Super Baloo

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Super Baloo

TaleSpin

Super Baloo.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna TVP1 (1. wersja)
Disney Channel (3. wersja)
Platforma streamingowa Disney+ (3. wersja)
Dystrybutor VHS Imperial Entertainment (2. wersja)
Dystrybutor DVD cdp.pl (3. wersja)
Lata produkcji 1990-1994
Data premiery dubbingu 5 września 1992 (1. wersja)
9 maja 1996 (2. wersja)
20 maja 2011 (3. wersja)
Wyemitowane
serie
1 z 1
Wyemitowane odcinki 65 z 65 (1. wersja)
9 z 65 (2. wersja)
63 z 65 (3. wersja)

Super Baloo (ang. TaleSpin) – amerykański serial animowany.

Serial emitowany w Polsce na kanale TVP1 w bloku Walt Disney przedstawia od 5 września 1992 roku do 16 kwietnia 1994 roku (pierwsza wersja dubbingu).

9 maja 1996 roku na czterech kasetach wideo wydano dziewięć odcinków serialu z drugim dubbingiem (zatytułowanych Balon Baloo, Nieustraszeni piloci, Zuchwały niedźwiedź i W chmurach; dystrybucja: Imperial Entertainment).

Trzecia wersja – zlecona przez Disney Character Voices International – została wydana na DVD przez CD Projekt (8 odcinków) i emitowana na kanale Disney Channel (premiera: 4 stycznia 2016 roku).

Wersja polska

Pierwsza wersja dubbingu (TVP1)

Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Elżbieta Jeżewska
Dialogi:

Dźwięk:

Montaż:

Kierownictwo produkcji:

Wystąpili:

W pozostałych rolach:

  • Paweł Galia
    • Dyspozytor wieży kontrolnej (odc. 1),
    • Pieszczoch (odc. 1, 5, 11-13, 44, 47, 49, 58, 60, 63-64),
    • Pies informujący Baloo o odebraniu licencji pilota (odc. 1),
    • Krokodyli szef gangsterów (odc. 3, 21),
    • Lodziarz (odc. 5),
    • Spiker radiowy (odc. 5),
    • Gazeciarz (odc. 13),
    • Hipo (odc. 16),
    • Nosorożec gangster (odc. 16),
    • Borsuk gangster (odc. 19),
    • Łoś (odc. 21),
    • Komentator (odc. 53),
    • Szalony naukowiec (odc. 55),
    • Więzień #2 (odc. 63),
    • Klient (odc. 64),
    • Urzędnik pocztowy pracujący w klasie 18 (odc. 65)
  • Mirosław Guzowski
    • Książę Nevaar sin Broc (odc. 1),
    • Kelner (odc. 18),
    • Pan Łasiczny (odc. 26)
  • Andrzej Zieliński
    • Członek zarządu #2 (odc. 2),
    • Komandor Ostroga (odc. 2, 63),
    • Turysta (odc. 3),
    • Gazeciarz (odc. 3),
    • Głos z radia (odc. 3),
    • Pigmej (odc. 7),
    • Strażnik (odc. 7),
    • Spiker radiowy (odc. 11)
  • Robert Rozmus
    • Jenkins, członek zarządu #3 (odc. 2),
    • Fotograf (odc. 2),
    • Złodziej korony (odc. 3),
    • Królik pilot (odc. 8),
    • Lekarz O’Heiser (odc. 16),
    • Oskar Perukarz (odc. 16),
    • Pułkownik Grok (odc. 22),
    • Fotograf #1 (odc. 23),
    • Królik klient (odc. 28),
    • Kierownik sali (odc. 45),
    • Bzik (odc. 51, 61),
    • Małpa (odc. 64)
  • Włodzimierz Bednarski
    • Komandor (odc. 2),
    • Portier (odc. 2),
    • Nosorożec gangster (odc. 3),
    • Machlojko (odc. 19),
    • Heimlich Grzmot (odc. 26),
    • Sędzia (odc. 37),
    • Dageo Zgrzyt (odc. 45-46),
    • Więzień #1 (odc. 63)
  • Jan Kulczycki
    • Kierowca limuzyny (odc. 2),
    • Sierpowy (odc. 5, 11-12, 44, 47, 58, 60, 63-64),
    • Kapitan statku (odc. 5),
    • Marynarz (odc. 5),
    • Komentator (odc. 13),
    • Nosorożec gangster (odc. 21),
    • Pewniak (odc. 28),
    • Douglas (odc. 43),
    • Brutus (odc. 45),
    • Dowódca czołgów (odc. 46),
    • Gangster (odc. 49),
    • Strażnik (odc. 57),
    • Kapitan Rick Sky (odc. 59),
    • Klient (odc. 64)
  • Jacek Bursztynowicz
    • Małpa gangster (odc. 3 – część kwestii),
    • Sprzedawca świń (odc. 7),
    • Pilot (odc. 8),
    • Kierowca (odc. 21),
    • Szop złodziej #1 (odc. 26),
    • Ptysiek Punelson (odc. 41),
    • Uczestnik konkursu lotniczego (odc. 53),
    • Bart (odc. 62)
  • Henryk Łapiński
    • Turystka (odc. 3),
    • Policjant (odc. 3),
    • Sprzedawca kufra (odc. 11),
    • Klient (odc. 13),
    • Służący (odc. 14),
    • Król Amok (odc. 52),
    • Pirat Don Karnage’a (odc. 63)
  • Grzegorz Wons
    • Buffy van der Schmer (odc. 4),
    • Fred (odc. 4),
    • Autopilot (odc. 13),
    • Profesor Marcin Tortur (odc. 13)
  • Barbara Bursztynowicz
    • Muffy van der Schmer (odc. 4),
    • Katie Dot (odc. 45-46)
  • Jacek Jarosz
    • Inspektor Ładny (odc. 8),
    • Sędzia konkursu (odc. 28)
  • Andrzej Gawroński
    • Dan Dawson (odc. 10),
    • Strażnik #1 (odc. 62)
  • Edward Dargiewicz
    • Policjant (odc. 10),
    • Nanook (odc. 42),
    • Dyrektor szkoły (odc. 48)
  • Adam FerencyPułkownik Szpunt (odc. 11, 14, 21, 38, 57)
  • Piotr GąsowskiSierżant Dunder (odc. 11, 14, 21, 38, 57)
  • Krzysztof KołbasiukJack Depesz (odc. 14)
  • Leszek TeleszyńskiKapitan William Stanbery (odc. 18)
  • Leopold Matuszczak
    • Fartowny Ralph (odc. 20),
    • Burmistrz Port Monet (odc. 27),
    • Barney (odc. 47),
    • Listonosz lotniczy osiemnastej klasy (odc. 65)
  • Jerzy Złotnicki
    • Burmistrz Port Monet (odc. 21),
    • Pułkownik Młot (odc. 37)
  • Ryszard Nawrocki
    • Spiker radiowy (odc. 22-23),
    • Kanclerz Deptak (odc. 52)
  • Arkadiusz BazakJackson (odc. 23)
  • Tomasz Marzecki
    • Minister finansów (odc. 23),
    • Austin Pierzarz (odc. 25),
    • Detektyw Serso (odc. 26),
    • Kapitan (odc. 38),
    • Gangster (odc. 41),
    • Sprzedawca (odc. 42),
    • Wykładowca (odc. 42),
    • Oficer #1 (odc. 47),
    • Wilbery (odc. 51)
  • Stefan Knothe
    • Hans (odc. 25),
    • Walters (odc. 43),
    • Perry (odc. 51),
    • Spiker radiowy (odc. 60, 65)
  • Zofia Gładyszewska
    • Starsza klientka (odc. 26),
    • Praczka (odc. 26)
  • Robert Tondera
    • Szop złodziej #2 (odc. 26),
    • Ochroniarz (odc. 51),
    • Dziennikarz (odc. 61),
    • Robot (odc. 61)
  • Andrzej Tomecki
    • Van Lo (odc. 27),
    • Oficer #2 (odc. 47),
    • Strażnik #2 (odc. 62)
  • Wojciech Szymański
    • Tragarz (odc. 27),
    • Strażnik więzienny (odc. 41),
    • Oficer #3 (odc. 47),
    • Doktor Akseliot (odc. 61),
    • Urzędnik pocztowy (odc. 65),
    • Pracownik totalizatora (odc. 65)
  • Aleksandra Rojewska
    • Córka Van Lo (odc. 27),
    • Oskar Van Der Faja (odc. 44)
  • Krystyna Królówna
    • Panna Margaret (odc. 28),
    • Mira (odc. 49)
  • Ryszard Olesiński
    • Więzień (odc. 37),
    • Pustynny zbir (odc. 45-46),
    • Fałszywy książę Łudolf (odc. 50)
  • Cezary KwiecińskiBobo (odc. 38)
  • Ilona KuśmierskaPani Punelson (odc. 41)
  • Jolanta Wilk
    • Urzędniczka (odc. 43),
    • Ernie (odc. 44, 61),
    • Grace (odc. 50),
    • Księżniczka Lotta (odc. 52)
  • Mirosława Krajewska
    • Pani Van Der Faja (odc. 44),
    • Sekretarka (odc. 51)
  • Krystyna MiecikównaNauczycielka (odc. 48)
  • Izabella DziarskaUczeń (odc. 48)
  • Teresa Lipowska
    • Lotna Jane (odc. 50),
    • Luisa La Mur, ciotka Luisa (odc. 60)
  • Stanisław BrudnyEl Gato (odc. 54)
  • Mieczysław GajdaDoktor Zibaldo (odc. 55)
  • Marek LewandowskiKociubas (odc. 56)
  • Andrzej BoguszZyweryjski celnik (odc. 57)
  • Zbigniew SuszyńskiAs London (odc. 62)
  • Mirosława Nyckowska
  • Jerzy Gaweł
  • Mirosław Kowalczyk

i inni

Tekst piosenki: Marek Robaczewski
Opracowanie muzyczne: Marek Klimczuk
Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor:

Druga wersja dubbingu (VHS)

Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Henryka Biedrzycka
Dialogi: Elżbieta Kowalska
Dźwięk: Urszula Ziarkiewicz
Montaż: Agnieszka Kołodziejczyk
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Wystąpili:

oraz:

Tekst piosenki: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak
Śpiewali: Wiktor Zborowski, Jacek Bończyk, Leszek Abrahamowicz, Mieczysław Morański

Lektor: Maciej Gudowski

Trzecia wersja dubbingu (DCVI)

Wersja polska: na zlecenie Disney Character Voices International – MASTER FILM
Reżyseria:

  • Rafał Sabara (odc. 1, 3-4, 7-8, 49, 59-60),
  • Paweł Łysak (odc. 2, 5-6, 9-24, 26, 28-36, 42, 44, 63; w odc. 5-6, 9-10, 12-14, 17-24, 26, 28-36, 42, 44 jako Paweł Leśniak)

Dialogi:

Dźwięk:

Montaż:

Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne: Piotr Gogol
Wystąpili:

  • Paweł SanakiewiczBaloo
  • Izabella BukowskaRebecca Inkasoo
  • Kajetan LewandowskiKit Chmurołap
  • Wojciech WysockiDon Karnage
  • Aleksander BednarzShere Kahn
  • Andrzej ArciszewskiLouies
  • Marcin PerchućCiapata
  • Monika BłachnioMolly
  • Paweł Szczesny
    • Głos z wieży lotów portu Suzette (odc. 1),
    • Złodziej korony (odc. 3),
    • Fred (odc. 4),
    • Fotograf (odc. 17),
    • Konsjerż (odc. 17),
    • Pies komendant (odc. 26),
    • Duduś (odc. 36),
    • Strażnik więzienny (odc. 37),
    • Zyweriański strażnik (odc. 38),
    • Zbir Shere Kahna 2 (odc. 39),
    • Bobas (odc. 41),
    • Strażnik portu Suzette (odc. 47),
    • Ochroniarz 2 (odc. 51),
    • Lodziarz (odc. 53),
    • Kierowca autobusu (odc. 61),
    • Klient Louisa (odc. 64),
    • Prezes biura zakładów pieniężnych Pazuzy (odc. 65)
  • Jarosław Boberek
    • Powietrzny pirat (Majcher) (odc. 1, 5, 12-13, 20, 24, 30-32, 44, 47, 49, 58-60, 63-64),
    • Krokodyli szef gangsterów (Moe) (odc. 3, 21, 34)
  • Tomasz Marzecki
    • Pies informujący Baloo o odebraniu licencji pilota (odc. 1),
    • Kapitan Ostroga (odc. 2, 63),
    • Nosorożec gangster (odc. 3, 21, 34),
    • Komentator (odc. 13),
    • Zyweriański strażnik więzienny (odc. 14)
  • Jacek Braciak
    • Książę Nevaar sin Broc (odc. 1),
    • Gazeciarz (odc. 3),
    • Zibaldo (odc. 55),
    • Urzędnik pocztowy (odc. 65)
  • Wojciech Machnicki
    • Członek zarządu firmy Shere Khana 1 (odc. 2),
    • Sprzedawca prosiaka (odc. 7),
    • Celnik (odc. 11),
    • Badmington (odc. 19),
    • Spiker w sądzie (odc. 35),
    • Al Mamone (odc. 36),
    • Policjant (odc. 41),
    • Biznesmen (odc. 42),
    • Pilot 1 (odc. 53),
    • Spiker radiowy (odc. 61),
    • Scotty (odc. 63),
    • Sprzedawca łodzi (odc. 65)
  • Dariusz Błażejewski
    • Członek zarządu firmy Shere Khana 2 (odc. 2),
    • Pilot Shere Kahna (odc. 39),
    • Strażnik (odc. 50),
    • Pilot 3 (odc. 53),
    • Spiker (odc. 60)
  • Zbigniew Suszyński
    • Jenkins (odc. 2),
    • Spiker w sądzie (odc. 11),
    • Spiker (odc. 13),
    • Spiker na lodowym festynie (odc. 14),
    • Doktor Fiksator (odc. 61),
    • Spiker radiowy (odc. 65)
  • Jacek Mikołajczak
    • Komandor (odc. 2),
    • Kapitan William McNemo (odc. 18),
    • Niedźwiedź polarny (odc. 34),
    • Nanook (odc. 42),
    • Robot Mer (odc. 61),
    • Pracownik ładujący paczkę do samolotu Szkota (odc. 62)
  • Cezary Nowak
    • Członek zarządu firmy Shere Khana 3 (odc. 2),
    • Dziennikarz (odc. 2)
  • Krzysztof Zakrzewski
    • Klient Wysokich lotów (odc. 2),
    • Sędzia (odc. 11),
    • Górnik (odc. 33),
    • Sierżant Gderacz (odc. 35),
    • Zyweriański strażnik (odc. 38),
    • Zbir Shere Kahna 1 (odc. 39),
    • Brutus (odc. 45),
    • Generał (odc. 46)
  • Janusz Bukowski
    • Kierowca limuzyny (odc. 2),
    • Inspektor Borowy (odc. 15)
  • Włodzimierz Bednarski
    • Oddźwierny (odc. 2),
    • Komisarz (odc. 3),
    • Policjant (odc. 6),
    • Wiatrołap Jackson (odc. 23),
    • Pracownik korporacji Khan (odc. 33),
    • Oficer Malarek (odc. 41),
    • Policjant 1 (odc. 61)
  • Andrzej Chudy
    • Wyley (odc. 2, 63),
    • Policjant (odc. 10),
    • Sprzedawca kufra (odc. 12),
    • Pies pilot (odc. 13),
    • Jedna z małp Louiesa (odc. 18),
    • Inspektor Coja (odc. 26),
    • Właściciel aeroklubu (odc. 28),
    • Walter (odc. 43),
    • Wynalazca silnika odrzutowego (odc. 62)
  • Michał Piela
    • Małpa gangster (odc. 3, 21, 34),
    • Zyweriański strażnik (odc. 35)
  • Ryszard Olesiński
    • Turysta (odc. 3),
    • Mechanik Louiesa (odc. 4),
    • Klient Louiesa (odc. 4),
    • Papuga Ignacy (odc. 12),
    • Sędzia (odc. 35),
    • Lekarz (odc. 40),
    • Listonosz (odc. 48),
    • Król Amok (odc. 52)
  • Krystyna Królówna
    • Turystka (odc. 3),
    • Luisa La Mur, ciotka Louisa (odc. 60)
  • Wojciech Paszkowski
    • Buffy van der Schmer (odc. 4),
    • Posłaniec Shere Kahna (odc. 20, 30),
    • Profesor (odc. 24),
    • Pirat Zębacz (odc. 31-32),
    • Król hipopotamów (odc. 34),
    • Dziennikarz (odc. 61),
    • Latający Szkot (odc. 62)
  • Agnieszka WarchulskaMuffy van der Schmer (odc. 4)
  • Aleksander Mikołajczak
    • Małpi wspólnik Louiesa (odc. 4),
    • Doktor Wolt (odc. 16),
    • Reżyser (odc. 17),
    • Organizator konkursu o tytuł Szperacza przestworzy roku (odc. 28),
    • Pracownik banku centralnego portu Suzette (odc. 29)
  • Robert Czebotar
    • Spiker radiowy (odc. 5),
    • Marynarz (odc. 5),
    • Dan Śmigło (odc. 6),
    • Zyweriański pilot (odc. 38),
    • Wariat Eddie (odc. 48),
    • Książę Rudolf (odc. 50),
    • Jacques Toujours (odc. 60)
  • Zbigniew KonopkaPowietrzny pirat (Rozpruwacz) (odc. 5, 12, 24, 30-32, 44, 47, 49, 58-60, 63-64)
  • Leszek ZduńLodziarz (odc. 5)
  • Janusz Wituch
    • Mieszkaniec portu (odc. 5),
    • Spiker (odc. 6),
    • Autopilot (odc. 13),
    • Zyweriański pilot 1 (odc. 14),
    • Księgowy na planie filmu z panną Wytrych (odc. 17),
    • Kelner w barze Louisa (odc. 18),
    • Kierowca (odc. 21),
    • Klient (odc. 21),
    • Dziennikarz (odc. 23),
    • Spiker na zawodach lotniczych (odc. 24),
    • Nawigator (odc. 31),
    • Pilot (odc. 32),
    • Herman Potencjał (odc. 36),
    • Policjant (odc. 46),
    • Spiker (odc. 53),
    • Obrońca portu Suzette (odc. 58),
    • Policjant 2 (odc. 61),
    • Pilot (odc. 62),
    • Listonosz (odc. 65)
  • Jan Kulczycki
    • Kapitan łodzi morskiego patrolu (odc. 5),
    • Bandyta (odc. 9),
    • Furiozo (odc. 10),
    • Borsuk 1 (odc. 19),
    • Generał (odc. 22),
    • Trener (odc. 24),
    • Szop złodziej #1 (odc. 26),
    • Dostawca mango (odc. 30),
    • Zywerianin (odc. 35),
    • Gangster (odc. 41),
    • Ochroniarz 1 (odc. 51),
    • Generał (odc. 62),
    • Policjant z Pazuzy (odc. 65)
  • Mirosław Guzowski
    • Strażnik (odc. 7),
    • Kierowca limuzyny (odc. 17),
    • Kapitan Trop (odc. 22),
    • Doktor (odc. 31-32),
    • Bob (odc. 42),
    • Pirat (odc. 47),
    • Szalony profesor z filmu (odc. 55),
    • Uczestnik safari (odc. 56),
    • Ronald (odc. 59)
  • Jarosław GajewskiPułkownik Szpica (odc. 9, 11, 14, 21, 35, 37-38)
  • Jerzy SłonkaDander (odc. 9, 11, 14, 21, 37-38)
  • Brygida Turowska
    • Sally (odc. 11),
    • Nauczycielka Kita (odc. 26),
    • Pani Wandersnut (odc. 44),
    • Kobieta z mapą (odc. 46)
  • Mariusz BenoitWielki Marszałek (odc. 11, 14, 38)
  • Anna ApostolakisPani Trudka (odc. 11)
  • Piotr BąkMatius Wirnik (odc. 13)
  • Adam Bauman
    • Pilot Shere Kahna (odc. 13, 29, 31, 43, 63),
    • Zyweriański pilot 2 (odc. 14),
    • Szop złodziej #2 (odc. 26)
  • Mieczysław Morański
    • Indyczy klient Wysokich lotów (odc. 13),
    • Nick Wodnik (odc. 15),
    • Pracownik stacji benzynowej (odc. 20),
    • Minister Rafong (odc. 23),
    • Listonosz (odc. 38),
    • Kosiarz (odc. 39)
  • Łukasz LewandowskiGazeciarz (odc. 13)
  • Marcin Troński
    • Jack (odc. 14),
    • Borsuk 2 (odc. 19),
    • Komendant Ciupa (odc. 37)
  • Katarzyna SkolimowskaPani Marszałkowa (odc. 14)
  • Jacek JaroszHoward Huk (odc. 16)
  • Krzysztof SzczerbińskiOskar Wielkie Ucho (odc. 16)
  • Joanna Węgrzynowska
    • Darlena Wytrych (odc. 17),
    • Klementyna Krzemowa (odc. 33),
    • Księżniczka Lotta (odc. 52)
  • Piotr ZeltOperwtor w ekipie panny Wytrych (odc. 17)
  • Mirosław Wieprzewski
    • Porucznik Żyleta (odc. 20),
    • Wandal (odc. 33),
    • Mały (odc. 41),
    • Profesor Bzik (odc. 51, 61)
  • Iwona RulewiczPolicjantka (odc. 20)
  • Leopold Matuszczak
    • Burmistrz (odc. 21),
    • Profesor Furiatkin (odc. 37),
    • Pracownik poczty (odc. 65)
  • Jarosław Domin
    • Dziennikarz (odc. 23),
    • Łasuch (odc. 26),
    • Robert Uprzejmy (odc. 28),
    • Hipopotam (odc. 34),
    • Pracownik zakładów chemicznych (odc. 58)
  • Stefan KnotheArtur Opierzony (odc. 25)
  • Teresa Lipowska
    • Helga (odc. 25),
    • Szalona Ida (odc. 53)
  • Ilona Kuśmierska
    • Staruszka zamawiająca pisanie na niebie (odc. 26),
    • Jagna (odc. 28)
  • Marek ObertynHeimlich Mamona (odc. 26)
  • Elżbieta Gaertner
    • Praczka (odc. 26),
    • Una (odc. 54)
  • Sylwester MaciejewskiLuzak (odc. 28)
  • Andrzej FerencLektor czytający streszczenie poprzedniego odcinka (odc. 30-32)
  • Krzysztof TyniecBobo (odc. 34)
  • Włodzimierz Press
    • Burmistrz miasta (odc. 34),
    • Inspektor departamentu zdrowia (odc. 42)
  • Cezary Kwieciński
  • Mirosława Krajewska
    • Maria Antonina Rockefelerna (odc. 36),
    • Mama Bobasa (odc. 41)
  • Ryszard NawrockiBezdomny (odc. 39)
  • Tadeusz BorowskiJoe McGee (odc. 40)
  • Dariusz Odija
    • Trener szkolący biznesmenów (odc. 42),
    • Szczęk (odc. 45-46),
    • Bart (odc. 62)
  • Marcin PrzybylskiDamian Benson (odc. 43)
  • Wit ApostolakisOskar Wandersnut (odc. 44)
  • Filip RadkiewiczPrzewodniczący tajnego klubu asów przygody (odc. 44)
  • Katarzyna TatarakKaja Tot (odc. 45-46)
  • Jolanta WołłejkoPani Morrison (odc. 48)
  • Joanna JabłczyńskaMaja (odc. 49)
  • Jacek RozenekPiskorz (odc. 51)
  • Krzysztof KołbasiukPrezes Salto (odc. 51)
  • Mariusz LeszczyńskiKanclerz Taraban (odc. 52)
  • Robert TonderaPilot 2 (odc. 53)
  • Jacek CzyżEl Bruto (odc. 54)
  • Mirosław ZbrojewiczO’Rurka (odc. 56)
  • Marek BarbasiewiczKapitan Rick Sky (odc. 56)
  • Andrzej GawrońskiRalph (odc. 65)

i inni

Śpiewali: Michał Rudaś, Piotr Gogol, Paweł Hartlieb, Adam Krylik i Krzysztof Pietrzak

Lektor: Maciej Gudowski

Spis odcinków

№1 №2 Tytuł polski
(pierwsza wersja)
Tytuł polski
(trzecia wersja)
Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
01 05 Dowieźliśmy tylko śnieg Do odważnych lód należy I Only Have Ice for You
02 16 Najlepszy na świecie (część pierwsza) Miłe sławy początki, a koniec żałosny (część pierwsza) A Bad Reflection on You (part 1)
03 03 W samą porę Czas nie czeka na niedźwiedzia Time Waits for No Bear
04 20 Pozory mylą Szkiełko za wyprawkę A Touch of Glass
05 02 Opiekunka do dziecka Nie taki potwór straszny, jak go malują It Came from Beneath the Sea Duck
06 10 Nie ryzykuj Z wielkiej burzy pożytek duży Stormy Weather
07 21 Pomysł na interes Która świnka glośno kwiczy, mało trufli daje The Bigger They Are the Louder They Oink
08 15 Dla kilku petrodolarów Płynna gotówka For a Fuel Dollars More
09 09 Łowcy idola skarbów Złe bożki szczęścia nie dają The Idol Rich
10 04 Mama na jeden dzień Nie spada mama z nieba Mommy for a Day
11 38 Złodziej czasu Jedynie słuszny czas The Time Bandit
12 07 Skarb Papugi Czy leci z nami papuga? Polly Wants a Treasure
13 01 Epokowy wynalazek Stąd dobrze do nowoczesności From Here to Machinery
14 22 Matma Hari Szpieg z przeszkodami A Spy in the Ointment
15 13 Moby Fick Uwolnić wieloryba All’s Whale That Ends Whale
16 11 Nieporozumienie Pół żywy, pół serio Bearly Alive
17 19 Spadająca gwiazda A Star is Torn
18 12 Cudowny sen Senne zaćmienie Her Chance to Dream
19 06 Jenny Blond w akcji Super Molly Molly Coddled
20 18 Wzloty i upadki On a Wing and a Bear
21 14 Złoty łańcuch przyjaźni Prawdziwa przyjaźń szpicy się nie boi The Golden Sprocket of Friendship
22 32 Kosmiczna wojna Inwazja dziwnych stworów War of the Weirds
23 25 Legenda Jacksona Wiatrołap Jackson: Legenda skrzydeł Whistlestop Jackson, Legend
24 24 Kto jest kim? Nieoczekiwana zamiana dusz A Baloo Switcheroo
25 23 Błękitna krew Ostatnia kropla błękitnej krwi The Balooest of the Blue Bloods
26 08 Błędy na niebie Mądry uczeń po szkodzie Vowel Play
27 28 Za ostatnim horyzontem Last Horizons
28 27 Być kobietą Pilot w spódnicy Feminine Air
29 34 Walka o kamień Pogromy i błyskawice Plunder and Lightning
30 35
31 36
32 37
33 41 Obywatel Khan Citizen Khan
34 26 Wszystko czyli nic Double or Nothing
35 29 Lot śnieżnej Kaczki Flight of the Snow Duck
36 44 Po prostu Baloo My Fair Baloo
37 42 Dieta-cud Kuracja na wyspie Udręki Gruel and Unusual Punishment
38 46 Nasz człowiek z Zywerii Tajna szkoła latania Flight School Confidential
39 30 Tygrysia wdzięczność Dług wdzięczności Save the Tiger
40 31 Stary człowiek i Kaczucha Stary człowiek i przestworza The Old Man and the Sea Duck
41 47 Dorwać Bobasa Bringing Down Babyface
42 52 Niebo w gębie Pizza "Niebo w gębie" Pizza Pie in the Sky
43 50 Całe życie Louies’a Bitwa o wyspę Louie’s Last Stand
44 33 Tajny klub asów dżungli Szkoła życia Captains Outrageous
45 39 Komu dzwoni dzwon W kogo uderzy dzwon For Whom the Bell Klangs
46 40
47 48 Widziałem to sto razy Z grubej rury Jumping the Guns
48 51 Absolwent Louies’a Świadectwo wytrwałości Sheepskin Deep
49 49 Fatalna pomyłka Piramidalny przekręt In Search of Ancient Blunders
50 45 Na tropie rubinowego skarbu Kto mi da skrzydła? Waiders of the Wost Tweasure
51 53 Jak burza Jak burza Baloo Thunder
52 60 Droga do Makadamii Czas czarownej Makadamii The Road to Macadamia
53 58 Dźwięk i złość Zniszczenie na zamówienie The Sound and the Furry
54 55 Spokojny weekend Na skrzydłach przeznaczenia Destiny Rides Again
55 63 Szalone pomysły Nieoczekiwana zmiana wzrostu The Incredible Shrinking Molly
56 62 Stracony raj Raj utracony Paradise Lost
57 65 Naiwniacy Flying Dupes
58 57 Coś się tu nie klei Stuck on You
59 64 Dobre imię Co było, wróciło Bygones
60 59 Zemsta różowej małpy Okup dla zuchwałych The Ransom of Red Chimp
61 54 Uparty Baloo dominator Bullethead Baloo
62 56 Ściśle tajne Nie bądź taki szybki Szkot Mach One for the Gipper
63 17 Najlepszy na świecie (część druga) Miłe sławy początki, a koniec żałosny (część druga) A Bad Reflection on You (part 2)
64 43 Gwiazdka Molly Gwiazdka dla Molly A Jolly Molly Christmas
65 61 Nic ważnego Lotny listonosz Your Baloo’s in the Mail

Wydanie VHS

№1 №2 Tytuł polski Tytuł angielski
W CHMURACH
06 10 Nie ryzykuj Stormy Weather
08 15 Dla kilku petrodolarów For a Fuel Dollars More
ZUCHWAŁY NIEDŹWIEDŹ
10 04 Mama na jeden dzień Mommy for a Day
09 09 Łowcy skarbów The Idol Rich

Legenda

  • №1 – numer odcinka według kolejności produkcji.
  • №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej.

Linki zewnętrzne

Disney Television Animation
Seriale animowane WuzzleGumisieKacze opowieści (1987)Nowe przygody Kubusia PuchatkaChip i Dale: Brygada RRSuper BalooAgent KuperGoofy i inniMała SyrenkaSzmergielAladynTimon i PumbaKacza paczkaDoug (serie V-VII)Mała księga dżungli101 dalmatyńczykówByle do przerwyPepper AnnI pies, i wydraHerkulesProdukcje Myszki MikiThe WeekendersPupilekBuzz Astral z Gwiezdnej BazyCafe MyszkaLloyd w kosmosieLegenda TarzanaKim KolwiekFillmore na tropieLilo i StichSuper Robot Monkey Team Hyperforce Go!Dave BarbarzyńcaBrenda i pan WhiskersAmerykański smok Jake LongMaggie BrzęczymuchaYin Yang Yo!Nowa szkoła królaKlub przyjaciół Myszki MikiWymiennicyMoi przyjaciele - Tygrys i KubuśFineasz i FerbAgent specjalny OsoKick Strach się baćAkwalansGwiazdozbiór Fineasza i FerbaJake i piraci z NibylandiiTron: RebeliaWodogrzmoty MałeJej Wysokość ZosiaMyszka MikiW tę i nazad7KPenn Zero: Bohater na pół etatuStar Butterfly kontra siły złaKornisz i FistachNastępcy: Świat PotępionychLwia StrażElena z AvaloruRobal z przyszłościPrawo Milo Murphy’egoMyszka Miki: Zamieszani w przygodyZaplątane przygody RoszpunkiKacze opowieściWielka Szóstka: SerialGreenowie w wielkim mieścieFancy Nancy ClancyPłazowyżSowi domCudowny świat MikiegoPotworna robotaMyszka Miki: FrajdomekMolly i DuchCzarodziejska cukiernia AlicjiRodzina Dumnych: Głośniej i dumniej
Filmy telewizyjne i odcinki specjalne Puchatkowa gwiazdkaBoo to You Too! Winnie the PoohLilo i Stich: Liroy i StichFineasz i Ferb: Przygoda w drugim wymiarzeJej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczkaElena i sekret AvaloruZanim żyli długo i zaplątaniNastępcy: Królewskie weseleMiki i opowieść o dwóch wiedźmachMiki i Minnie: Gwiazdkowe życzenie
Filmy animowane Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampyAladyn: Powrót DżafaraGoofy na wakacjachAladyn i król złodzieiNiezwykła przygoda Kubusia PuchatkaPiękna i Bestia: Zaczarowane świętaPiękna i Bestia: Zaczarowany świat BelliPocahontas II: Podróż do Nowego ŚwiataKról Lew II: Czas SimbyDougMickey: Bajkowe ŚwiętaTygrys i przyjacieleGoofy w college'uMała Syrenka II: Powrót do morzaZakochany kundel II: Przygody ChapsaWakacje: żegnaj szkołoMagiczna gwiazdka Mikiego: Zasypani w Cafe MyszkaKopciuszek II: Spełnione marzeniaDzwonnik z Notre Dame IIPiotruś Pan: Wielki powrótTarzan i JaneCafe Myszka – Cafe SzwarcPuchatkowego Nowego Roku101 dalmatyńczyków II: Londyńska przygodaAtlantyda: Powrót MiloStich! MisjaRecess: All Growed DownRecess: Taking the Fifth GradePupilekFineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat