Prawo Milo Murphy’ego

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Prawo Milo Murphy’ego

Milo Murphy’s Law

Prawo Milo Murphy’ego.png
Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney XD
Platforma streamingowa Disney+
Lata produkcji 2016-2019
Data premiery dubbingu 27 marca 2017
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 42 z 42

Prawo Milo Murphy’ego (ang. Milo Murphy’s Law, 2016-2019) – amerykański serial animowany, stworzony przez Dana Povenmire’a i Jeffa „Swampy” Marsh dla Disney XD.

Serial jest emitowany w Polsce na kanale Disney XD od 27 marca 2017 roku.

Fabuła

13-letni Milo Murphy, fikcyjny praprapraprawnuk odkrywcy praw Murphy’ego, jest wielkim pechowcem. Życie nauczyło go, że wszystko, co może pójść źle, pójdzie źle. Dzięki wsparciu przyjaciół, Melissy i Zacka, zwykle wychodzi z kłopotów cało. Mimo wszystko wyznaje więc zasadę, że nie należy się przejmować drobnostkami, a większe trudności można pokonać pozytywnym nastawieniem. Niepoprawny optymizm ściąga zazwyczaj na niego jeszcze większe problemy. Humorystyczna opowieść dla młodszych widzów twórców "Fineasza i Ferba".

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1596483

Wersja polska

W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Anna Sroka
    • Brigette Murphy, mama Milo,
    • Savannah (odc. 8b, 13-14, 15b, 18b, 30b),
    • Staruszka (odc. 20b)
  • Leszek Zduń
    • Martin Murphy, tata Milo,
    • Nauczyciel (odc. 17a),
    • Dziadek Milo (odc. 33b),
    • Burmistrz (odc. 38b)
  • Jacek Kopczyński
    • Robotnik (odc. 1a),
    • Michael (odc. 3b),
    • Chase, tata Melissy (odc. 5a, 11a, 17b),
    • Tobiasz (Tobias) Trollhammer (odc. 12a, 27b),
    • jedno z pistacjowych drzew (odc. 14)
  • Szymon Roszak
    • Mort (odc. 1a-2b, 4a, 7b-8a, 10a, 11b, 17a, 25a, 29b, 37b, 40a),
    • Nate (odc. 16),
    • Pistacje (odc. 22-23),
    • Spiker (odc. 27b),
    • Kosmita Khone (odc. 31b, 42),
    • Porucznik Tennant (odc. 32a),
    • Greg (odc. 38b)
  • Mateusz Narloch
    • Chad (odc. 1a, 7b, 9b, 24a, 25a, 32b-33a, 37b),
    • Henry (odc. 6b),
    • Ferb Fletcher (odc. 22)
  • Maksymilian Michasiów
    • Nick (odc. 1a),
    • Bertram (odc. 3a),
    • Czarnowłosy chłopiec (odc. 11a),
    • Bileter (odc. 11b),
    • Członek orkiestry (odc. 11b),
    • jedno z pistacjowych drzew (odc. 14)
  • Sebastian Perdek
    • Logan (odc. 1a),
    • Robotnik (odc. 1a),
    • jeden z członków orkiestry (odc. 2a),
    • jeden z Gadów (odc. 2a),
    • Sprzedawca pączków (odc. 2a),
    • jeden z pracowników biurowych (odc. 3b),
    • Sprzątacz (odc. 3b),
    • Uczeń (odc. 4a)
  • Cezary Kwieciński
    • Kolega Scotta (odc. 1b),
    • Orton Mahlson / Doktor Zone (odc. 3a, 5b, 13-14),
    • Mężczyzna w stroju pana Smalczyka (odc. 5b),
    • Policjant (odc. 7a),
    • Prowadzący teleturniej (odc. 7b),
    • Reżyser (odc. 12a),
    • Król Pistacjon (odc. 14),
    • Buford van Stomm (odc. 22-23),
    • Lama (odc. 26b)
  • Jakub Szydłowski
    • Scott (odc. 1b, 5a, 7b, 10a, 14, 18a, 24b, 26b, 33a, 34, 36a, 37b, 41a),
    • Kyle Drako (odc. 5a, 7b, 9ab, 11a, 17b, 21, 25a, 39b),
    • Ochroniarz (odc. 8b),
    • Właściciel budki z corn dogami (odc. 20b),
    • Gulasz (odc. 35a),
    • Pan Blunt (odc. 40a),
    • Reporter z planety Oktalia (odc. 42)
  • Beata Łuczak
    • Pani White (odc. 1b, 5a, 17a),
    • jedna z kobiet (odc. 3a),
    • Pracowniczka biurowa (odc. 3b),
    • Babcia Milo (odc. 16),
    • Ciocia Laura (odc. 16)
  • Krzysztof Plewako-Szczerbiński
    • Członek podziemia (odc. 1b),
    • Maskotka Tygrysów (odc. 2b),
    • Robotnik w metrze (odc. 2b),
    • Sędzia (odc. 2b),
    • Sprzedawca gadżetów z Tygrysami (odc. 2b),
    • Fan Doktora Zony (odc. 3a),
    • jeden z pracowników biurowych (odc. 3b),
    • Kierowca (odc. 3b),
    • Mężczyzna z obrazem (odc. 3b),
    • Carl (odc. 25b, 29a, 31b, 35b, 41b),
    • Bohater telenoweli (odc. 27a),
    • Pacjent Karl (odc. 37b)
  • Jakub Wieczorek
    • Trener Nolan Mitchell (odc. 2a, 17a, 31a),
    • Tata Zacka (odc. 6b, 19, 30a),
    • Automatyczna sekretarka (odc. 7a),
    • Olbrzymia pistacja (odc. 21),
    • Strażnik-pistacja #1 (odc. 21)
  • Barbara GarstkaJoni (odc. 2a, 4a, 5a)
  • Katarzyna Kozak
    • Dyrektor Milder (odc. 2a, 10b, 12b, 17a, 27a, 36b, 40b),
    • Ochroniarz (odc. 37a)
  • Paweł Szczesny
    • Komentator (odc. 2a),
    • Pracownik biurowy włączający wiatrak (odc. 3b),
    • Operator dźwigu (odc. 5a),
    • Pan Artuni (odc. 5a),
    • Trener Mitchell (odc. 10b),
    • Derek (odc. 14),
    • Rybak (odc. 16),
    • Robotnik (odc. 18b),
    • Inwentaryzator #2 (odc. 28b),
    • Zastępczy nauczyciel (odc. 29a),
    • Wujek Corneilius (odc. 30a)
  • Brygida Turowska
    • Pani Murawski (odc. 2b, 9a, 17ab, 24b, 39b),
    • Mama Zacka (odc. 5a, 15b, 17b)
  • Bartosz Wesołowski
    • Wally (odc. 3a, 5a),
    • Ochroniarz-pułkownik (odc. 3b),
    • Kelner (odc. 16a),
    • Krawiec (odc. 18b),
    • Bohater filmu (odc. 24b)
  • Michał Podsiadło
    • Josh (odc. 3a, 5b),
    • Golfista (odc. 3b),
    • Jeremiasz Johnson (odc. 29b),
    • Roboty w fabryce samochodów (odc. 33a)
  • Julia KunikowskaKris (odc. 3a, 5b)
  • Dariusz Odija
    • Pułkownik Kręcik (odc. 3b, 32a, 33b),
    • Pan Baryton (odc. 4b),
    • Javier (odc. 5b),
    • Major Monogram (odc. 22, 25b, 29a, 31b, 35b, 41b),
    • Policjant Ted (odc. 35b)
  • Paweł WiśniewskiElliot (odc. 3b-4b)
  • Artur Kaczmarski
    • Eugene (odc. 3b),
    • Orton Mahlson (odc. 14),
    • Głos (odc. 40a)
  • Olaf MarchwickiDelbert (odc. 3b)
  • Paulina KomendaLekarka (odc. 5a)
  • Dominika SellJackie (odc. 5b)
  • Przemysław Glapiński
    • Pan Brulee (odc. 6a),
    • Pan Block (odc. 8b-9b, 13-14, 15b-16, 24a, 30b, 39a),
    • Wujek Joey (odc. 16),
    • Bob Block (odc. 25a, 27b, 28b, 29b-30a, 33a, 34, 40b)
  • Monika Pikuła
    • Charlene Brulee (odc. 6a),
    • Fretka Flynn (odc. 22-23)
  • Anna WodzyńskaSharon Brulee (odc. 6a)
  • Anna Sztejner
    • Pani Brulee (odc. 6a),
    • Pani Baxter (odc. 9a)
  • Joanna BorerDyrektor Milder (odc. 7b)
  • Karol Osentowski
    • Uczeń (odc. 8a),
    • Gazeciarz (odc. 30b)
  • Kamil Pruban
    • Brick (odc. 8b, 13-14, 15b, 18b, 30b),
    • Derek (odc. 21-23)<
  • Martyna TrawczyńskaShelly (odc. 10a)
  • Janusz Wituch
    • Ojciec dziewczynki (odc. 11a),
    • Dostawca (odc. 11b),
    • Operator zdjęć (odc. 12a),
    • Sędzia wyścigów (odc. 12a),
    • Victor (odc. 15a),
    • Deweloper (odc. 38b),
    • Retorytur (odc. 39b)
  • Janusz Zadura
    • Elliot (odc. 12ab, 14, 18a, 19, 22, 26b, 31a, 32a, 33a, 36b, 38a),
    • Jerry (odc. 14),
    • Nieskończony Podział (odc. 39b),
    • Ted (odc. 40b)
  • Wojciech Chorąży
    • Przewodnik (odc. 14),
    • Narciarz #2 (odc. 20a),
    • Reżyser (odc. 21),
    • Strażnik pistacja #2 (odc. 21)
  • Andrzej Chudy
    • Clyde (odc. 15a, 29a),
    • Dziadek Milo (odc. 16),
    • Szeryf Murphy (odc. 18b),
    • Mężczyzna #2 w Miejskim Domu Kultury (odc. 31a)
  • Grzegorz Drojewskigłos w sklepie z komiksami (odc. 20a)
  • Michał Konarski
    • Maszynista (odc. 20a),
    • Producent (odc. 21),
    • Pracownik elektrowni (odc. 28a),
    • Kosmita Khone (odc. 29b, 31b, 34),
    • Farmer (odc. 30a),
    • Ted (odc. 32ab, 35b)
    • Załogant kutra (odc. 35b),
    • Komisarz policji (odc. 36b)
  • Sebastian Machalski
    • Neal (odc. 20a),
    • Stażysta (Derek w przebraniu) (odc. 21)
  • Robert Tondera
    • Narciarz #1 (odc. 20a),
    • Burmistrz (odc. 20b),
    • Dennis (odc. 21),
    • Ted (odc. 38b),
    • Murray Pośrednik (odc. 39b),
    • Agent Teda (odc. 40b)
  • Waldemar Barwiński
    • Młody Orton Mahlson / Doktor Zone (odc. 21-23),
    • Rusty Wallace (odc. 26b)
  • Wojciech PaszkowskiDoktor Heinz Dundersztyc (odc. 21-24a, 25ab, 26a, 27a, 28a-29a, 30b-31b, 33b-36a, 37-38a, 39a, 40b-42)
  • Mateusz WeberMłody Tobiasz Trollhammer (odc. 21)
  • Anna Apostolakis-GluzińskaBaljeet Tjinder (odc. 22-23)
  • Wit Apostolakis-GluzińskiFineasz Flynn (odc. 22-23)
  • Justyna BojczukIzabella Garcia-Shapiro (odc. 22-23)
  • Mikołaj Klimek
    • Olbrzymia pistacja (odc. 22-23),
    • Oficer Beefy (odc. 25a),
    • Doktor Nieżalek (odc. 25b)
  • Jarosław BoberekIrving Du Bois (odc. 22-23)
  • Delfina WilkońskaPistacje (odc. 22-23)
  • Damian Kulec
    • Pistacje (odc. 22-23),
    • Spiker TV (odc. 22-23),
    • Neal (odc. 32b),
    • Norm (odc. 35a)
  • Aleksander SosińskiPistacje (odc. 22-23)
  • Jan RotowskiNeal (odc. 26a)
  • Krzysztof Cybiński
    • Jose (odc. 27a),
    • Przewodnik (odc. 28a),
    • Inwentaryzator #1 (odc. 28b),
    • Victor (odc. 29a),
    • Mężczyzna w Miejskim Domu Kultury #1 (odc. 31a)
  • Maciej Kowalik
    • Bazyl Bravo (odc. 27a),
    • Dostawca (odc. 29a),
    • Kosmita Loab (odc. 31b, 34, 41b-42),
    • Porucznik Tennant (odc. 33b),
    • Ochroniarz (odc. 34)
  • Antoni ScardinaBilly Bizon (odc. 27b)
  • Karol WróblewskiReżyser (odc. 27b)
  • Marta Kurzak
    • Przywódczyni kosmitów (odc. 29b, 31b, 34, 41b-42),
    • Lydia (odc. 36b, 41a)
  • Cezary Nowak
    • Żołnierz z miotaczem ognia (odc. 32a),
    • Duch (odc. 32b),
    • Vlad (odc. 35b)
  • Tomasz TraczyńskiStarszy Zack (odc. 35a)
  • Jacek KrólIgor (odc. 35b)
  • Michał Sitarski
    • Konferansjer (odc. 35b),
    • Papa Mike (odc. 37a)
  • Anna SzymańczykOficer Hastings (odc. 36b)
  • Tomasz JaroszInstruktor (odc. 38b)
  • Wojciech Żołądkowicz
    • Mężczyzna od utylizacji odpadów toksycznych (odc. 38b),
    • Trener Nolan Mitchell (odc. 39b, 41a),
    • Mort (jedna kwestia w odc. 40a)
  • Jakub StrachMały Milo Murphy (odc. 39a)
  • Juliusz Kamil
  • Maciej Zuchowicz
  • Mateusz Kwiecień
  • Agata Skórska
  • Karol Jankiewicz
  • Tomasz Robaczewski
  • Zofia Modej
  • Oliwia Wiśniewska
  • Michał Rosiński
  • Bruno Skalski
  • Agata Góral
  • Tomasz Olejnik
  • Nastazja Bytner
  • Ewa Prus
  • Patrycja Potyralska
  • Lidia Pronobis
  • Przemysław Niedzielski
  • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
  • Julia Trembecka
  • Irena Melcer
  • Kim Grygierzec
  • Maria Sobocińska
  • Patryk Czerniejewski
  • Piotr Piksa
  • Magdalena Tul
  • Julia Łukowiak
  • Antonina Żbikowska

Wykonanie piosenek:

Reżyseria:

Dialogi:

Kierownictwo muzyczne:

Teksty piosenek:

Dźwięk: Łukasz Fober, Adam Łonicki, Mateusz Michniewicz, Elżbieta Pruśniewska, Mikołaj Urbański, Damian Zubczyński, Piotr Zygo
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA

Lektor: Artur Kaczmarski

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
27.03.2017 01 ––– brak tytułu ––– Going the Extra Milo
28.03.2017 ––– brak tytułu ––– The Undergrounders
29.03.2017 02 ––– brak tytułu ––– Rooting for the Enemy
30.03.2017 ––– brak tytułu ––– Sunny Side Up
31.03.2017 03 Akta Doktora Zony The Doctor Zone Files
03.04.2017 Karteczka The Note
04.04.2017 04 ––– brak tytułu ––– Party of Peril
05.04.2017 ––– brak tytułu ––– Smooth Opera-tor
06.04.2017 05 Pracowity dzień Worked Day
07.04.2017 Na Dzikim Zachodzie The Wilder West
10.04.2017 06 Rodzinne wakacje Family Vacation
11.04.2017 Smalec Murphy’ego Murphy’s Lard
12.04.2017 07 Ciasta i tajemnice Secrets and Pies
13.04.2017 Sportakadematon Athledecamathalon
14.04.2017 08 Zastępstwo The Substitute
23.10.2017 Głębokie wody Time Out
24.10.2017 09 Wycieczka do zoo We’re Going to the Zoo
25.10.2017 Dyskoteka School Dance
26.10.2017 10 Pojedynek zespołów Battle of the Bands
27.10.2017 Książka od matmy The Math Book
30.10.2017 11 Stary silnik i może The Little Engine That Couldn’t
31.10.2017 Akcja z lamami The Llama Incident
01.11.2017 12 Idol Star Struck
02.11.2017 Jaka piękna katastrofa Disaster of My Dreams
26.12.2017 13 Gdzie jest Milo? Missing Milo
08.01.2018 14
25.12.2017 15 Mechaniczny początek A Clockwork Origin
09.01.2018 Przypadkowe lunatykowanie Perchance to Sleepwalk
06.12.2017 16 Świąteczne zagrożenie A Christmas Peril
10.01.2018 17 Pół żartem, pół jachtem Some Like It Yacht
Powrót do szkoły Backward to School Night
11.01.2018 18 Świat bez Milo World Without Milo
Wyścig The Race
16.01.2018 19 Halloweenowe krzykotorium Milo’s Halloween Scream-A-Torium!
12.01.2018 20 Sanki miłości Love Togboggan
Wyspa zaginionych Dakotów The Island of Lost Dakotas
15.01.2018 21 Grzyb pośród nas Fungus Among Us
SERIA DRUGA
10.09.2018 22 Efekt Fineasza i Ferba The Phineas and Ferb Effect
23
11.09.2018 24 Bez wyjścia Snow Way Out
Miłość nauczycielki Teacher Feature
12.09.2018 25 Zdjęcie Picture Day
Ajgent Diogee Agee Ientee Diogee
13.09.2018 26 Noc gier Game Night
Spiesz się powoli Pace Makes Waste
14.09.2018 27 Cias-plzoja Cake ’Splosion
06.12.2021
(Disney+)
Kryllewny Lady Krillers
17.09.2018 28 Dusiek ma wychodne Doof’s Day Out
Disco powtórka Disco Do-Over
18.09.2018 29 Zegar The Ticking Clock
Okiełznując prawo Murphy’ego Managing Murphy’s Law
19.09.2018 30 Pole krzyku Field of Screams
Mała agentka Spy Little Sister!
20.09.2018 31 Cień Milo’s Shadow
Choroba Sick Day
11.02.2019 32 Lecąc w dół Freefall
12.02.2019 Świat Milo Milo’s World
13.02.2019 33 Spacer z psem, ucieczka, krzyk Dog Walker, Runner, Screamer
14.02.2019 Teraz jestem Murphym Now I Am a Murphy
15.02.2019 34 Porwanie prawa Murphy’ego Abducting Murphy’s Law
18.02.2019 35 Dziedzictwo Gulasza The Goulash Legacy
19.02.2019 Pies, który wiedział za dużo The Dog Who Knew Too Much
20.02.2019 36 Kumple od przygód Adventure Buddies
21.02.2019 Jedź z nami, piesku Ride Along Little Doggie
22.02.2019 37 Spójrz na ten statek Look At This Ship
Gipsowe przyjęcie Cast Party
24.06.2019 38 Po pierwsze BHP Safety First
25.06.2019 Cavendish wyzwolony Cavendish Unleashed
26.06.2019 39 Pierwsze wrażenia First Impressions
27.06.2019 Wybuchowe spotkanie regionalnej ligi zabójczej debaty The Speech and Debate League of Death and Destruction Cross Town Explosion Event
28.06.2019 40 Klub popołudniowej przekąski The Mid-Afternoon Snack Club
01.07.2019 Piknik doroczny Parks and Wreck
02.07.2019 41 Ucieczka Escape
03.07.2019 Milo w kosmosie Milo in Space
04.07.2019 42 Kula i obrzydlistwo w kosmosie Sphere and Loathing in Outer Space

Linki zewnętrzne

Disney Television Animation
Seriale animowane WuzzleGumisieKacze opowieści (1987)Nowe przygody Kubusia PuchatkaChip i Dale: Brygada RRSuper BalooAgent KuperGoofy i inniMała SyrenkaSzmergielAladynTimon i PumbaKacza paczkaDoug (serie V-VII)Mała księga dżungli101 dalmatyńczykówByle do przerwyPepper AnnI pies, i wydraHerkulesProdukcje Myszki MikiThe WeekendersPupilekBuzz Astral z Gwiezdnej BazyCafe MyszkaLloyd w kosmosieLegenda TarzanaKim KolwiekFillmore na tropieLilo i StichSuper Robot Monkey Team Hyperforce Go!Dave BarbarzyńcaBrenda i pan WhiskersAmerykański smok Jake LongMaggie BrzęczymuchaYin Yang Yo!Nowa szkoła królaKlub przyjaciół Myszki MikiWymiennicyMoi przyjaciele - Tygrys i KubuśFineasz i FerbAgent specjalny OsoKick Strach się baćAkwalansGwiazdozbiór Fineasza i FerbaJake i piraci z NibylandiiTron: RebeliaWodogrzmoty MałeJej Wysokość ZosiaMyszka MikiW tę i nazad7KPenn Zero: Bohater na pół etatuStar Butterfly kontra siły złaKornisz i FistachNastępcy: Świat PotępionychLwia StrażElena z AvaloruRobal z przyszłościPrawo Milo Murphy’egoMyszka Miki: Zamieszani w przygodyZaplątane przygody RoszpunkiKacze opowieściWielka Szóstka: SerialGreenowie w wielkim mieścieFancy Nancy ClancyPłazowyżSowi domCudowny świat MikiegoPotworna robotaMyszka Miki: FrajdomekMolly i DuchCzarodziejska cukiernia AlicjiRodzina Dumnych: Głośniej i dumniej
Filmy telewizyjne i odcinki specjalne Puchatkowa gwiazdkaBoo to You Too! Winnie the PoohLilo i Stich: Liroy i StichFineasz i Ferb: Przygoda w drugim wymiarzeJej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczkaElena i sekret AvaloruZanim żyli długo i zaplątaniNastępcy: Królewskie weseleMiki i opowieść o dwóch wiedźmachMiki i Minnie: Gwiazdkowe życzenie
Filmy animowane Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampyAladyn: Powrót DżafaraGoofy na wakacjachAladyn i król złodzieiNiezwykła przygoda Kubusia PuchatkaPiękna i Bestia: Zaczarowane świętaPiękna i Bestia: Zaczarowany świat BelliPocahontas II: Podróż do Nowego ŚwiataKról Lew II: Czas SimbyDougMickey: Bajkowe ŚwiętaTygrys i przyjacieleGoofy w college'uMała Syrenka II: Powrót do morzaZakochany kundel II: Przygody ChapsaWakacje: żegnaj szkołoMagiczna gwiazdka Mikiego: Zasypani w Cafe MyszkaKopciuszek II: Spełnione marzeniaDzwonnik z Notre Dame IIPiotruś Pan: Wielki powrótTarzan i JaneCafe Myszka – Cafe SzwarcPuchatkowego Nowego Roku101 dalmatyńczyków II: Londyńska przygodaAtlantyda: Powrót MiloStich! MisjaRecess: All Growed DownRecess: Taking the Fifth GradePupilekFineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat