Nickelodeon Polska: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m poprawki |
m uzupełnienie |
||
| Linia 176: | Linia 176: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | | bgcolor="#DFEEEF"|24 | ||
| ''[[Potwory kontra Obcy (serial animowany)|Potwory kontra Obcy]]'' | |||
| <!--[[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]--> | |||
| 11.11.2013 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| ''[[Lego Friends|Przyjaciele w Heart Lake City]]'' | | ''[[Lego Friends|Przyjaciele w Heart Lake City]]'' | ||
| <!--[[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]--> | | <!--[[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]--> | ||
| Linia 182: | Linia 189: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|26 | ||
| ''[[Robot i potwór]]'' | | ''[[Robot i potwór]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 189: | Linia 196: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|27 | ||
| ''[[Rocket Power]]'' | | ''[[Rocket Power]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 196: | Linia 203: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|28 | ||
| ''[[Sanjay i Craig]]'' | | ''[[Sanjay i Craig]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 203: | Linia 210: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|29 | ||
| ''[[Słowami Ginger]]'' | | ''[[Słowami Ginger]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 210: | Linia 217: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|30 | ||
| ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' | | ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 217: | Linia 224: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|31 | ||
| ''[[Szanowni Państwo X]]'' | | ''[[Szanowni Państwo X]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 224: | Linia 231: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|32 | ||
| ''[[Turbo Dudley - psi agent|Turbo Dudley – psi agent]]'' | | ''[[Turbo Dudley - psi agent|Turbo Dudley – psi agent]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 231: | Linia 238: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|33 | ||
| ''[[Klub Winx|Winx Club]]'' | | ''[[Klub Winx|Winx Club]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]/[[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]/[[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| Linia 238: | Linia 245: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|34 | ||
| ''[[Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2012)|Wojownicze Żółwie Ninja]]'' | | ''[[Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2012)|Wojownicze Żółwie Ninja]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 245: | Linia 252: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|35 | ||
| ''[[Przygody Timmy'ego|Wróżkowie chrzestni]]'' | | ''[[Przygody Timmy'ego|Wróżkowie chrzestni]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 252: | Linia 259: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|36 | ||
| ''[[Zagroda według Otisa]]'' | | ''[[Zagroda według Otisa]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 259: | Linia 266: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|37 | ||
| ''[[Z życia nastoletniego robota]]'' | | ''[[Z życia nastoletniego robota]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 348: | Linia 355: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|11 | | bgcolor="#DFEEEF"|11 | ||
| ''[[Psi patrol]]'' | |||
| <!--[[Master Film|MASTER FILM]]--> | |||
| 04.11.2013 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|12 | |||
| ''[[Rączusie]]'' | | ''[[Rączusie]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 354: | Linia 368: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|13 | ||
| ''[[Struś Oliwia]]'' | | ''[[Struś Oliwia]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 361: | Linia 375: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|14 | ||
| ''[[Śladem Blue]]'' | | ''[[Śladem Blue]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 368: | Linia 382: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|15 | ||
| ''[[Tickety Toc]]'' | | ''[[Tickety Toc]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 375: | Linia 389: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|16 | ||
| ''[[Umizoomi]]'' | | ''[[Umizoomi]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| Linia 382: | Linia 396: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|17 | ||
| ''[[Wspaniałe zwierzaki]]'' | | ''[[Wspaniałe zwierzaki]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 552: | Linia 566: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | | bgcolor="#DFEEEF"|01 | ||
| ''[[Barbie: Syrenkolandia]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO]] | |||
| 09.11.2013 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|02 | |||
| ''[[Barbie: Wróżkolandia]]'' | | ''[[Barbie: Wróżkolandia]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| Linia 558: | Linia 579: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|03 | ||
| ''[[Barbie z Jeziora Łabędziego]]'' | | ''[[Barbie z Jeziora Łabędziego]]'' | ||
| [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | | [[Studio Eurocom|STUDIO EUROCOM]] | ||
| Linia 565: | Linia 586: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|04 | ||
| ''[[Pamiętniki Barbie]]'' | | ''[[Pamiętniki Barbie]]'' | ||
| [[SDI Media Polska|SUN STUDIO]] | | [[SDI Media Polska|SUN STUDIO]] | ||
Wersja z 19:38, 10 lis 2013
Nickelodeon Polska – polskojęzyczna stacja telewizyjna dla dzieci i młodzieży, emitująca seriale animowane i fabularne dla dzieci i młodzieży z dubbingiem; uruchomiona 10 lipca 2008 roku o godz. 12:00. Początkowo kanał miał wystartować 1 czerwca.
Kanał współpracuje głównie z dwoma studiami dubbingowymi – Start International Polska i Master Film.
Emitowane programy
Seriale animowane
Seriale animowane w bloku Nick Junior
| N/o | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera na Nickelodeon Polska |
|---|---|---|---|
| 01 | Bąbelkowy świat gupików | MASTER FILM | 10.07.2008 |
| 02 | Dalej, Diego! | START INTERNATIONAL POLSKA | 20.02.2010 |
| 03 | Dora poznaje świat | START INTERNATIONAL POLSKA | 11.07.2008 |
| 04 | Fifi | TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA | 03.10.2011 |
| 05 | Louie | GMC STUDIO | 02.09.2013 |
| 06 | Małe królestwo Bena i Holly | MASTER FILM | 24.01.2010 |
| 07 | Ni Hao Kai Lan | MASTER FILM | 22.05.2010 |
| 08 | Olivia | START INTERNATIONAL POLSKA | 06.11.2010 |
| 09 | PopPixie | START INTERNATIONAL POLSKA | 09.07.2012 |
| 10 | Przyjaciele z podwórka | TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA | 16.02.2009 |
| 11 | Psi patrol | 04.11.2013 | |
| 12 | Rączusie | START INTERNATIONAL POLSKA | 19.07.2009 |
| 13 | Struś Oliwia | START INTERNATIONAL POLSKA | 19.11.2012 |
| 14 | Śladem Blue | MASTER FILM | 11.07.2008 |
| 15 | Tickety Toc | MASTER FILM | 19.11.2012 |
| 16 | Umizoomi | MASTER FILM | 21.08.2010 |
| 17 | Wspaniałe zwierzaki | START INTERNATIONAL POLSKA | 12.07.2008 |
Pozostałe seriale emitowane na kanale Nick Jr.
| N/o | Tytuł | Studio dubbingowe |
|---|---|---|
| 01 | Maks i Ruby | TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA/START INTERNATIONAL POLSKA |
| 02 | Mały Bill | MASTER FILM |
| 03 | Rajdek – mała wyścigówka | MASTER FILM |
Seriale fabularne
| N/o | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera na Nickelodeon Polska |
|---|---|---|---|
| 01 | Big Time Rush | START INTERNATIONAL POLSKA | 12.06.2010 |
| 02 | Brygada | MASTER FILM | 19.06.2010 |
| 03 | Drake i Josh | START INTERNATIONAL POLSKA | 10.07.2008 |
| 04 | Księżniczka z Krainy Słoni | MASTER FILM | 22.11.2009 |
| 05 | iCarly | START INTERNATIONAL POLSKA | 26.04.2009 |
| 06 | Marvin Marvin | MASTER FILM | 24.03.2013 |
| 07 | Mega przygody Bucketa i Skinnera | MASTER FILM | 30.09.2012 |
| 08 | Nieidealna | MASTER FILM | 10.08.2008 |
| 09 | Power Rangers Samurai | START INTERNATIONAL POLSKA | 08.10.2011 |
| 10 | Sam i Cat | MASTER FILM | 28.09.2013 |
| 11 | Super Ninja | MASTER FILM | 08.10.2011 (Nickelodeon HD) 05.11.2011 |
| 12 | Tajemnice domu Anubisa | MASTER FILM | 11.06.2011 |
| 13 | Tess kontra chłopaki | MASTER FILM | 23.04.2012 |
| 14 | True Jackson | START INTERNATIONAL POLSKA | 27.03.2010 |
| 15 | Victoria znaczy zwycięstwo | MASTER FILM | 04.12.2010 |
| 16 | Zdaniem Freda! | MASTER FILM | 12.11.2012 |
Filmy animowane
| N/o | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera na Nickelodeon Polska |
|---|---|---|---|
| 01 | Barbie: Syrenkolandia | SUN STUDIO | 09.11.2013 |
| 02 | Barbie: Wróżkolandia | START INTERNATIONAL POLSKA | 19.10.2013 |
| 03 | Barbie z Jeziora Łabędziego | STUDIO EUROCOM | 12.10.2013 |
| 04 | Pamiętniki Barbie | SUN STUDIO | 05.10.2013 |
Filmy fabularne
| N/o | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera na Nickelodeon Polska |
|---|---|---|---|
| 01 | Bestia z Wolfsberga | MASTER FILM | 30.10.2011 |
| 02 | Big Time Rush w akcji | START INTERNATIONAL POLSKA | 22.09.2012 |
| 03 | Nicky Spoko | 20.10.2013 | |
| 04 | Pies, który uratował Halloween | 31.10.2013 | |
| 05 | Wesołych świąt – Drake i Josh | START INTERNATIONAL POLSKA | 09.12.2012 |
| 06 | Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy | START INTERNATIONAL POLSKA | 16.12.2011 (Nickelodeon HD) 25.12.2011 |
| 07 | Wymiatacz | START INTERNATIONAL POLSKA | 25.09.2011 |
| 08 | Wyśpiewać marzenia | MASTER FILM | 18.08.2012 |
Linki zewnętrzne
- Nickelodeon Polska w polskiej Wikipedii
