Chomi i Greta

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Chomi i Greta

Hamster & Gretel

Chomi i Greta.jpg
Gatunek animowany, akcji
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney Channel
Platforma streamingowa Disney+
Lata produkcji 2022
Data premiery dubbingu 7 marca 2023
Wyemitowane
serie
1 z 1
Wyemitowane odcinki 20 z 28

Chomi i Greta (ang. Hamster & Gretel) – amerykański serial animowany stworzony przez Dana Povenmire’a.

Z polskim dubbingiem dostępny w zagranicznych wersjach platformy Disney+ od 7 marca 2023 roku. Serial emitowany w Polsce na kanale Disney Channel od 6 czerwca 2023 roku.

Fabuła

Greta Grant-Gomez i jej chomik Chomi dostają od kosmitów super moce i ciężar roli bohaterów. Nastoletni brat Grety, Kevin, zostaje pominięty przez kosmitów i spadają na niego obowiązki „szofera superbohaterów”. Jednak to właśnie najczęściej on – dzięki swojej mądrości – stoi za powodzeniem każdej misji ratunkowej. Chomi i Greta muszą od tej pory ciągle ratować świat przed kolejnymi złoczyńcami, utrzymując swoją tożsamość w tajemnicy.

Oficjalny opis producenta

Wersja polska

Wersja polska: IYUNO POLSKA
Reżyseria: Wojciech Urbański
Dialogi: Dariusz Paprocki
Teksty piosenek: Julia Byrska
Kierownictwo muzyczne: Monika Malec
Producent polskiej wersji językowej: Disney Character Voices International, Inc.
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Elżbieta Futera-Jędrzejewska
    • Kosmitka pilot (odc. 1ab, 4b, 6a),
    • Pani Weems (odc. 3b),
    • Trenerka Haggerty (odc. 4a),
    • Staruszka (odc. 5b),
    • Kobieta (odc. 7a),
    • Psiorybaczka (odc. 7a),
    • Żona farmera (odc. 13a),
    • Weterynarz (odc. 14b),
    • Staruszka (odc. 15a)
  • Krzysztof Cybiński
    • Kosmita pilot,
    • Rodney Piorunoporty (odc. 2b),
    • Dyrektor Funderberk (odc. 6a, 12a, 19a),
    • X-Terminator (odc. 8a),
    • Gracz w karty (odc. 10a),
    • Phil (odc. 13a),
    • Sędzia (odc. 13a),
    • Farmer (odc. 13b),
    • Aktor (odc. 15b),
    • Zapaśnik (odc. 16a),
    • Szef Burger Karła (odc. 17b),
    • Klient (odc. 18a),
    • Spiker #1 (odc. 18b),
    • Spiker (odc. 19b),
    • Robotnik (odc. 20a)
  • Ewa Prus
    • Veronica Hill,
    • Pracownica (odc. 3a),
    • Wolontariuszka (odc. 6b),
    • Opiekunka na obozie (odc. 11a),
    • Prowadząca aerobik (odc. 13a),
    • Kasjerka (odc. 18a)
  • Janusz Wituch
    • Phil Pollard (odc. 1a),
    • Moderator (odc. 1a),
    • Narrator (odc. 1b-2b, 5b, 7b, 16b),
    • Policjant (odc. 2b, 4b-5a),
    • Pan Chabner / Van Dyke (odc. 3b),
    • Szef kuchni (odc. 4b),
    • Plażowicz (odc. 6b),
    • Starszy pan (odc. 7a),
    • Właściciel sklepu muzycznego (odc. 9a),
    • Strażnik #2 (odc. 10b),
    • Farmer (odc. 11a),
    • Nauczyciel fizyki (odc. 12a),
    • Policjant #2 (odc. 12b),
    • Pilot #1 (odc. 13a),
    • Spiker (odc. 13a),
    • Farmer (odc. 13a),
    • Woźny (odc. 15b),
    • Spiker wiadomości (odc. 17a),
    • Phil (odc. 18a),
    • Spiker #2 (odc. 18b),
    • Mężczyzna #2 (odc. 18b),
    • Pan Hardy (odc. 19a)
  • Jan Aleksandrowicz-Krasko
    • Profesor Wykrzyknik (odc. 1a, 13a, 14b),
    • El Maskator (odc. 2a, 16a),
    • Mężczyzna na koniu (odc. 2b),
    • Dmuchany Zamek (odc. 7b),
    • Mały Alfonzo (odc. 9a),
    • Bob Wyrostek / Zły Bobas (odc. 9b)
  • Marek Robaczewski
    • Spiker wiadomości (odc. 1a, 5a),
    • Andrew (odc. 2b, 11a, 14a, 20a),
    • Klient (odc. 4b),
    • Tata Carla (odc. 7b),
    • Eskalator (odc. 8b),
    • Właściciel sklepu muzycznego (odc. 9a),
    • Papa (odc. 12b),
    • Jeff Szypułka (odc. 16b)
  • Kamil Pruban
    • Spiker na koncercie (odc. 1a),
    • Ochroniarz (odc. 1a),
    • Roman Carter (odc. 1b, 6b, 19b),
    • Naukowiec (odc. 1b),
    • Pracownik #2 (odc. 3a),
    • KopiKot (odc. 5a),
    • Darren Dark (odc. 6a),
    • Uczeń #2 (odc. 6a),
    • Facet (odc. 6b),
    • Strażnik #1 (odc. 10a),
    • Pilot #2 (odc. 13a),
    • Gubernator (odc. 13b),
    • Imitator (odc. 14a),
    • Policjant #1 (odc. 15a),
    • Mężczyzna #1 (odc. 15a),
    • Ochroniarz (odc. 16a),
    • Ratownik (odc. 16a),
    • Komentator Steve (odc. 16a),
    • Anthony (odc. 17b),
    • Charlie / Ojciec Gęś (odc. 18b),
    • Kamerzysta (odc. 20a),
    • Mężczyzna w toalecie (odc. 20a),
    • Pracownik (odc. 20b)
  • Agnieszka MrozińskaHiromi Tanaka (odc. 1a-2a, 4a, 5a, 6ab, 9a, 12a, 13b, 15b)
  • Wojciech Chorąży
    • Strażak #1 (odc. 1b),
    • Animus Machina (odc. 3a),
    • Spiker wiadomości (odc. 4a, 9a),
    • Spiker (odc. 4b),
    • DJ w radiu (odc. 5b),
    • Ujeżdżacz słonia (odc. 9a),
    • Policjant (odc. 9b),
    • Przechodzień (odc. 10a),
    • Właściciel sklepu (odc. 14a),
    • Policjant #2 (odc. 15a),
    • Mężczyzna #2 (odc. 15a),
    • Projektor (odc. 15b),
    • Spiker (odc. 16b)
  • Bożena Furczyk
    • Naukowczyni (odc. 1b),
    • Pani Jamanpour (odc. 6b, 11b),
    • Automatyczna sekretarka (odc. 12a),
    • Pracownica pralni (odc. 12b),
    • Policjantka (odc. 12b),
    • Kuratorka sztuki (odc. 14a),
    • Aktorka (odc. 15b),
    • Kibicka (odc. 16a),
    • Starsza pani (odc. 16b)
  • Mateusz NarlochLyle / Pięściomiot (odc. 1b, 6a, 10b, 19b)
  • Justyna Bojczuk
    • Lauren / Destruktorka (odc. 1b, 6a, 10b, 19b),
    • Kobieta #4 (odc. 15a)
  • Marcin Mroziński
    • Bramkarz (odc. 2a),
    • Przechodzień #6 (odc. 2b),
    • Ned Slater / Drżący Pogromca (odc. 5b),
    • Klaun (odc. 7b),
    • Ernie (odc. 15a),
    • Mężczyzna #3 (odc. 15a),
    • Komentator Austin (odc. 16a),
    • Pracownik (odc. 19b)
  • Łukasz Talik
    • Kelner (odc. 2a),
    • Słuchacz (odc. 5b)
  • Zbigniew Konopka
    • Clyde (odc. 2b, 11a, 14a, 20a),
    • Animatroniczny hydraulik (odc. 12a),
    • Spiker (odc. 16a),
    • Ekspedient (odc. 20b)
  • Maksymilian Michasiów
    • Przechodzień #3 (odc. 2b),
    • Sprzedawca (odc. 5b),
    • Chłopak (odc. 7a),
    • Billy (odc. 14a),
    • Pracownik kina (odc. 15b),
    • Bileter (odc. 16a),
    • Mężczyzna #1 (odc. 18b)
  • Maksymilian Bogumił
    • Konserwator wieży (odc. 2b),
    • Chłopiec #1 (odc. 13a)
  • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
    • Łotr #1 (odc. 3a),
    • La Cebolla (odc. 4b),
    • Inga (odc. 6a, 12a),
    • Kathy (odc. 7a)
  • Marta DobeckaNaya (odc. 4a, 6a)
  • Damian Kulec
    • Hunter (odc. 6a),
    • Carl Ranoza Jr. (odc. 7b),
    • Rycerz (odc. 8b),
    • Policjant (odc. 9a),
    • Strażnik (odc. 9a),
    • Raúl (odc. 20b)
  • Janusz ZaduraDoktor Węgorz (odc. 6b)
  • Małgorzata Gradkowska
    • GPS (odc. 8a),
    • Gadająca Tania (odc. 9a),
    • Krupierka (odc. 10a),
    • Tłum (odc. 9b-10a),
    • Tłum dzieci (odc. 10b),
    • Tina (odc. 11b),
    • Dziewczynka #1 (odc. 13a),
    • Dziewczyna #1 (odc. 15a),
    • Kobieta #1 (odc. 15a),
    • Kobieta #3 (odc. 15a),
    • Kobieta #5 (odc. 15a),
    • Dziewczynka (odc. 19b)
  • Oskar Stencel
    • Kierowca (odc. 8b),
    • Kąpiący się mężczyzna (odc. 8b),
    • Przepychacz (odc. 9b),
    • Płaczliwy chłopiec (odc. 10a),
    • Tłum (odc. 9b-10a),
    • Tłum dzieci (odc. 10b),
    • Marynarz (odc. 11b)
  • Katarzyna Domalewska
    • Meduza (odc. 8b),
    • Tłum (odc. 9b-10a),
    • Tłum dzieci (odc. 10b)
  • Szymon Roszak
    • Tłumacz (odc. 8b),
    • Kierowca (odc. 9a),
    • Strażnik #1 (odc. 9a),
    • Tłum (odc. 9b-10a),
    • Tłum dzieci (odc. 10b),
    • Skoczek (odc. 11b),
    • Chłopiec #2 (odc. 13a)
  • Katarzyna Kozak
    • Kobieta #1 (odc. 8b),
    • Abuelita (odc. 9b),
    • Pani Maybank (odc. 11a, 16b),
    • Christina Drobiowa / Przepiór (odc. 13b)
  • Marta Markowicz-Dziarkowska
    • Kobieta #2 (odc. 8b),
    • Policjantka (odc. 9a),
    • Joanie (odc. 9a),
    • Policjantka (odc. 9b),
    • Kosmitka pilot (odc. 10b-11a, 14b),
    • Opiekunka ze schroniska (odc. 10b),
    • Grobla (odc. 11b),
    • Dysko Ryska (odc. 14a),
    • Pani Jamanpour (odc. 14b),
    • Dziewczyna #2 (odc. 15a),
    • Kelnerka (odc. 16a),
    • Kasjerka (odc. 16a),
    • Helen (odc. 19a),
    • Szabroszczur (odc. 19a)
  • Maciej Więckowski
    • Listonosz (odc. 8b),
    • Strażnik #2 (odc. 9a),
    • Dozorca (odc. 9a),
    • Tłum (odc. 9b-10a),
    • Tłum dzieci (odc. 10b)
  • Karolina Gibowska
    • Kukiełka (odc. 8b),
    • Pasażerka (odc. 9a),
    • Strażniczka (odc. 9a),
    • Tłum (odc. 9b-10a),
    • Tłum dzieci (odc. 10b),
    • Martha (odc. 11b)
  • Aleksandra Kowalicka
    • Chłopczyk (odc. 8b, 10a),
    • Tłum (odc. 9b-10a),
    • Tłum dzieci (odc. 10b)
  • Beata WyrąbkiewiczGretchen (odc. 10a)
  • Jakub SzyperskiNordle (odc. 13a, 14b, 18a)
  • Michał Klawiter
    • Tobor (odc. 14b),
    • Arthouse (odc. 15b),
    • Pracownik obsługi (odc. 16b)
    • Gary (odc. 20a)
  • Andrzej ChudyBibelot Jones (odc. 17a)
  • Przemysław Glapiński
    • Micromanager (odc. 17b),
    • Tobor (odc. 18a)
  • Martyna Szymańska
    • Stacy Grant (odc. 18b),
    • Michelle Carter (odc. 19b)
  • Mateusz KwiecieńChłopiec (odc. 20a)
  • Anna WodzyńskaMatka (odc. 20a)
  • Izabella Bukowska-ChądzyńskaPracownica (odc. 20b)
  • Natalia KujawaDostawczyni pizzy (odc. 20b)
  • Wojciech Urbański

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor: Artur Kaczmarski

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
27.03.2023
(Disney+)[1]
01 Potęga porażki Empower Failure
Ucz się na dębach Oakey Dokey
28.03.2023
(Disney+)[2]
02 Przepis na katastrofę Recipe for Disaster
Matmo-cios Math Punch
27.03.2023
(Disney+)[3]
03 Starcie superrodzeństwa Superhero Sibling Rivalry
O mały włos Close Shave
17.03.2023
(Disney+)[4]
04 Bum, bum, bank, bank Cheer Cheer Bang Bang
Ballada o cebuli La Ballad of La Cebolla
30.03.2023
(Disney+)[5]
05 Sklep z komiksami KopiKot Comic Shop CopyCat
Rżące nadużycie! Neigh, It Ain’t So!
07.03.2023
(Disney+)[6]
06 Gorączka balowej nocy Saturday Homecoming Fever
Doktor Węgorz Dr. Eelgood
17.03.2023
(Disney+)[7]
07 Przeciwieństwo bystrzaka The Opposite of Smart
Urodziny Bailey Birthday Besties
03.06.2023
(Disney+)[8]
08 Nudzę się I’m Bored
Piękna i Bestia Cutie and the Beast
05.06.2023
(Disney+)[9]
09 Nocne strachy The Nightmarionette
Babciny świat Abuelita’s World
05.06.2023
(Disney+)[10]
10 Uf, ups! U.F. UH-OH!
04.07.2023
(Disney+)[11]
11 Szlaban Grounded
Nocka u wroga Sleepover With the Enemy
04.07.2023
(Disney+)[12]
12 Upiorny piątek Friday Night Fright
Natrętny kawałek The Earworm
04.07.2023
(Disney+)[13]
13 Mamuci problem A Mammoth Problem
Szkolny urwis The Bantam of the Elementary School Light Opera
01.07.2023
(Disney+)[14]
14 Chomiknezja Hamnesia
Babeczkowanie Romancing the Scone
01.07.2023
(Disney+)[15]
15 --- brak tytułu --- For Whom the Belle Trolls
--- brak tytułu --- An Arthouse Divided
01.07.2023
(Disney+)[16]
16 The Litigator vs. The Luchador
Strawberry Fest Forever
01.07.2023
(Disney+)[17]
17 The Bottle Episode
Micromanager
01.07.2023
(Disney+)[18]
18 Kiedy życie daje ci cytryny When Life Gives You Lemons
Samo-POMOC! Self-HEELP!
01.07.2023
(Disney+)[19]
19 Niewidzialna przyjaciółka My Invisible Friend
Zgorzkniała opiekunka The Bitter Sitter
03.11.2023
(DC)
20 Let’s Sea What You’ve Got
Churro’s Day Out
21 Crimson Haste Makes Waste
The Break-Stuff Club
22 Over the Hill
The Ice Queen Cometh
23 La Sombrerona
Two Girls, A Guy, and the Council of Düm
24 Nano a Nano
The Ultimate History of Dr. MedusaSaurus
25 No Sprain, No Gain
Finding Professor Ex
26 Bayou Barb
The Great Pillow War
27 Shush Hour
I Was a Teenage Mad Scientist
28 Too Many Crooks
President Fred
29 Flake It Till You Make It
Game Changer
30 Exclamation Strikes Back
  1. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 05.06.2023.
  2. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 06.06.2023.
  3. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 07.06.2023.
  4. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 08.06.2023.
  5. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 09.06.2023.
  6. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 12.06.2023.
  7. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 13.06.2023.
  8. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 14.06.2023.
  9. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 15.06.2023.
  10. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 16.06.2023.
  11. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 23.10.2023.
  12. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 24.10.2023.
  13. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 25.10.2023.
  14. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 26.10.2023.
  15. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 27.10.2023.
  16. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 30.10.2023.
  17. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 31.10.2023.
  18. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 01.11.2023.
  19. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 02.11.2023.

Linki zewnętrzne

Disney Television Animation
Seriale animowane WuzzleGumisieKacze opowieści (1987)Nowe przygody Kubusia PuchatkaChip i Dale: Brygada RRSuper BalooAgent KuperGoofy i inniMała SyrenkaSzmergielAladynTimon i PumbaKacza paczkaPotężne KaczoryDoug (serie V-VII)Mała księga dżungli101 dalmatyńczykówByle do przerwyPepper AnnI pies, i wydraHerkulesProdukcje Myszki MikiThe WeekendersPupilekBuzz Astral z Gwiezdnej BazyCafe MyszkaLloyd w kosmosieLegenda TarzanaKim KolwiekFillmore na tropieLilo i StichSuper Robot Monkey Team Hyperforce Go!Dave BarbarzyńcaBrenda i pan WhiskersAmerykański smok Jake LongMaggie BrzęczymuchaYin Yang Yo!Nowa szkoła królaKlub przyjaciół Myszki MikiWymiennicyMoi przyjaciele - Tygrys i KubuśFineasz i FerbAgent specjalny OsoKick Strach się baćAkwalansGwiazdozbiór Fineasza i FerbaJake i piraci z NibylandiiTron: RebeliaWodogrzmoty MałeJej Wysokość ZosiaMyszka MikiW tę i nazad7KPenn Zero: Bohater na pół etatuStar Butterfly kontra siły złaKornisz i FistachNastępcy: Świat PotępionychLwia StrażElena z AvaloruRobal z przyszłościPrawo Milo Murphy’egoMyszka Miki: Zamieszani w przygodyZaplątane przygody RoszpunkiKacze opowieściWielka Szóstka: SerialGreenowie w wielkim mieścieFancy Nancy ClancyPłazowyżSowi domCudowny świat MikiegoPotworna robotaMyszka Miki: FrajdomekMolly i DuchCzarodziejska cukiernia AlicjiRodzina Dumnych: Głośniej i dumniejMoon Girl i Diabelski DinozaurChomi i GretaKiff
Filmy telewizyjne i odcinki specjalne Puchatkowa gwiazdkaBoo to You Too! Winnie the PoohRodzina Dumnych: FilmLilo i Stich: Liroy i StichFineasz i Ferb: Przygoda w drugim wymiarzeJej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczkaElena i sekret AvaloruZanim żyli długo i zaplątaniNastępcy: Królewskie weseleMiki i opowieść o dwóch wiedźmachMiki i Minnie: Gwiazdkowe życzenieMiki ratuje Święta
Filmy animowane Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampyAladyn: Powrót DżafaraGoofy na wakacjachAladyn i król złodzieiNiezwykła przygoda Kubusia PuchatkaPiękna i Bestia: Zaczarowane świętaPiękna i Bestia: Zaczarowany świat BelliPocahontas II: Podróż do Nowego ŚwiataKról Lew II: Czas SimbyDougMickey: Bajkowe ŚwiętaTygrys i przyjacieleGoofy w college'uMała Syrenka II: Powrót do morzaZakochany kundel II: Przygody ChapsaWakacje: żegnaj szkołoMagiczna gwiazdka Mikiego: Zasypani w Cafe MyszkaKopciuszek II: Spełnione marzeniaDzwonnik z Notre Dame IIPiotruś Pan: Wielki powrótTarzan i JaneCafe Myszka – Cafe SzwarcPuchatkowego Nowego Roku101 dalmatyńczyków II: Londyńska przygodaAtlantyda: Powrót MiloStich! MisjaRecess: All Growed DownRecess: Taking the Fifth GradePupilekFineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarzeFineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat