TVN: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
== Filmy i seriale emitowane z dubbingiem == | == Filmy i seriale emitowane z dubbingiem == | ||
=== Filmy fabularne === | === Filmy fabularne === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 34: | Linia 34: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|004 | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''[[Babe - świnka w mieście|Babe – świnka w mieście]]'' | | ''[[Babe - świnka w mieście|Babe – świnka w mieście]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.10.2004 | | 24.10.2004 | ||
|- | |- | ||
| Linia 49: | Linia 49: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|007 | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''[[Karol - człowiek, który został papieżem]]'' | | ''[[Karol - człowiek, który został papieżem]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 19.10.2005 | | 19.10.2005 | ||
|- | |- | ||
| Linia 78: | Linia 78: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|013 | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''[[Kot]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | |||
| 18.04.2009 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|014 | |||
| ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | | ''[[Harry Potter i Czara Ognia]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 08.05.2009 | | 08.05.2009 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|015 | ||
| ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' | | ''[[Harry Potter i Zakon Feniksa]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 27.08.2010 | | 27.08.2010 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|016 | ||
| ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'' | | ''[[Harry Potter i Książę Półkrwi]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 31.08.2012 | | 31.08.2012 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|017 | ||
| ''[[Hotel dla psów]]'' | | ''[[Hotel dla psów]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 2013 | | 2013 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|018 | ||
| ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | | ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 30.08.2013 | | 30.08.2013 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|019 | ||
| ''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | | ''[[Psy i koty: Odwet Kitty]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 01.09.2013 | | 01.09.2013 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|020 | ||
| ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | | ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II]]'' | ||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | | [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | ||
| 05.09.2014 | | 05.09.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|021 | ||
| ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' | | ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.12.2014 | | 24.12.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|022 | ||
| ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | | ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' | ||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA]] | ||
| 26.12.2014 | | 26.12.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|023 | ||
| ''[[Miś Yogi (film)|Miś Yogi]]'' | | ''[[Miś Yogi (film)|Miś Yogi]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 06.04.2015 | | 06.04.2015 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|024 | ||
| ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]''<ref name="lektor1">część emisji z dubbingiem, część z lektorem</ref> | | ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]''<ref name="lektor1">część emisji z dubbingiem, część z lektorem</ref> | ||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 25.12.2015 | | 25.12.2015 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|025 | ||
| ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | | ''[[Muppety: Poza prawem]]'' | ||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 31.03.2018 | | 31.03.2018 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|026 | ||
| ''[[Alvin i wiewiórki]]'' | | ''[[Alvin i wiewiórki]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">12.02.2022</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">12.02.2022</span> | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|027 | ||
| ''[[Alvin i wiewiórki 2]]'' | | ''[[Alvin i wiewiórki 2]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">19.02.2022</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">19.02.2022</span> | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|028 | ||
| ''[[Alvin i wiewiórki 3]]'' | | ''[[Alvin i wiewiórki 3]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[Mafilm Audio Kft.|MAFILM AUDIO KFT.]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">26.02.2022</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">26.02.2022</span> | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|029 | ||
| ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | | ''[[Pokémon Detektyw Pikachu]]'' | ||
| [[Film Factory Studio|FILM FACTORY STUDIO]] | | [[Film Factory Studio|FILM FACTORY STUDIO]] | ||
| 04.12.2022 | | 04.12.2022 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|030 | ||
| ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | | ''[[Kosmiczny mecz: Nowa era]]'' | ||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 26.12.2023 | | 26.12.2023 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|031 | |||
| ''[[Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów]]'' | |||
| [[Studio PRL|STUDIO PRL]] | |||
| 01.11.2024 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
=== Seriale fabularne === | === Seriale fabularne === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 179: | Linia 189: | ||
=== Seriale animowane === | === Seriale animowane === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 338: | Linia 348: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Piotruś Pan i piraci]]'' | | ''[[Piotruś Pan i piraci]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 02.09.1999 | | 02.09.1999 | ||
|- | |- | ||
| Linia 348: | Linia 358: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kosmiczne wojny (serial animowany)|Kosmiczne wojny]]'' | | ''[[Kosmiczne wojny (serial animowany)|Kosmiczne wojny]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 29.10.1999 | | 29.10.1999 | ||
|- | |- | ||
| Linia 410: | Linia 420: | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 26.03.2000 | | 26.03.2000 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Maska (serial animowany)|Maska]]'' | |||
| [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | |||
| 10.04.2000 | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| Linia 427: | Linia 442: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[ | | ''[[Zorro (serial animowany)|Zorro]]''<ref name="lektor4">premierowa emisja z dubbingiem, powtórki w wersji lektorskiej</ref> | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.10.2000 | | 24.10.2000 | ||
|- | |- | ||
| Linia 434: | Linia 449: | ||
| ''[[Kapitan Planeta]]'' | | ''[[Kapitan Planeta]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 28.10.2000 | | 28.10.2000 | ||
|- | |- | ||
| Linia 450: | Linia 460: | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] / [[Studio Eurocom|EUROCOM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] / [[Studio Eurocom|EUROCOM]] | ||
| 04.2001 | | 04.2001 | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | |||
| ''[[Przygody Olivera Twista]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 08.04.2001 | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| Linia 500: | Linia 515: | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 03.12.2001 | | 03.12.2001 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| Linia 558: | Linia 568: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Rupert]]'' | | ''[[Rupert]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN Style">2010</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN Style">2010</span> | ||
|- | |- | ||
| Linia 583: | Linia 593: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Aniołki i spółka]]''<ref name="lektor2">tylko seria I, seria II z lektorem</ref> | | ''[[Aniołki i spółka]]''<ref name="lektor2">tylko seria I, seria II z lektorem</ref> | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN Style">23.08.2010</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN Style">23.08.2010</span> | ||
|- | |- | ||
| Linia 609: | Linia 619: | ||
=== Filmy animowane === | === Filmy animowane === | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
| Linia 638: | Linia 648: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Książę Egiptu]]'' | | ''[[Książę Egiptu]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 25.12.2001 | | 25.12.2001 | ||
|- | |- | ||
| Linia 653: | Linia 663: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Shrek]]'' | | ''[[Shrek]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 11.04.2004 | | 11.04.2004 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Uciekające kurczaki]]'' | | ''[[Uciekające kurczaki]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 27.11.2005 | | 27.11.2005 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Sindbad: Legenda siedmiu mórz]]'' | | ''[[Sindbad: Legenda siedmiu mórz]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 26.12.2006 | | 26.12.2006 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Shrek 2]]'' | | ''[[Shrek 2]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 02.03.2007 | | 02.03.2007 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Pada Shrek]]'' | | ''[[Pada Shrek]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 25.12.2007 | | 25.12.2007 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Rybki z ferajny]]'' | | ''[[Rybki z ferajny]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 25.12.2007 | | 25.12.2007 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Madagaskar]]'' | | ''[[Madagaskar]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.03.2008 | | 24.03.2008 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' | | ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 06.04.2008 | | 06.04.2008 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Shrek Trzeci]]'' | | ''[[Shrek Trzeci]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 09.10.2009 | | 09.10.2009 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Happy Feet: Tupot małych stóp]]'' | | ''[[Happy Feet: Tupot małych stóp]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 30.10.2009 | | 30.10.2009 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Wpuszczony w kanał]]'' | | ''[[Wpuszczony w kanał]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 25.12.2009 | | 25.12.2009 | ||
|- | |- | ||
| Linia 713: | Linia 723: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kung Fu Panda]]'' | | ''[[Kung Fu Panda]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 01.10.2010 | | 01.10.2010 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Film o pszczołach]]'' | | ''[[Film o pszczołach]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 10.10.2010 | | 10.10.2010 | ||
|- | |- | ||
| Linia 733: | Linia 743: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Barbie jako Księżniczka i Żebraczka]]'' | | ''[[Barbie jako Księżniczka i Żebraczka]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN Style">14.11.2010</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN Style">14.11.2010</span> | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kung Fu Panda: Święta, święta i Po]]'' | | ''[[Kung Fu Panda: Święta, święta i Po]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.12.2010 | | 24.12.2010 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Madagwiazdka]]'' | | ''[[Madagwiazdka]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.12.2010 | | 24.12.2010 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kung Fu Panda: Sekrety Potężnej Piątki]]'' | | ''[[Kung Fu Panda: Sekrety Potężnej Piątki]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 26.12.2010 | | 26.12.2010 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu]]'' | | ''[[Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 26.12.2010 | | 26.12.2010 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Shrek ma wielkie oczy]]'' | | ''[[Shrek ma wielkie oczy]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 26.12.2010 | | 26.12.2010 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Madagaskar 2]]'' | | ''[[Madagaskar 2]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 30.03.2012 | | 30.03.2012 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Potwory kontra Obcy]]'' | | ''[[Potwory kontra Obcy]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 27.04.2012 | | 27.04.2012 | ||
|- | |- | ||
| Linia 778: | Linia 788: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Rango]]'' | | ''[[Rango]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 30.03.2014 | | 30.03.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Shrek Forever]]'' | | ''[[Shrek Forever]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 18.04.2014 | | 18.04.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Jak wytresować smoka]]'' | | ''[[Jak wytresować smoka]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 14.06.2014 | | 14.06.2014 | ||
|- | |- | ||
| Linia 798: | Linia 808: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Megamocny]]'' | | ''[[Megamocny]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 23.11.2014 | | 23.11.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Jak ukraść księżyc]]'' | | ''[[Jak ukraść księżyc]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 20.12.2014 | | 20.12.2014 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kung Fu Panda 2]]'' | | ''[[Kung Fu Panda 2]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 01.03.2015 | | 01.03.2015 | ||
|- | |- | ||
| Linia 823: | Linia 833: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Kot w Butach (film 2011)|Kot w Butach]]'' | | ''[[Kot w Butach (film 2011)|Kot w Butach]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 26.12.2015 | | 26.12.2015 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Strażnicy marzeń]]'' | | ''[[Strażnicy marzeń]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 07.08.2016 | | 07.08.2016 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Madagaskar 3]]'' | | ''[[Madagaskar 3]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 28.08.2016 | | 28.08.2016 | ||
|- | |- | ||
| Linia 868: | Linia 878: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Toy Story 2]]'' | | ''[[Toy Story 2]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 2017 | | 2017 | ||
|- | |- | ||
| Linia 883: | Linia 893: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Minionki rozrabiają]]'' | | ''[[Minionki rozrabiają]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 24.02.2017 | | 24.02.2017 | ||
|- | |- | ||
| Linia 903: | Linia 913: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Minionki]]'' | | ''[[Minionki]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 23.11.2018 | | 23.11.2018 | ||
|- | |- | ||
| Linia 923: | Linia 933: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Sekretne życie zwierzaków domowych]]'' | | ''[[Sekretne życie zwierzaków domowych]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 27.03.2020 | | 27.03.2020 | ||
|- | |- | ||
| Linia 943: | Linia 953: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Sing]]'' | | ''[[Sing]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">02.01.2022</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN 7">02.01.2022</span> | ||
|- | |- | ||
| Linia 953: | Linia 963: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|000 | | bgcolor="#CCE2FF"|000 | ||
| ''[[Gru, Dru i Minionki]]'' | | ''[[Gru, Dru i Minionki]]'' | ||
| [[ | | [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN Fabuła">10.09.2022</span> | | <span style="cursor: help; border-bottom: 1px dotted;" title="premiera w TVN Fabuła">10.09.2022</span> | ||
|- | |- | ||
| Linia 978: | Linia 988: | ||
* {{Wikipedia||''TVN''}} | * {{Wikipedia||''TVN''}} | ||
[[Kategoria: Stacje telewizyjne]] | [[Kategoria:Stacje telewizyjne]] | ||
[[Kategoria: Zleceniodawcy]] | [[Kategoria:Zleceniodawcy]] | ||
Aktualna wersja na dzień 18:41, 16 lis 2025
TVN
| |
|---|---|
| Start emisji | 3 października 1997 |
TVN – polska stacja telewizyjna nadająca od 3 października 1997 roku, należąca do grupy medialnej Warner Bros. Discovery.
Od 1997 roku w różnych godzinach w paśmie Bajkowe kino nadawano seriale animowane, zazwyczaj z dubbingiem opracowywanym na zlecenie TVN bądź odkupywanym od innych stacji. Po likwidacji pasma w 2004 roku stacja rzadko zleca dubbing, jak również odkupuje prawa do już istniejącego, zazwyczaj opracowując własną wersję lektorską.
Filmy i seriale emitowane z dubbingiem
Filmy fabularne
Seriale fabularne
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera |
|---|---|---|---|
| 000 | Violetta | SDI MEDIA POLSKA | 01.09.2014 |
Seriale animowane
Filmy animowane
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona stacji
- TVN w polskiej Wikipedii
