Mickey: Bajkowe Święta

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Mickey: Bajkowe Święta

Mickey’s Once Upon a Christmas

Mickey Bajkowe Święta.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Rok produkcji 1999
Data premiery dubbingu 29 listopada 2000

Mickey: Bajkowe święta (ang. Mickey’s Once Upon a Christmas, 1999) – amerykański familijny film animowany, składający się z trzech części bożonarodzeniowych. Historie przedstawiają Kaczora Donalda, Goofy’ego i Myszkę Miki. Film został w Polsce bezpośrednio wydany na kasety video 29 listopada 2000 roku przez Imperial Entertainment.

Opis

Disneyowskie największe gwiazdy kreskówek lśnią najjaśniejszym blaskiem w tym zupełnie nowym filmie, który bez wątpienia stanie się przebojem tych jak i przyszłych Świąt Bożego Narodzenia.

Myszka Mickey i Minnie wraz ze swymi sławnymi przyjaciółmi Goofym, Donaldem, Daisy i Pluto przywołują wspomnienia o miłości, magii i niespodziankach w trzech cudownych gwiazdkowych historyjkach.

Zgodnie ze wspaniałą disneyowską tradycją opowiadania czarownych historii Mickey i Minnie przypominają rok, w którym się w sobie zakochali i pierwszą, niezapomnianą wspólną Gwiazdkę. Goofy i Max opowiadają o swoich zabawnych, zimowych przeżyciach i o wizycie prawdziwego Świętego Mikołaja, która sprawiła, że były to najbardziej magiczne i niezwykłe święta w ich życiu. Trzej weseli siostrzeńcy Donalda wspominają, jak kiedyś życzyli sobie, żeby Gwiazdka była codziennie i jak spełnione życzenie przerodziło się w pełną komizmu katastrofę, a w efekcie pozwoliło im zrozumieć na czym polega prawdziwy duch Bożego Narodzenia.

Przepiękna muzyka i wspaniałe Gwiazdkowe piosenki sprawiają, że film Mickey: Bajkowe Święta jest znakomitą rozrywką dla całej rodziny.

Opis pochodzi z okładki VHS filmu.

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria: Jerzy Dominik
Dialogi polskie: Maria Utecht
Teksty piosenek: Marek Robaczewski, Michał Wojnarowski
Kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk
Opieka artystyczna: Magdalena Snopek
Produkcja polskiej wersji językowej: DISNEY CHARACTER VOICES INTERNATIONAL, INC.
Wystąpili:

oraz:

Piosenki śpiewali:

Linki zewnętrzne