Disney Channel: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
m uzupełnienie |
||
| Linia 478: | Linia 478: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | | bgcolor="#CCE2FF"|017 | ||
| ''[[Fineasz i Ferb]]'' | | ''[[Fineasz i Ferb]]'' | ||
| [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA / SDI MEDIA POLSKA]] | | [[Iyuno|SUN STUDIO POLSKA / SDI MEDIA POLSKA / IYUNO POLSKA]] | ||
| 05.10.2007 | | 05.10.2007 | ||
|- | |- | ||
| Linia 732: | Linia 732: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|068 | | bgcolor="#CCE2FF"|068 | ||
| ''[[Świat Miraculum]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA / IYUNO POLSKA]] | |||
| 19.12.2020 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|069 | |||
| ''[[Sowi dom]]'' | | ''[[Sowi dom]]'' | ||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA / IYUNO•SDI GROUP]] | ||
| 01.02.2021 | | 01.02.2021 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|070 | ||
| ''[[Płazowyż]]'' | | ''[[Płazowyż]]'' | ||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 01.03.2021 | | 01.03.2021 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|071 | ||
| ''[[Greenowie w wielkim mieście]]'' | | ''[[Greenowie w wielkim mieście]]'' | ||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA / IYUNO•SDI GROUP / IYUNO POLSKA]] | ||
| 19.07.2021 | | 19.07.2021 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|072 | ||
| ''[[Dziewczyna, chłopak, itd.]]'' | | ''[[Dziewczyna, chłopak, itd.]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP]] | | [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP / IYUNO POLSKA]] | ||
| 23.08.2021 | | 23.08.2021 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|073 | ||
| ''[[Ghostforce]]'' | | ''[[Ghostforce]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP]] | | [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP]] | ||
| 28.02.2022 | | 28.02.2022 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|074 | ||
| ''[[Molly i Duch]]'' | | ''[[Molly i Duch]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP]] | | [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP / IYUNO POLSKA]] | ||
| 14.03.2022 | | 14.03.2022 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|075 | ||
| ''[[Nowe przygody Kubusia Puchatka]]'' | | ''[[Nowe przygody Kubusia Puchatka]]'' | ||
| [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW W WARSZAWIE]] | | [[Studio Opracowań Filmów w Warszawie|STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW W WARSZAWIE]] | ||
| 02.07.2022 | | 02.07.2022 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|076 | ||
| ''[[Szkoła Wikingów]]'' | | ''[[Szkoła Wikingów]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP]] | | [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP]] | ||
| 05.09.2022 | | 05.09.2022 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|077 | ||
| ''[[Niesamowity Żółty Yeti]]'' | | ''[[Niesamowity Żółty Yeti]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP]] | | [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP / IYUNO POLSKA]] | ||
| 05.12.2022 | | 05.12.2022 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|078 | ||
| ''[[Moon Girl i Diabelski Dinozaur]]'' | | ''[[Moon Girl i Diabelski Dinozaur]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 20.03.2023 | | 20.03.2023 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|079 | ||
| ''[[Dronersi]]'' | | ''[[Dronersi]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 03.04.2023 | | 03.04.2023 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|080 | ||
| ''[[Herosi pół na pół]]'' | | ''[[Herosi pół na pół]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 08.05.2023 | | 08.05.2023 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|081 | ||
| ''[[Taffy]]'' | | ''[[Taffy]]'' | ||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA / IYUNO•SDI GROUP / IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA / IYUNO•SDI GROUP / IYUNO POLSKA]] | ||
| 05.06.2023 | | 05.06.2023 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|082 | ||
| ''[[Chomi i Greta]]'' | | ''[[Chomi i Greta]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 05.06.2023 | | 05.06.2023 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|083 | ||
| ''[[Kiff]]'' | | ''[[Kiff]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 02.10.2023 | | 02.10.2023 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|084 | ||
| ''[[Dzieciak kontra Kot]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 14.10.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|085 | |||
| ''[[Zombi: Serial Re-Animowany]]'' | | ''[[Zombi: Serial Re-Animowany]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 28.10.2023 <small>(odcinki krótkometrażowe)</small><br />28.10.2024 <small>(właściwy serial)</small> | | 28.10.2023 <small>(odcinki krótkometrażowe)</small><br />28.10.2024 <small>(właściwy serial)</small> | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|086 | ||
| ''[[Cudowny świat Mikiego]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 23.12.2023 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|087 | |||
| ''[[Hailey w akcji!]]'' | | ''[[Hailey w akcji!]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 04.03.2024 | | 04.03.2024 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|088 | ||
| ''[[Potworna robota]]'' | |||
| [[Iyuno|SDI MEDIA POLSKA / IYUNO POLSKA]] | |||
| 22.04.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|089 | |||
| ''[[Kuzyni]]'' | | ''[[Kuzyni]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 11.11.2024 | | 11.11.2024 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|090 | ||
| ''[[Moon Girl i Diabelski Dinozaur|Laboratorium Moon Girl]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
| 16.12.2024 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|091 | |||
| ''[[StuGo]]'' | | ''[[StuGo]]'' | ||
| [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | | [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | ||
| 12.05.2025 | | 12.05.2025 | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|092 | |||
| ''[[Zwierzogród+]]'' | |||
| [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP]] | |||
| 10.11.2025 | |||
|} | |} | ||
| Linia 1005: | Linia 1034: | ||
* [[Możemy wygrać]] (2002) | * [[Możemy wygrać]] (2002) | ||
* [[Na psa urok]] (2006) | * [[Na psa urok]] (2006) | ||
* [[Nareszcie sam w domu]] (2021) | |||
* [[Następcy]] (2015) | * [[Następcy]] (2015) | ||
* [[Następcy 2]] (2017) | * [[Następcy 2]] (2017) | ||
| Linia 1012: | Linia 1042: | ||
* [[Nie-przyjaciele]] (2012) | * [[Nie-przyjaciele]] (2012) | ||
* [[Nie ma to jak bliźniaki: Film]] (2011) | * [[Nie ma to jak bliźniaki: Film]] (2011) | ||
* [[Nieznośna dziewiątka]] (2023) | |||
* [[O, kurczę!]] (2009) | * [[O, kurczę!]] (2009) | ||
* [[Obrót życia]] (2015) | * [[Obrót życia]] (2015) | ||
| Linia 1047: | Linia 1078: | ||
* [[Zombi 2]] (2020) | * [[Zombi 2]] (2020) | ||
* [[Zombi 3]] (2022) | * [[Zombi 3]] (2022) | ||
* [[Zombi 4: Zmierzch wampirów]] (2025) | |||
* [[Życzenie wigilijne Richiego Richa]] (1998) | * [[Życzenie wigilijne Richiego Richa]] (1998) | ||
| Linia 1109: | Linia 1141: | ||
* [[Kubuś i przyjaciele]] (2011) | * [[Kubuś i przyjaciele]] (2011) | ||
* [[Kurczak Mały]] (2005) | * [[Kurczak Mały]] (2005) | ||
* [[LEGO Disney Księżniczka: Zamek przygód]] (2023) | |||
* [[LEGO Disney Księżniczka: Złoczyńcy w natarciu!]] (2025) | |||
* [[LEGO Gwiezdne wojny: Przerażające historie]] (2021) | |||
* [[LEGO Gwiezdne wojny: Świąteczna przygoda]] (2020) | |||
* [[LEGO Gwiezdne wojny: Wakacyjna przygoda]] (2022) | |||
* [[Lilo i Stich]] (2002) | * [[Lilo i Stich]] (2002) | ||
* [[Lilo i Stich: Liroy i Stich]] (2006) | * [[Lilo i Stich: Liroy i Stich]] (2006) | ||
| Linia 1156: | Linia 1193: | ||
* [[Szalone święta]] (2012) | * [[Szalone święta]] (2012) | ||
* [[Śpiąca królewna (film 1959)|Śpiąca królewna]] (1959) | * [[Śpiąca królewna (film 1959)|Śpiąca królewna]] (1959) | ||
* [[Świąteczny dziennik cwaniaczka: Biała gorączka]] (2023) | |||
* [[Tarzan (film 1999)|Tarzan]] (1999) | * [[Tarzan (film 1999)|Tarzan]] (1999) | ||
* [[Tarzan II: Początek legendy]] (2005) | * [[Tarzan II: Początek legendy]] (2005) | ||
Aktualna wersja na dzień 18:40, 11 lis 2025
Disney Channel
| |
|---|---|
| Start emisji | 2 grudnia 2006 |
Disney Channel – polskojęzyczna stacja telewizyjna emitująca seriale komediowe, animowane oraz filmy. Kanał wystartował 2 grudnia 2006 roku. Siostrzane kanały: Disney XD i Disney Junior.
Seriale aktorskie
Programy
| № | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera w Disney Channel |
|---|---|---|---|
| 001 | Disney Channel Games | SUN STUDIO POLSKA | 27.01.2007 |
| 002 | Disney’s Friends for Change Games | SDI MEDIA POLSKA | 24.10.2011 |
| 003 | Art Attack | SDI MEDIA POLSKA | 01.03.2012 |
| 004 | Księżniczki Disneya: Królewska ceremonia | SDI MEDIA POLSKA | 07.04.2012 |
| 005 | Wkręty z górnej półki | SDI MEDIA POLSKA | 12.01.2013 |
| 006 | Kod 9 | SDI MEDIA POLSKA | 11.05.2013 |
| 007 | Minnie and You | SDI MEDIA POLSKA | 30.05.2013 |
| 008 | Rysuj i graj | SDI MEDIA POLSKA | 11.05.2014 |
| 009 | Violetta: Koncert | SDI MEDIA POLSKA | 13.09.2014 |
| 010 | Blog kulinarny Angie | SDI MEDIA POLSKA | 21.10.2014 |
| 011 | Następcy: No to jazda | SDI MEDIA POLSKA | 2015 |
