Strażnicy czasu

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Strażnicy czasu

Time Squad

Strażnicy czasu.jpg
Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Boomerang, Cartoon Network, Polsat, Polsat 2
Lata produkcji 2001-2003
Data premiery dubbingu 6 kwietnia 2002
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 26 z 26

Strażnicy czasu (ang. Time Squad, 2001-2003) – amerykański serial animowany.

26-odcinkowy serial emitowany w Polsce na kanale Cartoon Network, Boomerang, Polsat i Polsat 2.

Fabuła

Bohaterami serialu są robot Larry 3000, Buck – wielki mięśniak o umyśle małego dziecka i wychowany w sierocińcu Otto, którego wielką pasją jest historia. Cała trójka podejmuje się misji naprawy błędów ludzkości, co nie zawsze im wychodzi tak jak by tego chcieli…

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/prog-280084.html

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Paweł Galia
Dialogi polskie:

Dźwięk i montaż: Jerzy Wierciński
Kierownik produkcji: Elżbieta Araszkiewicz
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Joanna OrzeszkowskaSiostra Kolec (odc. 1a)
  • Jarosław Domin
    • Eli Whitney (odc. 1a),
    • Zygmunt Freud (odc. 3a, 25b),
    • Samuel Adams (odc. 9b),
    • Lewis (odc. 11b),
    • Randal McCoy (odc. 13b),
    • Mahatma Gandhi (odc. 20a),
    • Woodrow Wilson (odc. 21a)
  • Wojciech Paszkowski
    • Zygmunt (odc. 1b),
    • Papuga Czarnobrodego (odc. 5b)
  • Zbigniew Konopka
    • Król Troi (odc. 1b),
    • Czarnobrody (odc. 5b),
    • John Hancock (odc. 8b, 9b),
    • Franklin Delano Roosevelt (odc. 10a),
    • Burmistrz Tuskegee (odc. 10b),
    • Dżyngis-chan (odc. 11a),
    • Bezimienny Człowiek (odc. 24a)
  • Agnieszka Kunikowska
    • Józefina (odc. 2a),
    • Kleopatra (odc. 14b)
  • Paweł Szczesny
    • Konfucjusz (odc. 2b),
    • Juliusz Cezar (odc. 6a, 14b),
    • Jerzy Waszyngton (odc. 7b, 9b, 13a, 24a),
    • Benjamin Franklin (odc. 17b),
    • Generał Santa Anna (odc. 19b),
    • Sokrates (odc. 20a),
    • Sir Henry Morton Stanley (odc. 22a),
    • Samuel Morse (odc. 23b)
  • Andrzej Gawroński
    • Leonardo da Vinci (odc. 3b),
    • Abraham Lincoln (odc. 5a)
  • Jarosław Boberek
    • Albert Einstein (Wielki Al) (odc. 4a),
    • Ludwik Pasteur (odc. 17a),
    • Alfred Nobel (odc. 21b)
  • Anna Sroka
    • Dziewczyna Einsteina (odc. 4b),
    • Betsy Ross (odc. 9b),
    • Sheila (odc. 11a, 21b),
    • Sekretarka Larry’ego (odc. 14a)
  • Janusz Zadura
    • Robin Hood (odc. 6b),
    • Orville Wright (odc. 7a)
  • Paweł Galia
    • Książę Jan (odc. 6b),
    • Józef Stalin (odc. 10a),
    • Doktor Livingstone (odc. 22a)
  • Jacek Kopczyński
    • Wilbur Wright (odc. 7a),
    • Samuel Adams (odc. 8b),
    • Edgar Allan Poe (odc. 9a),
    • Buffalo Bill (odc. 12b),
    • Król Anglii (odc. 15b),
    • Atylla (odc. 16a),
    • Jeremiah Tuddrussel (odc. 19b),
    • Szekspir (odc. 22b)
  • Mirosław Zbrojewicz
    • Ludwig van Beethoven (odc. 8a, 9b),
    • Winston Churchill (odc. 10a),
    • Clark (odc. 11b),
    • Siedzący Byk (odc. 15b),
    • Al Capone (odc. 18a),
    • Davy Crockett (odc. 19b),
    • Czarnobrody (odc. 20a)
  • Jacek Wolszczak
    • Gazeciarz (odc. 10a),
    • Geniusz ortograficzny – sierota (odc. 26b)
  • Tomasz Grochoczyński
    • Todd Waszyngton Carver (odc. 10b),
    • Harry Houdini (odc. 13a)
  • Mikołaj Müller
    • Jerzy Waszyngton Carver (odc. 10b),
    • William Hatfield (odc. 13b),
    • Lord Sandwich (odc. 14a),
    • Thomas Jefferson (odc. 17b)
  • Przemysław NikielXJ5 (odc. 11a)
  • Dariusz Błażejewski
    • Kubilaj Chan (odc. 11a),
    • Peter Cartwright (odc. 12b)
  • Jerzy MazurGubernator Nowego Jorku (odc. 13b)
  • Jacek Mikołajczak
    • Montezuma (odc. 20b),
    • Wiliam Howard Taft (odc. 21a),
    • Lancet 9 Trylionów (odc. 22a)
  • Adam Bauman
    • JT Laser (odc. 22a),
    • Aktor grający Bucka (odc. 22b)
  • Krzysztof ZakrzewskiBilly Kid (odc. 24a)
  • Tomasz MarzeckiGeorge Patton (odc. 26a)
  • Janusz WituchGeorge W. Bush (odc. 26b)
  • Katarzyna SkolimowskaSiostra Kolec (odc. 26b)
  • Jolanta Wilk
    • Johnny (odc. 26b),
    • Dexter (odc. 26b)
  • Marek Bocianiak
  • Ewa Serwa

i inni

Lektor: Mariusz Luszowski

Spis odcinków

Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
01 Mięsożerne dzieło Eli Whitneya Eli Whitney’s Flesh-Eating Mistake
Darowanemu koniowi nie patrzy się między deski Never Look A Trojan In The Gift Horse
02 Napoleon uparty Napoleon The Conquered
Konfucjusz mówi… o wiele za dużo Confucius Say… Way Too Much
03 Wyspa Doktora Freuda The Island Of Dr. Freud
Siema Da Vinci Daddio Da Vinci
04 Tajemnica Wielkiego Ala Big Al’s Big Secret
Ewolucja Larry’ego Larry Upgrade
05 Nieprawy Abe Dishonest Abe
Czarnobrody i walenie Blackbeard, Warm Heart
06 Avon Cezar To Hail With Caesar
Jak Robin robił to co należy Robbin’ And Stealin’ With Mr. Hood
07 Sztuka latania według braci Wright If It’s Wright, It’s Wrong
Ogłoszenie rekrutacyjne Recruitment Ad
Jak zabić czas Killing Time
08 Ludwig Van Beton Pięść Ludwig Van Bone Crusher
Patrol na herbatce Tea Time For Time Squad
09 Nie każdemu Edgarowi świeci słoneczko Every Poe Has A Silver Lining
Betsy Ross i hipisowska flaga Betsy Ross Flies Her Freak Flag
10 Nowe szaty premiera The Prime Minister Has No Clothes
Orzechowe szaleństwo Nutorious
11 Miłość i gniew Kubilaj Chana Kubla Khan’t
Lewis i Clark… i Larry Lewis And Clark And Larry
12 Ivan nieznośny Ivan The Untrainable
Kowboj pocztowy Where The Bufalo Bill Roams
13 Superman kontra Houdini Houdini Whodunit!?
Święta wojna Feud For Thought
SERIA DRUGA
14 Kto się boi kanapki? A Sandwich By Any Other Name
Królowa zakupów Shop Like An Egyptian
15 Planeta much Planet Of The Flies
Na czym siedzi Siedzący Byk Keeping It Real With Sitting Bull
16 Trzy razy Atylla A Thrilla At Attila’s
Nuda Cabin Fever
17 Pasteryzacja Pasteura Pasteur’s Packs O’Punch
Niemoc twórcza Floundering Fathers
18 Ojciec śmieszny The Clownfather
Przyjaźń ci wszystko wybaczy Hate And Let Hate
19 Miłość od pierwszego wzlotu Love At First Flight
To samo ’Alamo’ Forget The Alamo
20 Recydywa Repeat Offender
Panie i panowie, Monty Zuma Ladies And Gentlemen, Monty Zuma
21 W Białym Domu straszy White House Weirdness
Zagroda Nobla Nobel Peace Surprise
22 Samowolka Out With The In Crowd
Teraz Teatr Child’s Play
23 Dzień Larry’ego Day Of The Larrys
Ostrzeżenie z przyszłości Old Timer’s Squad
24 Billy niemowlak Billy The Baby
Ojciec jako Figura jego Kontynentu Father Figure Of Our Country
25 Zazdrosny robot X Marks The Spot
Koniofobia Horse Of Horrors
26 Ogrodnik Patton Floral Patton
Zastępcza sierota Orphan Substitute

Linki zewnętrzne

Cartoon Network
Hanna-Barbera Productions / Cartoon Network Studios
Seriale animowane Co za kreskówka!Laboratorium DexteraJohnny BravoKrowa i KurczakJam ŁasicaAtomówki (1998)Strażnicy czasuMroczni i ŹliMroczne przygody Billy'ego i MandyZło w PotrawceGwiezdne wojny: Wojny klonówMegas XLRDom dla zmyślonych przyjaciół pani FosterPodwójne życie Jagody LeeHarcerz LazloMój kumpel z wuefu jest małpąBen 10 (2005)WiewiórekKlasa 3000ChowderTransformers AnimatedBen 10: Obca potęgaNiezwykłe przypadki FlapjackaPora na przygodę!Ben 10: Ultimate AlienGenerator RexZwyczajny serialTytan SymbionikBen 10: OmniverseWujcio Dobra RadaSteven UniverseClarencePo drugiej stronie muruMixeleMiędzy nami, misiamiKroniki rodziny królewskiejAtomówki (2016)Ben 10 (2016)Magiczne magiimieczeOK K.O.! Po prostu walczJabłko i SzczypiorCraig znad PotokuObóz na wyspieVictor i ValentinoMao Mao i Bohaterowie Czystego Serca Pociąg do nieskończonościSteven Universe: PrzyszłośćPora na przygodę: Odległe krainyFungisy!Między nami, misiaczkami
Filmy animowane Laboratorium Dextera: Wyprawa w przyszłośćWalka przed GwiazdkąBilly i Mandy i zemsta BoogeymanaPodpięść: Wariackie HalloweenBen 10: Tajemnica OmnitrixaAtomówki rządzą!Ognisty podmuchBen 10: Zniszczyć wszystkich kosmitówAtomówki: Taneczne rewolucjeZwyczajny filmSteven Universe: FilmMiędzy nami, misiami: FilmBen 10 kontra wszechświat: Film
Filmy fabularne Co gryzie Jimmy’ego?Ben 10: Wyścig z czasemBen 10: Alien SwarmLevel Up
Seriale fabularne Co gryzie Jimmy’ego?Level Up
Koprodukcje
Seriale animowane Ed, Edd i EddyChojrak - tchórzliwy piesGruby pies MendozaOwca w Wielkim MieścieBliźniaki CrampKosmiczna rodzinkaKryptonim: Klan na drzewieHi Hi Puffy AmiYumiRobotboyGerald McBoing BoingJohnny TestFantastyczna CzwórkaStorm HawksChop Socky Chooks: Kung Fu KurczakiEdek DebeściakTajemniczy SobotowieKacper: Szkoła postrachuHero 108Niesamowity świat GumballaSuperciapyBakugan: Battle PlanetPower PlayersMonster BeachElliott z planety Ziemia
Filmy animowane Mroczne przygody Klanu Na DrzewieKryptonim: Klan na drzewie – Operacja: Z.E.R.O.Kryptonim: Klan na drzewie – Operacja: W.Y.W.I.A.D.Ed, Edd i Eddy: Wielkie kino
Programy Dance ClubChecker