TVN: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
mNie podano opisu zmian |
||
| Linia 48: | Linia 48: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|007 | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''[[Karol - człowiek, który został papieżem]]'' | |||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | |||
| 19.10.2005 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|008 | |||
| ''[[Kacper (film)|Kacper]]'' | | ''[[Kacper (film)|Kacper]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 30.10.2005 | | 30.10.2005 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | | ''[[Harry Potter i Komnata Tajemnic]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 11.11.2005 | | 11.11.2005 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | | ''[[Harry Potter i więzień Azkabanu]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 09.03.2007 | | 09.03.2007 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| ''[[Zebra z klasą]]'' | | ''[[Zebra z klasą]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 16.03.2008 | | 16.03.2008 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | | ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 17.05.2008 | | 17.05.2008 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | | ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 08.05.2009 | | 08.05.2009 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|014 | ||
| ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' | | ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 27.08.2010 | | 27.08.2010 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|015 | ||
| ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'' | | ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 31.08.2012 | | 31.08.2012 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|016 | ||
| ''[[Hotel dla psów]]'' | | ''[[Hotel dla psów]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 2013 | | 2013 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|017 | ||
| ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | | ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 30.08.2013 | | 30.08.2013 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|018 | ||
| ''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | | ''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 01.09.2013 | | 01.09.2013 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|019 | ||
| ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | | ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 05.09.2014 | | 05.09.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|020 | ||
| ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' | | ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' | ||
| [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.12.2014 | | 24.12.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|021 | ||
| ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | | ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | ||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 26.12.2014 | | 26.12.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|022 | ||
| ''[[Miś Yogi (film)|Miś Yogi]]'' | | ''[[Miś Yogi (film)|Miś Yogi]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 06.04.2015 | | 06.04.2015 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|023 | ||
| ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]''<ref name="lektor1">część emisji z dubbingiem, część z lektorem</ref> | | ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]''<ref name="lektor1">część emisji z dubbingiem, część z lektorem</ref> | ||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 25.12.2015 | | 25.12.2015 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|024 | ||
| ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | | ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | ||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 31.03.2018 | | 31.03.2018 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|025 | ||
| ''[[Alvin i wiewiórki]]'' | | ''[[Alvin i wiewiórki]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">12.02.2022</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">12.02.2022</span> | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|026 | ||
| ''[[Alvin i wiewiórki 2]]'' | | ''[[Alvin i wiewiórki 2]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">19.02.2022</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">19.02.2022</span> | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|027 | ||
| ''[[Alvin i wiewiórki 3]]'' | | ''[[Alvin i wiewiórki 3]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">26.02.2022</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">26.02.2022</span> | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|028 | ||
| ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | | ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ||
| [[Film Factory Studio|FILM FACTORY STUDIO]] | | [[Film Factory Studio|FILM FACTORY STUDIO]] | ||
| 04.12.2022 | | 04.12.2022 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|029 | ||
| ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | | ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | ||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
Wersja z 10:23, 27 mar 2025
TVN
| |
|---|---|
| Start emisji | 3 października 1997 |
TVN – polska stacja telewizyjna nadająca od 3 października 1997 roku, należąca do grupy medialnej Warner Bros. Discovery.
Od 1997 roku w różnych godzinach w paśmie Bajkowe kino nadawano seriale animowane, zazwyczaj z dubbingiem opracowywanym na zlecenie TVN bądź odkupywanym od innych stacji. Po likwidacji pasma w 2004 roku stacja rzadko zleca dubbing, jak również odkupuje prawa do już istniejącego, zazwyczaj opracowując własną wersję lektorską.
Filmy i seriale emitowane z dubbingiem
Filmy fabularne
Seriale fabularne
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera |
|---|---|---|---|
| 000 | Violetta | SDI MEDIA POLSKA | 01.09.2014 |
Seriale animowane
Filmy animowane
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona stacji
- TVN w polskiej Wikipedii
