Seriale animowane Disneya: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
m uzupełnienie |
||
| Linia 54: | Linia 54: | ||
| ''[[Agent Kuper|Dzielny Agent Kaczor / Agent Kuper]]'' | | ''[[Agent Kuper|Dzielny Agent Kaczor / Agent Kuper]]'' | ||
| 1991–1992 | | 1991–1992 | ||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]] <small>(1. wersja)</small><br />[[Start International Polska]] <small>(2. wersja)</small> | | [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]] <small>(1. wersja)</small><br />[[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] <small>(2. wersja)</small> | ||
| Pierwszy spin-off ''Kaczych opowieści''. | | Pierwszy spin-off ''Kaczych opowieści''. | ||
|- | |- | ||
| Linia 105: | Linia 105: | ||
| ''[[Timon i Pumba]]'' | | ''[[Timon i Pumba]]'' | ||
| 1995–1998 | | 1995–1998 | ||
| [[Start International Polska]] | | [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| | | bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 123: | Linia 123: | ||
| ''[[Mała księga dżungli]]'' | | ''[[Mała księga dżungli]]'' | ||
| 1996–1997 | | 1996–1997 | ||
| [[Start International Polska]] | | [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| | | bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 129: | Linia 129: | ||
| ''[[Doug]]'' | | ''[[Doug]]'' | ||
| 1996–1999 | | 1996–1999 | ||
| [[Master Film]] / [[ | | [[Master Film]] / [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| Serial produkcji Jumbo Pictures, we współpracy z wytwórnią Disneya (tylko sezony 5-7), poprzednio serial produkowany dla kanału Nickelodeon (sezony 1-4). <br /> Polski dubbing odcinków produkowanych dla Disneya oczekuje na emisję. | | Serial produkcji Jumbo Pictures, we współpracy z wytwórnią Disneya (tylko sezony 5-7), poprzednio serial produkowany dla kanału Nickelodeon (sezony 1-4). <br /> Polski dubbing odcinków produkowanych dla Disneya oczekuje na emisję. | ||
|- | |- | ||
| Linia 135: | Linia 135: | ||
| ''[[101 dalmatyńczyków (serial animowany)|101 dalmatyńczyków]]'' | | ''[[101 dalmatyńczyków (serial animowany)|101 dalmatyńczyków]]'' | ||
| 1996–1998 | | 1996–1998 | ||
| [[Start International Polska]] / [[Master Film]] | | [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] / [[Master Film]] | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 203: | Linia 203: | ||
| ''[[Legenda Tarzana]]'' | | ''[[Legenda Tarzana]]'' | ||
| 2001–2003 | | 2001–2003 | ||
| [[Start International Polska]] | | [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|035 | | style="background-color: #CCE2FF;"|035 | ||
| Linia 220: | Linia 220: | ||
| ''[[Stanley]]'' | | ''[[Stanley]]'' | ||
| 2001–2004 | | 2001–2004 | ||
| <!--[[Master Film]]/-->[[ | | <!--[[Master Film]]/-->[[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| Serial produkcji Cartoon Pizza; oryginalny serial animowany Playhouse Disney | | Serial produkcji Cartoon Pizza; oryginalny serial animowany Playhouse Disney | ||
|- | |- | ||
| Linia 226: | Linia 226: | ||
| ''[[Kim Kolwiek]]'' | | ''[[Kim Kolwiek]]'' | ||
| 2002–2007 | | 2002–2007 | ||
| [[Master Film]] / [[ | | [[Master Film]] / [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 232: | Linia 232: | ||
| ''[[Fillmore na tropie]]'' | | ''[[Fillmore na tropie]]'' | ||
| 2002–2004 | | 2002–2004 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|040 | | style="background-color: #CCE2FF;"|040 | ||
| Linia 242: | Linia 242: | ||
| ''[[JoJo z cyrku]]'' | | ''[[JoJo z cyrku]]'' | ||
| 2003–2007 | | 2003–2007 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| Serial produkcji Cartoon Pizza; oryginalny serial animowany Playhouse Disney, pierwszy używający animacji poklatkowej. | | Serial produkcji Cartoon Pizza; oryginalny serial animowany Playhouse Disney, pierwszy używający animacji poklatkowej. | ||
|- | |- | ||
| Linia 254: | Linia 254: | ||
| ''[[Brenda i pan Whiskers]]'' | | ''[[Brenda i pan Whiskers]]'' | ||
| 2004–2006 | | 2004–2006 | ||
| [[Master Film]] / [[ | | [[Master Film]] / [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| | | bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 260: | Linia 260: | ||
| ''[[Opowieści z Kręciołkowa]]'' | | ''[[Opowieści z Kręciołkowa]]'' | ||
| 2004–2008 | | 2004–2008 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| Serial produkcji Wild Brain | | Serial produkcji Wild Brain | ||
|- | |- | ||
| Linia 278: | Linia 278: | ||
| ''[[Amerykański smok Jake Long]]'' | | ''[[Amerykański smok Jake Long]]'' | ||
| 2005–2007 | | 2005–2007 | ||
| [[Master Film]] / [[ | | [[Master Film]] / [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 289: | Linia 289: | ||
| ''[[Mali Einsteini]]'' | | ''[[Mali Einsteini]]'' | ||
| 2005–2009 | | 2005–2009 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| Serial produkcji Curious Pictures | | Serial produkcji Curious Pictures | ||
|- | |- | ||
| Linia 307: | Linia 307: | ||
| ''[[Złota rączka]]'' | | ''[[Złota rączka]]'' | ||
| 2006–2013 | | 2006–2013 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | ||
| Serial produkcji Nelvany | | Serial produkcji Nelvany | ||
|- | |- | ||
| Linia 325: | Linia 325: | ||
| ''[[Nowa szkoła króla]]'' | | ''[[Nowa szkoła króla]]'' | ||
| 2006–2009 | | 2006–2009 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 331: | Linia 331: | ||
| ''[[Wymiennicy]]'' | | ''[[Wymiennicy]]'' | ||
| 2006–2009 | | 2006–2009 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|057 | | style="background-color: #CCE2FF;"|057 | ||
| Linia 342: | Linia 342: | ||
| ''[[Zajączkowo]]'' | | ''[[Zajączkowo]]'' | ||
| 2007–2009 | | 2007–2009 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | ||
| Serial produkcji Sesame Workshop, Baker Coogan Productions i Spiffy Pictures; oryginalny serial animowany Playhouse Disney, połączenie animacji i live-action | | Serial produkcji Sesame Workshop, Baker Coogan Productions i Spiffy Pictures; oryginalny serial animowany Playhouse Disney, połączenie animacji i live-action | ||
|- | |- | ||
| Linia 348: | Linia 348: | ||
| ''[[Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś]]'' | | ''[[Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś]]'' | ||
| 2007–2010 | | 2007–2010 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 354: | Linia 354: | ||
| ''[[Agent specjalny Oso]]'' | | ''[[Agent specjalny Oso]]'' | ||
| 2008–2012 | | 2008–2012 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|061 | | style="background-color: #CCE2FF;"|061 | ||
| ''[[Dzieciak kontra Kot]]'' | | ''[[Dzieciak kontra Kot]]'' | ||
| 2008–2011 | | 2008–2011 | ||
| [[Studio Eurocom]] / [[SDI Media Polska]] | | [[Studio Eurocom]] / [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| Serial produkcji Studio B Productions z udziałem YTV | | Serial produkcji Studio B Productions z udziałem YTV | ||
|- | |- | ||
| Linia 377: | Linia 377: | ||
| ''[[Przystanek dżungla]]'' | | ''[[Przystanek dżungla]]'' | ||
| 2009–2012 | | 2009–2012 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| Serial produkcji Spider Eye Productions | | Serial produkcji Spider Eye Productions | ||
|- | |- | ||
| Linia 383: | Linia 383: | ||
| ''[[Stich!]]'' | | ''[[Stich!]]'' | ||
| 2009–2011 | | 2009–2011 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| Drugi serial anime Disneya | | Drugi serial anime Disneya | ||
|- | |- | ||
| Linia 389: | Linia 389: | ||
| ''[[Akwalans]]'' | | ''[[Akwalans]]'' | ||
| 2010–2014 | | 2010–2014 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 400: | Linia 400: | ||
| ''[[Kick Strach się bać]]'' | | ''[[Kick Strach się bać]]'' | ||
| 2010–2012 | | 2010–2012 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| Pierwszy oryginalny serial animowany Disney XD | | Pierwszy oryginalny serial animowany Disney XD | ||
|- | |- | ||
| Linia 406: | Linia 406: | ||
| ''[[Agent specjalny Oso|Special Agent Oso: Three Healthy Steps]]'' | | ''[[Agent specjalny Oso|Special Agent Oso: Three Healthy Steps]]'' | ||
| 2011 | | 2011 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| | | bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 412: | Linia 412: | ||
| ''[[Tron: Rebelia]]'' | | ''[[Tron: Rebelia]]'' | ||
| 2012–2013 | | 2012–2013 | ||
| [[Start International Polska]] | | [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | ||
| Wyprodukowany przy współpracy z Sean Bailey Productions, oparty na filmie ''Tron'' | | Wyprodukowany przy współpracy z Sean Bailey Productions, oparty na filmie ''Tron'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 424: | Linia 424: | ||
| ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki]]'' | | ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki]]'' | ||
| 2006–2016 | | 2006–2016 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|073 | | style="background-color: #CCE2FF;"|073 | ||
| ''[[Fineasz i Ferb]]'' | | ''[[Fineasz i Ferb]]'' | ||
| 2007–2015 | | 2007–2015, 2025 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska / Iyuno]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|074 | | style="background-color: #CCE2FF;"|074 | ||
| Linia 441: | Linia 441: | ||
| ''[[Bujdy na resorach]] | | ''[[Bujdy na resorach]] | ||
| 2008-2012 | | 2008-2012 | ||
| [[ | | [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | ||
| Serial produkcji Disneya i Pixara | | Serial produkcji Disneya i Pixara | ||
|- | |- | ||
| Linia 447: | Linia 447: | ||
| ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'' | | ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'' | ||
| 2010–2011 | | 2010–2011 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| Wyprodukowane przy współpracy z Hieroglyphic Productions, połączenie animacji i live-action | | Wyprodukowane przy współpracy z Hieroglyphic Productions, połączenie animacji i live-action | ||
|- | |- | ||
| Linia 453: | Linia 453: | ||
| ''[[Jake i piraci z Nibylandii]]'' | | ''[[Jake i piraci z Nibylandii]]'' | ||
| 2011–2016 | | 2011–2016 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| Pierwszy oryginalny serial Disney Junior | | Pierwszy oryginalny serial Disney Junior | ||
|- | |- | ||
| Linia 459: | Linia 459: | ||
| ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki|Mickey Mousekersize]]'' | | ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki|Mickey Mousekersize]]'' | ||
| 2011 | | 2011 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| rowspan=5 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=5 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 470: | Linia 470: | ||
| ''[[Klinika dla pluszaków]]'' | | ''[[Klinika dla pluszaków]]'' | ||
| 2012–2020 | | 2012–2020 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|081 | | style="background-color: #CCE2FF;"|081 | ||
| ''[[Mega Spider-Man]]'' | | ''[[Mega Spider-Man]]'' | ||
| 2012–2017 | | 2012–2017 | ||
| [[Start International Polska]] | | [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|082 | | style="background-color: #CCE2FF;"|082 | ||
| ''[[Wodogrzmoty Małe]]'' | | ''[[Wodogrzmoty Małe]]'' | ||
| 2012–2016 | | 2012–2016 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|083 | | style="background-color: #CCE2FF;"|083 | ||
| ''[[Henio Tulistworek]]'' | | ''[[Henio Tulistworek]]'' | ||
| 2012–2015 | | 2012–2015 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| Serial produkcji Spiffy Pictures | | Serial produkcji Spiffy Pictures | ||
|- | |- | ||
| Linia 491: | Linia 491: | ||
| ''[[Jej Wysokość Zosia]]'' | | ''[[Jej Wysokość Zosia]]'' | ||
| 2012–2018 | | 2012–2018 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| rowspan=36 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=36 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| Linia 497: | Linia 497: | ||
| ''[[Randy Cunningham: nastoletni ninja]]'' | | ''[[Randy Cunningham: nastoletni ninja]]'' | ||
| 2012-2015 | | 2012-2015 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|086 | | style="background-color: #CCE2FF;"|086 | ||
| ''[[Avengers: Zjednoczeni]]'' | | ''[[Avengers: Zjednoczeni]]'' | ||
| 2013–2018 | | 2013–2018 | ||
| [[Start International Polska]] / [[SDI Media Polska]] | | [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] / [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|087 | | style="background-color: #CCE2FF;"|087 | ||
| ''[[Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.]]'' | | ''[[Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.]]'' | ||
| 2013–2015 | | 2013–2015 | ||
| [[Start International Polska]] / [[SDI Media Polska]] | | [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] / [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|088 | | style="background-color: #CCE2FF;"|088 | ||
| ''[[W tę i nazad]]'' | | ''[[W tę i nazad]]'' | ||
| 2013–2016 | | 2013–2016 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|089 | | style="background-color: #CCE2FF;"|089 | ||
| ''[[Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie]]'' | | ''[[Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie]]'' | ||
| 2013–2017 | | 2013–2017 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|090 | | style="background-color: #CCE2FF;"|090 | ||
| ''[[7K]]'' | | ''[[7K]]'' | ||
| 2014–2016 | | 2014–2016 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|091 | | style="background-color: #CCE2FF;"|091 | ||
| ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' | | ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' | ||
| 2014–2018 | | 2014–2018 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|092 | | style="background-color: #CCE2FF;"|092 | ||
| ''[[Penn Zero: Bohater na pół etatu]]'' | | ''[[Penn Zero: Bohater na pół etatu]]'' | ||
| 2014–2017 | | 2014–2017 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|093 | | style="background-color: #CCE2FF;"|093 | ||
| ''[[Kornisz i Fistach]]'' | | ''[[Kornisz i Fistach]]'' | ||
| 2015–2018 | | 2015–2018 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|094 | | style="background-color: #CCE2FF;"|094 | ||
| ''[[Lwia Straż]]'' | | ''[[Lwia Straż]]'' | ||
| 2015–2019 | | 2015–2019 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|095 | | style="background-color: #CCE2FF;"|095 | ||
| ''[[Miles z przyszłości|Miles z przyszłości / Miles: Formacja Zenit]]'' | | ''[[Miles z przyszłości|Miles z przyszłości / Miles: Formacja Zenit]]'' | ||
|2015–2018 | | 2015–2018 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|096 | | style="background-color: #CCE2FF;"|096 | ||
| ''[[Robal z przyszłości]]'' | | ''[[Robal z przyszłości]]'' | ||
|2015–2018 | | 2015–2018 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|097 | | style="background-color: #CCE2FF;"|097 | ||
| ''[[Star Butterfly kontra siły zła]]'' | | ''[[Star Butterfly kontra siły zła]]'' | ||
|2015–2019 | | 2015–2019 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|098 | | style="background-color: #CCE2FF;"|098 | ||
| ''[[Star Darlings: Życzenia do spełnienia]]'' | | ''[[Star Darlings: Życzenia do spełnienia]]'' | ||
| 2015 | | 2015 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|099 | | style="background-color: #CCE2FF;"|099 | ||
| ''[[Strażnicy Galaktyki (serial animowany)|Strażnicy Galaktyki]]'' | | ''[[Strażnicy Galaktyki (serial animowany)|Strażnicy Galaktyki]]'' | ||
| 2015–2019 | | 2015–2019 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|100 | | style="background-color: #CCE2FF;"|100 | ||
| ''[[Złotowłosa i Miś]]'' | | ''[[Złotowłosa i Miś]]'' | ||
| 2015–2018 | | 2015–2018 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|101 | | style="background-color: #CCE2FF;"|101 | ||
| ''[[Elena z Avaloru]]'' | | ''[[Elena z Avaloru]]'' | ||
| 2016–2020 | | 2016–2020 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|102 | | style="background-color: #CCE2FF;"|102 | ||
| ''[[Kraina lodu: Światła Północy]]'' | | ''[[Kraina lodu: Światła Północy]]'' | ||
| 2016 | | 2016 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|103 | | style="background-color: #CCE2FF;"|103 | ||
| ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'' | | ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'' | ||
| 2016-2019 | | 2016-2019 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|104 | | style="background-color: #CCE2FF;"|104 | ||
| ''[[Star Wars: Przygody Freemakerów]]'' | | ''[[Star Wars: Przygody Freemakerów]]'' | ||
| 2016–2017 | | 2016–2017 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|105 | | style="background-color: #CCE2FF;"|105 | ||
| ''[[Star Wars: Ruch oporu powstaje]]'' | | ''[[Star Wars: Ruch oporu powstaje]]'' | ||
| 2016 | | 2016 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|106 | | style="background-color: #CCE2FF;"|106 | ||
| ''[[Ant-Man (serial)|Ant-Man]]'' | | ''[[Ant-Man (serial)|Ant-Man]]'' | ||
| 2017 | | 2017 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|107 | | style="background-color: #CCE2FF;"|107 | ||
| ''[[Kacze opowieści (serial animowany 2017)|Kacze opowieści (2017)]]'' | | ''[[Kacze opowieści (serial animowany 2017)|Kacze opowieści (2017)]]'' | ||
| 2017–2021 | | 2017–2021 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|108 | | style="background-color: #CCE2FF;"|108 | ||
| ''[[Rocket i Groot]]'' | | ''[[Rocket i Groot]]'' | ||
| 2017 | | 2017 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|109 | | style="background-color: #CCE2FF;"|109 | ||
| ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'' | | ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'' | ||
| 2017–2018 | | 2017–2018 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|110 | | style="background-color: #CCE2FF;"|110 | ||
| ''[[Wielka Szóstka: Serial]]'' | | ''[[Wielka Szóstka: Serial]]'' | ||
| 2017–2020 | | 2017–2020 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|111 | | style="background-color: #CCE2FF;"|111 | ||
| ''[[Zaplątane przygody Roszpunki]]'' | | ''[[Zaplątane przygody Roszpunki]]'' | ||
| 2017–2020 | | 2017–2020 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|112 | | style="background-color: #CCE2FF;"|112 | ||
| ''[[Gwiezdne wojny. Najlepsi z najlepszych]]'' | | ''[[Gwiezdne wojny. Najlepsi z najlepszych]]'' | ||
| 2018 | | 2018 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|113 | | style="background-color: #CCE2FF;"|113 | ||
| ''[[Gwiezdne wojny: Ruch oporu]]'' | | ''[[Gwiezdne wojny: Ruch oporu]]'' | ||
| 2018–2020 | | 2018–2020 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|114 | | style="background-color: #CCE2FF;"|114 | ||
| ''[[Kosmiczne kurczaki w kosmosie]]'' | | ''[[Kosmiczne kurczaki w kosmosie]]'' | ||
| 2018–2019 | | 2018–2019 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|115 | | style="background-color: #CCE2FF;"|115 | ||
| ''[[Ulica Dalmatyńczyków 101]]'' | | ''[[Ulica Dalmatyńczyków 101]]'' | ||
| 2018–2020 | | 2018–2020 | ||
|[[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|116 | | style="background-color: #CCE2FF;"|116 | ||
| ''[[Spider-Man (serial animowany 2017)|Spider-Man (2017)]]'' | | ''[[Spider-Man (serial animowany 2017)|Spider-Man (2017)]]'' | ||
| 2017–2020 | | 2017–2020 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|117 | | style="background-color: #CCE2FF;"|117 | ||
| ''[[Vampirina]]'' | | ''[[Vampirina]]'' | ||
| 2017–2021 | | 2017–2021 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|118 | | style="background-color: #CCE2FF;"|118 | ||
| ''[[Super Rakieta]]'' | | ''[[Super Rakieta]]'' | ||
| 2019–2020 | | 2019–2020 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|119 | | style="background-color: #CCE2FF;"|119 | ||
| ''[[Mira – nadworna detektyw]]'' | | ''[[Mira – nadworna detektyw]]'' | ||
| 2020–2022 | | 2020–2022 | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI Media Polska / IYUNO•SDI Group]] | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" | '''TRWAJĄCE''' | | colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" | '''TRWAJĄCE''' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|120 | | style="background-color: #CCE2FF;"|120 | ||
| ''[[ | | ''[[Butik Minnie]]'' | ||
| 2011–obecnie | | 2011–obecnie | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
| rowspan=12 bgcolor="#DDDDDD"| | | rowspan=12 bgcolor="#DDDDDD"| | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|121 | | style="background-color: #CCE2FF;"|121 | ||
| ''[[Bingo i Rolly w akcji]]'' | | ''[[Bingo i Rolly w akcji]]'' | ||
| | | 2017–2023 | ||
| [[ | | [[Iyuno|SDI Media Polska / IYUNO•SDI Group / IYUNO Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|122 | | style="background-color: #CCE2FF;"|122 | ||
| ''[[Myszka Miki: Zamieszani w przygody|Miki i raźni rajdowcy / Myszka Miki: Zamieszani w przygody]]'' | | ''[[Myszka Miki: Zamieszani w przygody|Miki i raźni rajdowcy / Myszka Miki: Zamieszani w przygody]]'' | ||
| | | 2017–2024 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|123 | | style="background-color: #CCE2FF;"|123 | ||
| ''[[Fancy Nancy Clancy]]'' | | ''[[Fancy Nancy Clancy]]'' | ||
| | | 2018–2021 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|124 | | style="background-color: #CCE2FF;"|124 | ||
| ''[[Greenowie w wielkim mieście]]'' | | ''[[Greenowie w wielkim mieście]]'' | ||
| 2018–obecnie | | 2018–obecnie | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|125 | | style="background-color: #CCE2FF;"|125 | ||
| ''[[Mapeciątka (serial animowany 2018)|Mapeciątka (2018)]]'' | | ''[[Mapeciątka (serial animowany 2018)|Mapeciątka (2018)]]'' | ||
| | | 2018–2022 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|126 | | style="background-color: #CCE2FF;"|126 | ||
| ''[[Płazowyż]]'' | | ''[[Płazowyż]]'' | ||
| | | 2019–2022 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|127 | | style="background-color: #CCE2FF;"|127 | ||
| ''[[T.O.T.S. Troskliwie Odlotowy Transport Słodziaków]]'' | | ''[[T.O.T.S. Troskliwie Odlotowy Transport Słodziaków]]'' | ||
| | | 2019–2022 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|128 | | style="background-color: #CCE2FF;"|128 | ||
| ''[[Sowi dom]]'' | | ''[[Sowi dom]]'' | ||
| | | 2020–2023 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|129 | | style="background-color: #CCE2FF;"|129 | ||
| ''[[Kurczaki na tropie]]'' | | ''[[Kurczaki na tropie]]'' | ||
| | | 2021–2022 | ||
| [[SDI Media Polska]] | | [[Iyuno|SDI Media Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|130 | | style="background-color: #CCE2FF;"|130 | ||
| ''[[Spidey i super-kumple]]'' | | ''[[Spidey i super-kumple]]'' | ||
| 2021–obecnie | | 2021–obecnie | ||
| [[ | | [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|131 | | style="background-color: #CCE2FF;"|131 | ||
| ''[[Myszka Miki: Frajdomek]]'' | | ''[[Myszka Miki: Frajdomek]]'' | ||
| | | 2021–2025 | ||
| [[ | | [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | ||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|132 | |||
| ''[[Molly i Duch]]'' | |||
| 2021–2023 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|133 | |||
| ''[[Czarodziejska cukiernia Alicji]]'' | |||
| 2021–2024 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|134 | |||
| ''[[Baymax!]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|135 | |||
| ''[[Rodzina Dumnych: Głośniej i dumniej]]'' | |||
| 2022–obecnie | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|136 | |||
| ''[[Auta w trasie]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|137 | |||
| ''[[Eureka!]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|138 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|139 | |||
| ''[[Straż ekipa]]'' | |||
| 2022-obecnie | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|140 | |||
| ''[[Zwierzogród+]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|141 | |||
| ''[[Chomi i Greta]]'' | |||
| 2022-2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|142 | |||
| ''[[Moon Girl i Diabelski Dinozaur]]'' | |||
| 2023-2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|143 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Przygody młodych Jedi]]'' | |||
| 2023-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|144 | |||
| ''[[Superkoty]]'' | |||
| 2023-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|145 | |||
| ''[[Kiya i mistrzowie z Kimoja]]'' | |||
| 2023-2024 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|146 | |||
| ''[[Zombi: Serial Re-Animowany]]'' | |||
| 2023-2024 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|147 | |||
| ''[[Hailey w akcji!]]'' | |||
| 2023-2024 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|148 | |||
| ''[[Kubuś i ja]]'' | |||
| 2024-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|149 | |||
| ''[[Zabawy z Kubusiem]]'' | |||
| 2024-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|148 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści z Imperium]]'' | |||
| 2024 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|150 | |||
| ''[[Ariel]]'' | |||
| 2024-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|151 | |||
| ''[[Kuzyni]]'' | |||
| 2024-2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|152 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści z Podziemi]]'' | |||
| 2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|153 | |||
| ''[[StuGo]]'' | |||
| 2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|154 | |||
| ''[[Iron Man i super ekipa]]'' | |||
| 2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|155 | |||
| ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki+]]'' | |||
| 2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]]<!-- | |||
|- | |- | ||
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" | '''NADCHODZĄCE'''--> | | colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" | '''NADCHODZĄCE'''--> | ||
Wersja z 08:19, 2 wrz 2025
Od 1985 roku wytwórnia Walta Disneya produkuje dla telewizji własne seriale animowane. Emitowane są one głównie na kanale Disney Channel, Disney XD i Disney Junior. W Polsce dodatkowo wiele z nich było emitowanych w specjalnych blokach programowych Disneya na TVP1, a także na MiniMini, Polsacie, TV Puls, PULS 2 i TV 4.
