Seriale animowane Disneya: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Utworzył nową stronę „Od 1985 roku wytwórnia Walta Disneya produkuje dla telewizji własne seriale animowane. Emitowane są one głównie na kanale Disney Channel. W Polsce dodatkowo wi...” |
m poprawki |
||
| (Nie pokazano 37 wersji utworzonych przez 6 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
Od 1985 roku wytwórnia Walta Disneya produkuje dla telewizji własne seriale animowane. Emitowane są one głównie na kanale [[Disney Channel]]. W Polsce dodatkowo wiele z nich było emitowanych w specjalnych blokach programowych Disneya na [[TVP1]], a także na [[MiniMini]]. | Od 1985 roku wytwórnia Walta Disneya produkuje dla telewizji własne seriale animowane. Emitowane są one głównie na kanale [[Disney Channel]], [[Disney XD]] i [[Disney Junior]]. W Polsce dodatkowo wiele z nich było emitowanych w specjalnych blokach programowych Disneya na [[Telewizja Polska|TVP1]], a także na [[MiniMini+|MiniMini]], [[Polsat|Polsacie]], [[TV Puls]], [[TV Puls|PULS 2]] i [[TV 4]]. | ||
== | == Spis seriali == | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 100%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="6%"|№ | ||
!width="28%"|Tytuł polski | |||
!width="10%"|Lata produkcji | |||
!width="28%"|Studio dubbingowe | |||
!width="28%"|Uwagi | |||
|- | |- | ||
| '' | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''ZAKOŃCZONE''' | ||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''[[Wuzzle]]'' | |||
| 1985 | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]] | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''[[Gumisie]]'' | |||
| 1985–1991 | |||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku]] / [[Master Film]] | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Pieski Fluppy'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 1986 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Tylko pilot. TVP1 wyemitowała ten film 8 listopada 1997 roku w ramach bloku ''Walt Disney przedstawia'' w wersji lektorskiej czytanej przez Tomasza Kozłowicza. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''[[Kacze opowieści]]'' | |||
| 1987-1990 | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]] <small>(1. wersja)</small><br />[[Master Film]] <small>(2. wersja)</small> | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''[[Nowe przygody Kubusia Puchatka]]'' | |||
| 1988–1991 | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]] / [[Master Film]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| ''[[Chip i Dale]]'' | |||
| 1989–1990 | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]] / [[Master Film]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''[[Super Baloo]]'' | |||
| 1990–1991 | |||
| [[Master Film]] | |||
| Spin-off ''[[Księga dżungli|Księgi dżungli]]'' | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|008 | ||
| ''[[Agent Kuper|Dzielny Agent Kaczor / Agent Kuper]]'' | |||
| 1991–1992 | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]] <small>(1. wersja)</small><br />[[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] <small>(2. wersja)</small> | |||
| Pierwszy spin-off ''Kaczych opowieści''. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''[[Goofy i inni]]'' | |||
| 1992-1993 | |||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku]] <small>(1. wersja)</small><br />[[Master Film]] <small>(2. wersja)</small> | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''[[Mała Syrenka (serial animowany)|Mała Syrenka]]'' | |||
| 1992–1994 | |||
| [[Telewizyjne Studia Dźwięku]] <small>(1. wersja)</small><br />[[Master Film]] <small>(2. wersja)</small> | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Raw Toonage'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 1992 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''[[Szmergiel]]'' | |||
| 1993–1994 | |||
| [[Master Film]] | |||
| Pierwszy spin-off ''Raw Toonage''. | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Marsupilami'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 1993 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Wyprodukowany przez wytwórnię Disneya z udziałem Marsu Productions; drugi spin-off ''Raw Toonage'' | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|014 | ||
| ''[[Aladyn (serial animowany)|Aladyn]]'' | |||
| 1994–1996 | |||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie]] / [[Studio Sonica]] | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|015 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Gargoyles'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 1994–1997 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|016 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''The Shnookums and Meat Funny Cartoon Show'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 1995 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| spin-off serialu ''Marsupilami'' | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|017 | ||
| ''[[Timon i Pumba]]'' | |||
| 1995–1998 | |||
| [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|018 | ||
| ''[[Kacza paczka]]'' | |||
| 1996 | |||
| [[Studio Sonica]] | |||
| Drugi spin-off ''Kaczych opowieści'' | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|019 | ||
| ''[[Potężne Kaczory (serial animowany)|Potężne Kaczory]]'' | |||
| 1996–1997 | |||
| [[Iyuno]] | |||
| spin-off trylogii filmów ''Potężne Kaczory'' | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|020 | ||
| ''[[Mała księga dżungli]]'' | |||
| 1996–1997 | |||
| [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|021 | ||
| ''[[Doug]]'' | |||
| 1996–1999 | |||
| [[Master Film]] / [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| Serial produkcji Jumbo Pictures, we współpracy z wytwórnią Disneya (tylko sezony 5-7), poprzednio serial produkowany dla kanału Nickelodeon (sezony 1-4). <br /> Polski dubbing odcinków produkowanych dla Disneya oczekuje na emisję. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|022 | ||
| ''[[101 dalmatyńczyków (serial animowany)|101 dalmatyńczyków]]'' | |||
| 1996–1998 | |||
| [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] / [[Master Film]] | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|023 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Nightmare Ned'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 1997 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|024 | ||
| ''[[Byle do przerwy]]'' | |||
| 1997–2001 | |||
| [[Studio Sonica]] | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|025 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Pepper Ann'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 1997-2001 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| [[Master Film]] | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Polski dubbing oczekuje na emisję. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|026 | ||
| ''[[Herkules (serial animowany)|Herkules]]'' | |||
| 1998–1999 | |||
| [[Studio Sonica]] | |||
| Odcinki 17 i 26 z polskim dubbingiem zostały wydane na płycie DVD pt. ''Disney Heroes – Volume 1'', w wersji płyty sprzedawanej w Niemczech i we Włoszech. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|027 | ||
| ''[[I pies, i wydra]]'' | |||
| 1998–2000 | |||
| [[Studio Sonica]] | |||
| Produkowane we współpracy z Jumbo Pictures, pierwszy oryginalny serial animowany Playhouse Disney | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|028 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''The Weekenders'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 1999–2004 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| [[Master Film]] | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Polski dubbing oczekuje na emisję. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|029 | ||
| ''[[Produkcje Myszki Miki]]'' | |||
| 1999–2000 | |||
| [[Studio Sonica]] | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|030 | ||
| ''[[Pupilek (serial telewizyjny)|Pupilek]]'' | |||
| 2000–2002 | |||
| [[Master Film]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|031 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Buzz Astral z Gwiezdnej Bazy'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 2000–2001 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| [[Master Film]] | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Wyprodukowane we współpracy ze studiem Pixar, oparte na filmie ''[[Toy Story]]'' <br /> Polski dubbing oczekuje na emisję. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|032 | ||
| ''[[Cafe Myszka]]'' | |||
| 2001–2003 | |||
| [[Studio Sonica]] | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|033 | ||
| ''[[Lloyd w kosmosie]]'' | |||
| 2001–2004 | |||
| [[Master Film]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|034 | ||
| ''[[Legenda Tarzana]]'' | |||
| 2001–2003 | |||
| [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|035 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''The Proud Family'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 2001–2005 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Serial produkcji Jambalaya Studios; pierwszy oryginalny serial animowany Disney Channel | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|036 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Teamo Supremo'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 2002–2004 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|037 | ||
| ''[[Stanley]]'' | |||
| 2001–2004 | |||
| <!--[[Master Film]]/-->[[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| Serial produkcji Cartoon Pizza; oryginalny serial animowany Playhouse Disney | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|038 | ||
| ''[[Kim Kolwiek]]'' | |||
| 2002–2007 | |||
| [[Master Film]] / [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|039 | ||
| ''[[Fillmore na tropie]]'' | |||
| 2002–2004 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|040 | ||
| ''[[Lilo i Stich (serial animowany)|Lilo i Stich]]'' | |||
| 2003–2006 | |||
| [[Master Film]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|041 | ||
| ''[[JoJo z cyrku]]'' | |||
| 2003–2007 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| Serial produkcji Cartoon Pizza; oryginalny serial animowany Playhouse Disney, pierwszy używający animacji poklatkowej. | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|042 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Dave Barbarzyńca'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 2004–2005 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| [[Master Film]] | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Polski dubbing oczekuje na emisję. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|043 | ||
| ''[[Brenda i pan Whiskers]]'' | |||
| 2004–2006 | |||
| [[Master Film]] / [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|044 | ||
| ''[[Opowieści z Kręciołkowa]]'' | |||
| 2004–2008 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| Serial produkcji Wild Brain | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|045 | ||
| ''[[Super Robot Monkey Team Hyperforce Go!]]'' | |||
| 2004–2006 | |||
| [[Studio Eurocom]] | |||
| Pierwszy oryginalny serial kanału [[Jetix]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|046 | ||
| ''[[W.I.T.C.H. Czarodziejki]]'' | |||
| 2004–2006 | |||
| [[IZ-Tekst]] | |||
| Oryginalny serial kanału [[Jetix]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|047 | ||
| ''[[Amerykański smok Jake Long]]'' | |||
| 2005–2007 | |||
| [[Master Film]] / [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|048 | ||
| ''[[Maggie Brzęczymucha]]'' | |||
| 2005–2006 | |||
| [[Master Film]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|049 | ||
| ''[[Mali Einsteini]]'' | |||
| 2005–2009 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| Serial produkcji Curious Pictures | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|050 | ||
| ''[[A.T.O.M. Alpha Teens On Machines]]'' | |||
| 2005–2006 | |||
| [[Studio Eurocom]] | |||
| Oryginalny serial kanału [[Jetix]] | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|051 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Get Ed'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 2005–2006 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Oryginalny serial kanału [[Jetix]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|052 | ||
| ''[[Złota rączka]]'' | |||
| 2006–2013 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | |||
| Serial produkcji Nelvany | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|053 | ||
| ''[[Yin Yang Yo!]]'' | |||
| 2006–2009 | |||
| [[Studio Eurocom]] | |||
| Oryginalny serial kanału [[Jetix]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|054 | ||
| ''[[ŌBAN Star Racers]]'' | |||
| 2006 | |||
| [[Studio Eurocom]] | |||
| Oryginalny serial kanału [[Jetix]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|055 | ||
| ''[[Nowa szkoła króla]]'' | |||
| 2006–2009 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|056 | ||
| ''[[Wymiennicy]]'' | |||
| 2006–2009 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|057 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Shorty McShorts' Shorts'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 2006–2007 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
| Serial produkcji Disneya i Frederator Studios | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|058 | ||
| ''[[Zajączkowo]]'' | |||
| 2007–2009 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska]] | |||
| Serial produkcji Sesame Workshop, Baker Coogan Productions i Spiffy Pictures; oryginalny serial animowany Playhouse Disney, połączenie animacji i live-action | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|059 | ||
| ''[[Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś]]'' | |||
| 2007–2010 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|060 | ||
| ''[[Agent specjalny Oso]]'' | |||
| 2008–2012 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|061 | ||
| ''[[Dzieciak kontra Kot]]'' | |||
| 2008–2011 | |||
| [[Studio Eurocom]] / [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| Serial produkcji Studio B Productions z udziałem YTV | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|062 | ||
| ''[[Monster Buster Club]]'' | |||
| 2008–2010 | |||
| [[IZ-Tekst]] | |||
| Oryginalny serial kanału [[Jetix]] wyprodukowany w studiu Marathon. | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|063 | ||
| ''[[Jimmy Cool]]'' | |||
| 2009–2012 | |||
| [[IZ-Tekst]] | |||
| Serial produkcji Studio B Productions z udziałem YTV | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|064 | ||
| ''[[Przystanek dżungla]]'' | |||
| 2009–2012 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| Serial produkcji Spider Eye Productions | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|065 | ||
| ''[[Stich!]]'' | |||
| 2009–2011 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| Drugi serial anime Disneya | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|066 | ||
| ''[[Akwalans]]'' | |||
| 2010–2014 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|067 | ||
| ''[[Avengers: Potęga i moc]]'' | |||
| 2010–2012 | |||
| [[Master Film]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[Kick Strach się bać]]'' || | | bgcolor="#CCE2FF"|068 | ||
| ''[[Kick Strach się bać]]'' | |||
| 2010–2012 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| Pierwszy oryginalny serial animowany Disney XD | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|069 | ||
| ''[[Agent specjalny Oso|Special Agent Oso: Three Healthy Steps]]'' | |||
| 2011 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|070 | ||
| ''[[Tron: Rebelia]]'' | |||
| 2012–2013 | |||
| [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | |||
| Wyprodukowany przy współpracy z Sean Bailey Productions, oparty na filmie ''Tron'' | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|071 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''Motorcity'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 2012–2013 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| Wyprodukowane przy współpracy z Titmouse, Inc. | |||
|- | |- | ||
| ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki | | bgcolor="#CCE2FF"|072 | ||
| ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki]]'' | |||
| 2006–2016 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|073 | ||
| ''[[Fineasz i Ferb]]'' | |||
| 2007–2015, 2025 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska / Iyuno]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|074 | ||
| ''[[RoboDz|RoboDz Kazagumo Hen]]'' | |||
| 2008 | |||
| | |||
| Pierwszy serial anime Disneya | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|075 | ||
| ''[[Bujdy na resorach]] | |||
| 2008-2012 | |||
| [[Iyuno|Sun Studio Polska / SDI Media Polska]] | |||
| Serial produkcji Disneya i Pixara | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|076 | ||
| ''[[Gwiazdozbiór Fineasza i Ferba]]'' | |||
| 2010–2011 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| Wyprodukowane przy współpracy z Hieroglyphic Productions, połączenie animacji i live-action | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|077 | ||
| ''[[Jake i piraci z Nibylandii]]'' | |||
| 2011–2016 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| Pierwszy oryginalny serial Disney Junior | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|078 | ||
| ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki|Mickey Mousekersize]]'' | |||
| 2011 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| rowspan=5 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#CCE2FF"|079 | ||
| bgcolor="#DDDDDD"| ''A Poem Is...'' | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| 2011–2012 | |||
| bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|080 | ||
| ''[[Klinika dla pluszaków]]'' | |||
| 2012–2020 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|081 | ||
|- | | ''[[Mega Spider-Man]]'' | ||
| ''[[ | | 2012–2017 | ||
| [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|082 | |||
| ''[[Wodogrzmoty Małe]]'' | |||
| 2012–2016 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|083 | |||
| ''[[Henio Tulistworek]]'' | |||
| 2012–2015 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| Serial produkcji Spiffy Pictures | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|084 | |||
| ''[[Jej Wysokość Zosia]]'' | |||
| 2012–2018 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| rowspan=60 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|085 | |||
| ''[[Randy Cunningham: nastoletni ninja]]'' | |||
| 2012-2015 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|086 | |||
| ''[[Avengers: Zjednoczeni]]'' | |||
| 2013–2018 | |||
| [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] / [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|087 | |||
| ''[[Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.]]'' | |||
| 2013–2015 | |||
| [[TransPerfect Media Poland|Start International Polska]] / [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|088 | |||
| ''[[W tę i nazad]]'' | |||
| 2013–2016 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|089 | |||
| ''[[Szeryf Kaja na Dzikim Zachodzie]]'' | |||
| 2013–2017 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|090 | |||
| ''[[7K]]'' | |||
| 2014–2016 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|091 | |||
| ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' | |||
| 2014–2018 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|092 | |||
| ''[[Penn Zero: Bohater na pół etatu]]'' | |||
| 2014–2017 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|093 | |||
| ''[[Kornisz i Fistach]]'' | |||
| 2015–2018 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|094 | |||
| ''[[Lwia Straż]]'' | |||
| 2015–2019 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|095 | |||
| ''[[Miles z przyszłości|Miles z przyszłości / Miles: Formacja Zenit]]'' | |||
| 2015–2018 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|096 | |||
| ''[[Robal z przyszłości]]'' | |||
| 2015–2018 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|097 | |||
| ''[[Star Butterfly kontra siły zła]]'' | |||
| 2015–2019 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|098 | |||
| ''[[Star Darlings: Życzenia do spełnienia]]'' | |||
| 2015 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|099 | |||
| ''[[Strażnicy Galaktyki (serial animowany)|Strażnicy Galaktyki]]'' | |||
| 2015–2019 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|100 | |||
| ''[[Złotowłosa i Miś]]'' | |||
| 2015–2018 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|101 | |||
| ''[[Elena z Avaloru]]'' | |||
| 2016–2020 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|102 | |||
| ''[[Kraina lodu: Światła Północy]]'' | |||
| 2016 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|103 | |||
| ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'' | |||
| 2016-2019 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|104 | |||
| ''[[Star Wars: Przygody Freemakerów]]'' | |||
| 2016–2017 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|105 | |||
| ''[[Star Wars: Ruch oporu powstaje]]'' | |||
| 2016 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|106 | |||
| ''[[Ant-Man (serial)|Ant-Man]]'' | |||
| 2017 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|107 | |||
| ''[[Kacze opowieści (serial animowany 2017)|Kacze opowieści (2017)]]'' | |||
| 2017–2021 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|108 | |||
| ''[[Rocket i Groot]]'' | |||
| 2017 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|109 | |||
| ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'' | |||
| 2017–2018 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|110 | |||
| ''[[Wielka Szóstka: Serial]]'' | |||
| 2017–2020 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|111 | |||
| ''[[Zaplątane przygody Roszpunki]]'' | |||
| 2017–2020 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|112 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny. Najlepsi z najlepszych]]'' | |||
| 2018 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|113 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Ruch oporu]]'' | |||
| 2018–2020 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|114 | |||
| ''[[Kosmiczne kurczaki w kosmosie]]'' | |||
| 2018–2019 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|115 | |||
| ''[[Ulica Dalmatyńczyków 101]]'' | |||
| 2018–2020 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|116 | |||
| ''[[Spider-Man (serial animowany 2017)|Spider-Man (2017)]]'' | |||
| 2017–2020 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|117 | |||
| ''[[Vampirina]]'' | |||
| 2017–2021 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|118 | |||
| ''[[Super Rakieta]]'' | |||
| 2019–2020 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|119 | |||
| ''[[Mira – nadworna detektyw]]'' | |||
| 2020–2022 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska / IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|120 | |||
| ''[[Bingo i Rolly w akcji]]'' | |||
| 2017–2023 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska / IYUNO•SDI Group / IYUNO Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|121 | |||
| ''[[Myszka Miki: Zamieszani w przygody|Miki i raźni rajdowcy / Myszka Miki: Zamieszani w przygody]]'' | |||
| 2017–2024 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|122 | |||
| ''[[Fancy Nancy Clancy]]'' | |||
| 2018–2021 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|123 | |||
| ''[[Mapeciątka (serial animowany 2018)|Mapeciątka (2018)]]'' | |||
| 2018–2022 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|124 | |||
| ''[[Płazowyż]]'' | |||
| 2019–2022 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|125 | |||
| ''[[T.O.T.S. Troskliwie Odlotowy Transport Słodziaków]]'' | |||
| 2019–2022 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|126 | |||
| ''[[Sowi dom]]'' | |||
| 2020–2023 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|127 | |||
| ''[[Kurczaki na tropie]]'' | |||
| 2021–2022 | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|128 | |||
| ''[[Myszka Miki: Frajdomek]]'' | |||
| 2021–2025 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|129 | |||
| ''[[Molly i Duch]]'' | |||
| 2021–2023 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|130 | |||
| ''[[Czarodziejska cukiernia Alicji]]'' | |||
| 2021–2024 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|131 | |||
| ''[[Baymax!]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|132 | |||
| ''[[Auta w trasie]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|133 | |||
| ''[[Eureka!]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|134 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|135 | |||
| ''[[Zwierzogród+]]'' | |||
| 2022 | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|136 | |||
| ''[[Chomi i Greta]]'' | |||
| 2022–2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|137 | |||
| ''[[Moon Girl i Diabelski Dinozaur]]'' | |||
| 2023–2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|138 | |||
| ''[[Kiya i mistrzowie z Kimoja]]'' | |||
| 2023–2024 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|139 | |||
| ''[[Zombi: Serial Re-Animowany]]'' | |||
| 2023–2024 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|140 | |||
| ''[[Hailey w akcji!]]'' | |||
| 2023–2024 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|141 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści z Imperium]]'' | |||
| 2024 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|142 | |||
| ''[[Kuzyni]]'' | |||
| 2024–2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|143 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Opowieści z Podziemi]]'' | |||
| 2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''TRWAJĄCE''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|144 | |||
| ''[[Butik Minnie]]'' | |||
| 2011–obecnie | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
| rowspan=13 bgcolor="#DDDDDD"| | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|145 | |||
| ''[[Greenowie w wielkim mieście]]'' | |||
| 2018–obecnie | |||
| [[Iyuno|SDI Media Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|146 | |||
| ''[[Spidey i super-kumple]]'' | |||
| 2021–obecnie | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|147 | |||
| ''[[Rodzina Dumnych: Głośniej i dumniej]]'' | |||
| 2022–obecnie | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|148 | |||
| ''[[Straż ekipa]]'' | |||
| 2022-obecnie | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI Group / Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|149 | |||
| ''[[Gwiezdne wojny: Przygody młodych Jedi]]'' | |||
| 2023-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|150 | |||
| ''[[Superkoty]]'' | |||
| 2023-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|151 | ||
| ''[[Kubuś i ja]]'' | |||
| 2024-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|152 | ||
| ''[[Zabawy z Kubusiem]]'' | |||
| 2024-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|153 | ||
| ''[[Ariel]]'' | |||
| 2024-obecnie | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|154 | ||
| ''[[StuGo]]'' | |||
| 2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|155 | ||
| ''[[Iron Man i super ekipa]]'' | |||
| 2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]] | |||
|- | |- | ||
| ''[[ | | bgcolor="#CCE2FF"|156 | ||
| ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki+]]'' | |||
| 2025 | |||
| [[Iyuno|Iyuno Polska]]<!-- | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''NADCHODZĄCE'''--> | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży|Disney]] | |||
Aktualna wersja na dzień 08:33, 2 wrz 2025
Od 1985 roku wytwórnia Walta Disneya produkuje dla telewizji własne seriale animowane. Emitowane są one głównie na kanale Disney Channel, Disney XD i Disney Junior. W Polsce dodatkowo wiele z nich było emitowanych w specjalnych blokach programowych Disneya na TVP1, a także na MiniMini, Polsacie, TV Puls, PULS 2 i TV 4.
