Star Butterfly kontra siły zła

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Star Butterfly kontra siły zła

Star vs. the Forces of Evil

Star Butterfly kontra siły zła.jpg
Gatunek animacja, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney XD, Disney Channel
Platforma streamingowa Disney+
Lata produkcji 2015-2019
Data premiery dubbingu 19 października 2015
Wyemitowane
serie
4 z 4
Wyemitowane odcinki 77 z 77

Star Butterfly kontra siły zła (ang. Star vs. the Forces of Evil, 2015–2019) – amerykański serial animowany stworzony przez Disney Animation Studios.

Polska premiera serialu odbyła się 19 października 2015 roku na kanale Disney XD.

Fabuła

Po śmiałych potyczkach z potworami z innych światów, wesoła, nastoletnia księżniczka Star Butterfly zostaje wysłana przez Królewskich Rodziców na Ziemię – gdzie mieszka z rodziną Diazów i wprowadza swój własny, niepowtarzalny styl. Mając Marca Diaza za sprzymierzeńca, ta uczennica z wymiany – i innego wymiaru – wyrusza na kolejne przygody i kolejne walki z potworami z innych wymiarów. Dziewczynka jest uzbrojona w różdżkę, której wciąż uczy się używać.

Oficjalny opis producenta

Wersja polska

W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Ewa Kania
    • Królowa Moon Butterfly,
    • Pani Ohydzka (Meteora) (odc. 10, 22b, 32a, 44a, 48, 53a),
    • Lustro Star (odc. 2a, 6b, 7b),
    • Hope Hadley (odc. 3a),
    • Pani Birnbaum (odc. 3a),
    • Babcia Marco (odc. 4a),
    • Sfinks (odc. 4b),
    • Chelsea McNelsey (odc. 5b),
    • Nauczycielka hiszpańskiego (odc. 6a),
    • Wróżka Cesarzowa (odc. 6b),
    • Kobieta (odc. 7a),
    • Staruszka (odc. 18a),
    • Staruszka (odc. 37b)
  • Mariusz Czajka
    • Król River Butterfly,
    • Rafael Diaz,
    • Justin Armberg (odc. 2a-2b, 5b, 12a, 33a, 35),
    • Sensei Brantley (odc. 3a, 15b, 28b, 32b, 42b, 71a, 73b, 77),
    • Lars Vanderdud (odc. 3a),
    • Dwugłowy potwór (odc. 4a, 8b, 52a),
    • Kierowca autobusu (odc. 4a),
    • Kevin (odc. 9b),
    • Ośmiornica (odc. 9b),
    • Gelinus (odc. 10, 32a, 44a, 48, 53a),
    • Mucha (odc. 13, 19b),
    • Król Shastacan (odc. 53a),
    • Sir Dźgacz (Sir Dziabek/Sir Mięśnioton) (odc. 55),
    • Gloominus (odc. 60b)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Angelica „Angie” Diaz,
    • Czaroboo,
    • Janna Ordonia,
    • Jackie Lynn Thomas (oprócz odc. 77),
    • Pieski (odc. 1a, 3b, 5b, 9a-9b, 12b, 16b),
    • Sabrina Backintosh (odc. 2b, 12a, 33a, 35),
    • Wiewiórka (odc. 2b),
    • Hope Hadley (odc. 6a),
    • Pani Liao (odc. 8a),
    • Kandydat #3 (odc. 8b),
    • Nauczycielka śpiewu (odc. 10),
    • Chmurka (jedna kwestia w odc. 12b),
    • Wierzbączek (odc. 16b),
    • Brigid (odc. 17a),
    • Mina Loveberry (Miłojagoda) (odc. 36b),
    • Błaźnica (Foolduke) (odc. 37b, 38b-40a, 53b, 58, 70),
    • Księżniczka Gwendolina (odc. 44a),
    • Ludzka Księżniczka (odc. 44a),
    • Księżniczka Jaggs (odc. 44a),
    • Brie Parmezan (odc. 44b),
    • Szkelly (Dziewczyna) (odc. 45b),
    • Fanka13 (odc. 49a),
    • Księżniczka Jaszczur (odc. 53a),
    • Młoda Księżniczka (część kwestii w odc. 53a)
    • Wraith (odc. 60a),
    • Sous Chef (odc. 61a),
    • Hannah (odc. 65a),
    • Wieszczka Irma (odc. 72b)
  • Mieczysław Morański
    • Ludo Avarius,
    • Gelinus (odc. 22b)
  • Robert Tondera
    • Słowniryk Zaklęć,
    • Dyrektor Skeeves (odc. 1a, 2b, 4a, 16b, 33a, 42b),
    • Homarowicz (odc. 4a, 7a),
    • Sprzedawca piklowanych palców (odc. 5a),
    • Czarodziej (odc. 6b),
    • Wróżek (odc. 6b),
    • Kapłan (odc. 6b),
    • Żyrafa (odc. 7a, 12b),
    • Organizator balu (odc. 8a),
    • Kandydat #2 (odc. 8b),
    • Kandydat #5 (odc. 8b),
    • Calzone (odc. 8b),
    • Ojciec Czas (odc. 9a, 30a),
    • Lektor reklamy (odc. 10),
    • Strażnik Poprawczaka św. Olgii (odc. 10),
    • Lord Brudo Avadius (odc. 12b),
    • Sprzedawca kaset (odc. 15b),
    • Leśniczy (odc. 18b),
    • Dogbull (odc. 19b),
    • Koala (odc. 20a),
    • Leszek Wodorost (odc. 41a, 48, 67b),
    • Sir Dźgacz (Sir Dziabek/Sir Mięśnioton) (odc. 43b),
    • Kapitan (odc. 47a),
    • Wojnorożec (odc. 49b),
    • Cobalt Ferrero (odc. 52b),
    • Potwór (odc. 55),
    • Prawy wąż Rombulusa (odc. 59b),
    • Talon Raventalo (odc. 69a, 75a, 77)
  • Maksymilian Michasiów
    • Tom Lucitor (oprócz odc. 2a),
    • Sprzedawca (odc. 16b),
    • Tad (odc. 30b),
    • Kapitan (odc. 32b),
    • Goblin-dogi (odc. 45a),
    • Dostawca (odc. 51b),
    • Chmurka (odc. 17b, 33b-34, 54a, 57-58, 60b, 71b-72a),
    • Pinkus (odc. 58),
    • Lewy wąż Rombulusa (odc. 59b),
    • Hair Ninjas (odc. 63b),
    • gwary i epizody (odc. 29-32)
  • Julia Łukowiak
    • Eclipsa Butterfly,
    • Klientka (odc. 38b),
    • Dzidzia Skoczka (odc. 46b),
    • Księżniczka Patty (odc. 44a, 53a),
    • Jednorożec Psotka (odc. 47b, 55)
    • Jednorożec Star (odc. 47b)
    • Niebieska Potworzyca (odc. 52a)
  • Anna Sroka-Hryń
    • Latająca Końska Głowa Księżniczki,
    • Lady Łomot (odc. 41b, 43a-43b),
    • Isabela (odc. 20b)
  • Jacek Król
    • Jewgienij „Bykżop” Bykojakow (Ropuch),
    • Król Końska Głowa (odc. 1b, 9b),
    • Maczuga (odc. 4a),
    • Misiorożec (odc. 4a-4b, 7a, 8b, 12b, 65a),
    • Carlos (odc. 5b),
    • Wróżek (odc. 6b),
    • Szkielet konia (odc. 8a),
    • Helios (odc. 9b),
    • Rasticore Chaosus Katastrofowicz (odc. 22b, 36b, 53a, 61a, 66b, 70),
    • Wojnorożec Rock (większość kwestii w odc. 27b),
    • Omnitraxus (odc. 30a, 35, 36b, 41b, 51a, 55, 68a, 70),
    • Spiker (odc. 34),
    • Hrabia Mildrew (odc. 36b),
    • Księżniczka Jaggs (odc. 41a),
    • Ulric (odc. 45b),
    • Andzia (odc. 46b),
    • Talon Krukotalon (odc. 47a, 55-56),
    • Dave (odc. 49b, 68b),
    • Pudło prawdy (odc. 51a),
    • Lord Blizgard (odc. 55),
    • Portier Sanktuarium (odc. 56)
  • Katarzyna Kozak
    • Pani Skullnick (odc. 1a, 2a-2b, 12a, 21b, 26, 30a, 33a),
    • Matka (odc. 1a),
    • Ciotka Etheria (odc. 21a),
    • Lady Avadius (odc. 34)
  • Jakub Szydłowski
    • Strażnik Poprawczaka św. Olgii (odc. 1b),
    • Emmitt (odc. 2a),
    • Lord Blizgard (odc. 2b),
    • Francis Smithington (odc. 3a),
    • Ciemnoskóry host (odc. 3b),
    • Ślimo-człowiek (odc. 6b),
    • Minotaur (odc. 6b),
    • Księżniczka Słonia (odc. 7b),
    • Brian (odc. 8a),
    • Pająk (odc. 12a),
    • Potwór Mim (odc. 61b),
    • Baron Ziemski III (odc. 65a),
    • Sir Dźgacz (Sir Dziabek/Sir Mięśnioton) (odc. 67a),
    • Pyro Pony (odc. 68b)
  • Janusz Wituch
    • Gra (odc. 1b),
    • Alfonzo Dolittle (Albert) (odc. 2a-3a, 5b, 6b, 12a, 35, 42b, 71b),
    • Goblin (odc. 4b),
    • Sprzedawca jabłek w błocie (odc. 5a),
    • Policjant (odc. 13),
    • Woźny (odc. 33a),
    • Kelner (odc. 42b)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Ferguson O'durguson (odc. 2a-3a, 6a-6b, 8b, 12a, 42b, 71b),
    • Tom Lucitor (odc. 2a),
    • Blake Lemons (odc. 12b, 33a),
    • Pan Candle (odc. 33a),
    • Chet (odc. 35),
    • Ojciec Czas (odc. 72a)
  • Magdalena Karel
    • Jackie Lynn Thomas (część kwestii odc. 2a),
    • Brittney Wong (odc. 2b, 5b, 33a),
    • Jeremy Birnbaum (odc. 3a, 4a),
    • Wróżka (odc. 6b),
    • Francis Smithington (odc. 12a),
    • Chmurka (jedna kwestia w odc. 12b),
    • Piesek (odc. 12b),
    • Uczennica (odc. 33a),
    • Kasjerka (odc. 35)
  • Grzegorz Drojewski
    • Gustav / Charlie Boof (odc. 3b),
    • Rock Johansen (odc. 48),
  • Adam Krylik
    • Oskar Greason (odc. 4a, 6a, 8a, 15a, 16a, 21b, 35),
    • Małogłowy demon (odc. 8a),
    • Toby (odc. 21b),
    • Słuchawkowy Józek (odc. 30b)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Leniwiec (odc. 4b),
    • Ślimak (odc. 4b),
    • Sprzedawca łbów Goblinów (odc. 5a),
    • Moobs Squitson (odc. 5b),
    • Kierowca (odc. 5b),
    • Wróżek (odc. 6b),
    • Stubby demon (odc. 8a),
    • Kandydat #1 (odc. 8b),
    • Kandydat #4 (odc. 8b)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Fanka13 (odc. 5b),
    • Sabrina Backintosh (odc. 5b),
    • Dziewczynka (odc. 7a),
    • Dzidzia (odc. 29a),
    • Jednorożec Psotka (odc. 74a, 77)
  • Marta Dylewska
    • Wróżka (odc. 6b),
    • Operatorka linii dla smutnych nastolatków (odc. 73a)
  • Wojciech Chorąży
    • Toffee (odc. 8b, 12b-13, 35, 36b-37a, 39, 66b),
    • Lokaj (odc. 32b),
    • Royal aide (odc. 36b),
    • Manfred (odc. 40b, 77),
    • gwary i epizody (odc. 29-32)
  • Mateusz Narloch
    • Owad (odc. 14b),
    • Aktor grający Manfreda (odc. 57),
    • Sir Żyrafa (odc. 67a),
    • Morzanin (odc. 67b),
    • Mewmianin (odc. 70),
    • gwary i epizody
  • Dariusz OdijaPan Candle (odc. 15a)
  • Bożena Furczyk
    • Mama Senseia (odc. 15b, 28b),
    • Dziecko #3 (odc. 27a),
    • Wojnorożyca #2 (odc. 27b),
    • Narwalica (odc. 27b),
    • Królowa Pająkdziab (odc. 62b),
    • Bibliotekarka (odc. 63b),
    • gwary i epizody (odc. 26-28)
  • Lidia Sadowa
    • Lidia (odc. 16b),
    • Mina Loveberry (Miłojagoda) (odc. 18a, 48, 65b, 68a, 74b-77),
    • Kelly (odc. 20a, 30b, 35, 45b, 48-49a, 53b, 55-56, 62a, 63b, 66a, 69a, 75a, 77),
    • Karta podarunkowa (odc. 22b),
    • Malowane Zaklęcie (Makijaż Błysk) (odc. 27b),
    • Księżniczka Szczur (odc. 44a, 53a),
    • Święta Olga (odc. 53a),
    • Khrysthalle (odc. 54a, 62a, 67b),
    • Lady Blizgard (odc. 55),
    • Mewmianka (odc. 65b)
  • Cezary Kwieciński
    • Strażnik (odc. 18a),
    • Jeżozwierz (odc. 19b),
    • Manfred (odc. 21a, 39a, 41a, 55-57, 61a, 70),
    • Policjant (odc. 32a)
  • Wojciech Paszkowski
    • Biznesmen (odc. 18a),
    • Stare drzewo (odc. 20a),
    • Serge (odc. 21b),
    • Pudło prawdy (odc. 22a),
    • Richard, jednooki Narwal (odc. 27b),
    • Torba (Puf) (odc. 29a, 49b),
    • Właściciel psa (odc. 29b),
    • Kapitan (odc. 30b),
    • Kelner (odc. 35),
    • Jorby (odc. 35),
    • Policjant (odc. 35),
    • Sprzedawca (odc. 38b),
    • Lord Dave Lucitor (odc. 41a, 60b),
    • Król Pająkdziab (odc. 41a, 62b),
    • Sir Stareńki (Starzec) (odc. 43b, 67a),
    • Szkelly (Chłopak) (odc. 45b),
    • Dziwny Mały Gość (odc. 47a),
    • Brodaty potwór (odc. 52a),
    • Stary potwór (odc. 52a),
    • Bagnert Bagnowski (odc. 55),
    • Sprzedawca pamiątek (odc. 57),
    • Ruben (odc. 61a),
    • Dyrektor Skeeves (odc. 71b)
  • Bartosz Wesołowski
    • Goblin Roy (odc. 20a),
    • Tad (odc. 20a),
    • Mężczyzna w filmie (odc. 20b),
    • Wujek Złośliwski (odc. 21a)
  • Dominika SellFanka13 (odc. 22a)
  • Grzegorz Pawlak
    • Leniwiec (odc. 22b, 63a),
    • Mewnianin (odc. 61a)
  • Tomasz Olejnik
    • Kierowca (odc. 23a),
    • Grubas (odc. 24b),
    • Kioskarz (odc. 24b),
    • Chet (odc. 25b),
    • Cudzoziemiec (odc. 27b),
    • gwary i epizody (odc. 22-28)
  • Paweł Szczesny
    • Mac Graba (odc. 23a),
    • Emilio (odc. 24b),
    • Czarownik (odc. 25a)
  • Bartosz Martyna
    • Brian (odc. 23a),
    • gwary i epizody (odc. 22-25)
  • Mikołaj Klimek
    • Widlak (odc. 23b),
    • Rombulus (odc. 25a, 31a, 34-35)
  • Szymon Roszak
    • Niewolnik-nietoperz (odc. 23b),
    • Kanclerz Lekmet (odc. 25a, 31a, 34-35),
    • Sean (odc. 25a, 50b-51a, 68a, 76a, 77),
    • Dennis Avarius (odc. 34, 51b, 65a),
    • Sir Lavabo (odc. 40a, 55, 57),
    • Ryś Gołąb (odc. 46a, 48, 54b, 75a, 77),
    • Wojnorożec Rock (odc. 49b),
    • Ben Fotino (odc. 53b),
    • Jorby (odc. 55),
    • Carl (odc. 65b),
    • Tup-Tup (odc. 71a, 74b)
  • Mateusz Kwiecień
    • Operator dźwigu (odc. 24b),
    • Oskar Greason (odc. 71b, 73b-74a),
    • gwary i epizody (odc. 22-25)
  • Laura Samojłowicz
    • Dziewczyna (odc. 24b),
    • gwary i epizody (odc. 22-25)
  • Justyna Kowalska
    • Sabrina Backintosh (odc. 25a),
    • gwary i epizody (odc. 22-25)
  • Mateusz Weber
    • Złośliwiec (odc. 25b),
    • Sir Lavabo (odc. 43a)
  • Sebastian Perdek
    • Bon Bon (odc. 26),
    • Johnny Dmuchawa (odc. 30b),
    • Ślim (odc. 57, 59a, 62b),
    • Shmarmo (odc. 65a)
  • Krzysztof Bartłomiejczyk
    • Dyrektor Skeeves (odc. 26),
    • Wojnorożec Rock (część kwestii w odc. 27b),
    • gwary i epizody (odc. 26-28)
  • Antoni Scardina
    • Dziecko #2 (odc. 27a),
    • Jeremy Birnbaum (odc. 28b, 32b)
  • Paweł CiołkoszGłodny Leszek (odc. 27a)
  • Waldemar Barwiński
    • Pająk w cylindrze (odc. 27b),
    • Timothy Bonner (odc. 33a),
    • Richard, jednooki Narwal (odc. 49b, 68b),
    • Narwal (odc. 49b, 55),
    • Edek (Eddie) (odc. 50a, 54b, 70, 76a-77),
    • Kyle (odc. 55-56),
    • Lekarz (odc. 77)
    • Pan Ordonia (odc. 73b)
  • Tomasz Steciuk
    • Presto Zmian-O (odc. 28b),
    • Ruberiot (odc. 34, 38b-40a, 53b, 58, 70),
    • Pająk w cylindrze (odc. 48-49b, 55, 68b)
  • Anna Wodzyńska
    • Kasjerka (odc. 29b),
    • gwary i epizody (odc. 29-32)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Milly Iskra (odc. 30b),
    • Khrysthalle (odc. 46b),
    • Królik Morski (odc. 47a),
    • Niebieski Jednorożec (odc. 47b),
    • Muffinek Kryształ (odc. 49b),
    • Karta podarunkowa (odc. 52b),
    • Księżniczka Jaszczur (część kwestii w odc. 53a),
    • Ludzka Księżniczka (odc. 53a),
    • Jednorożec Star (odc. 56)
  • Joanna Derengowska
    • Pani Szalikowska (odc. 30b),
    • Pani Birnbaum (odc. 32b),
    • gwary i epizody (odc. 26-32)
  • Michał Podsiadło
    • Lewy wąż Rombulusa (odc. 31a),
    • Prawy wąż Rombulusa (odc. 31a),
    • Rombulus (odc. 36b, 40b, 41b, 48, 51a, 55, 59b, 68a, 70, 74b, 76a),
    • Dziergacz (odc. 73b),
    • Policjant (odc. 77)
  • Krzysztof Cybiński
    • Wielki Mistrz (odc. 32b),
    • Strażnik więzienny (odc. 57),
    • Merrick Maizley (odc. 61b, 65b)
  • Karol JankiewiczJustin Towers (odc. 33b)
  • Zbigniew Konopka
    • Lord Brudo Avadius (odc. 34, 51b),
    • Król Końska Głowa (odc. 46b)
  • Maksymilian Bogumił
    • Arcyksiążę Batwin (odc. 36b),
    • Tad (odc. 45b, 49a, 56),
    • Konik Morski (odc. 54a),
    • Dostawca (odc. 54a),
    • gwary i epizody (odc. 29-32)
  • Marta Markowicz-Dziarkowska
    • Nastoletnia Moon Butterfly (odc. 36b),
    • Sprzedawczyni (odc. 38b),
    • Królowa Solaria Butterfly (odc. 76a)
  • Magdalena Herman-Urbańska
    • Katrina (odc. 38a, 44b, 52a),
    • Królowa Pająkdziab (odc. 41a),
    • Księżniczka Penelopa Pająkdziab (odc. 41a, 48),
    • Lady Higgs (odc. 43b),
    • Księżniczka Minotaur (odc. 44a),
    • Hornanne (odc. 46b, 54a),
    • Malowane Zaklęcie (Makijaż Błysk) (odc. 49b),
    • Mała Meteora (odc. 53a),
    • Nastoletnia Meteora (odc. 53a),
    • Kruk wędrowny (odc. 55),
    • Sous Chef (odc. 55),
    • Jednorożec Psotka (odc. 56)
  • Otar SaralidzeKonik Morski (odc. 42a, 62a, 67b, 71a, 75a, 77)
  • Robert Jarociński
    • Demonicysta (odc. 42a),
    • Leniwiec (odc. 43b),
    • Jorby (odc. 45b)
  • Marek RobaczewskiKsiężniczka Słonia (odc. 44a)
  • Izabella Bukowska-Chądzyńska
    • Włochata Księżniczka (odc. 44a),
    • Doktor Jelly Goodwell (odc. 44b)
  • Barbara Zielińska
    • Pamanda (odc. 46b),
    • Wojnorożyca (odc. 49b),
    • Lady Avadius (odc. 51b)
  • Agnieszka Mrozińska
    • Azniss (odc. 46b, 54a, 62a, 67b),
    • Mały Potwór (część kwestii w odc. 66a),
    • Świetlaczek (odc. 68b)
  • Dominika Paszkowska
    • Jan-Jan (odc. 46b),
    • Shinda (odc. 46b, 54a),
    • Shonda (odc. 46b, 54a)
  • Przemysław NiedzielskiŚlim (odc. 48)
  • Agata Pruchniewska
    • Meteora Butterfly (odc. 54b-57, 59a, 66a-67a, 70, 72b, 74b, 75b-77),
    • Lady Łomot (odc. 55)
  • Marta Dobecka
    • Aktorka grająca Star Butterfly (odc. 57),
    • Dostawca okuprogramu (odc. 60a, 63a, 67b),
    • Mendel Maizley (odc. 61b),
    • Hornanne (odc. 62a),
    • Zapaśniczka #2 (odc. 63b),
    • Malowane Zaklęcie (Makijaż Błysk) (odc. 68b),
    • Fanka13 (odc. 71b, 77)
  • Piotr Bąk
    • Potwór (odc. 57),
    • Aktor grający Rivera Butterfly (odc. 57),
    • Wspólnik z laską (odc. 58),
    • Tata Kelly (odc. 63b),
    • Pies (odc. 76b)
  • Damian Kulec
    • Eryk (odc. 57),
    • Więzień (odc. 57),
    • gwary i epizody
  • Tomasz Jarosz
    • Sprzedawca placków (odc. 57),
    • Potwór niedźwiedź (odc. 57),
    • Jeremiasz (odc. 65b),
    • Mewmianin (odc. 66a, 67b),
    • Potwór (odc. 76b)
    • gwary i epizody
  • Paweł Paprocki
    • Archibald (odc. 57, 59a, 62b, 66b, 67b, 70, 74b),
    • gwary i epizody
  • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
    • Małpa Błaźnicy (odc. 58, 59b),
    • Azniss (jedna kwestia w odc. 67b)
  • Jakub Strach
    • Sandy (odc. 58),
    • Mały Marco (odc. 63a)
  • Klaudiusz KaufmannKról Placka (odc. 58)
  • Delfina WilkońskaBrunzetta (odc. 60a, 72b)
  • Brygida Turowska
    • Exasperella (odc. 60b),
    • Aptekarka Sherry (odc. 61a),
    • Zapaśniczka #1 (odc. 63b),
    • Staruszka (odc. 63b),
    • Matka Sir Tulonego (odc. 67a),
    • Ouroboros (odc. 68b)
  • Lena Schimscheiner
    • Babs (odc. 61a, 67b, 70),
    • Lady Higgs (odc. 67a)
  • Iwona Milerska
    • Maude Maizley (odc. 61b, 65b),
    • Zła samoocena koszmar śnienia (odc. 68b)
  • Jan Szydłowski
    • Manny Maizley (odc. 61b),
    • Mały Mewmianin (odc. 66a)
  • Anna Szymańczyk
    • Shonda (odc. 62a, 67b),
    • Shinda (odc. 62a, 67b),
    • Indexia (odc. 65a),
    • Danny Łapsko (odc. 66a),
    • Bleck Drockman (odc. 66a),
    • Flying Snail (odc. 68b)
    • gwary i epizody
  • Aleksandra Kowalicka
    • Księżniczka Penelopa Pająkdziab (odc. 62b, 75b),
    • Katrina (odc. 66a, 70-71a)
  • Paulina Komenda
    • Mewmianka (odc. 66a),
    • gwary i epizody
  • Jan Marczewski
    • Reynaldo (odc. 66b),
    • Dziwny Mały Gość (odc. 69a, 75a, 76b)
  • Kamil PrubanPan Candle / Sir Crandle (odc. 67a, 71b)
  • Tomasz BorkowskiGlobgor (odc. 69b-70, 74b, 75b, 76a-76b)
  • Anna GajewskaStaruszka (odc. 72a)
  • Justyna BojczukNastoletnia Mariposa Diaz (odc. 72b)
  • Julia KunikowskaNastoletnia Meteora Butterfly (odc. 72b)
  • Józef PawłowskiWyscan Łaskawy (odc. 72b)
  • Zuzanna Galia
    • Telefon Star (odc. 73a, 74b),
    • Babunia (odc. 74a),
    • gwary i epizody
  • Maciej Więckowski
    • Wartownik (odc. 74b),
    • gwary i epizody
  • Mateusz Ceran
  • Katarzyna Ciecierska
  • Joanna Kuberskagwary i epizody (odc. 26-28)
  • Dawid Czupryńskigwary i epizody (odc. 26-28)
  • Łukasz Węgrzynowskigwary i epizody
  • Magdalena Kaczmarekgwary i epizody
  • Klaudia Kuchtykgwary i epizody
  • Aleksandra Zawadzkagwary i epizody
  • Sebastian Machalskigwary i epizody
  • Aleksandar Milićevićgwary i epizody
  • Aleksandra Nowickagwary i epizody

i inni

Wykonanie piosenek:

Reżyseria:

Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Kierownictwo muzyczne:

Teksty piosenek:

Dźwięk:

Koordynacja produkcji: Walentyna An
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA

Lektor:

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
19.10.2015 01 Star przybywa na Ziemię Star Comes to Earth
Impreza z kucykiem Party with a Pony
20.10.2015 02 Swatka Match Maker
Szkolny duch School Spirit
21.10.2015 03 Ręka potwora Monster Arm
Inny uczeń z wymiany The Other Exchange Student
22.10.2015 04 Rozchumurz się Star Cheer up Star
Andante Quest Buy
23.10.2015 05 Wakacje rodziny Diaz Diaz Family Vacation
Impreza Brittney Brittney’s Party
24.10.2015 06 Mewrzewanie Mewberty
Wróżtopia Pixtopia
25.10.2015 07 Homarowicz Lobster Claws
Lunatyko-czary Sleep Spells
26.10.2015 08 Bal Krwawego Księżyca Blood Moon Ball
Ciasteczka z wróżbą Fortune Cookies
16.11.2015 09 Zamrożony dzień Freeze Day
Królewski ból Royal Pain
17.11.2015 10 Poprawczak Św. Olgi dla Krnąbrnych Księżniczek St. Olga’s Reform School for Wayward Princesses
26.04.2022 (Disney+) 11 Dzień niepodległości Mewni Mewnipendance Day
Banagiczny incydent The Banagic Incident
19.11.2015 12 Międzywymiarowa wycieczka Interdimensional Field Trip
Marco rośnie broda Marco Grows a Beard
20.11.2015 13 Szturm na zamek Storm in the Castle
SERIA DRUGA
02.01.2017 14 Moja nowa różdzka My New Wand!
Ludo w dziczy Ludo in the Wild
03.01.2017 15 Pan pedagog Mr. Candle Cares
Czerwony pas Red Belt
04.01.2017 16 Star na kółkach Star on Wheels
Aport Fetch
05.01.2017 17 Star kontra Strumyczek Star vs. Echo Creek
Różdżką w różdżkę Wand to Wand
06.01.2017 18 Starscynacja Starstruck
Wycieczka campingowa Camping Trip
09.01.2017 19 Starpiekowanie Starsitting
W pracy On the Job
10.01.2017 20 Goblin-Dogi Goblin Dogs
Poprzez księgę By the Book
11.01.2017 21 Gra we flagi Game of Flags
Dzień dziewczyn Girl’s Day Out
12.01.2017 22 Nocowanie Sleepover
Dar od karty Gift of the Card
13.01.2017 23 Nie-przyjaciele Friendenemies
To zagadka Is Mystery
09.05.2017 24 Do różdżki Into the Wand
Pizzowa sprawa Pizza Thing
10.05.2017 25 Czytadło Page Turner
Złośliwość Naysaya
11.05.2017 26 Bon Bon Urodzinowy Klaun Bon Bon the Birthday Clown
08.05.2017 27 Głodny Leszek Hungry Larry
Pająk w cylindrze Spider with a Top Hat
12.05.2017 28 Jaskiniowy najazd Raid the Cave
Trik Trickstar
15.05.2017 29 Dzidzia Baby
Bieg z nożyczkami Running with Scissors
16.05.2017 30 Matemagia Mathmagic
Bounceownia The Bounce Lounge
17.05.2017 31 Krystalicznie jasne Crystal Clear
Trudna droga The Hard Way
18.05.2017 32 Ohydzka Heinous
Wszystkie odeszła pasy All Belts are Off
19.05.2017 33 Zniszczenia uboczne Collateral Damage
Tylko przyjaciele Just Friends
04.09.2017 34 Oblicze muzyki Face the Music
05.09.2017 35 Zdruzgotana Star Starcrushed
SERIA TRZECIA
22.10.2018 36 Powrót do Mewni The Battle for Mewni: Return to Mewni
Moon Nieposkromiona The Battle for Mewni: Moon the Undaunted
23.10.2018 37 Zaginiona księga The Battle for Mewni: Book Be Gone
Marco i Król The Battle for Mewni: Marco and the King
24.10.2018 38 Obrońca bagna The Battle for Mewni: Puddle Defender
Król Ludo The Battle for Mewni: King Ludo
25.10.2018 39 Toffee The Battle for Mewni: Toffee
26.10.2018 40 Zapach bluzy Scent of a Hoodie
Spoczywaj w budyniu Rest in Pudding
29.10.2018 41 Klub zlekceważony Club Snubbed
Obce niebezpieczeństwo Stranger Danger
30.10.2018 42 Demonicyzm Demoncism
Załamanie ucznia drugiej klasy Sophomore Slump
31.10.2018 43 Odkłaczacz Lint Catcher
Sprawdzian giermka Trial by Squire
01.11.2018 44 Księżniczka Łajnina Princess Turdina
Starfari Starfari
05.11.2018 45 Słodkich snów Sweet Dreams
05.11.2018 Plaża Lava Lake Lava Lake Beach
07.01.2019 46 Dziobnięcie śmierci Death Peck
08.01.2019 Kucykmonium Ponymonium
09.01.2019 47 Nocne życie Night Live
10.01.2019 Nurkować w głębi Deep Dive
11.01.2019 48 Potworna impreza Monster Bash
14.01.2019 49 Dzień Pieńka Stump Day
15.01.2019 Świąteczny zakłęcio-specjał Holiday Spellcial
16.01.2019 50 Bagbestia z Bagnowiska The Bogbeast of Boggabah
17.01.2019 Eclipsa Księżyca Total Eclipsa the Moon
18.01.2019 51 Pytaj i odpowiedz Butterfly Trap
Gdzie jest Ludo? Ludo, Where Art Thou?
01.04.2019 52 Żadnych tajemnic Is Another Mystery
Marco Jr. Marco Jr.
02.04.2019 53 Nauczona! Skooled!
Budkowa para Booth Buddies
03.04.2019 54 Nocna impreza! Bam Ui Pati!
Nieznana miłość Tough Love
04.04.2019 55 Podzielone Divide
05.04.2019 56 Zniszczone Conquer
SERIA CZWARTA
07.10.2019 57 Pastisz na rodzinę królewską Butterfly Follies
08.10.2019 58 Ucieczka z Wyspy Placka Escape from the Pie Folk
09.10.2019 59 Pamięć Moon Moon Remembers
Kąpielówki Swim Suit
10.10.2019 60 Okupogram Ransomgram
Burza u Lucitorów Lake House Fever
14.10.2019 61 Jagody skamienienia Yada Yada Berries
Nad rzeką Down by the River
15.10.2019 62 Show Końskiej Głowy The Ponyhead Show!
Wizyta Pająkdziabów Surviving the Spiderbites
16.10.2019 63 Andante zamknięte Out of Business
Świat Kelly Kelly’s World
17.10.2019 64 Klątwa Krwawego Księżyca Curse of the Blood Moon
21.10.2019 65 Ludo i Denis Princess Quasar Caterpillar and the Magic Bell
22.10.2019 Duch zamku Butterfly Ghost of Butterfly Castle
23.10.2019 66 Kornbol Cornball!
24.10.2019 Lekcja Meteory Meteora’s Lesson
28.10.2019 67 Życiowa posada The Knight Shift
29.10.2019 Porwanie Królowej Queen-Napped
30.10.2019 68 Na wysypisku Junkin' Janna
31.10.2019 Zaklęcie bez nazwy A Spell with No Name
17.02.2020 69 Smokocykl A Boy and His DC-700XE
Potwór i królowa The Monster and the Queen
18.02.2020 70 Kornonacja Cornonation
19.02.2020 71 W podróż Doop-Doop
Tacos Britty Britta’s Tacos
20.02.2020 72 Dzień na plaży Beach Day
Dzidzie zniknęły Gone Baby Gone
21.02.2020 73 Rozstanie Sad Teen Hotline
Krętactwa Janny Jannanigans
24.02.2020 74 Nie-pamięć Mama Star
Gotów, cel, pal Ready, Aim, Fire
25.02.2020 75 Jak należy The Right Way
26.02.2020 Na pomoc Here to Help
27.02.2020 76 Początek końca Pizza Party
Tawerna na końcu multiświata The Tavern at the End of the Multiverse
28.02.2020 77 Zerwij więź Cleaved

Linki zewnętrzne

Disney Television Animation
Seriale animowane WuzzleGumisieKacze opowieści (1987)Nowe przygody Kubusia PuchatkaChip i Dale: Brygada RRSuper BalooAgent KuperGoofy i inniMała SyrenkaSzmergielAladynTimon i PumbaKacza paczkaDoug (serie V-VII)Mała księga dżungli101 dalmatyńczykówByle do przerwyPepper AnnI pies, i wydraHerkulesProdukcje Myszki MikiThe WeekendersPupilekBuzz Astral z Gwiezdnej BazyCafe MyszkaLloyd w kosmosieLegenda TarzanaKim KolwiekFillmore na tropieLilo i StichSuper Robot Monkey Team Hyperforce Go!Dave BarbarzyńcaBrenda i pan WhiskersAmerykański smok Jake LongMaggie BrzęczymuchaYin Yang Yo!Nowa szkoła królaKlub przyjaciół Myszki MikiWymiennicyMoi przyjaciele - Tygrys i KubuśFineasz i FerbAgent specjalny OsoKick Strach się baćAkwalansGwiazdozbiór Fineasza i FerbaJake i piraci z NibylandiiTron: RebeliaWodogrzmoty MałeJej Wysokość ZosiaMyszka MikiW tę i nazad7KPenn Zero: Bohater na pół etatuStar Butterfly kontra siły złaKornisz i FistachNastępcy: Świat PotępionychLwia StrażElena z AvaloruRobal z przyszłościPrawo Milo Murphy’egoMyszka Miki: Zamieszani w przygodyZaplątane przygody RoszpunkiKacze opowieściWielka Szóstka: SerialGreenowie w wielkim mieścieFancy Nancy ClancyPłazowyżSowi domCudowny świat MikiegoPotworna robotaMyszka Miki: FrajdomekMolly i DuchCzarodziejska cukiernia AlicjiRodzina Dumnych: Głośniej i dumniej
Filmy telewizyjne i odcinki specjalne Puchatkowa gwiazdkaBoo to You Too! Winnie the PoohLilo i Stich: Liroy i StichFineasz i Ferb: Przygoda w drugim wymiarzeJej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczkaElena i sekret AvaloruZanim żyli długo i zaplątaniNastępcy: Królewskie weseleMiki i opowieść o dwóch wiedźmachMiki i Minnie: Gwiazdkowe życzenie
Filmy animowane Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampyAladyn: Powrót DżafaraGoofy na wakacjachAladyn i król złodzieiNiezwykła przygoda Kubusia PuchatkaPiękna i Bestia: Zaczarowane świętaPiękna i Bestia: Zaczarowany świat BelliPocahontas II: Podróż do Nowego ŚwiataKról Lew II: Czas SimbyDougMickey: Bajkowe ŚwiętaTygrys i przyjacieleGoofy w college'uMała Syrenka II: Powrót do morzaZakochany kundel II: Przygody ChapsaWakacje: żegnaj szkołoMagiczna gwiazdka Mikiego: Zasypani w Cafe MyszkaKopciuszek II: Spełnione marzeniaDzwonnik z Notre Dame IIPiotruś Pan: Wielki powrótTarzan i JaneCafe Myszka – Cafe SzwarcPuchatkowego Nowego Roku101 dalmatyńczyków II: Londyńska przygodaAtlantyda: Powrót MiloStich! MisjaRecess: All Growed DownRecess: Taking the Fifth GradePupilekFineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat