Pora na przygodę!

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Pora na przygodę!

Adventure Time

Pora na przygodę.jpg
Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Cartoon Network
Platforma streamingowa HBO GO / HBO Max, Amazon Prime Video, Ipla
Dystrybutor DVD Media Service Zawada
Lata produkcji 2010-2018
Data premiery dubbingu 28 stycznia 2011
Wyemitowane
serie
10 z 10
Wyemitowane odcinki odcinek pilotażowy: 0 z 1
główna seria: 278 z 283
krótkometrażówki: 8 z 9

Pora na przygodę! (ang. Adventure Time, 2010-2018) – amerykański serial animowany stworzony przez Pendletona Warda. W Polsce premiera serialu miała miejsce 28 stycznia 2011 roku na kanale Cartoon Network. W 2020 roku powstała kontynuacja serialu zatytuowana Pora na przygodę: Odległe krainy.

Fabuła

Dwunastoletni Finn marzy o tylko o tym, aby zostać superbohaterem. Finn został znaleziony w lesie przez psią rodzinę, kiedy był małym chłopcem. Od tego czasu jego najlepszym przyjacielem i przybranym bratem jest Jake, magiczny i gadający 28-letni pies, który wykorzystuje swoje moce przy każdej okazji. Cała rodzina mieszka w niezwykłej Krainie Ooo. W serialu, która jest przepełniony surrealistycznymi postaciami i dziwnymi, postapokaliptycznymi wizjami, nie brakuje jednak typowych elementów dla filmów przygodowych: ratowania księżniczek, walki z potworami i pomagania ludziom w potrzebie.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-214833

Wersja polska

Serie I-VII

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria: Jerzy Dominik
Dialogi polskie:

Kierownictwo muzyczne:

Teksty piosenek: Marek Krejzler
Dźwięk i montaż: Maciej Sapiński
Organizacja produkcji: Agnieszka Kudelska
Wystąpili:

  • Grzegorz Drojewski
    • Finn Martens,
    • Finn Miecz (odc. 232)
  • Stefan Knothe
    • Jake,
    • Słońce (odc. 167),
    • Jermaine (odc. 189)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Królewna Bonnibel „Bonnie” Balonowa,
    • Królowa Grudkowego Kosmosu (odc. 2),
    • Królewna Duch (Wojownicza Królewna) (odc. 27),
    • Kaczka Boobafina (odc. 31),
    • Matka nastoletniego niedźwiedzia (odc. 31),
    • Wiedźma Drzewna (odc. 36),
    • Potworna narzeczona (Królewna Balonowa) (odc. 88),
    • Grob (odc. 93),
    • Margaret (odc. 111),
    • Mama Kubusia (odc. 197),
    • Różowy staw (odc. 231)
  • Klementyna Umer
    • Marcelina Królowa Wampirów,
    • Panna Jednorożek,
    • BMO (oprócz odc. 24),
    • Margaret (odc. 10),
    • Syrena z rzeki śmieci (odc. 14),
    • Stara Królewna (odc. 17),
    • Kasia (odc. 18),
    • Sandra (odc. 25),
    • Królewna Szlamu (odc. 27, 110, 238),
    • Matka (odc. 28),
    • Matka ptak (odc. 31),
    • Dziewczyna ślimak #5 (odc. 32),
    • Pani Dziub (odc. 36),
    • Medalion (odc. 38),
    • Motyl (odc. 38),
    • Staruszka (odc. 40),
    • Zuza Silna / Kara (odc. 44),
    • Czarodziejka (odc. 62),
    • Pieniek (odc. 75),
    • Królewna Duch (Wojownicza Królewna) (odc. 77),
    • Matka (odc. 80),
    • Basia (odc. 81),
    • Uściskowilk Alfa (odc. 84),
    • Przedszkolanka (odc. 87),
    • Królewna Hot-Dog (odc. 88),
    • Rondel (odc. 91),
    • Mały Słodyczanin (odc. 91),
    • Minerwa (odc. 104-106),
    • Stara Marcelina (odc. 105-106, 223),
    • Ptasia matka (odc. 167),
    • Mutantka Super Łyka #4 (odc. 185),
    • Krysia (odc. 186),
    • Starsza Babcia Kosmitka (odc. 195),
    • Pszczółka (odc. 231),
    • Śpiewający kwiat (odc. 231),
    • Patrycja St. Pim (odc. 238),
    • Statek (odc. 239),
    • Karmelowa Sally (odc. S04)
  • Wojciech Paszkowski
    • Lodowy Król / Szymon Petrikow,
    • Orzech (odc. 1),
    • Monty (odc. 2),
    • Starszy czarodziej Jeremy (odc. 11),
    • Koń (odc. 13),
    • Fear Feaster (odc. 16),
    • Głos starca (Magiczny Gość) (odc. 18),
    • Stary sługus (odc. 21),
    • Burmistrz Karol (odc. 25),
    • Mężczyzna #1 (odc. 28),
    • Złodziej (odc. 40),
    • Królewna Szkielet (odc. 88),
    • Lucjusz Evergreen (odc. 175),
    • Magiczny Gość / Zwykły Gość (odc. 179),
    • Fioletowa Królewna (odc. 231),
    • Wąż (odc. 239),
    • Roboblok (odc. 240)

W pozostałych rolach:

  • Agnieszka Kudelska
    • Słoniczka,
    • Rozciągutka #2 (odc. 3),
    • Gruba staruszka (odc. 3),
    • Królewna Szlamu (odc. 5),
    • Bercer (odc. 15, 82, 166, 203, 206, 220-221, 226, 235),
    • Gąbeczka #5 (odc. 25),
    • Królewna Żółw (odc. 27),
    • Stara kobieta (odc. 28),
    • Dziewczyna ślimak #1 (odc. 32),
    • Wodna nimfa #1 (odc. 33),
    • Ethel Jednorożek (odc. 35),
    • Królewna Przepiękna (odc. 36),
    • Strażnicy Królewskiej drogi (odc. 38),
    • Celina (odc. 44),
    • Dama w filmie (odc. 46),
    • Łapek (odc. 47),
    • Królewna Bonnibel „Bonnie” Balonowa (odc. 52 – jedna kwestia),
    • Doktor Królewna (odc. 52),
    • Blombo (odc. 99),
    • Pochodnio (odc. 101),
    • Malinka (odc. 166),
    • Pat (odc. 169),
    • Zuza Silna / Kara (odc. 185, 235, 239-240),
    • Pani Poseł (odc. 207),
    • Elise, mama Marceliny (odc. 209),
    • Sven (odc. 230),
    • Busia (odc. 231)
  • Jarosław Boberek
    • Królewna Grudkowego Kosmosu,
    • Zły gość (odc. 3),
    • Biznesmen #2 (odc. 8),
    • Chmura przy telefonie (odc. 9),
    • Męska Góra (odc. 10),
    • Łotr #18 (odc. 10),
    • Elektroid (odc. 10),
    • Czarodziej żaba (Bufo) (odc. 11),
    • Starszy czarodziej (odc. 11),
    • Cyklop (odc. 13),
    • Duży facet (odc. 13),
    • Ognista traszka (odc. 16),
    • Gork (odc. 18),
    • Kolec #2 (odc. 25),
    • Gąbeczka #2 (odc. 25),
    • Królewna Królewna Królewna (ruda) (odc. 27),
    • Kryształowy strażnik #1 (odc. 34),
    • Rock Person (odc. 37),
    • Szkielet #2 (odc. 43),
    • Czaszka (odc. 43),
    • Szkielet #3 (odc. 43 – jedna kwestia),
    • Słodyczanin 10 (odc. 45),
    • Król Zły (odc. 51, 83, 104-106, 178, 223),
    • Pleśniak #2 (odc. 76),
    • Krowa (odc. 79),
    • Duży Demon (odc. 85),
    • Marcelina Demon (odc. 85-86),
    • Królewna Mięśni (odc. 88),
    • Potworna narzeczona (Królewna Grudkowego Kosmosu) (odc. 88),
    • Rikardio (odc. 98),
    • Strażnik Ognia (odc. 101),
    • Balonowy Gwardzista #1 (odc. 102, 104),
    • Wielki Los (odc. 105-106, 223),
    • Kosmiczna Sowa (odc. 106, 192),
    • Żaba (odc. 107),
    • Książę Grudkowego Kosmosu (odc. 110, 165, 233),
    • Delfin (odc. 110),
    • Lis #1 (odc. 111),
    • Randy (odc. 112),
    • Darren (odc. 167),
    • Słodyczanin #1 (odc. 174),
    • Król Wampirów (odc. 210, 214-215),
    • Fiolecik (odc. 231)
  • Wojciech Słupiński
    • Miętówka,
    • Barman kałamarnica (odc. 10),
    • Kostka lodu (odc. 10),
    • Biedak (odc. 26),
    • Aquandrius (odc. 48),
    • Cake (odc. 59, 165),
    • Barman Charlie (odc. 64),
    • Demon na łodzi (odc. 85),
    • Muskularna Borówka (odc. 166),
    • Szczurzy Król (odc. 168),
    • Tom (odc. 186),
    • Kierownik basenu (odc. 199)
  • Izabela Markiewicz
    • Czekowiśnia (odc. 1),
    • Kobieca Góra (odc. 10),
    • Prawa głowa dwugłowego złodzieja (odc. 13),
    • Trudzia (odc. 18),
    • Orzechowa Księżna (odc. 19),
    • Wiewiórka (odc. 19),
    • Anioł Stróż (odc. 22),
    • Korona (odc. 23),
    • BMO (odc. 24),
    • Gąbeczka #1 (odc. 25)
  • Jacek Kopczyński
    • Maniek (odc. 1, 23),
    • Balonowy Gwardzista #1 (odc. 1),
    • Lodowa dama (odc. 1),
    • Glasses (odc. 2),
    • Cynamonek (odc. 3),
    • Klucznik (odc. 3),
    • Robcio (odc. 9),
    • Kaktus (odc. 10),
    • Zielony balon (odc. 15),
    • Donek (odc. 20),
    • Kubłoksiążę (odc. 22),
    • Śpiewak (odc. 24),
    • Kosteczka #2 (odc. 25),
    • Szewc (odc. 26)
  • Wojciech Machnicki
    • Słodyczanin 105 (odc. 1),
    • Skrobek (odc. 1, 23),
    • Pan Ciastko (Pan Mufinek) (odc. 1, 23),
    • Balonowy Gwardzista #2 (odc. 1),
    • Król Grudkowego Kosmosu (odc. 2),
    • Słodyczanin 35 (odc. 3),
    • Minotaur (odc. 3),
    • Staruszek (Panna Jednorożek) (odc. 9),
    • Mędrzec (odc. 16),
    • Kolec #1 (odc. 25),
    • Billy (odc. 26)
  • Janusz Wituch
    • Stary pan Kremówka (odc. 1),
    • Lenny (odc. 2),
    • Gnom #1 (odc. 3),
    • Joshua (odc. 10, 172),
    • Łotr #8 (odc. 10),
    • Kijanka (odc. 11),
    • Phil (odc. 13),
    • Rump Person #1 (odc. 18),
    • Siusiu (odc. 18),
    • Golas (odc. 18),
    • Więzienie (odc. 20),
    • Eberhardt (odc. 21),
    • Potwór (odc. 22),
    • Bartłomiej Robak (odc. 24),
    • Władca zagadek (odc. 24),
    • Kosteczka #1 (odc. 25),
    • Szeryf (odc. 30),
    • Cynamonek (odc. 33, 38),
    • Tańczący owad (odc. 33),
    • Jermaine (odc. 34),
    • Kryształowy strażnik #3 (odc. 34),
    • Kęs (odc. 41),
    • Szkielet #1 (odc. 43),
    • Stać (odc. 43),
    • Szkielet #3 (odc. 43 – jedna kwestia),
    • Hot-Dogowy rycerz #2 (odc. 48),
    • Słodyczanin 205 (odc. 49),
    • Balonowy Gwardzista #1 (odc. 52, 240),
    • Ciastko w filmie (odc. 80),
    • Komar (odc. 81),
    • Goblin #2 (odc. 82),
    • Ojciec Demon (odc. 85),
    • Teller (odc. 85),
    • Demon #1 (odc. 86),
    • Demon #4 (odc. 86),
    • Demon #5 (odc. 86),
    • Pianka (odc. 91),
    • Glob (odc. 93, 176, 193, 237),
    • Król Robak (odc. 96),
    • Łotr #2 (odc. 97),
    • Łotr #21 (odc. 97),
    • Kompy (odc. 97),
    • Wojownik snu (odc. 97),
    • Czajnik (odc. 98),
    • Starszy wioski (odc. 100),
    • Niższy Strażnik Ognia #2 (odc. 101),
    • Martin (odc. 105),
    • Mag Bill (odc. 107),
    • Bóbr Lenny (odc. 108),
    • Pan Lis (odc. 111),
    • Słodyczanin 15 (odc. 112 – jedna kwestia),
    • Mrówka (odc. 167),
    • Mysi czarodziej (odc. 168),
    • Pan T (odc. 169),
    • Autobus (odc. 170),
    • Szlamik (odc. 175),
    • Jake-o-człek #1 (odc. 179),
    • Dyspozytor (odc. 184),
    • Mutant Super Łyka (odc. 185),
    • Człowiek Zając (odc. 185),
    • Siedem (7718) (odc. 187),
    • Demon #1 (odc. 189),
    • Duch Lasu (odc. 227),
    • Roy (odc. 228),
    • Kolec #2 (odc. 232),
    • Lodowy Prezydent (odc. 233),
    • Marsjanin #2 (odc. 237)
  • Magdalena Krylik
    • Melissa (odc. 2),
    • Gnom #2 (odc. 3),
    • Puchate stwory (odc. 8),
    • Kotki (odc. 9),
    • Dziecko biedronka (odc. 10),
    • Grzyby (odc. 10),
    • Ryby (odc. 10),
    • Reszka (odc. 13),
    • Pisklęta (odc. 14),
    • Stonesy (odc. 23),
    • Żona Trolla (odc. 24),
    • Wróżka (odc. 24),
    • Mini Królowa (odc. 26),
    • Pani Goji (odc. 166),
    • Maja (odc. 167),
    • Ptaszki (odc. 167),
    • Rosa (odc. 168),
    • Jake Junior (odc. 169),
    • Dzieciak #1 (odc. 174),
    • Laura (Kobieca Chmura #1) (odc. 176)
  • Tomasz Bednarek
    • Brad (odc. 2),
    • Węgiel (odc. 10),
    • Nagi czarodziej (odc. 10),
    • Bufo (odc. 11),
    • Fioletowy balon (odc. 15),
    • Różowy balon (odc. 15),
    • Zap (odc. 18),
    • Orzechowy Książę (odc. 19, 21),
    • Chochlik z bazuką (odc. 24),
    • Puchaty stwór (odc. 29),
    • Palak (odc. 37),
    • Gumek (odc. 40),
    • Profesor Robak (odc. 41),
    • Cukierek ślazowy (odc. 44),
    • Bóbr (odc. 44),
    • Miś #1 (odc. 47),
    • Miś #3 (odc. 47),
    • Hot-Dogowy rycerz #3 (odc. 48),
    • Robcio (odc. 49, 107, 168, 191, 226-227, 231),
    • Siostra Faworka (Siostra Beata Wafelek) (odc. 52),
    • Goblin (odc. 55),
    • Maniek (odc. 57, 183),
    • Książę Balonowy (odc. 59, 110, 233),
    • Krzaczek (odc. 75),
    • Kanapka (odc. 75),
    • Brzydki potwór (odc. 78),
    • Staruszka (odc. 104),
    • Tromo (odc. 105-106),
    • Słodyczanin (odc. 112),
    • Słodyczanin (odc. 167),
    • Kent (Glizduś Odłokiński) (odc. 168),
    • Goblin (odc. 169),
    • Ron James (odc. 170),
    • Królewna Dmuchaniec (odc. 176),
    • Ognisty człek #1 (odc. 181),
    • Księga (odc. 188),
    • Mikrofala (odc. 188),
    • Balonowy Gwardzista #1 (odc. 191),
    • Needy (odc. 205),
    • Straganiarz (odc. 228),
    • Kolec #3 (odc. 232),
    • Piotruś Punk (odc. 234)
  • Anna Apostolakis-Gluzińska
    • Staruszka #2 (odc. 3),
    • Kosmiczna Sowa (odc. 5),
    • Królewna Hot-Dog (odc. 8),
    • Puchate stwory (odc. 8),
    • Tiffany (odc. 9, 184, 239),
    • Mama biedronka (odc. 10),
    • Ryby (odc. 10),
    • Wiedźma (odc. 13),
    • Właściciel straganu (odc. 13),
    • Wiedźma (odc. 14),
    • Doktor Lodzia (odc. 19),
    • Orzechowy Markiz (odc. 19),
    • Domki (odc. 20),
    • Biedaczka (odc. 26),
    • Staruszka (odc. 26),
    • Ptak (odc. 58),
    • Pielęgniarki klauny (odc. 75),
    • Cake (odc. 110, 233),
    • Margaret (odc. 172),
    • Gienio (Evergreen) (odc. 175),
    • Grob (odc. 176),
    • Pan Kimson (odc. 179),
    • Cytrusek Beznadziejski (odc. 182),
    • Generałowa Tarsal (Królowa mrówek) (odc. 184),
    • Matka Królik (odc. 190),
    • Kobieta Ptak (Gienio) (odc. 192),
    • Rolnik #2 (odc. 208),
    • Siostra Beata Wafelek (Siostra Faworka) (odc. 240)
  • Zbigniew Konopka
    • Olbrzym (odc. 3),
    • Lodowy potwór (odc. 5),
    • Ściana mięsa (odc. 6),
    • Złe drogowskazy (odc. 6),
    • Biznesmen (odc. 8),
    • Główny łotr (odc. 10),
    • Smok (odc. 10),
    • Żniwiarz (odc. 11),
    • Cienisty rumak (odc. 11),
    • Król Robak (odc. 12),
    • Krasnali złodziej #2 (odc. 13),
    • Narrator (odc. 16),
    • Dwugłowy potwór (odc. 18),
    • Król Żółw (odc. 19),
    • Wilkojaki (odc. 20),
    • Potwór dołeczkowy (odc. 21),
    • Demoniczny kot (odc. 22),
    • Rozeta resocjalizacji (odc. 23),
    • Flakopożeracz (odc. 25),
    • Bagnostwór (odc. 26),
    • Mężczyzna #2 (odc. 28),
    • Pan Gąska (odc. 31),
    • Strażnik Wieczności (odc. 43),
    • Śmierć (odc. 43, 93),
    • Konduktor (odc. 45),
    • Potwór (odc. 47),
    • Golem (odc. 48),
    • Pan Mufinek (Pan Ciastko) (odc. 49, 99),
    • Opętana Królewna Bonnibel „Bonnie” Balonowa (odc. 52),
    • Cynamonek (odc. 53, 57, 66, 68, 79-80, 84, 181-182, 228, 236),
    • Versus (odc. 54),
    • Śnieżny golem (odc. 58),
    • Wielki Mistrz Czarodziejskich Ceremonii (odc. 62),
    • Smuga (odc. 64),
    • Cyklop (odc. 75),
    • Mildwin (odc. 76),
    • Duch #1 (odc. 77),
    • Hot-Dogowy potwór (odc. 78),
    • Demon Krwi (odc. 78),
    • Pan Świnia (odc. 80, 174, 219),
    • Niedźwiedź (odc. 83, 104),
    • Demon transportujący (odc. 85),
    • Dwugłowy Demon (odc. 85),
    • Demon #3 (odc. 86),
    • Kukurusik (odc. 92),
    • Mała Mantikora (odc. 93, 193, 237),
    • Panna Jednorożek we śnie (odc. 96),
    • Ciuchcia (odc. 97),
    • Leśny Czarodziej (odc. 102),
    • Kosmoślazy (odc. 176),
    • Męska Chmura #1 (odc. 176),
    • Strażnik Ognia (odc. 181),
    • Marka robaków (odc. 184),
    • Mrówka (odc. 184),
    • Pies mutant (odc. 185),
    • Król Wielki (odc. 187),
    • Demon #3 (odc. 189),
    • Trawieniec (odc. 191),
    • Duży więzień (odc. 196),
    • Sassy Person (odc. 217),
    • Bobby (odc. 223),
    • Dramatyczna kaszka (odc. 233)
  • Dorota Furtak-Masica
    • Królewna Malinka (odc. 5, 79, 88),
    • Puchate stwory (odc. 8),
    • Kotki (odc. 9),
    • Ryby (odc. 10),
    • Gienio (odc. 15, 37),
    • Niebieski balon (odc. 15),
    • Dziewczyna (odc. 24),
    • Gąbeczka #3 (odc. 25),
    • Dama (odc. 26),
    • Królewna Królewna Królewna (blondynka) (odc. 27),
    • Wiewiórka (odc. 31),
    • Dziewczyna ślimak #3 (odc. 32),
    • Wodna nimfa #2 (odc. 33),
    • Doktor Królewna (odc. 37),
    • Królewna w kratkę (odc. 167),
    • Siostra Beata Wafelek (Siostra Faworka) (odc. 171),
    • Tosia (odc. 186),
    • Tosia (odc. 191),
    • Wiewiórka (odc. 237)
  • Marcin „Merot” MaliszewskiMagiczny Gość / Zwykły Gość (odc. 18, 93)
  • Jerzy Dominik
    • Studnia (odc. 20),
    • Troll (odc. 24),
    • Król Walki (odc. 54),
    • Król Grudkowego Kosmosu (odc. 60),
    • Pan Świnia (odc. 64),
    • Sowa (odc. 108),
    • Modulowany głos Betty Grof (odc. 218),
    • Włóczniomiś (odc. 232),
    • Jurek (odc. 237),
    • Skalny potwór (odc. 237)
  • Marta Kurzak
    • Królewna Pierścionka Zaręczynowego (odc. 27),
    • Dziewczyna ślimak #4 (odc. 32),
    • Recepcjonistka (odc. 37),
    • Kalkulator (odc. 41),
    • Królewna Żółw (odc. 41),
    • Rozciągutka #1 (odc. 44),
    • Królewna Hot-Dog (odc. 48),
    • Wanda (odc. 50),
    • Obdarta Królewna (odc. 52),
    • Czarodziejka Łowów (odc. 227)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Królewna Królewna Królewna (brunetka #2) (odc. 27),
    • Królewna Malinka (odc. 27),
    • Królewna Pszczoła (odc. 27),
    • Fionna (odc. 59, 110, 165, 233),
    • Wieśniak #1 (odc. 60),
    • Robal (odc. 64),
    • Phoebe (Królewna Ognia) (odc. 74, 82, 94, 96, 101, 109, 181-182, 235-236, 238),
    • Owocowa Wiedźma (blondynka) (odc. 78),
    • Owocowa Wiedźma (szatynka) (odc. 78),
    • Słodyczanin bobas (odc. 84),
    • Piękna pani (odc. 84),
    • Jam Jam (odc. 91),
    • Twardy (odc. 99, 222),
    • Czarodziejka Łowów (odc. 102),
    • Skorpion (odc. 168),
    • Wodna nimfa #1 (odc. 170, 231),
    • Kobieca Chmura #2 (odc. 176),
    • Czesia (odc. 185),
    • Lampa (odc. 188),
    • Chips (odc. 190),
    • Matka Kosmitka (odc. 195),
    • Król (odc. 196),
    • Królewna Orangutan (odc. 199),
    • Kanion (odc. 216),
    • Sunshine (odc. 222),
    • Betty Grof (odc. 230),
    • Sandra (odc. 232),
    • Muzyczna jama (odc. 235),
    • Wiewiórki (odc. 236),
    • Wodna nimfa #3 (odc. S06)
  • Mieczysław Morański
    • Sir Szmajser (odc. 28),
    • Pan Lis (odc. 31),
    • Bożek Imprez (odc. 33),
    • Krasnali Książę (odc. 39)
  • Maciej Więckowski
    • Bęś Gęś (odc. 28, 41, 231),
    • Śpiewak (odc. 28),
    • Hunson Abadeer (odc. 29),
    • Eskimos (odc. 30),
    • Mrówka (odc. 31),
    • Władca Gnomów (odc. 33),
    • Burmistrz Grzyb (odc. 39),
    • Zergiok (odc. 40),
    • Goblin łazienkowy #1 (odc. 40),
    • Goblin #4 (odc. 40),
    • Robak #1 (odc. 41),
    • Pan Słodka Rurka (odc. 45, 66),
    • Miś #2 (odc. 47),
    • Hot-Dogowy rycerz #4 (odc. 48),
    • Boo Boo Górny (odc. 50),
    • Technik w filmie „Sygnatura cieplna” (odc. 50),
    • Piękniś #3 (odc. 53),
    • Duch (odc. 55),
    • Krowa (odc. 58),
    • Palec golema (odc. 58),
    • Grudkowy sługa (odc. 60),
    • Abracadaniel (odc. 62, 170),
    • Bananowa straż (odc. 64, 96, 99, 102, 107, 112, 167, 169, 171, 183, 194, 205, 213, 215-217, 222, 229, 235-236, 238, 240),
    • Błazen Burkieł (odc. 74),
    • Prowadzący (odc. 77),
    • Bałwan (odc. 94),
    • Łotr #18 (odc. 97),
    • Niższy Strażnik Ognia #1 (odc. 101),
    • Niższy Strażnik Ognia #4 (odc. 101),
    • Booko (odc. 104),
    • Bęś Cześ (odc. 105),
    • Berdzerd (odc. 170),
    • Pan Lis (odc. 176, 218),
    • Gęś (odc. 179),
    • Mieszkaniec (Żółty) (odc. 180),
    • Bryce (odc. 189),
    • Sandy (Wieśniak #2) (odc. 208),
    • Tom (odc. 228),
    • Survivalowiec (odc. 237),
    • Rolnik (odc. 240)
  • Bartosz Martyna
    • Duch (odc. 28),
    • Nastoletni niedźwiedź (odc. 31),
    • Joshua (odc. 34),
    • Bob Jednorożek (odc. 35),
    • Taddle (odc. 38),
    • Goblin #1 (odc. 40),
    • Leszek (odc. 43),
    • Doktor Pączek (odc. 45),
    • Misi Kaowiec (odc. 47),
    • Hot-Dogowy rycerz #1 (odc. 48),
    • Hot-Dogowy rycerz #5 (odc. 48),
    • Hot-Dogowy rycerz #6 (odc. 48),
    • Starożytny Tandem Wojennego Słonia (odc. 48),
    • Grzesio (odc. 50),
    • Komandor w filmie „Sygnatura cieplna” (odc. 50),
    • Piękniś #1 (odc. 53),
    • Primo (odc. 54),
    • Rutuba (odc. 54),
    • Jaybird (odc. 64),
    • Bąbel (odc. 77),
    • Duch #2 (odc. 77),
    • Prismo (odc. 105-106),
    • Magiczny Gość / Zwykły Gość (odc. 109),
    • Doktor Książę (odc. 110),
    • Słodyczanin 15 (odc. 112)
  • Paweł Szczesny
    • Kula (odc. 28),
    • Rycerz (odc. 28),
    • Główny łotr (odc. 29),
    • Muszlak (odc. 32),
    • Kryształowy strażnik #2 (odc. 34),
    • Królewna Mięśni (odc. 36),
    • Stary dostawca tart (odc. 38),
    • Rodzący się Goblin (odc. 40),
    • Rycerz Goblin (odc. 40),
    • Śpiący Sam (odc. 42),
    • Skrobek (odc. 44, 57, 66-67, 99, 171, 183-184, 191, 197, 202, 217, 222, 228),
    • Pułkownik Popcorn (odc. 45),
    • Mężczyzna w filmie (odc. 46),
    • Ojciec Łapka (odc. 47),
    • Cynamonek (odc. 49),
    • Boo Boo Dolny (odc. 50),
    • Priscus (odc. 54),
    • Czarodziej (odc. 55),
    • Głowa łosia (odc. 56),
    • Kamienny czarodziej (odc. 62),
    • Król Ognia (odc. 74, 236),
    • Pleśniak #1 (odc. 76),
    • Duch #3 (odc. 77),
    • Głupkowaty kamień (odc. 78),
    • Kostek (odc. 79, 107, 191),
    • Ptak (odc. 82),
    • Słodyczanin 24 (odc. 83),
    • Słodyczanin 101 A (odc. 84),
    • Pan Mufinek (Pan Ciastko) (odc. 84, 109, 183, 219),
    • Krwawa Chmura (odc. 85),
    • Królewna Żółw (odc. 88, 90, 110, 217),
    • Potworna narzeczona (Królewna Żółw) (odc. 88),
    • Pondel (odc. 91),
    • Abraham Lincoln (odc. 93, 237),
    • Klaun (odc. 96),
    • Farma (odc. 97),
    • Książę Wielki (odc. 100),
    • Czarodziej żaba (Bufo) (odc. 102),
    • Smok (odc. 112),
    • Królowa Grudkowego Kosmosu (odc. 165),
    • Borówka (odc. 166),
    • Życiodajny Mag (odc. 170, 188),
    • Balthus (odc. 175),
    • Burmistrz (odc. 179),
    • Matka Lionela (odc. 180),
    • Demon #2 (odc. 189),
    • Straganiarz (odc. 190),
    • Krople (odc. 199),
    • Strażnik sanktuarium #1 (odc. 205),
    • Wiceprezydent Kolcobrzuch (odc. 207),
    • Klaudiusz (odc. 208-209, 215),
    • Krowa (odc. 210),
    • Mega Grzyb (odc. 216),
    • Burmistrz Karol (odc. 232),
    • Grand Prix (odc. 234)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Słodki Król (odc. 53),
    • Marcysia (odc. 55, 209),
    • Wieśniak #4 (odc. 60),
    • Miau-Miau (odc. 69, 206),
    • Pączek (odc. 79),
    • Ptak (odc. 81),
    • Goliad (odc. 87),
    • Pondelina (odc. 91),
    • Słodyczanin 64 (odc. 91),
    • Jamajka (odc. 99, 222),
    • Billy (odc. 104),
    • Rozciągutka #1 (odc. 107),
    • Królewna Tost (odc. 110),
    • Charlie (odc. 111),
    • T.V. (odc. 111),
    • Panna Lizak (Słodyczanin 59) (odc. 112),
    • Słodziak (odc. 174, 194),
    • Urwis (odc. 179),
    • Mieszkaniec (Fioletowy) (odc. 180),
    • Cytryniątko (odc. 182),
    • Rozciągutka #1 (odc. 183),
    • Kucharka (odc. 184),
    • Dziecko Człowieków (odc. 185),
    • Mutantka Super Łyka #1 (odc. 185),
    • Dziecko Kosmita (odc. 195),
    • Oranżadka (odc. 202),
    • Bonnie (odc. 205),
    • Wieśniak #6 (odc. 208),
    • Dziewczynka (odc. 209),
    • Serce Marceliny (odc. 215),
    • Jasiek (odc. 222),
    • Wodna nimfa #3 (odc. 231),
    • Pastylka (odc. 233),
    • Bunia (odc. 236),
    • Mrówka (odc. 237),
    • Gob (odc. 237),
    • Bzynia (odc. S05, S09)
  • Natalia Sikora
    • Piękniś #2 (odc. 53),
    • Słodyczanin 205 (odc. 57),
    • Zuza Silna / Kara (odc. 65),
    • Jeżynowa Strażniczka #1 (odc. 69),
    • Królewna Żółw (odc. 76)
  • Patrycja Szczepanowska
    • Amazonia (odc. 54),
    • Królewna Śniadania (odc. 56),
    • Lodowa Królowa (odc. 59),
    • Obdarta Królewna (odc. 64)
  • Waldemar Barwiński
    • Thriumphus (odc. 54),
    • Cytryndor (odc. 57, 99, 182, 237),
    • Ognisty wilk (odc. 58),
    • Brain Wiz (odc. 62),
    • Cyclo (odc. 62),
    • Lord Klucznik (odc. 63),
    • Palak (odc. 74, 101),
    • Joshua (odc. 78),
    • Cytryndor 2 (odc. 99),
    • Papryczka Jalapeño (odc. 101),
    • Dzięcioł (odc. 108),
    • Truskawkowy Strażnik (odc. 166),
    • Mysi złodziej (odc. 168),
    • Kim Kil Whan (odc. 169),
    • Słodyczanin (odc. 171),
    • Wacek (odc. 172),
    • Lodowy chochlik (odc. 175),
    • Mucha (odc. 177),
    • Prismo (odc. 178, 192, 223),
    • Książę Żółw (odc. 233),
    • Luke (odc. 237),
    • Marsjanin #3 (odc. 237),
    • Spiker (odc. S04)
  • Jakub Szydłowski
    • Hyperion (odc. 54),
    • Ash (odc. 55),
    • Gienio (odc. 61, 71-72, 88-89),
    • Człowiek banan (odc. 70, 207),
    • Pan (odc. 75),
    • Papierowy Piotr (odc. 76),
    • Kasjer (odc. 77),
    • Słodyczanin 1 (odc. 79),
    • Ed (odc. 81),
    • Demon strażnik (odc. 85-86),
    • Demon petent #1 (odc. 85),
    • Hunson Abadeer (odc. 86),
    • Duży Demon (odc. 86),
    • Demon #6 (odc. 86),
    • Pingwiny (odc. 88),
    • Upiór (odc. 89),
    • Głowy upiora (odc. 89),
    • Okruszek (Królewna Ciastko) (odc. 91),
    • Grod (odc. 93),
    • Chrupcio (odc. 99, 167, 183, 191, 212-213, 215, 219, 236),
    • Aktor (odc. 101),
    • Mężczyzna (odc. 105),
    • Wiewiór (odc. 108),
    • Grudkowy sługa (odc. 165),
    • Liść (odc. 167),
    • Mysi rycerz (odc. 168),
    • Stwór (odc. 169),
    • Maluch (odc. 170),
    • Chinchizerd (odc. 170),
    • Słodyczanin #3 (odc. 174),
    • Chatsberry (odc. 175),
    • Gwiezdny Gość (odc. 176),
    • Ewakuacyjny Gość (odc. 176),
    • Męska Chmura #2 (odc. 176),
    • Tim (Naukowiec #1) (odc. 179),
    • Jake-o-człek #2 (odc. 179),
    • Sęp (odc. 180),
    • Lionel (odc. 180),
    • Talerze (odc. 188),
    • Booboo Sousa (odc. 189),
    • Stwór (odc. 189),
    • Magiczny Gość / Zwykły Gość (odc. 193, 237),
    • Orgalorg (odc. 197-198),
    • Lemoniadek (odc. 202, 216),
    • Gra (odc. 207),
    • Krowa (odc. 208),
    • Pajac (odc. 209-210),
    • Widmo (odc. 214-215),
    • Bananowa straż (odc. 216),
    • Bob Jednorożek (odc. 228),
    • Postać w lesie (odc. 232),
    • Kostek (odc. 233),
    • Skorpwiórka (odc. 239)
  • Leszek Zduń
    • Achilles (odc. 54),
    • Henryk (odc. 60),
    • Wieśniak #7 (odc. 60),
    • Doktor J (odc. 64),
    • Clarence (odc. 77),
    • Jam Jam (odc. 80),
    • Mucha (odc. 81),
    • Słodyczanin 63 (odc. 84),
    • Syn Demon (odc. 85),
    • Demon petent #2 (odc. 85),
    • Demon #2 (odc. 86),
    • Trami (odc. 105-106),
    • Marceli (odc. 110, 233),
    • Lis #2 (odc. 111),
    • Bananowa straż (odc. 112, 238),
    • Pan Goji (odc. 166),
    • Król Ooo (Królewna Ooo) (odc. 174, 197, 205, 212-213, 215-216),
    • Słodyczanin #2 (odc. 174),
    • Grod (odc. 176),
    • Orzech (odc. 183, 215),
    • Doktor Lodzia (odc. 186),
    • Werbel (odc. 188),
    • Ariel (odc. 189),
    • Klient (odc. 190),
    • Kelner (odc. 192),
    • Starszy Dziadek Kosmita (odc. 195),
    • Strażnik #1 (odc. 196),
    • Ratownik Gwizdek (odc. 199),
    • Stwory w grze (odc. 207),
    • Terry (Wieśniak #3) (odc. 208),
    • Chłopiec (odc. 209)
  • Krystyna Kozanecka
    • Róża (odc. 55),
    • Królowa Grudkowego Kosmosu (odc. 60),
    • Rolnik #2 (odc. 60),
    • Jam Jam (odc. 62),
    • Królewna Malinka (odc. 69, 71-72, 110),
    • Kropelka (odc. 75),
    • Owocowa Wiedźma (brunetka) (odc. 78),
    • Jake Jr. (odc. 111)
  • Miłogost Reczek
    • Jeżozwierz (odc. 108),
    • Starożytny Tandem Wojennego Słonia (odc. 166-167),
    • Szczypawka (odc. 168),
    • Liściobród (odc. 168),
    • Farmer (odc. 170),
    • Rozjemca (odc. 171),
    • Warren Ampersand (odc. 172),
    • Toronto (odc. 174, 197, 205),
    • Jeżozwierz (odc. 176),
    • Eryk Kimson (Naukowiec #3) (odc. 179),
    • Mateusz (odc. 182),
    • Old Sassy Person (odc. 186),
    • Kocioł (odc. 188),
    • Marcel Rożek (odc. 190),
    • Kupiec (odc. 196),
    • Szkodniki (odc. 204),
    • Pancernik (odc. 206),
    • Mediator Krewetka (odc. 207),
    • Hierofant (odc. 209-210, 212),
    • Orzeszek (Wilfred) (odc. 219),
    • Moe Mastro Giovanni (odc. 220-221),
    • WSZYSTMO (Głos #1) (odc. 220-221),
    • Naukowy Kot (odc. 227, 232),
    • Bananowy strażnik #16 (odc. 229),
    • Demon (odc. 233),
    • Prowadzący (odc. 234),
    • Śmierć (odc. S04)
  • Bartłomiej Magdziarz
    • Mówca na pogrzebie (odc. 124),
    • Braco (odc. 126),
    • Piotr Pizza (odc. 129),
    • Laserowy Czarodziej (odc. 130),
    • Więzień #4 (odc. 130)
  • Julia KamińskaBetty Grof (odc. 154, 193)
  • Wojciech ChorążyKrólowa Grudkowego Kosmosu (odc. 165)
  • Zuzanna Galia
    • Królewna Malinka (odc. 166),
    • Viola (odc. 169),
    • Wodna nimfa #3 (odc. 170),
    • Córka Rozjemcy (odc. 171)
  • Grzegorz Pawlak
    • Pułkownik Popcorn (odc. 167, 171, 183, 229),
    • Kenneth (odc. 171),
    • Martin Martens (odc. 176, 180, 196, 198),
    • Naukowiec #2 (odc. 179),
    • Szop (odc. 194),
    • Wiewiór (odc. 197),
    • Sprzedawca pudełek na cukierki (odc. 228),
    • Kolec #1 (odc. 232)
  • Wit Apostolakis-Gluziński
    • T.V. (odc. 169, 186, 228),
    • Syn Rozjemcy (odc. 171)
  • Zbigniew Suszyński
    • Flint (odc. 181),
    • Strażnik Góry Mateusza (odc. 182),
    • Porucznik Mrówczyński (odc. 184),
    • Barman (odc. 196),
    • Słodyczanin (odc. 197)
  • Magdalena Pawelec
    • Agnes (odc. 181),
    • Chocolanka (odc. 183),
    • Mutantka Super Łyka #3 (odc. 185),
    • Kieliszek (odc. 188),
    • Kluczyk (odc. 188),
    • Margles (odc. 193)
  • Lidia Sadowa
    • Randy (odc. 181),
    • Sally (odc. 185),
    • Mutantka Super Łyka #2 (odc. 185),
    • Siostra Beata Wafelek (Siostra Faworka) (odc. 186),
    • Lody (odc. 190),
    • Kosmita (odc. 195),
    • Kometa (odc. 198),
    • AMO (odc. 220-221),
    • Hugo (odc. 222),
    • Lokaj (odc. 223),
    • Wodna nimfa #2 (odc. 231),
    • Królewna Bandytów (odc. 232),
    • Ciągutka (odc. 233),
    • Charlie (odc. 234)
  • Sebastian Machalski
    • Ognisty człek #4 (odc. 181),
    • Doktor Donut (odc. 183),
    • Człowiek Żyrafa (odc. 185),
    • Wieszak (odc. 188),
    • Janek (odc. 190),
    • Ojciec Kosmita (odc. 195),
    • Strażnik #2 (odc. 196),
    • Duch (odc. S04)
  • Jacek Król
    • Burza (odc. 201),
    • Sekretarz Ośmiornica (odc. 207),
    • Tom Dwa Bochny (odc. 209),
    • Luna (odc. 213)
  • Izabela DąbrowskaCesarzowa (odc. 210-211)
  • Marta Markowicz
    • Viola (odc. 219),
    • WSZYSTMO (Głos #2) (odc. 220-221),
    • Ethel Jednorożek (odc. 228),
    • Monika (odc. 234)
  • Maksymilian Michasiów
    • DMO (odc. 220-221),
    • Książę Ognia (odc. 233),
    • Rysiek (odc. 234)
  • Anna Sroka-HryńGucio (odc. 222)
  • Ewa Kania
    • Tomek (odc. 222),
    • Lodowa Królowa (odc. 233)
  • Anna GajewskaDoktor Fuj (Doktor Gross) (odc. 237)
  • Marta DobeckaObdarta Królewna (odc. S07)
  • Anna Kędziora
  • Zofia Schwinke

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor:

Serie VIII-X

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria:

Kierownictwo muzyczne:

Dialogi:

Dźwięk: Łukasz Fober, Adam Łonicki, Mateusz Michniewicz, Elżbieta Pruśniewska, Michał Wróblewski, Dominika Kotarba
Teksty piosenek:

Koordynacja produkcji: Walentyna An
W rolach głównych:

  • Grzegorz DrojewskiFinn Martens
  • Stefan KnotheJake
  • Agnieszka FajlhauerKrólewna Bonnibel „Bonnie” Balonowa
  • Klementyna Umer
    • Marcelina,
    • BMO,
    • Królewna Szlamu (odc. 246, 260, 263),
    • Panna Jednorożek (odc. 261, 264, 282-285),
    • Muzyczna Jama (odc. 282-285)
  • Wojciech Paszkowski
    • Lodowy Król / Szymon Petrikow,
    • James Baxter (odc. 245),
    • Kubuś (odc. 264),
    • Lodowy Król (odc. 282-285; tylko z koroną – nie dubbinguje Szymona Petrikowa)
  • Sebastian MachalskiFern / Trawiasty Finn (odc. 241-242, 247, 256, 262, 266, 268, 271, 276, 280, 282-285)
  • Waldemar Barwiński
    • Trawiasty demon (odc. 241),
    • Kim Kil Whan (odc. 243, 275),
    • Cytryndor (odc. 256, 262, 281-285),
    • Wacek (odc. 261, 273),
    • Toronto (odc. 272),
    • Warren Ampersand (odc. 275, 279)
  • Lidia Sadowa
    • Królewna Bandytów (odc. 241),
    • Charlie (odc. 247),
    • Alva (odc. 249),
    • Doktor Gross (Doktor Fuj) (odc. 251, 253)
  • Kinga Suchan
    • Siostra Beata Wafelek (Siostra Faworka) (odc. 241, 244),
    • Maja (odc. 282-285),
    • Królewna Szlamu (odc. 282-285),
    • gwary i epizody (odc. 241-254)
  • Dorota Furtak-Masica
    • Doktor Królewna (odc. 242),
    • Bronwyn (odc. 243),
    • Królewna Hot Dog (odc. 260),
    • Gienio (odc. 261-263, 265, 277, 282-285)
  • Jarosław Boberek
    • Trawiasty carodziej (odc. 242),
    • Królewna Grudkowego Kosmosu (odc. 260, 262, 281-285),
    • Król Zły (odc. 266)
  • Tomasz Bednarek
    • Królik (odc. 243),
    • Robcio (odc. 245, 256),
    • Miętówka (odc. 246),
    • tooter9 (odc. 250)
  • Patrycja Szczepanowska
    • Skunks (odc. 243),
    • Obdarta Królewna (odc. 245)
  • Bartosz Martyna
    • Nastoletni niedźwiedź (odc. 243),
    • Vinny (odc. 250),
    • Pomocnik (odc. 252),
    • Kaowiec (odc. 260),
    • Mumia (zamaskowana Królowa Ooo) (odc. 265),
    • Goblin (odc. 270),
    • Donek (odc. 273),
    • Pułkownik Popcorn (odc. 280),
    • gwary i epizody (odc. 269-280)
  • Zbigniew Konopka
    • Pan Świnka (odc. 244, 256, 269, 273, 281),
    • Enderman (odc. 281),
    • Demon (odc. 282-285)
  • Marek RobaczewskiDziaduleniek (odc. 245)
  • Jakub Szydłowski
    • Chatsberry (odc. 246),
    • Rap Miś (odc. 272),
    • Rafcio (odc. 273),
    • Ojciec Rafcia (odc. 273),
    • Hunson Abadeer (odc. 274)
  • Agnieszka Kudelska
    • Zuza Silna / Kara (odc. 247-249),
    • Bercer (odc. 247, 268, 272, 277, 282-285),
    • Słoniczka (odc. 244, 256, 269, 273, 281),
    • Królewna Żółw (odc. 260, 265),
  • Anna Apostolakis-Gluzińska
    • Mała Słodyczanka na plaży (odc. 247)
    • Margaret (odc. 248, 275),
    • Widow (odc. 252),
    • Cake (odc. 265),
    • Ciocia Lizia (odc. 270, 280, 282-285)
  • Paweł Szczesny
    • Pan Mufinek (Pan Ciastko) (odc. 247),
    • Skrobek (odc. 242, 244, 256, 263, 276, 280),
    • Król Ognia (odc. 272),
    • Budyniowy Troll (odc. 277)
  • Maciej Więckowski
    • Maruś (odc. 248),
    • Jermaine (odc. 255, 264, 278, 282-285),
    • Bananowa straż (odc. 241, 244, 246, 247, 265, 271, 276, 280, 282-285)
    • Zielony Rycerz (odc. 276, 280),
    • Szpieg (odc. 282-285),
    • epizody (odc. 255-268)
  • Janusz Wituch
    • Joshua (odc. 248, 255, 264, 275),
    • Pan Lis (odc. 242, 243, 261, 266)
  • Marta Dylewska
    • Statek (odc. 247),
    • Minerwa (odc. 251-252, 254),
    • CMO (odc. 255),
    • Inna Fionna (odc. 265)
  • Marta DobeckaFrieda (odc. 251, 254)
  • Grzegorz PawlakMartin Martens (odc. 251-252)
  • Malwina JachowiczMała Kara (odc. 251)
  • Grzegorz Borowski
    • Lokaj (odc. 255),
    • Komórki Gienia (odc. 263),
    • gwary i epizody (odc. 255-268)
  • Maksymilian Bogumił
    • Necter (słodyczowa wersja Bercera) (odc. 256),
    • Lodowy Lis (odc. 258),
    • Bryce (odc. 264),
    • gwary i epizody (odc. 241-254)
  • Sara LewandowskaSłodziak (odc. 256, 263, 266)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Betty Grof (odc. 256-257, 259, 261-263, 278, 282-285),
    • Phoebe (Królewna Ognia) (odc. 261-262, 282-285),
    • Fionna (odc. 265)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Patrycja St. Pim (odc. 257-258, 263),
    • Królewna Śniadania (odc. 260)
  • Mateusz Weber
    • Życiodajny Mag (odc. 257),
    • Karolina (odc. 258)
  • Mateusz Kwiecień
    • Bęś Gęś (odc. 258),
    • Abracajamiel (odc. 260),
    • Palak (odc. 261),
    • Komórki Królewny Grudkowego Kosmosu (odc. 263),
    • Magiczny Gość / Zwykły Gość (odc. 263),
    • gwary i epizody (odc. 255-268)
  • Maksymilian Michasiów
    • DJ Plom (odc. 260),
    • Ściana wody (odc. 264),
    • Królowa Ooo (odc. 265),
    • Ted (odc. 267),
    • Miętówka (odc. 274),
    • epizody (odc. 255-268)
  • Zuzanna Galia
    • Królewna Malinka (odc. 260),
    • Niebieska wiedźma (odc. 267)
  • Przemysław Wyszyński
    • Strażnik drzwi (odc. 260),
    • Wujek Gumbald (odc. 268),
    • gwary i epizody (odc. 255-268)
  • Wojciech Żołądkowicz
    • Cynamonek (odc. 261),
    • Lemoniadek (odc. 264),
    • Szymon Petrikow (odc. 282-285; tylko bez korony – nie dubbinguje Lodowego Króla),
    • Balonowy Gwardzista #2 (odc. 282-285)
  • Anna Wodzyńska
    • Lizakowa dziewczynka (odc. 267)
    • gwary i epizody (odc. 255-280)
  • Magdalena TulRockowa dziewczynka (odc. 267)
  • Piotr Gogol
    • Piernikowy raper (odc. 272),
    • Rapująca wiewiórka (odc. 272)
  • Mateusz Narloch
    • Syn Rap Misia (odc. 272),
    • Magiczny Gość / Zwykły Gość (odc. 278, 282-285),
    • Urządzenie (odc. 282-285),
    • Trawiasty demon (odc. 282-285),
    • Balonowy Gwardzista #1 (odc. 282-285)
  • Janusz German
    • Wujek Gumbald (odc. 269, 270, 271, 276, 280),
    • Grumbo (odc. 271)
  • Natalia Jankiewicz
    • Mała Królewna Bonnibel „Bonnie” Balonowa (odc. 270),
    • Słodziak (odc. 273)
  • Wojciech Chorąży
    • Kuzyn Gumcio (odc. 270, 274, 280),
    • Duch sprzedawca (odc. 274),
    • Oczko (odc. 277)
  • Aleksandra RadwanCzarodziejka Łowów (odc. 271, 276-277)
  • Maria Sobocińska
    • Agatka (odc. 273),
    • gwary i epizody (odc. 269-280)
  • Sebastian Cybulski
    • Robotnik (odc. 281),
    • Życiodajny Mag (odc. 281),
    • Magiczny Gość / Zwykły Gość (dwie kwestie w odc. 282-285),
    • Orzechowy Książę (odc. 282-285)
  • Milena Suszyńska-DziubaBecia (odc. 282-285)
  • Krzysztof SzczepaniakSzczerbek (odc. 282-285)
  • Adam BaumanWujek Gumbald (odc. 282-285)
  • Tomasz Olejnikgwary i epizody (odc. 241-254)
  • Józef Grzymałagwary i epizody (odc. 241-254)
  • Joanna Kuberskagwary i epizody (odc. 241-268)
  • Olga Omeljaniecgwary i epizody (odc. 241-268)
  • Bartosz Wesołowskigwary i epizody (odc. 269-280)

Wykonanie piosenek:

Lektor: Jerzy Dominik

Spis odcinków

Premiera №1 №2 Tytuł polski Tytuł angielski
ODCINEK PILOTAŻOWY
P01 P01 Adventure Time
SERIA PIERWSZA
28.01.2011 001 001 Panika na śpiącym przyjęciu Slumber Party Panic
29.01.2011 002 Tarapaty w Grudkowym kosmosie Trouble in Lumpy Space
30.01.2011 003 002 Księgowidło The Enchiridion!
31.01.2011 004 Brzęczek The Jiggler
01.02.2011 005 003 Więźniowie miłości Prisoners of Love
02.02.2011 006 Słoniczka Tree Trunks
03.02.2011 007 004 Rikardio – człowiek-serce Ricardio the Heart Guy
04.02.2011 008 Pora na biznes Business Time
05.02.2011 009 005 Dwie najważniejsze osoby My Two Favorite People
06.02.2011 010 Wspomnienia z góry Kup Kup Memories of Boom Boom Mountain
07.02.2011 011 006 Czarodziej Wizard
08.02.2011 012 Eksmisja Evicted!
09.02.2011 013 007 Miasto złodziei City of Thieves
10.02.2011 014 Ogród wiedźmy The Witch’s Garden
11.02.2011 015 008 Czym jest życie? What Is Life?
12.02.2011 016 Ocean strachu Ocean of Fear
13.02.2011 017 009 Już jej niosą suknię z welonem When Weeding Bells Thaw
14.02.2011 018 Miasto dziwaków Freak City
15.02.2011 019 010 Książę The Duke
16.02.2011 020 Donek Donny
17.02.2011 021 011 Sługus Henchman
18.02.2011 022 Loch Dungeon
19.02.2011 023 012 Co wy zrobiliście? What Have You Done?
20.02.2011 024 Sen na deszczowej jawie Rainy Day Daydream
21.02.2011 025 013 Flakopożeracz Gut Grinder
22.02.2011 026 Jego bohater His Hero
SERIA DRUGA
15.09.2011 027 014 Wierność królowi Loyalty to the King
15.09.2011 028 Zbroja wstydu Blood Under the Skin
22.09.2011 029 015 Prosto z Nocosfery It Came from the Nightosphere
22.09.2011 030 Oczy The Eyes
29.09.2011 031 016 Opowiedz mi bajkę Storytelling
29.09.2011 032 Powolna miłość Slow Love
06.10.2011 033 017 Zwierzę napędowe Power Animal
06.10.2011 034 Kryształy mają moc Crystals Have Power
13.10.2011 035 018 Jej rodzice Her Parents
13.10.2011 036 Obcinanie włosów To Cut a Woman’s Hair
20.10.2011 037 019 Komnata mrożonych ostrzy The Chamber of Frozen Blades
20.10.2011 038 Te inne tarty The Other Tarts
27.10.2011 039 020 Strąki The Pods
27.10.2011 040 Milczący król The Silent King
03.11.2011 041 021 Prawdziwy Finn The Real You
03.11.2011 042 Strażnicy promieni słońca Guardians of Sunshine
10.11.2011 043 022 Śmierć w rozkwicie Death in Bloom
10.11.2011 044 Zuza Silna Susan Strong
17.11.2011 045 023 Pociąg tajemnic Mystery Train
17.11.2011 046 Chodź ze mną Go with Me
24.11.2011 047 024 Brzuch Bestii Belly of the Beast
24.11.2011 048 Limit The Limit
01.12.2011 049 025 Filmowcy Videomakers
01.12.2011 050 Sygratura cieplna Heat Signature
08.12.2011 051 026 Śmiertelne zło Mortal Folly
08.12.2011 052 Śmiertelny upadek Mortal Recoil
SERIA TRZECIA
04.06.2012 053 027 Inwazja pięknisiów Conquest of Cuteness
04.06.2012 054 Morituri te Salutamus Morituri te Salutamus
05.06.2012 055 028 Wspomnienia wspomnień Memory of a Memory
05.06.2012 056 Zabójca Hitman
06.06.2012 057 029 Zbyt młoda Too Young
06.06.2012 058 Dziękuję Thank You
07.06.2012 059 030 Fionna i Cake Fionna and Cake
07.06.2012 060 Potwór The Monster
08.06.2012 061 031 Bez ruchu Still
08.06.2012 062 Bitwa czarodziejów Wizard Battle
11.06.2012 063 032 Brakujący element What Was Missing
11.06.2012 064 Złodziej jabłek Apple Thief
12.06.2012 065 033 Pięknotopia Beautopia
12.06.2012 066 Z deszczu pod rynnę From Bad to Worse
13.06.2012 067 034 Nikt cię nie usłyszy No One Can Hear You
13.06.2012 068 Ciarki The Creeps
14.06.2012 069 035 Jake kontra Miau-Miau Jake vs. Me-Mow
14.06.2012 070 Nowa granica The New Frontier
27.08.2012 071 036 Sekretne taśmy Holly Jolly Secrets
072
15.06.2012 073 037 Szafa Marceliny Marceline’s Closet
15.06.2012 074 Gorąca miłość Incendium
18.06.2012 075 038 Mój sposób Another Way
18.06.2012 076 Papierowy Piotr Paper Pete
19.06.2012 077 039 Królewna Duch Ghost Princess
19.06.2012 078 W lochu tatusia Dad’s Dungeon
SERIA CZWARTA
30.11.2012 079 040 Pięć krótkich opowieści Five Short Graybles
26.10.2012 080 Miłosne marzenie Dream of Love
02.11.2012 081 041 W sieci Web Weirdos
09.11.2012 082 Gorący dotyk Hot to the Touch
16.11.2012 083 042 Naśladowca In Your Footsteps
23.11.2012 084 Uścisk wilka Hug Wolf
19.10.2012 085 043 Powrót do Nocosfery Return to the Nightosphere
19.10.2012 086 Potworek tatusia Daddy’s Little Monster
14.12.2012 087 044 Goliad Goliad
07.12.2012 088 Potworna narzeczona Princess Monster Wife
21.12.2012 089 045 Spacer w zaświatach Beyond This Earthly Realm
28.12.2012 090 Mam cię! Gotcha!
22.02.2013 091 046 Królewna Ciastko Princess Cookie
01.03.2013 092 Karciane wojny Card Wars
08.03.2013 093 047 Synowie Marsa Sons of Mars
15.03.2013 094 Żar miłości Burning Low
29.03.2013 095 048 Pomiędzy czernią, a bielą BMO Noire
22.03.2013 096 Król Robak King Worm
05.04.2013 097 049 Kto wygra? Who Would Win
12.04.2013 098 Panna Jednorożek i coś Lady & Peebles
26.04.2013 099 050 Stworzyłaś mnie You Made Me
19.04.2013 100 Łatwy trud The Hard Easy
27.09.2013 101 051 Punkt zapalny Ignition Point
27.09.2013 102 Królestwo Gieniów Reign of Gunters
10.05.2013 103 052 Pamiętam cię I Remember You
03.05.2013 104 Król Zły The Lich
SERIA PIĄTA
11.10.2013 105 053 Człowiek Finn Finn the Human
18.10.2013 106 Pies Jake Jake the Dog
25.10.2013 107 054 Pięć kolejnych opowieści Five More Short Graybles
01.11.2013 108 Co na drzewie, częścią drzewa Up a Tree
08.11.2013 109 055 Sprawy małych ludzi All the Little People
15.11.2013 110 Mały łobuziak Bad Little Boy
22.11.2013 111 056 Tata Jake Jake the Dad
29.11.2013 112 Davey Davey
06.12.2013 113 057 Loch tajemnic Mystery Dungeon
13.12.2013 114 Twoja wina All Your Fault
20.12.2013 115 058 Maluch Little Dude
27.12.2013 116 Loch szkieletów Vault of Bones
03.01.2014 117 059 Ptakolud The Great Bird Man
10.01.2014 118 Szymon i Marcysia Simon & Marcy
17.03.2014 119 060 Wśród poduszek Puhoy
14.04.2014 120 Wirus w systemie A Glitch is a Glitch
17.03.2014 121 061 Ostatni skok One Last Job
odcinek pominięty 122 BMO Lost
24.03.2014 123 062 Piknik u królewny Princess Potluck
22.02.2019 124 James Baxter koń James Baxter the Horse
24.03.2014 125 063 Ciii Shh!
21.04.2014 126 Zalotnik The Suitor
21.04.2014 127 064 Koniec imprezy na Pani Wyspie The Party's Over, Isla de Señorita
07.04.2014 128 Pięć następnych opowieści Another Five Short Graybles
07.04.2014 129 065 Prawo ulicy Candy Streets
31.03.2014 130 Tylko dla czarodziejów Wizards Only, Fools
22.09.2014 131 066 W cudzej skórze Jake Suit
23.09.2014 132 Ktoś wyjątkowy Be More
23.09.2014 133 067 Wiedźma Sky Witch
14.11.2014 134 Ogień i lód Frost & Fire
24.09.2014 135 068 Kanapka czasu Time Sandwich
24.09.2014 136 Za stara Too Old
14.11.2014 137 069 Ziemia i woda Earth & Water
25.09.2014 138 Skarbiec The Vault
25.09.2014 139 070 Miłosne gry Love Games
07.10.2014 140 Szalony pociąg Dungeon Train
20.09.2014 141 071 Książę z pudełka Box Prince
07.10.2014 142 Głód czerwieni Red Starved
29.09.2014 143 072 Co drzemie w silniku We Fixed a Truck
29.09.2014 144 Jabłkowy ślub Apple Wedding
30.09.2014 145 073 Nocowanko Play Date
30.09.2014 146 Jama The Pit
01.10.2014 147 074 Kubuś James
01.10.2014 148 Lemoniadek Root Beer Guy
02.10.2014 149 075 Cytrusek Lemonhope
150
03.10.2014 151 076 Miecz Traw Blade of Grass
03.10.2014 152 Roboblok Rattleballs
06.10.2014 153 077 Czerwony tron The Red Throne
06.10.2014 154 Betty Betty
26.09.2014 155 078 Nie w porę Bad Timing
26.09.2014 156 Lista Billy’ego Billy’s Bucket List
SERIA SZÓSTA
odcinek pominięty 157 079 Wake Up
odcinek pominięty 158 Escape from the Citadel
17.03.2015 159 080 Kubuś II James II
odcinek pominięty 160 The Tower
19.03.2015 161 081 Smutna twarz Sad Face
18.03.2015 162 Dzień królewny Princess Day
16.03.2015 163 082 Łańcuch pokarmowy Food Chain
odcinek pominięty 164 Breezy
20.03.2015 165 083 O księciu, który pragnął wszystkiego The Prince Who Wanted Everything
23.03.2015 166 Meble i mięso Furniture & Meat
24.03.2015 167 084 Coś wielkiego Something Big
25.03.2015 168 Młodszy brat Little Brother
26.03.2015 169 085 Okaryna Ocarina
27.03.2015 170 Dzięki za jabłka, Giuseppe Thanks for the Crabapples, Giuseppe!
30.03.2015 171 086 Nemezis Nemesis
31.03.2015 172 Joshua i Margaret Joshua & Margaret Investigations
01.04.2015 173 087 Z pamiętnika cegły Jake the Brick
02.04.2015 174 Złote gwiazdki Gold Stars
03.04.2015 175 088 Evergreen Evergreen
06.04.2015 176 Kosmiczny lot Astral Plane
07.04.2015 177 089 Duch muchy Ghost Fly
08.04.2015 178 Czy to ty? Is That You?
09.04.2015 179 090 Wszystko z Jake’a Everything’s Jake
10.04.2015 180 Gość The Visitor
28.09.2015 181 091 Ochłodzenie The Cooler
29.09.2015 182 Góra The Mountain
30.09.2015 183 092 Piżamowa wojna The Pajama War
01.10.2015 184 Dentysta Dentist
02.10.2015 185 093 Głęboki fiolet Dark Purple
05.10.2015 186 Pamiętnik The Diary
06.10.2015 187 094 Orzechy i deszcz Walnuts & Rain
07.10.2015 188 Przyjaciele na zawsze Friends Forever
08.10.2015 189 095 Jermaine Jermaine
09.10.2015 190 Chips i Lody Chips and Ice Cream
12.10.2015 191 096 Opowieści ciąg dalszy Graybels 1000+
13.10.2015 192 Sowicie Hoots
14.10.2015 193 097 Zapomniałeś kółka You Forgot Your Floaties
15.10.2015 194 Bądź czuła Be Sweet
16.10.2015 195 098 Orgalorg Orgalorg
19.10.2015 196 Ścigany On the Lam
20.10.2015 197 099 Gorące przeznaczenie Hot Diggity Doom
21.10.2015 198 Kometa The Comet
22.10.2015 199 100 Figle w parku wodnym Water Park Prank
SERIA SIÓDMA
22.03.2016 201 101 Złe wibki Bad Jubies
25.03.2016 202 102 Oranżadka Cherry Cream Soda
28.03.2016 203 Piłka Football
24.03.2016 204 103 Szkodniki Varmints
23.03.2016 205 Bonnie i Needy Bonnie and Needy
29.03.2016 206 104 Anielska Twarz Angel Face
30.03.2016 207 Prezydent Morświn zaginął President Porpoise Is Missing!
21.03.2016 208 105 Marcelina: prawdziwa historia:
Marcelina Królowa Wampirów
Stakes:
Marceline the Vampire Queen
21.03.2016 209 Marcelina: prawdziwa historia:
Nic się nie zmieni
Stakes:
Everything Stays
21.03.2016 210 106 Marcelina: prawdziwa historia:
Wampirjada
Stakes:
Vamps About
21.03.2016 211 Marcelina: prawdziwa historia:
Oczy cesarzowej
Stakes:
Empress Eyes
21.03.2016 212 107 Marcelina: prawdziwa historia:
Czy mogę wejść?
Stakes:
May I Come In?
21.03.2016 213 Marcelina: prawdziwa historia:
Weźcie ją
Stakes:
Take Her Back
21.03.2016 214 108 Marcelina: prawdziwa historia:
Szach-mat
Stakes:
Checkmate
21.03.2016 215 Marcelina: prawdziwa historia:
Mroczna chmura
Stakes:
The Dark Cloud
31.03.2016 216 109 Mama mówiła Mama Said
29.10.2016 217 Pustooka Blank-Eyed Girl
29.10.2016 218 110 Królewski okup King’s Ransom
29.10.2016 219 Letnia mżawka Summer Showers
24.11.2016 220 111 Specjalna misja BMO The More You Moe, The Moe You Know
221
24.10.2016 222 112 Rozrabiaki Scamps
24.10.2016 223 Przemiana Crossover
25.10.2016 225 113 Grota Egress The Hall of Egress
25.10.2016 226 Nie patrz Don't Look
26.10.2016 227 114 Magiczny flet Flute Spell
26.10.2016 228 Panna Jednorożek z Kryształowego Wymiaru Lady Rainicorn of the Crystal Dimension
27.10.2016 229 115 Cienka żółta linia The Thin Yellow Line
27.10.2016 230 Tajemnica korony Broke His Crown
28.10.2016 231 116 W głębi groty Beyond the Grotto
28.10.2016 232 Jestem mieczem I am a Sword
01.11.2016 233 117 Pięć krótkich stołów Five Short Tables
01.11.2016 234 Rodzinne pojedynki Daddy-Daughter Card Wars
18.11.2016 235 118 Muzyczna jama The Music Hole
03.11.2016 236 Bunia Bun Bun
02.11.2016 237 119 Zwykły gość Normal Man
02.11.2016 238 Pierwiastek Elemental
27.03.2017 239 120 Przywracanie systemu Preboot
28.03.2017 240 Restart Reboot
SERIA ÓSMA
29.03.2017 241 121 Dwa miecze Two Swords
30.03.2017 242 Czyń dobrze Do No Harm
31.03.2017 243 122 Kółka Wheels
03.04.2017 244 Dziwactwo wysokich lotów High Strangeness
04.04.2017 245 123 Koń i piłka Horse and Ball
05.04.2017 246 Żelki mają moc Jelly Beans Have Power
25.03.2017 247 124 Finn: prawdziwa historia:
Zaproszenie
Islands:
The Invitation
25.03.2017 248 Finn: prawdziwa historia:
Maruś, szczęśliwy smok
Islands:
Whipple the Happy Dragon
25.03.2017 249 125 Finn: prawdziwa historia:
Tajemnicza wyspa
Islands:
Mysterious Island
25.03.2017 250 Finn: prawdziwa historia:
Wymyślone zasoby
Islands:
Imaginary Resources
25.03.2017 251 126 Finn: prawdziwa historia:
W chowanego
Islands:
Hide and Seek
25.03.2017 252 Finn: prawdziwa historia:
Min i Marty
Islands:
Min & Marty
25.03.2017 253 127 Finn: prawdziwa historia:
Pomocnicy
Islands:
Helpers
25.03.2017 254 Finn: prawdziwa historia:
Chmura światła
Islands:
The Light Cloud
SERIA DZIEWIĄTA
05.08.2017 255 128 Kula Orb
05.08.2017 256 129 Haki Elements:
Skyhooks
05.08.2017 257 Szyte na miarę Elements:
Bespoken For
05.08.2017 258 130 Zimowe światło Elements:
Winter Light
05.08.2017 259 Chmurcio Elements:
Cloudy
05.08.2017 260 131 Centrala Szlamu Elements:
Slime Central
05.08.2017 261 Szczęśliwy wojownik Elements:
Happy Warrior
05.08.2017 262 132 Serce bohatera Elements:
Hero Heart
05.08.2017 263 Haki II Elements:
Skyhooks II
05.05.2018 264 133 Abstrakcja Abstract
05.05.2018 265 Fionna, Cake i Fionna Fionna and Cake and Fionna
05.05.2018 266 134 Szepty Whispers
05.05.2018 267 Zaległości Ketchup
05.05.2018 268 135 Trzy wiadra Three Buckets
SERIA DZIESIĄTA
12.05.2018 269 136 Wszystko na sprzedaż Always BMO Closing
12.05.2018 270 Balonowa Bonnibel Bonnibel Bubblegum
12.05.2018 271 137 Dzikie łowy The Wild Hunt
12.05.2018 272 Syn Rap Misia Son of Rap Bear
19.05.2018 273 138 Pierścień ognia Ring of Fire
19.05.2018 274 Marcysia i Hunson Marcy & Hunson
19.05.2018 275 139 Pierwsze dochodzenie The First Investigation
19.05.2018 276 Siedemnastka Seventeen
26.05.2018 277 140 Blenesans Blenanas
26.05.2018 278 Świątynia Marsa Temple of Mars
26.05.2018 279 141 Jake wybawca Jake the Starchild
26.05.2018 280 Gumbaldia Gumbaldia
25.08.2018 281 142 Diamenty i cytryny Diamonds and Lemons
20.10.2018 282 143 Razem ze mną w drogę idź Come Along with Me
283
284 144
285
ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE
15.03.2016 (YT) 200 S01 Nie ma to jak szczur All's Well That Rats Swell
S02 Have You Seen the Muffin Mess
25.03.2016 (YT) S03 Jak Ci smakują jabłka? Sow, Do You Like Them Apples
24.03.2016 (YT) S04 Prezent godny podarowania The Gift That Reaps Giving
29.03.2017 (YT) 224 S05 Żabie pory roku:
Wiosna
Frog Seasons:
Spring
30.03.2017 (YT) S06 Żabie pory roku:
Lato
Frog Seasons:
Summer
31.03.2017 (YT) S07 Żabie pory roku:
Jesień
Frog Seasons:
Autumn
01.04.2017 (YT) S08 Żabie pory roku:
Zima
Frog Seasons:
Winter
02.04.2017 (YT) S09 Żabie pory roku:
Znowu wiosna
Frog Seasons:
Spring (Again)

Linki zewnętrzne

Cartoon Network
Hanna-Barbera Productions / Cartoon Network Studios
Seriale animowane Co za kreskówka!Laboratorium DexteraJohnny BravoKrowa i KurczakJam ŁasicaAtomówki (1998)Strażnicy czasuMroczni i ŹliMroczne przygody Billy'ego i MandyZło w PotrawceGwiezdne wojny: Wojny klonówMegas XLRDom dla zmyślonych przyjaciół pani FosterPodwójne życie Jagody LeeHarcerz LazloMój kumpel z wuefu jest małpąBen 10 (2005)WiewiórekKlasa 3000ChowderTransformers AnimatedBen 10: Obca potęgaNiezwykłe przypadki FlapjackaPora na przygodę!Ben 10: Ultimate AlienGenerator RexZwyczajny serialTytan SymbionikBen 10: OmniverseWujcio Dobra RadaSteven UniverseClarencePo drugiej stronie muruMixeleMiędzy nami, misiamiKroniki rodziny królewskiejAtomówki (2016)Ben 10 (2016)Magiczne magiimieczeOK K.O.! Po prostu walczJabłko i SzczypiorCraig znad PotokuObóz na wyspieVictor i ValentinoMao Mao i Bohaterowie Czystego Serca Pociąg do nieskończonościSteven Universe: PrzyszłośćPora na przygodę: Odległe krainyFungisy!Między nami, misiaczkami
Filmy animowane Laboratorium Dextera: Wyprawa w przyszłośćWalka przed GwiazdkąBilly i Mandy i zemsta BoogeymanaPodpięść: Wariackie HalloweenBen 10: Tajemnica OmnitrixaAtomówki rządzą!Ognisty podmuchBen 10: Zniszczyć wszystkich kosmitówAtomówki: Taneczne rewolucjeZwyczajny filmSteven Universe: FilmMiędzy nami, misiami: FilmBen 10 kontra wszechświat: Film
Filmy fabularne Co gryzie Jimmy’ego?Ben 10: Wyścig z czasemBen 10: Alien SwarmLevel Up
Seriale fabularne Co gryzie Jimmy’ego?Level Up
Koprodukcje
Seriale animowane Ed, Edd i EddyChojrak - tchórzliwy piesGruby pies MendozaOwca w Wielkim MieścieBliźniaki CrampKosmiczna rodzinkaKryptonim: Klan na drzewieHi Hi Puffy AmiYumiRobotboyGerald McBoing BoingJohnny TestFantastyczna CzwórkaStorm HawksChop Socky Chooks: Kung Fu KurczakiEdek DebeściakTajemniczy SobotowieKacper: Szkoła postrachuHero 108Niesamowity świat GumballaSuperciapyBakugan: Battle PlanetPower PlayersMonster BeachElliott z planety Ziemia
Filmy animowane Mroczne przygody Klanu Na DrzewieKryptonim: Klan na drzewie – Operacja: Z.E.R.O.Kryptonim: Klan na drzewie – Operacja: W.Y.W.I.A.D.Ed, Edd i Eddy: Wielkie kino
Programy Dance ClubChecker