Użytkownik:Douglazzz/Animce: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 1098: | Linia 1098: | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 24.04.2023 | | 24.04.2023 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Bandyci z Golak]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 04.05.2023 | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Dół]]'' | | ''[[Dół]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 04.05.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Jestem twoją matką]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 04.05.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Leże Skrzeczuchy]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 04.05.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Pieśń Aau]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 04.05.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Sith]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 04.05.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Wirująca agentka]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 04.05.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Wśród gwiazd]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 04.05.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Wyprawa do Mrocznej Głowy]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 04.05.2023 | | 04.05.2023 | ||
| Linia 1293: | Linia 1333: | ||
| [[VSI Warsaw|VSI WARSAW]] | | [[VSI Warsaw|VSI WARSAW]] | ||
| 24.07.2025 | | 24.07.2025 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Baki]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 13.08.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Mononoke – film: rozdział 2 – Popioły gniewu]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 14.08.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Dziewiąty Jedi: Dziecko nadziei]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 29.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Łowcy nagród]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 29.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Pieśń czterech wiatrów]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 29.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Pojedynek: Rewanż]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 29.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Przemytniczka]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 29.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Rajski ptak]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 29.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Skarb Yuko]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 29.10.2025 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Zagubieni]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 29.10.2025 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 00:40, 6 gru 2025
Pomysł, który chodził mi dosyć długo po głowie, czyli lista anime zdubbingowanych na język polski. Być może komuś przyda się do czegoś ta ściągawka. Produkcje dla przejrzystości zostały podzielone na dekady.
1971-1980
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera |
|---|---|---|---|
| 000 | Kot w Butach (pierwsza wersja dubbingu) | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW – ODDZIAŁ w ŁODZI | 1972 |
| 000 | Mała syrena | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW – ODDZIAŁ w ŁODZI | 10.1976 |
| 000 | Podróż Kota w Butach (pierwsza wersja dubbingu) | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE | 05.1977 |
| 000 | Dzieci wśród piratów (pierwsza wersja dubbingu) | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW – ODDZIAŁ w ŁODZI | 02.1979 |
| 000 | Pszczółka Maja | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE | 26.12.1979 |
| 000 | Przygody Sindbada (pierwsza wersja dubbingu) | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW – ODDZIAŁ w ŁODZI | 17.08.1980 |
1981-1990
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera |
|---|---|---|---|
| 000 | Przygody Calineczki (pierwsza wersja dubbingu) | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE | 1980 |
| 001 | Bajki japońskie | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w ŁODZI | 1983 |
| 000 | D'Artagnan i trzej muszkieterowie (pierwsza wersja dubbingu) | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE | 06.01.1985 |
| 000 | Mali mieszkańcy wielkich gór | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE | 07.1985 |
| 000 | Cudowny talizman | STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE | 1987 |
| 000 | W 80 dni dookoła świata z Willy Foggiem (pierwsza wersja dubbingu) | CENTRALNA WYTWÓRNIA PROGRAMÓW i FILMÓW TELEWIZYJNYCH „POLTEL” | 14.03.1987 |
| 000 | Cudowna podróż | CENTRALNA WYTWÓRNIA PROGRAMÓW i FILMÓW TELEWIZYJNYCH „POLTEL” | 01.06.1988 |
