Wymiennicy

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Wymiennicy

The Replacements

Wymiennicy.jpg
Gatunek animowany, familijny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney Channel
Lata produkcji 2006-2009
Data premiery dubbingu 1 stycznia 2007
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 52 z 52

Wymiennicy (ang. The Replacements, 2006-2009) – serial animowany stworzony przez The Walt Disney Company, emitowany w Polsce na kanale Disney Channel.

Odcinki 1 i 7 zostały wyemitowane na Disney Channel jako zapowiedź 1 stycznia 2007 roku, zaś regularną emisję rozpoczęto 23 lutego 2007 roku.

Fabuła

Rodzeństwo Todd i Riley Daring są sierotami. Kiedy brat z siostrą znajdują pewnego dnia komiks firmy Fleemco, postanawiają odmienić swoje życie. Umieszczono tam ogłoszenie, na które oni odpisali, prosząc o rodziców. W odpowiedzi otrzymują trochę dziecinnego tatę Dicka, który jest kaskaderem, oraz bardzo ładną i mądrą mamę, Agentkę K – brytyjskiego superszpiega. Dostają także specjalne telefony, za pomocą których mają dostęp do serwisu wymiany ludzi w firmie Fleemco.

Źródło: http://www.teleman.pl/tv/-13815

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie Disney Character Voices International – SUN STUDIO POLSKA
Reżyseria:

Dialogi: Dariusz Dunowski
Tekst piosenki czołówkowej: Anna Niedźwiecka-Medek
Udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Krystyna Kozanecka
    • Tasumi Tsujino,
    • Sędzinia (odc. 36a),
    • Kanadyjska odpowiedniczka Abbey (odc. 37),
    • Nauczycielka języka hiszpańskiego (odc. 39),
    • Pani Wrażliwa (odc. 39),
    • Pani Shusher (odc. 40, 49),
    • Przewodniczka (odc. 42),
    • Hostessa (odc. 46)
  • Cezary Kwieciński
    • Buzz Winters,
    • Marlin (odc. 7a),
    • Pan Vanderbosh (odc. 12a),
    • Kelner Le Petit Fromage #2 (odc. 20a),
    • Francuski kelner #3 (odc. 20a),
    • Zbir #1 (odc. 22),
    • Pan MacGuffin (odc. 24),
    • Steven Schlomping (odc. 46)
  • Elżbieta Jędrzejewska
    • Abbey Wilson,
    • Mata Hari Jones (odc. 26),
    • Żona w reklamie FleemCo 4000 (odc. 32b),
    • Snobka #1 (odc. 34),
    • Tania (odc. 34),
    • Żona doktora Skorpiusa (odc. 34)
  • Grzegorz Drojewski
    • Jacobo Jacobo,
    • Chłopak (odc. 1b),
    • Wysoki pracownik Fleem. Co (odc. 11a, 16a, 21-22, 28, 36b, 50),
    • Kujon (odc. 12b),
    • Kujon (odc. 16a),
    • Goober (odc. 16b, 17b, 19b, 23),
    • Francuski kelner #3 (odc. 20a),
    • Młody Dick Darling (odc. 22),
    • Billy Joe (odc. 24),
    • Członek Bractwa Czaszki i Śmiesznych Kości #2 (odc. 38),
    • Gwiazdor (odc. 38),
    • Niski pracownik Fleem. Co (odc. 42, 46)
  • Jarosław Boberek
    • Shelton Klutzberry,
    • Wysoki pracownik Fleem. Co (odc. 1a),
    • Walter Warns (odc. 4a),
    • As Palmero (odc. 4b),
    • Szef policji (odc. 5a),
    • Narrator reklamy Game Bro 4 (odc. 6a),
    • Kapitan Jack Splatter (odc. 7a),
    • Narrator filmu Zjawiska nadnaturalne i ty! (odc. 8),
    • Dyrektor zoo (odc. 11b),
    • Pracownik poczty (odc. 13b),
    • Nauczyciel (odc. 14b),
    • Dyrektor Quinones Tobago (odc. 16b),
    • MC Rex C (odc. 17a),
    • Superbohater (odc. 18b),
    • Francuski kelner #1 (odc. 20a),
    • Kelner Le Petit Fromage #3 (odc. 20a),
    • Abraham Lincoln (odc. 20b),
    • Tony Zeal (odc. 22-23),
    • Motocyklista (odc. 24),
    • Kanadyjski odpowiednik Sheldona (odc. 37)
  • Beata Łuczak
    • Sierra,
    • Nauczycielka języka angielskiego (odc. 2a),
    • Amanda McMurphy (odc. 9b),
    • Eko-wojowniczka (odc. 11b),
    • Pani Gomez (odc. 14b),
    • Asystentka (odc. 18b),
    • Pani Winters (odc. 28),
    • Kucharka (odc. 29),
    • Pani Straszna (odc. 43),
    • Modelka #2 (odc. 43),
    • Sky Blossoms (odc. 47b),
    • Pani Kelpman (odc. 49)
  • Aleksander Mikołajczak
    • Trener (odc. 1a),
    • Pan Vanderbosh (odc. 2b, 9b, 18b, 29, 38, 41-42, 46, 48-50),
    • Phil Mygrave (odc. 3b),
    • Fan (odc. 4b),
    • Sprzątacz (odc. 4b, 22),
    • Mistrz Fu (odc. 11a),
    • Kierownik chóru (odc. 16a),
    • Rybak (odc. 16b),
    • Bibliotekarz (odc. 19a),
    • Właściciel odchudzalni (odc. 19b),
    • Agent G (odc. 21),
    • Doktor Klutzberg (odc. 25, 27-28, 32a),
    • Ed Begley Jr. (odc. 33),
    • Klapser (odc. 35),
    • Klient (odc. 46),
    • Policjant (odc. 47a)
  • Magdalena Krylik
    • Claudia,
    • Jennifer,
    • Dziewczyna (odc. 1b),
    • Skye Blossoms (odc. 6b),
    • Susie May (odc. 13b),
    • Dodo (odc. 17a),
    • Joe (odc. 17a),
    • Vanessa (odc. 21),
    • Pani Klutzberry (odc. 25, 28),
    • Dziewczyna #1 (odc. 27)
  • Mieczysław Morański
    • Sędzia (odc. 1a),
    • Mężczyzna z widowni (odc. 1b),
    • Pan Fraley (odc. 3a),
    • Sloan Stone (odc. 5a),
    • Kanciarz uliczny (odc. 5b),
    • Emil Zupeck (odc. 8),
    • Ralph Winters (odc. 8, 12b),
    • Wysoki pracownik Fleem. Co (odc. 8),
    • Premier Pricobi (odc. 12b),
    • Phil Mygrave (odc. 15a, 38, 44a, 49),
    • Dozorca Garth (odc. 16a),
    • Pan Vanderbosh (odc. 16b),
    • Klaun #2 (odc. 22),
    • Jacques (odc. 23),
    • Dryfujący smok (odc. 24)
    • Ojciec wieśniak (odc. 24),
    • Sędzia (odc. 36a),
    • Sierżant McNappy (odc. 39, 46),
    • Junior (odc. 40),
    • Gilbert Gottfried (odc. 41),
    • Sprzedawca lodów (odc. 42),
    • Trener Goodchild (odc. 46, 48),
    • Max O'Grady (odc. 50),
    • Staruszek (odc. 51),
    • Właściciel (odc. 52)
  • Adam Bauman
    • Buck Spikes (odc. 1a),
    • Lekarz (odc. 3b),
    • Dyrektor Cutler (odc. 4a),
    • Burmistrz (odc. 4b)
  • Agnieszka Matysiak
    • Drużynowa Susan (odc. 1b),
    • Pani Shusher (odc. 2b, 4b),
    • Amanda McMurphy (odc. 3a),
    • Sekretarka (odc. 4a),
    • Reporterka (odc. 4b)
  • Anna Sroka
    • Kobieta z widowni (odc. 1b),
    • Pani Osbourne (odc. 2b),
    • Lady Lady (odc. 14a),
    • Veronica Mudslinger (odc. 14b)
  • Janusz Zadura
    • Maskotka (odc. 1b),
    • Robo Fleem S-G-X (odc. 2a),
    • Johnny Hitswell (odc. 3a),
    • Fabiano Ciopello (odc. 4a),
    • Kolega Trevora (odc. 4b)
  • Janusz Wituch
    • Pan Staphl (odc. 2a),
    • Donny Rottweiler (jedna scena w odc. 2a),
    • Gordo Glideright (odc. 3b),
    • Chavez (odc. 22),
    • Johnny Hitswell (odc. 22-23, 29, 31, 32a, 38, 40, 43, 44a, 47, 51),
    • Niski pracownik Fleem. Co (odc. 22, 27-29),
    • Papcio Hartman (odc. 23),
    • Japończyk #2 (odc. 28),
    • T-Bone (odc. 29),
    • Dozorca Garth (odc. 36b, 38, 50),
    • Ronnie (odc. 37)
  • Marek Robaczewski
    • A.U.T.K.O. (odc. 4),
    • Nauczyciel języka niemieckiego (odc. 9a),
    • Naukowiec #2 (odc. 9b),
    • Operator koparki (odc. 11b),
    • Ochroniarz (odc. 19b),
    • Właściciel lodziarni (odc. 19b),
    • Pracownik supermarketu (odc. 21),
    • Wiesio (odc. 21),
    • Pan Klutzberry (odc. 24)
  • Wojciech Machnicki
    • Conrad Fleem (odc. 4),
    • Agent (odc. 5a),
    • Właściciel fabryki (odc. 5a),
    • Pracownik wesołego miasteczka (odc. 5a),
    • Sędzia meczu (odc. 27),
    • Sędzia (odc. 28),
    • Ochroniarz (odc. 29)
  • Andrzej Chudy
    • Wysoki pracownik Fleem. Co (odc. 4a),
    • Strażnik (odc. 4b),
    • Trener (odc. 27),
    • Rempaylo Mcginest (odc. 29),
    • Bogacz (odc. 34),
    • Starford (odc. 42)
  • Paweł Iwanicki
    • Johnny Hitswell (odc. 4a),
    • Trevor Bodie (odc. 4b)
  • Leszek Zduń
    • Fotograf (odc. 5a),
    • Sloan Stone (odc. 5b),
    • Komentator (odc. 6a),
    • Rusty Cargill (odc. 6a),
    • Johnny Hitswell (odc. 9a, 16a, 19b),
    • Pracownik zoo (odc. 11b),
    • Ace Palmero (odc. 12b, 13b, 16a),
    • Nauczyciel (odc. 16b)
  • Joanna Węgrzynowska
    • Pracownica Flim. Co (odc. 5b),
    • Pani Van Dorn (odc. 6b),
    • Chłopiec z filmu Zjawiska nadnaturalne i ty! (odc. 8),
    • Silvunia Zupeck (odc. 8),
    • Gladys Haig (odc. 12a),
    • Trixie (odc. 14b),
    • Wyspiarka (odc. 16b),
    • Agentka B (odc. 21),
    • Konsultantka uśmiechu (odc. 36a)
  • Joanna WizmurRiley (jedna kwestia w odc. 7a)
  • Tomasz Steciuk
    • Dustin Dreamlake (odc. 7b),
    • Ace Palmero (odc. 36a, 44a, 49),
    • Josh Duhamel (odc. 37),
    • Członek Bractwa Czaszki i Śmiesznych Kości #1 (odc. 38),
    • Luzik Miś (odc. 38),
    • Mistrz Phu (odc. 39),
    • Izrael (odc. 40),
    • Oz Bertice (odc. 46),
    • JM Howard (odc. 47a)
  • Waldemar Barwiński
    • Davey Hunkerhoff (odc. 9a),
    • Mistrz Craig (odc. 11a)
  • Wojciech Paszkowski
    • T.S. Farnsworth (odc. 9a),
    • Naukowiec #1 (odc. 9b),
    • Wysoki pracownik Fleem. Co (odc. 10b),
    • Donny Rottweiler (odc. 11a, 17a, 18b, 20a),
    • Konferansjer (odc. 12a),
    • Gordo Glideright (odc. 15a),
    • Niski pracownik Fleem. Co (odc. 13b, 19b, 20a),
    • Kierownik sali (odc. 16a),
    • Tucker Carson (odc. 17b),
    • Nauczyciel matematyki (odc. 18b),
    • Ralph Winters (odc. 19b),
    • Facet (odc. 20b),
    • Komentator (odc. 20b),
    • Cliff (odc. 21),
    • Tony Zeal (odc. 22),
    • Ojciec wieśniak (odc. 27),
    • Japończyk #1 (odc. 28),
    • JJ Baker (odc. 29),
    • Człowiek orkiestra (odc. 30),
    • Prezenter filmu FleemCo (odc. 31),
    • Mąż w reklamie FleemCo 4000 (odc. 32b),
    • Doktor Skorpius (odc. 34, 37, 52),
    • Doktor Hans Henkemer (odc. 36b, 52),
    • Szofer (odc. 37),
    • Dyrektor działu kadr (odc. 42),
    • Taksówkarz (odc. 43),
    • Ochroniarz (odc. 43)
  • Bożena Furczyk
    • Naukowiec (odc. 9b),
    • Milionerka (odc. 12b),
    • Serena (odc. 12b),
    • Shelly Klutzberry (odc. 23, 27-28, 32a),
    • Snobka #2 (odc. 24, 34),
    • Hawajka (odc. 29),
    • Dziewczyna (odc. 32b),
    • Chłopiec (odc. 34)
  • Łukasz Lewandowski
    • Dyrektor Cutler (odc. 9b),
    • Hiram Smeck (odc. 11b, 16b),
    • Dingo McGee (odc. 13a)
  • Cezary Nowak
    • Konferansjer (odc. 9b),
    • Milioner (odc. 11b, 13b),
    • Ralph Winters (odc. 28-29)
  • Józef MikaHerr Doofentanzer (odc. 10a)
  • Daniel ZałuskiNarrator Wyspy wulkanu (odc. 10b)
  • Jerzy Dominik
    • Spiker (odc. 12b),
    • Kelner Le Petit Fromage #1 (odc. 16a),
    • T-Bone (odc. 16b, 17b, 19b)
  • Robert Tondera
    • Dyrektor Cutler (odc. 13a-13b, 14b, 16b, 17a, 18b, 19b, 20b, 24, 26, 31, 35, 36b, 50, 51),
    • Syn (odc. 13a),
    • Głos na stronie fleemster.com (odc. 19a),
    • Kucyk (odc. 22),
    • Max (odc. 23),
    • Chłopak Wendy (odc. 24),
    • Hans Henkemer (odc. 25),
    • Goober (odc. 29),
    • Właściciel wypożyczalni video (odc. 30),
    • Chuck Winkendale (odc. 33),
    • Niski pracownik Fleem. Co (odc. 36b, 50),
    • Rosyjski trener łyżwiarstwa (odc. 38),
    • Głos odrzucający kartę (odc. 40),
    • Konferansjer (odc. 43)
  • Joanna JabłczyńskaSłynna Gwiazda (odc. 17a)
  • Tomasz Kozłowicz
    • Doktor Skorpius (odc. 22),
    • Skip Triper (odc. 23, 46, 48),
    • Rodrigo Tarantinez (odc. 24, 26),
    • Sloan Stone (odc. 32b),
    • Radosny Radek (odc. 34),
    • Terrence (odc. 47)
  • Katarzyna Łaska
    • Pielęgniarka #1 (odc. 22),
    • Dziewczyna (odc. 24),
    • Motocyklistka (odc. 24),
    • Snobka #1 (odc. 24),
    • Wendy (odc. 24),
    • Kosmitki (odc. 25),
    • Christie (odc. 26),
    • Dziewczyna #2 (odc. 27)
  • Beata Jankowska-Tzimas
    • Pielęgniarka #2 (odc. 22),
    • Chłopiec grający w przedstawieniu (odc. 29)
  • Artur Kaczmarski
    • Lekarz (odc. 22),
    • Klaun #1 (odc. 22),
    • Bogacz (odc. 23),
    • Klient (odc. 24),
    • Beth (odc. 28),
    • Narrator (odc. 37),
    • Prezenter (odc. 46)
  • Zbigniew Konopka
    • Lasley (odc. 22),
    • Zbir #2 (odc. 22),
    • Opiekun (odc. 23),
    • Zbir (odc. 24),
    • Naukowiec (odc. 26),
    • Agent (odc. 27)
  • Klaudiusz Kaufmann
    • Junior (odc. 23),
    • Joe (odc. 26)
  • Zbigniew Suszyński
    • Dingo McGee (odc. 28),
    • Komentator (odc. 29),
    • Konferansjer (odc. 29),
    • Fabian LaToul (odc. 31)
  • Anna GajewskaLisa (odc. 27)
  • Joanna Pach
    • Brylantyna (odc. 27),
    • Sky Blossoms (odc. 31),
    • Dziewczyna (odc. 36a),
    • Tiffany (odc. 36b, 40),
    • Doktor Klon (odc. 37),
    • Kucyk (odc. 40),
    • Modelka #1 (odc. 43),
    • Nauczycielka muzyki (odc. 45),
    • Claudia (odc. 47a),
    • Decca Growly (odc. 48),
    • Żona doktora Skorpiusa (odc. 52)
  • Andrzej Gawroński
    • Stary pirat (odc. 27),
    • Pan Fraley (odc. 31)
  • Anna Sztejner
    • Babcia Buzza (odc. 29),
    • Kevin (odc. 37),
    • Łyżwiarka (odc. 38),
    • Matka Gwiazdora (odc. 38),
    • Siostra Johnny'ego (odc. 40)
  • Ewa KaniaAmanda McMurphy (odc. 30)
  • Paweł Szczesny
    • Fotograf szkolny (odc. 32b),
    • Kaskader #2 (odc. 35)
  • Jakub Szydłowski
    • Profesjonalny fotograf (odc. 32b),
    • Futbolista (odc. 33),
    • Falujący Duke (odc. 34),
    • Kaskader #1 (odc. 35),
    • Donnie Rotweiler (odc. 47b, 51),
    • Sierżant (odc. 49),
    • Zapaśnik (odc. 49),
    • Buck Spikes (odc. 52)
  • Agnieszka JudyckaBailey (odc. 34)
  • Karol WróblewskiProctor (odc. 34)
  • Monika KwiatkowskaSłynna Gwiazda (odc. 35)
  • Wojciech Socha
    • Chłopak (odc. 39),
    • Silver (odc. 42),
    • Stylista (odc. 43),
    • Cam (odc. 45),
    • Pan Kelpman (odc. 49)

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor:

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
01.01.2007 01 Zwyczajne, niezwyczajne Todd Strikes Out
Wyzwanie The Jerky Girls
09.03.2007 02 Stróż prawa i samowoli The InSecurity Guard
Cicho sza Ou!et R!ot
16.03.2007 03 Prawda boli The Truth Hurts
Szalona odwaga Jumping Mad
02.03.2007 04 Kopciuszek CindeRiley
Nowa fala Skate-Gate
06.04.2007 05 Lekka przesada Going Overboard
Urodziny Riley Riley's Birthday
13.04.2007 06 Duch Halloween Halloween Spirits
01.01.2007 07 Nietakt Days of Blunder
Ciśnienie na pompony Cheer Pressure
23.03.2007 08 Majestatyczny koń The Majestic Horse
Wesołe miasteczko Carnie Dearest
27.04.2007 09 Davey Hunkerhoff Davey Hunkerhoff
Szczur Ratted Off
20.04.2007 10 Zgrywaj Niemca German Squirmin'
Kwestia gustu The Means Justify the Trend
04.05.2007 11 Mistrz Fu Master Pho
ZOO Zoo or False?
18.05.2007 12 Wycieczka Fieldtrippin'
Skrzypaczka Fiddling Around
30.06.2008 13 Abra-K-dabra! AbraKDabra!
Dzień wyznań Kumquat Day
11.05.2007 14 Najlepsze nieprzyjaciółki Best Friends ForNever?
Trudne wybory Running from Office
08.06.2007 15 Romantyczny Daring A Daring Romance
Gosposia Maid for K
18.03.2008 16 Dziewczyna dla brzydala The Frog Prince
Śnieżny raj Snow Place Like Nome
25.05.2007 17 Boyzroq Boyzroq
Wojna o piłkę Ball Hogs
02.07.2008 18 Wygłup Clueless
Konrad ma wolne Conrad's Day Off
01.06.2007 19 iTodd iTodd
Dick biega See Dick Run
17.03.2008 20 Randka doskonała The Perfect Date
Zemsta Serf's Up
01.07.2008 21 London wzywa London Calling
SERIA DRUGA
26.09.2008 22 Riley szpiegiem The Spy Who Was Riley
22.09.2008 23 Obóz na sto dwa The Campiest Episode Never
30.09.2008 24 Show Biznes She Works Hard for the Movies
28.09.2008 25 Kosmiczni Daringowie Space Family Daring
04.10.2008 26 Impreza u Todda i Riley Late Night with Todd and Riley
05.10.2008 27 Lisica The Rizzle
11.10.2008 28 Wulkaniczna wyspa Volcano Island
18.10.2008 29 Bez telefonu Phoneless in Pleasant Hills
18.10.2008 30 Zamaskowana Tasumi Tasumi Unmasked
25.10.2008 31 Tajemnica Pleasant Hills Pleasant Hills Confidential
25.10.2008 32 Wyprzedaż garażowa Garage Sale Daring
Prywatność Todda Private Todd
03.11.2008 33 Piąte, świąteczne, gwiazdorskie pokazy kaskaderskie Dicka Daringa Dick Daring's All-Star Holiday Stunt Spectacular
14.03.2009 34 Radość morska Glee by the Sea
22.06.2009 35 Hollybrud Hollywouldn't
25.06.2009 36 Miss kręgli Bowled Over
Mała Tiff A Little Tiffed Off
29.06.2009 37 Kanadyjska zmyła Canadian Fakin'
02.07.2009 38 Marsz do szkoły You Got Schooled
09.07.2009 39 Łamigłówka Puzzle Me Daring
09.07.2009 40 Super kredyt Extra Credit
14.07.2009 41 Świecąca pomarańcza A Buzzwork Orange
17.07.2009 42 Klęska wąsacza Moustache Mayhem
28.07.2009 43 Złamane serce w mieście Heartbreak in the City
29.07.2009 44 Podwójny skok Double Trouble
Zemsta Księcia Cynamonowe Buty The Revenge of Prince Cinnamon Boots
05.08.2009 45 Drwina i uprzedzenia Snide and Prejudice
07.08.2009 46 Atak sztuki Art Attack
brak danych 47 Bar micwa Sheltona Shelton's Bar Mitzvah
Zabujany w Riley Crushing Riley
24.08.2009 48 Niesprawiedliwość jest ślepa Injustice is Blind
26.08.2009 49 Prawda czy rodzina Truth or Daring
31.08.2009 50 Pogromcy Toda Todd-Busters
brak danych 51 Dwa razy Riley A Tale of Two Rileys
brak danych 52 Niewymienianlni Irreplaceable

Linki zewnętrzne