Amerykański smok Jake Long

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Amerykański smok Jake Long

American Dragon: Jake Long

Amerykański smok Jake Long.jpg
Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney Channel, Jetix / Disney XD
Lata produkcji 2005-2007
Data premiery dubbingu 3 grudnia 2006
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 52 z 52

Amerykański smok Jake Long (ang. American Dragon: Jake Long, 2005-2007) – amerykański serial animowany stworzony przez The Walt Disney Company.

52-odcinkowy serial emitowany w Polsce na kanale Disney Channel od 3 grudnia 2006 roku oraz na kanale Jetix/Disney XD od 6 kwietnia 2009 roku.

Fabuła

13-letni Jake Long, nowojorski uczeń, jest pierwszym amerykańskim chłopcem, który posiada moce smoka. Niezwykłe umiejętności pomaga mu opanować dziadek, Lao Shi – chiński smok, mistrz w swojej dziedzinie oraz mówiący pies Fu Hau. Niełatwo jest jednak być pierwszym w historii amerykańskim smokiem. Jake Long musi się zmierzyć z tajną organizacją łowców, zajmującą się tępieniem istot magicznych, która działa w Nowym Jorku. W codziennej batalii pomagają mu Trixie Carter, koleżanka Jake’a i jego kolega Artur Spudinski – Spud. Jake ma także sympatię, jest nią dziewczyna o imieniu Rose.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-2202

Wersja polska

Seria I

Wersja polska: na zlecenie Disney Character Voices International – MASTER FILM
Reżyseria: Krzysztof Kołbasiuk
Dialogi: Agnieszka Farkowska
Dźwięk:

Montaż: Krzysztof Podolski
Kierownictwo produkcji: Dariusz Falana
Wystąpili:

  • Artur PontekJacob „Jake” Long
  • Monika PikułaTrixie Carter
  • Jakub SnochowskiArtur „Spud” Spudinski
  • Jacek BursztynowiczFu Hau
  • Andrzej BlumenfeldLuong Lao Shi
  • Magdalena KrylikHaley Long
  • Waldemar BarwińskiJonathan Long
  • Jolanta ŻółkowskaSusan Long
  • Paweł SzczesnyŁowca
  • Anna DereszowskaRose / Łowczyni
  • Krzysztof OgłozaBrad Morton
  • Mieczysław MorańskiHans Rotwood
  • Maciej Więckowski
    • Wróżkowy listonosz (odc. 1, 3),
    • Szkolny spiker (odc. 3),
    • Chłopak z trójkątem (odc. 7)
  • Karol Wróblewski
    • Stanley (odc. 1, 4a),
    • Ralph (odc. 2),
    • Mężczyzna (odc. 18)
  • Brygida TurowskaFanka (odc. 2)
  • Piotr Bajtlik
    • Sprzedawca kamieni (odc. 3),
    • Chłopak #3 (odc. 3),
    • Kierownik sali (odc. 6ab),
    • Konferansjer (odc. 6b),
    • Chłopak z tłumu chwalący Brada (odc. 7),
    • Uczeń (odc. 13a)
  • Tomasz Jarosz
    • Reporter (odc. 2),
    • Herbert (odc. 3),
    • Sprzedawca guana (odc. 3),
    • Clooney (odc. 5),
    • Kucharz (odc. 6a),
    • Handlarz kielichem (odc. 7),
    • Jubiler (odc. 9),
    • Goblin #2 (odc. 10),
    • Jack Frost (odc. 14),
    • Dyżurny (odc. 16),
    • Kierownik sali (odc. 16),
    • Cyklop (odc. 18),
    • Goblin (odc. 18),
    • Koza (odc. 18),
    • Mężczyzna #3 (odc. 18),
    • Troll klient (odc. 19),
    • Troll Morty (odc. 19)
  • Hanna Kinder-Kiss
    • Kara (odc. 3, 10, 14),,
    • Dzieciak przebrany za ducha (odc. 18),
    • Dzieciak przebrany za hobbita (odc. 18),
    • Dzieciak przebrany za Lao Shi (odc. 18),
    • Trollica (odc. 19)
  • Małgorzata OlszewskaSara
  • Janusz Wituch
    • Sprzedawca nauszników (odc. 3),
    • Doktor Diente (odc. 5)
  • Mirosława KrajewskaStaruszka (odc. 4b)
  • Anna GornostajWróżka Zębuszka (odc. 5, 14, 21)
  • Dariusz Błażejewski
    • Spiker TV (odc. 5),
    • Komentator (odc. 10),
    • Thad (odc. 16),
    • Policjant (odc. 18),
    • Reggie (odc. 18),
    • Chłopiec przebrany za czarodzieja (odc. 18),
    • Troll #2 (odc. 19)
  • Beata Łuczak
    • Mama (odc. 6a),
    • Olivia (odc. 13a),
    • Słonica z dwiema trąbami (odc. 14),
    • Kobieta (odc. 18),
    • Przechodzień (odc. 18),
    • Cyklopka (odc. 18),
    • Dziewczynka przebrana za kota (odc. 18)
  • Wojciech Szymański
    • Facet przebrany za Zająca Wielkanocnego (odc. 6a),
    • Skrzat (odc. 6b, 9),
    • Złodziej (odc. 7),
    • Wąsaty bileter (odc. 13b),
    • Mężczyzna #1 (odc. 18),
    • Przywódca Północnych (odc. 20)
  • Krzysztof Kołbasiuk
    • Eliasz Pandarus (odc. 6b, 14),
    • Andam (odc. 11, 18),
    • Przywódca Południowców (odc. 20)
  • Cezary Kwieciński
    • Policjant #2 (odc. 7, 9),
    • Obediah Mayfield (odc. 7),
    • Reggie (odc. 20),
    • Johnny Hwang (odc. 21)
  • Agnieszka MaliszewskaDziewczyna robiąca łabędzie z papieru (odc. 7)
  • Anna Ułas
    • Pani Jenkins (odc. 8),
    • Chang (odc. 11, 18, 21),
    • Pani sierżant (odc. 12)
  • Anna Apostolakis
    • Babcia Trixie (odc. 8-9),
    • Głowa psa #1 (odc. 14),
    • Weronika (odc. 14)
  • Jacek Wolszczak
    • Goblin #2 (odc. 10),
    • Szkot (odc. 11),
    • Leśny duszek (odc. 12),
    • Komentator wyścigów (odc. 13b)
  • Dariusz Odija
    • Czarny Smok (odc. 11, 21),
    • Święty Mikołaj (odc. 14),
    • Tata Kubusia (odc. 16)
  • Robert OlechFred (odc. 11)
  • Andrzej Gawroński
    • Kulde (odc. 11, 18),
    • Starszy leśnych duszków #1 (odc. 12)
  • Marcin Hycnar
    • Leśny duszek przewodnik (odc. 12),
    • Gremliny (odc. 16),
    • Liliput #2 (odc. 18)
  • Jarosław Domin
    • Starszy leśnych duszków #2 (odc. 12),
    • Połykacz ognia (odc. 13b),
    • Konferansjer (odc. 14)
  • Julia Kołakowska
    • Nauczycielka Haley (odc. 13a),
    • Cyklopka (odc. 14)
  • Monika KwiatkowskaYan Yan (odc. 13a)
  • Tomasz Błasiak
    • Okularnik (odc. 10 – jedna scena),
    • Broadwayowiec (odc. 10),
    • Nastolatek (odc. 15),
    • Sven (odc. 16),
    • Wrestler #1 (odc. 17)
  • Zbigniew Konopka
    • Ksiądz (odc. 16),
    • Pan Młot (odc. 17)
  • Kajetan LewandowskiKubuś (odc. 17)
  • Oliwia Angerstein
    • Gryfica #1 (odc. 18),
    • Silver (odc. 20)
  • Janusz ZaduraClooney (odc. 20-21)
  • Zuzanna Gąsiorek

i inni

Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor: Maciej Gudowski

Seria II

Wersja polska: na zlecenie Disney Character Voices International – SUN STUDIO POLSKA
Reżyseria:

Dialogi:

Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol
Tekst piosenki: Andrzej Brzeski
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska
Wystąpili:

  • Artur PontekJacob „Jake” Long
  • Monika PikułaTrixie Carter
  • Jakub SnochowskiArtur „Spud” Spudinski
  • Jacek BursztynowiczFu Hau
  • Andrzej BlumenfeldLuong Lao Shi
  • Waldemar BarwińskiJonathan Long
  • Jolanta ŻółkowskaSusan Long
  • Joanna Pach
    • Haley Long (oprócz odc. 30),
    • Markie (odc. 40)
  • Paweł Szczesny
    • Łowca,
    • Ochroniarz (odc. 24),
    • Agent Mózgow (odc. 35)
  • Joanna Węgrzynowska
    • Rose / Łowczyni,
    • Bobonika (odc. 47),
    • Wilczyca (odc. 49),
    • Wróżka (odc. 49),
    • Czarodziejka (odc. 50)
  • Andrzej Chudy
    • Hans Rotwood,
    • Łowca mentor #1 (odc. 23),
    • Wróżkowy listonosz (odc. 41, 46)
  • Bożena Furczyk
    • Sun Park (odc. 22, 26, 37, 39, 51),
    • Euryale (odc. 24, 50),
    • Siostra Sandy (odc. 27),
    • Wilkołak (odc. 27),
    • Mama Trixie (odc. 28),
    • Haley Long (odc. 30),
    • Dziewczyna (odc. 33),
    • Kuzynka #2 (odc. 34),
    • Olivia (odc. 38),
    • Benny (odc. 40),
    • Dziewczyna (odc. 41),
    • Dziewczyna (odc. 43),
    • Vicky (odc. 43),
    • Monika (odc. 47),
    • Mama Spuda (odc. 48),
    • Uczennica (odc. 49)
  • Cezary Kwieciński
    • Brad Morton (odc. 22),
    • Mnich (odc. 22),
    • Łowca mentor #2 (odc. 23),
    • Szeregowy 89 (odc. 25, 28-29, 32, 38, 44),
    • Metalowiec (odc. 33),
    • Duch #2 (odc. 40),
    • Uczeń #2 (odc. 42),
    • Fryderyk (odc. 43),
    • Syn Strygoj #1 (odc. 48),
    • Kulde (odc. 51-52),
    • Uczeń #2 (odc. 51)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Kujon (odc. 22),
    • Łowca uczeń #2 (odc. 23),
    • Dzieciak (odc. 28),
    • Brad Morton (odc. 30, 32-33, 40-41, 45, 49, 51-52),
    • Kyle (odc. 33),
    • Banana B (odc. 46, 51),
    • Goblin #2 (odc. 47),
    • Skrzat (odc. 49),
    • Uczeń (odc. 49),
    • Uczeń #3 (odc. 51)
  • Marek Robaczewski
    • Łowca technik (odc. 23),
    • Łowca przed mutacją (odc. 23),
    • Przedstawiciel (odc. 38),
    • Duch #1 (odc. 40)
  • Julia Kołakowska
    • Lana (odc. 23),
    • Stacey (odc. 24, 33, 36, 44, 50),
    • Sandy (odc. 27),
    • Mały Yeti (odc. 28),
    • Tancerka (odc. 28),
    • Dziewczyna (odc. 46),
    • Anika (odc. 47)
  • Janusz Wituch
    • Łowca uczeń #1 (odc. 23),
    • Łowca wykładowca (odc. 25),
    • Goblin (odc. 26),
    • Marty (odc. 26),
    • Kelner (odc. 27),
    • Starsza pani (odc. 27),
    • Rekin #3 (odc. 34),
    • Jick (odc. 42),
    • Trener pływania (odc. 44),
    • Złomiarz (odc. 45),
    • Głos z krzaków (odc. 47),
    • Prowadzący program Wielka porażka (odc. 47),
    • Sędzia Nożownik (odc. 48),
    • Cyklop (odc. 49),
    • Goblin magik (odc. 49),
    • Czarny Smok (odc. 52)
  • Anna Gajewska
    • Steno (odc. 24, 50),
    • Dolores Derceto (odc. 27)
  • Iwona Rulewicz
    • Meduza (odc. 24),
    • Dziennikarka (odc. 24),
    • Kobieta rekin (odc. 27, 34)
  • Małgorzata Socha
    • Tracey (odc. 24),
    • Kobieta (odc. 36),
    • Płacząca uczennica (odc. 36)
  • Krzysztof Cybiński
    • Szeregowy 88 (odc. 25, 28-29, 32, 38, 44),
    • Kelpia (odc. 27),
    • Reporter (odc. 28),
    • Ochroniarz (odc. 28),
    • Lekarz (odc. 31),
    • Lokaj (odc. 32),
    • Głos z radia (odc. 33),
    • Narrator (tyłówka odc. 42)
  • Robert Tondera
    • Dan Spark (odc. 26),
    • Tata Trixie (odc. 28),
    • Kupidyn (odc. 33),
    • Goblin #1 (odc. 47),
    • Goblin (odc. 49)
  • Anna Sztejner
    • Lekarka (odc. 31),
    • Mama Rose (odc. 31),
    • Kujonka (odc. 33),
    • Nauczycielka (odc. 38),
    • Eugene (odc. 40),
    • Syrena (odc. 41)
  • Cezary Nowak
    • Poczciwina (odc. 32, 38),
    • Kapitan (odc. 33),
    • Duch #3 (odc. 40),
    • Chłopak (odc. 41)
  • Marcin HycnarGregory (odc. 34)
  • Joanna Wizmur
    • Cathy Long (odc. 34),
    • Kuzyn (odc. 34)
  • Brygida Turowska
    • Ciocia May (odc. 34),
    • Kuzynka #1 (odc. 34),
    • Chris i Craig (odc. 40),
    • Siostra (odc. 41)
  • Jolanta WołłejkoCiotka (odc. 34)
  • Marcin PerchućPrzywódca złych rekinów (odc. 34)
  • Jakub WieczorekRekin #2 (odc. 34)
  • Wojciech Paszkowski
    • Eliasz Pandarus (odc. 35),
    • Łobuz #2 (odc. 36),
    • Mężczyzna (odc. 36),
    • Pugo Fugo (odc. 37),
    • Duch #4 (odc. 40),
    • Skrzat (odc. 41)
  • Paweł Iwanicki
    • Uczeń Akademii (odc. 35),
    • Dozorca (odc. 36),
    • Łobuz #1 (odc. 36),
    • Fryderyk (odc. 36)
  • Magdalena Krylik
    • Uczennica Akademii (odc. 35),
    • Okularnica (odc. 35),
    • Syrena (odc. 35),
    • Dziennikarka (odc. 36),
    • Wkurzona uczennica (odc. 36)
  • Agnieszka MatysiakPani Grumplestock (odc. 35)
  • Jerzy Dominik
    • Monty Hall (odc. 35),
    • Uczeń rzucający piłkę (odc. 36)
  • Tomasz MarzeckiProfesor Zygmunt Brock (odc. 36)
  • Zbigniew Konopka
    • Zły przedsiębiorca (odc. 37),
    • Instruktor prawa jazdy (odc. 41)
  • Łukasz Węgrzynowski
    • Cosplayer (odc. 37),
    • Opiekun obozu (odc. 40),
    • Policjant (odc. 41)
  • Leszek Zduń
    • Nigel (odc. 42-43, 50),
    • Goblin (odc. 44),
    • Trener lekkoatletyki (odc. 44),
    • Tommy King (odc. 47),
    • Syn Strygoj #1 (odc. 48),
    • Andam (odc. 51-52),
    • Uczeń #1 (odc. 51)
  • Artur Kaczmarski
    • Uczeń #1 (odc. 42),
    • Kit Śpioch (odc. 44),
    • Minotaur (odc. 44),
    • Trener baseballa (odc. 44),
    • Sprzedawca w sklepie muzycznym (odc. 45),
    • Narrator (odc. 48),
    • Tata Brada (odc. 48),
    • Pan Lockjelly (odc. 48)
  • Agnieszka Kunikowska
    • Uczennica #2 (odc. 42),
    • Rosjanka (odc. 43),
    • Chang (odc. 46, 51-52),
    • Matka Liliana (odc. 48),
    • Uczennica (odc. 51)
  • Katarzyna Tatarak
    • Uczennica #1 (odc. 42),
    • Danika Honeycutt (odc. 43, 51),
    • Nauczycielka baletu (odc. 44),
    • Marnie Lockjelly (odc. 48),
    • Meduza (odc. 50)
  • Joanna Borer
    • Mama Fryderyka (odc. 43),
    • Urzędniczka (odc. 46)

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor: Grzegorz Pawlak

Spis odcinków

Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
01 Według starej szkoły Old School Training
02 Metamorfozy Shapeshifter
03 Oddech smoka Dragon Breath
04 Nie ma to jak troll w domu Adventures In Troll-Sitting
Fu Hau spacer miał Fu Dog Takes a Walk
05 Legenda smoczego zęba The Legend of Dragon Tooth
06 Jajo The Egg
Włamanie The Heist
07 Utalentowany pan Long The Talented Mr. Long
08 Akt 4, Scena 5 Act 4, Scene 5
09 Teoria profesora Rotwooda Professor Rotwood’s Thesis
10 Ochroniarz na służbie Body Guard Duty
11 Spotkanie na szczycie Dragon Summit
12 Długi weekend The Long Weekend
13 Z kotem w zębach Fu and Tell
W imię jednorożca Flight of the Unicorn
14 Być kobietą Eye of the Beholder
15 Wycieczka The Ski Trip
16 Huba-huba-hula Jake Takes the Cake
17 Smok z uderzeniem Ring Around the Dragon
18 Halloweenowa zabawa The Halloween Bash
19 W sklepie Keeping Shop
20 Polowanie na smoka The Hunted
21 Dawno temu w Hong-Kongu Hong-Kong Nights
SERIA DRUGA
22 Według przepisu Half Baked
23 Obrońca Klepsydry Hero of the Hourglass
24 Zmiany Bring it on
25 Akademia The Academy
26 Rodzinny interes Family Business
27 Czasami marzenia pryskają Something Fishy This Way Comes
28 Futrzanych świąt Hairy Christmas
29 Dojrzewam Breakout
30 Co dwa smoki, to nie jeden The Doppelganger Gang
31 Co ci odbiera sen? Dreamscape
32 Złoto głupców Fool’s Gold
33 Statek miłości The Love Cruise
34 Wszystkożerni Feeding Frenzy
35 Mętny umysł A Befuddled Mind
36 Z akt Rotwooda The Rotwood’s Files
37 Haley zmienia obyczaje Haley Gone Wild
38 Zmiana bohatera Swicheroo
39 Powrót do własnego domu Homecoming
40 Opowieść o duchach Ghost Story
41 Młode serce Young at Heart
42 Nadprzyrodzony wtorek Supernatural Tuesday
43 Głos zwodniczej syreny Siren Says
44 Chwila dla Spuda Shaggy Frog
45 Nowy Rok Jake'a Year of the Jake
46 Nikt nie zastąpi Fu Nobody’s Fu
47 Życie jak w grze Game On
48 Jaki ojciec, taki syn Bite Father, Bite Son
49 Magiczny wróg numer 1 Magic Enemy #1
50 Zazdrość Steno Furious Jealousy
51 Być człowiekiem Being Human
52 Long w Hongkongu The Hong Kong Longs

Linki zewnętrzne

Disney Television Animation
Seriale animowane WuzzleGumisieKacze opowieści (1987)Nowe przygody Kubusia PuchatkaChip i Dale: Brygada RRSuper BalooAgent KuperGoofy i inniMała SyrenkaSzmergielAladynTimon i PumbaKacza paczkaDoug (serie V-VII)Mała księga dżungli101 dalmatyńczykówByle do przerwyPepper AnnI pies, i wydraHerkulesProdukcje Myszki MikiThe WeekendersPupilekBuzz Astral z Gwiezdnej BazyCafe MyszkaLloyd w kosmosieLegenda TarzanaKim KolwiekFillmore na tropieLilo i StichSuper Robot Monkey Team Hyperforce Go!Dave BarbarzyńcaBrenda i pan WhiskersAmerykański smok Jake LongMaggie BrzęczymuchaYin Yang Yo!Nowa szkoła królaKlub przyjaciół Myszki MikiWymiennicyMoi przyjaciele - Tygrys i KubuśFineasz i FerbAgent specjalny OsoKick Strach się baćAkwalansGwiazdozbiór Fineasza i FerbaJake i piraci z NibylandiiTron: RebeliaWodogrzmoty MałeJej Wysokość ZosiaMyszka MikiW tę i nazad7KPenn Zero: Bohater na pół etatuStar Butterfly kontra siły złaKornisz i FistachNastępcy: Świat PotępionychLwia StrażElena z AvaloruRobal z przyszłościPrawo Milo Murphy’egoMyszka Miki: Zamieszani w przygodyZaplątane przygody RoszpunkiKacze opowieściWielka Szóstka: SerialGreenowie w wielkim mieścieFancy Nancy ClancyPłazowyżSowi domCudowny świat MikiegoPotworna robotaMyszka Miki: FrajdomekMolly i DuchCzarodziejska cukiernia AlicjiRodzina Dumnych: Głośniej i dumniej
Filmy telewizyjne i odcinki specjalne Puchatkowa gwiazdkaBoo to You Too! Winnie the PoohLilo i Stich: Liroy i StichFineasz i Ferb: Przygoda w drugim wymiarzeJej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczkaElena i sekret AvaloruZanim żyli długo i zaplątaniNastępcy: Królewskie weseleMiki i opowieść o dwóch wiedźmachMiki i Minnie: Gwiazdkowe życzenie
Filmy animowane Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampyAladyn: Powrót DżafaraGoofy na wakacjachAladyn i król złodzieiNiezwykła przygoda Kubusia PuchatkaPiękna i Bestia: Zaczarowane świętaPiękna i Bestia: Zaczarowany świat BelliPocahontas II: Podróż do Nowego ŚwiataKról Lew II: Czas SimbyDougMickey: Bajkowe ŚwiętaTygrys i przyjacieleGoofy w college'uMała Syrenka II: Powrót do morzaZakochany kundel II: Przygody ChapsaWakacje: żegnaj szkołoMagiczna gwiazdka Mikiego: Zasypani w Cafe MyszkaKopciuszek II: Spełnione marzeniaDzwonnik z Notre Dame IIPiotruś Pan: Wielki powrótTarzan i JaneCafe Myszka – Cafe SzwarcPuchatkowego Nowego Roku101 dalmatyńczyków II: Londyńska przygodaAtlantyda: Powrót MiloStich! MisjaRecess: All Growed DownRecess: Taking the Fifth GradePupilekFineasz i Ferb: Fretka kontra Wszechświat