]]
* [[Radosław Ochnio]]
* [[Radosław Ochnio]]
Linia 101: Linia 108:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wieczny ogień]]''
| ''[[Wieczny ogień]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2018</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2018</span>
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Chłopiec na krańcach świata]]''
| 27.09.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Fleak. Futrzak i ja]]''
| 27.09.2025
|-
|-
|}
|}
Linia 113: Linia 128:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Overwatch (serial)|Overwatch]]''
| ''[[Overwatch (serial)|Overwatch]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; odc. 6-10, P04-P13">04.11.2016</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; odc. 6-10, P04-P13">04.11.2016</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wilq Superbohater]]''
| ''[[Wilq Superbohater]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">18.11.2019</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">18.11.2019</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Karol (serial animowany)|Karol]]''
| ''[[Karol (serial animowany)|Karol]]''
| 07.04.2020
| 07.04.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Toru Superlis]]''
| ''[[Toru Superlis]]''
| 26.08.2020
| 26.08.2020
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Bella w brzuszku]]''
| 24.09.2022
|-
|-
|}
|}
Linia 138: Linia 157:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[League of Legends]]''
| ''[[League of Legends]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze studiem PRL i Film Factory Studio">26.06.2011</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze studiem PRL i Film Factory Studio">26.06.2011</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Zaginięcie Ethana Cartera]]''
| ''[[Zaginięcie Ethana Cartera]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">25.09.2014</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">25.09.2014</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kholat]]''
| ''[[Kholat]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">10.05.2015</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">10.05.2015</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[EarthCore: Shattered Elements]]''
| ''[[EarthCore: Shattered Elements]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">21.05.2015</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">21.05.2015</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Overwatch]]''
| ''[[Overwatch]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; we współpracy ze studiem Start International Polska">24.06.2016</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; we współpracy ze studiem Start International Polska">24.06.2016</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Pewnej nocy w Karazhanie]]''
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Pewnej nocy w Karazhanie]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">11.08.2016</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">11.08.2016</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Ciemne zaułki Gadżetonu]]''
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Ciemne zaułki Gadżetonu]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">01.12.2016</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">01.12.2016</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro]]''
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">06.04.2017</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">06.04.2017</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Fortnite]]''
| ''[[Fortnite]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">21.07.2017</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">21.07.2017</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wiedźmi Las]]''
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wiedźmi Las]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">12.04.2018</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">12.04.2018</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Rozróba Rastakana]]''
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Rozróba Rastakana]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">04.12.2018</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">04.12.2018</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wyjście z cienia]]''
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wyjście z cienia]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">09.04.2019</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">09.04.2019</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wybawcy Uldum]]''
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wybawcy Uldum]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">06.08.2019</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">06.08.2019</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Death Stranding]]''
| ''[[Death Stranding]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">08.11.2019</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">08.11.2019</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Star Wars Jedi: Upadły zakon]]''
| ''[[Star Wars Jedi: Upadły zakon]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">15.11.2019</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">15.11.2019</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wejście smoków]]''
| ''[[Hearthstone|Hearthstone: Wejście smoków]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">10.12.2019</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">10.12.2019</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Warcraft III: Reforged]]''
| ''[[Warcraft III: Reforged]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">29.01.2020</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">29.01.2020</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Legends of Runeterra]]''
| ''[[Legends of Runeterra]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze studiem PRL">26.05.2020</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy ze studiem PRL">26.05.2020</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated]]''
| ''[[SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated]]''
| 23.06.2020
| 23.06.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Marvel’s Iron Man VR]]''
| ''[[Marvel’s Iron Man VR]]''
| 03.07.2020
| 03.07.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Ghost of Tsushima]]''
| ''[[Ghost of Tsushima]]''
| 17.07.2020
| 17.07.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Total War Saga: Troy]]''
| ''[[Total War Saga: Troy]]''
| 13.08.2020
| 13.08.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wingspan: Na skrzydłach]]''
| ''[[Wingspan: Na skrzydłach]]''
| 17.09.2020
| 17.09.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[FIFA 21]]''
| ''[[FIFA 21]]''
| 09.10.2020
| 09.10.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Marvel’s Spider-Man: Miles Morales]]''
| ''[[Marvel’s Spider-Man: Miles Morales]]''
| 12.11.2020
| 12.11.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Call of Duty: Black Ops – Cold War]]''
| ''[[Call of Duty: Black Ops – Cold War]]''
| 13.11.2020
| 13.11.2020
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Biomutant]]''
| ''[[Biomutant]]''
| 25.05.2021
| 25.05.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Ratchet & Clank: Rift Apart]]''
| ''[[Ratchet & Clank: Rift Apart]]''
| 11.06.2021
| 11.06.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Diablo II: Resurrected]]''
| ''[[Diablo II: Resurrected]]''
| 23.09.2021
| 23.09.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Smerfy: Misja Złoliść]]''
| ''[[Smerfy: Misja Złoliść]]''
| 26.10.2021
| 26.10.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Battlefield 2042]]''
| ''[[Battlefield 2042]]''
| 19.11.2021
| 19.11.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dying Light 2: Stay Human]]''
| ''[[Dying Light 2: Stay Human]]''
| 03.02.2022
| 03.02.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[ELEX II]]''
| ''[[ELEX II]]''
| 01.03.2022
| 01.03.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Syberia: The World Before]]''
| ''[[Syberia: The World Before]]''
| 18.03.2022
| 18.03.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kangurek Kao]]''
| ''[[Kangurek Kao]]''
| 27.05.2022
| 27.05.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Call of Duty: Modern Warfare II]]''
| ''[[Call of Duty: Modern Warfare II]]''
| 28.10.2022
| 28.10.2022
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]''
| ''[[SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake]]''
| 30.01.2023
| 30.01.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Star Wars Jedi: Ocalały]]''
| 28.04.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Diablo IV]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="we współpracy z Film Factory Studio>06.06.2023</span>
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Track]]''
| 18.09.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Total War: Pharaoh]]''
| 11.10.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged]]''
| 19.10.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Marvel’s Spider-Man 2]]''
| 20.10.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Call of Duty: Modern Warfare III]]''
| 10.11.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Layers of Fear]]''
| 05.12.2023
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Outcast – A New Beginning]]''
| 15.03.2024
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[The Thaumaturge]]''
| 27.05.2024
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Monster High Skulltimate Secrets]]''
| 29.10.2024
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Sunderfolk]]''
| 23.04.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Death Stranding 2: On the Beach]]''
| 26.06.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Twierdza: Krzyżowiec – Edycja ostateczna]]''
| 15.07.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Koci Domek Gabby: Gotowa do zabawy]]''
| 18.09.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Dying Light: The Beast]]''
| 19.09.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Ghost of Yōtei]]''
| 02.10.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Battlefield 6]]''
| 10.10.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[The Elf on the Shelf: Bożonarodzeniowi bohaterowie]]''
| 17.10.2025
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Gothic Remake]]''
| 2026
|-
|-
|}
|}
Linia 296: Linia 395:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wieczny ogień]]''
| ''[[Wieczny ogień]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2018</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2018</span>
|-
|}
=== Filmy ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
|-
!width="10%"|№
!width="70%"|Tytuł
!width="20%"|Premiera
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Chłopiec na krańcach świata]]''
| 27.09.2025
|-
|-
|}
|}
Linia 308: Linia 419:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kacperiada]]''
| ''[[Kacperiada]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; odc. 2-12">10.12.2016</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez; odc. 2-12">10.12.2016</span>
Linia 321: Linia 432:
!width="20%"|Premiera
!width="20%"|Premiera
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Gra o tron]]''
| ''[[Gra o tron]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.04.2012</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.04.2012</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Żywe trupy]]''
| ''[[Żywe trupy]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">04.04.2013</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">04.04.2013</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Conan Barbarzyńca: Królowa Czarnego Wybrzeża]]''
| ''[[Conan Barbarzyńca: Królowa Czarnego Wybrzeża]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">25.03.2014</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">25.03.2014</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Thorgal]]''
| ''[[Thorgal]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">30.04.2014</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">30.04.2014</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Funky Koval]]''
| ''[[Funky Koval]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">03.10.2014</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">03.10.2014</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kajko i Kokosz: Szkoła latania]]''
| ''[[Kajko i Kokosz: Szkoła latania]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">16.10.2014</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">16.10.2014</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Chłopcy: W skrócie]]''
| ''[[Chłopcy: W skrócie]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">11.2014</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">11.2014</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Ryjówka Przeznaczenia]]''
| ''[[Ryjówka Przeznaczenia]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">27.04.2015</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">27.04.2015</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Wiedźmin: Dom ze szkła]]''
| ''[[Wiedźmin: Dom ze szkła]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">19.05.2015</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">19.05.2015</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Kim jest Max Winckler?]]''
| ''[[Kim jest Max Winckler?]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">27.02.2016</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">27.02.2016</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[Szepczący w eterze]]''
| ''[[Szepczący w eterze]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">05.2016</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">05.2016</span>
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|000
| bgcolor="#CCE2FF"|000
| ''[[This War of Mine]]''
| ''[[This War of Mine]]''
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2017</span>
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="jako Sound Tropez">14.11.2017</span>

Aktualna wersja na dzień 01:05, 1 gru 2025

Roboto Sound (dawniej: Sound Tropez) – istniejące od września 2008 studio dźwiękowe mieszczące się w Warszawie przy ul. Dominikańskiej 21a. Dawniej siedziba firmy była usytuowana przy ul. Rotmistrzowskiej 18. Od stycznia 2020 roku studio należy do grupy Roboto, oferującej kompleksowe usługi w dziedzinie lokalizacji gier komputerowych.

Firma realizuje nagrania dubbingowe do filmów i gier, postprodukcje dźwięku, realizację audiobooków i nagranie efektów dźwiękowych. Dawniej w ramach studia działało też wydawnictwo zajmujące się realizacją słuchowisk.

Klienci

Kadra

Reżyserzy

Dawniej

Kierownicy muzyczni

Kierownicy produkcji

Montażyści

Dawniej

Dźwiękowcy

Dawniej

Dialogiści

Dawniej

Dubbing

Filmy

Tytuł Premiera
000 Wieczny ogień 14.11.2018
000 Chłopiec na krańcach świata 27.09.2025
000 Fleak. Futrzak i ja 27.09.2025

Seriale

Tytuł Premiera
000 Overwatch 04.11.2016
000 Wilq Superbohater 18.11.2019
000 Karol 07.04.2020
000 Toru Superlis 26.08.2020
000 Bella w brzuszku 24.09.2022

Gry

Tytuł Premiera
000 League of Legends 26.06.2011
000 Zaginięcie Ethana Cartera 25.09.2014
000 Kholat 10.05.2015
000 EarthCore: Shattered Elements 21.05.2015
000 Overwatch 24.06.2016
000 Hearthstone: Pewnej nocy w Karazhanie 11.08.2016
000 Hearthstone: Ciemne zaułki Gadżetonu 01.12.2016
000 Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro 06.04.2017
000 Fortnite 21.07.2017
000 Hearthstone: Wiedźmi Las 12.04.2018
000 Hearthstone: Rozróba Rastakana 04.12.2018
000 Hearthstone: Wyjście z cienia 09.04.2019
000 Hearthstone: Wybawcy Uldum 06.08.2019
000 Death Stranding 08.11.2019
000 Star Wars Jedi: Upadły zakon 15.11.2019
000 Hearthstone: Wejście smoków 10.12.2019
000 Warcraft III: Reforged 29.01.2020
000 Legends of Runeterra 26.05.2020
000 SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated 23.06.2020
000 Marvel’s Iron Man VR 03.07.2020
000 Ghost of Tsushima 17.07.2020
000 Total War Saga: Troy 13.08.2020
000 Wingspan: Na skrzydłach 17.09.2020
000 FIFA 21 09.10.2020
000 Marvel’s Spider-Man: Miles Morales 12.11.2020
000 Call of Duty: Black Ops – Cold War 13.11.2020
000 Biomutant 25.05.2021
000 Ratchet & Clank: Rift Apart 11.06.2021
000 Diablo II: Resurrected 23.09.2021
000 Smerfy: Misja Złoliść 26.10.2021
000 Battlefield 2042 19.11.2021
000 Dying Light 2: Stay Human 03.02.2022
000 ELEX II 01.03.2022
000 Syberia: The World Before 18.03.2022
000 Kangurek Kao 27.05.2022
000 Call of Duty: Modern Warfare II 28.10.2022
000 SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake 30.01.2023
000 Star Wars Jedi: Ocalały 28.04.2023
000 Diablo IV 06.06.2023
000 Track 18.09.2023
000 Total War: Pharaoh 11.10.2023
000 Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged 19.10.2023
000 Marvel’s Spider-Man 2 20.10.2023
000 Call of Duty: Modern Warfare III 10.11.2023
000 Layers of Fear 05.12.2023
000 Outcast – A New Beginning 15.03.2024
000 The Thaumaturge 27.05.2024
000 Monster High Skulltimate Secrets 29.10.2024
000 Sunderfolk 23.04.2025
000 Death Stranding 2: On the Beach 26.06.2025
000 Twierdza: Krzyżowiec – Edycja ostateczna 15.07.2025
000 Koci Domek Gabby: Gotowa do zabawy 18.09.2025
000 Dying Light: The Beast 19.09.2025
000 Ghost of Yōtei 02.10.2025
000 Battlefield 6 10.10.2025
000 The Elf on the Shelf: Bożonarodzeniowi bohaterowie 17.10.2025
000 Gothic Remake 2026

Postprodukcja dźwięku

Filmy

Tytuł Premiera
000 Wieczny ogień 14.11.2018

Filmy

Tytuł Premiera
000 Chłopiec na krańcach świata 27.09.2025

Seriale

Tytuł Premiera
000 Kacperiada 10.12.2016

Słuchowiska

Tytuł Premiera
000 Gra o tron 14.04.2012
000 Żywe trupy 04.04.2013
000 Conan Barbarzyńca: Królowa Czarnego Wybrzeża 25.03.2014
000 Thorgal 30.04.2014
000 Funky Koval 03.10.2014
000 Kajko i Kokosz: Szkoła latania 16.10.2014
000 Chłopcy: W skrócie 11.2014
000 Ryjówka Przeznaczenia 27.04.2015
000 Wiedźmin: Dom ze szkła 19.05.2015
000 Kim jest Max Winckler? 27.02.2016
000 Szepczący w eterze 05.2016
000 This War of Mine 14.11.2017