Dora: Różnice pomiędzy wersjami
| (Nie pokazano 12 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 4: | Linia 4: | ||
|kraj=Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|stacja=[[Nick Jr.]] | |stacja=[[Nick Jr.]], [[Puls Kids|PULS 2]] | ||
|platforma=YouTube – Nick Jr. Poland, [[SkyShowtime]] | |platforma=YouTube – Nick Jr. Poland, [[SkyShowtime]] | ||
|lata produkcji=2023 | |lata produkcji=2023 | ||
|data premiery=4 listopada [[2023]] | |data premiery=4 listopada [[2023]] | ||
|sezony= | |sezony=3 z 4 | ||
|odcinki= | |odcinki=38 z 52 | ||
}} | }} | ||
'''Dora''' (2023) – amerykański serial animowany, reboot serialu ''[[Dora poznaje świat]]''. | '''Dora''' (2023) – amerykański serial animowany, reboot serialu ''[[Dora poznaje świat]]''. | ||
| Linia 21: | Linia 21: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska − [[ | '''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska − [[TransPerfect Media Poland|HIVENTY POLAND]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Elżbieta Kopocińska]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Elżbieta Kopocińska]]<br /> | ||
'''Dialogi polskie''': [[Piotr Radziwiłowicz]]<br /> | '''Dialogi polskie''': [[Piotr Radziwiłowicz]]<br /> | ||
'''Dźwięk i montaż''': | '''Dźwięk i montaż''': | ||
* [[Łukasz Fober]] <small>(odc. 1-3)</small>, | * [[Łukasz Fober]] <small>(odc. 1-3)</small>, | ||
* [[Michał Skarżyński]] <small>(odc. 4- | * [[Michał Skarżyński]] <small>(odc. 4-26)</small>, | ||
* [[Antoni Bednarek]] <small>(odc. 16-20)</small> | |||
'''Kierownictwo muzyczne''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | '''Kierownictwo muzyczne''': [[Michał Skarżyński]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Anna Kuszewska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Anna Kuszewska]]<br /> | ||
| Linia 32: | Linia 33: | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Laura Bączkiewicz]] − '''Dora''' | * [[Laura Bączkiewicz]] − '''Dora''' | ||
* [[Kajetan Kucharski]] − '''Butek''' | |||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Ewa Prus]] – '''Mapa''' | * [[Ewa Prus]] – '''Mapa''' | ||
* [[Jakub Szydłowski]] − '''Rabuś''' | * [[Jakub Szydłowski]] − '''Rabuś''' | ||
* [[Przemysław Glapiński]] − '''Gderliwy Troll''' | * [[Przemysław Glapiński]] − '''Gderliwy Troll''' | ||
* [[Damian Kulec]] − '''Wielki Czerwony Kurak''' | * [[Damian Kulec]] − '''Wielki Czerwony Kurak''' | ||
* [[Natalia Stachyra]] − '''Mama Dory''' | |||
* [[Marcin Franc]] − '''Tata Dory'''<!-- <small>(odc. 9b, 10b, 12ab, 13b, 15a)</small>--> | |||
* [[Anna Ułas]] − '''Chmura''' <small>(odc. 2a)</small> | * [[Anna Ułas]] − '''Chmura''' <small>(odc. 2a)</small> | ||
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] − '''Babcia Benny’ego''' <small>(odc. 3a)</small> | * [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] − '''Babcia Benny’ego''' <small>(odc. 3a)</small> | ||
| Linia 43: | Linia 48: | ||
* [[Elżbieta Kopocińska]] − '''Pani Sylwia''' <small>(odc. 5b)</small> | * [[Elżbieta Kopocińska]] − '''Pani Sylwia''' <small>(odc. 5b)</small> | ||
* [[Anna Sztejner]] − '''Babcia Dory''' <small>(odc. 8a, 10b, 14b)</small> | * [[Anna Sztejner]] − '''Babcia Dory''' <small>(odc. 8a, 10b, 14b)</small> | ||
* [[Marta Markowicz-Dziarkowska|Marta Markowicz]] − '''Ale''' <small>(odc. 10a)</small> | * [[Marta Markowicz-Dziarkowska|Marta Markowicz]] − '''Ale''' <small>(odc. 10a)</small> | ||
* [[Marianna Kłos]] − '''Krabka''' <small>(odc. 13a)</small> | * [[Marianna Kłos]] − '''Krabka''' <small>(odc. 13a)</small> | ||
* [[Bruno Owsikowski]] − '''Samik''' <small>(odc. 16b)</small> | * [[Bruno Owsikowski]] − '''Samik''' <small>(odc. 16b)</small> | ||
* [[Sebastian Machalski]] − '''Myszka Perez''' <small>(odc. 27a)</small> | |||
* [[Beata Wyrąbkiewicz]] | * [[Beata Wyrąbkiewicz]] | ||
* [[Jakub Szyperski]] | * [[Jakub Szyperski]] | ||
| Linia 52: | Linia 57: | ||
i inni | i inni | ||
'''Lektor''': [[ | '''Lektor''': [[Marek Ciunel]] | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="12%"|Premiera | !width="12%"|Premiera | ||
| Linia 63: | Linia 68: | ||
!width="38%"|Tytuł angielski | !width="38%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18.04.2024 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18.04.2024 | ||
| Linia 190: | Linia 195: | ||
| ''Papi’s Picnic Party'' | | ''Papi’s Picnic Party'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19.09.2024 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19.09.2024 | ||
| Linia 246: | Linia 251: | ||
| ''Magiczne paski Żabki'' | | ''Magiczne paski Żabki'' | ||
| ''Ranita’s Magic Stripes'' | | ''Ranita’s Magic Stripes'' | ||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09.12.2024 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''Trollowy dżemik'' | |||
| ''Troll Jelly'' | |||
|- | |||
| ''Łapmy kotka'' | |||
| ''Catch That Kitty!'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10.12.2024 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Opiekunowie kwiatów'' | |||
| ''Adventures in Plantsitting'' | |||
|- | |||
| ''Alebrije Andrea'' | |||
| ''Andrea the Alebrije'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11.12.2024 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Leśny wyścig'' | |||
| ''Rainforest Race'' | |||
|- | |||
| ''Urodziny Kuraka'' | |||
| ''Bok Bok Birthday'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.12.2024 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Zbyt wielu Rabusiów'' | |||
| ''Too Many Swipers'' | |||
|- | |||
| ''Mecz nietoperzy'' | |||
| ''Bateo’s Home Run'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13.12.2024 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Babciny Konkurs Kulinarny'' | |||
| ''The Great Abuela Cook-Off'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.12.2024 | |||
| ''Pogoń za Mapą'' | |||
| ''Missing Map'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.12.2024 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Zaplątany język Trolla'' | |||
| ''Tongue Twisted Troll'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.12.2024 | |||
| ''Chaps i chmurokwiat'' | |||
| ''Chompy and the Cloud Flower'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.12.2024 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Skarb wujka Mapy'' | |||
| ''Tío Tesoro’s Treasure Hunt'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.12.2024 | |||
| ''Wielka Zagadka Klucza'' | |||
| ''The Great Key Mystery'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.07.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Myszka Perez'' | |||
| ''Ratoncito Perez'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.07.2025 | |||
| ''Głodna Gąsienica'' | |||
| ''The Berry Hungry Caterpillar'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.07.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Jednorożec-dinozaur'' | |||
| ''Unicornasaurus'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.07.2025 | |||
| ''Gderkowe Igrzyska'' | |||
| ''The Grumple Games'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Wielka przygoda małej Dory'' | |||
| ''Little Dora’s Big Adventure'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.07.2025 | |||
| ''Żegnaj, balonie!'' | |||
| ''Bye Bye Balloon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.07.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Śpiewanie w wannie'' | |||
| ''Singin’ in the Tub'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025 | |||
| ''Prezentacja'' | |||
| ''Show and Share'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.07.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Urodzinowa niespodzianka Dory'' | |||
| ''Dora’s Birthday Surprise'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.07.2025 | |||
| ''Księżycowa Zabawa'' | |||
| ''Moonlight Fiesta'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27.10.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Zwędzone Halloween'' | |||
| ''Halloween’s Been Swiped'' | |||
|- | |||
| ''Zagadka dyniowego przyjęcia'' | |||
| ''The Pumpkin Party Mystery'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Nauka latania'' | |||
| ''Learning to Fly'' | |||
|- | |||
| ''Królowa i Rabuś'' | |||
| ''Queen Swiper'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Bunny Boys'' | |||
| ''The Bunny Boyz'' | |||
|- | |||
| ''Tańczący Niedźwiadek'' | |||
| ''Dancing Osito'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Piesek dla Dory'' | |||
| ''A Dog for Dora'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2025 | |||
| ''Super zupa'' | |||
| ''Super Pozole'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''Dora ratuje Święta'' | |||
| ''Dora Saves Christmas'' | |||
|- | |||
| ''Powrót na Śnieżną Górę'' | |||
| ''Return to Snowy Mountain'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''Piosenka dla taty'' | |||
| ''Dora’s Song for Papi'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.09.2025 | |||
| ''Świnki Piratki'' | |||
| ''Pirate Piggies'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.09.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Piętnastka babci'' | |||
| ''Abuela’s Quinceañera'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.09.2025 | |||
| ''Opowieść'' | |||
| ''Story Time'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.09.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Biegnij, Sylwio!'' | |||
| ''Run Cynthia Run'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.09.2025 | |||
| ''Dora w kosmosie'' | |||
| ''Dora In Space'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|40 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''Backpack’s Charm'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Lost Banana Blankie'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''Mito Dreams of La Playa'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Snake Bike'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''Captain Dora'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Bruno And The Bunny Boyz'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''The Missing Magical Instruments'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Mr. Banana’s Big Puppet Show'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Dora & Diego Rescue Baby Jaguar'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Diego’s Awesome Owl Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|45 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Mascota Mobile'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Kite Festival'' | ||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| ''Magiczne przygody Dory z syrenami'' | |||
| ''Dora’s Mermaid Adventure'' | |||
|- | |||
| ''Podwodna niespodzianka'' | |||
| ''Mermazing Surprise'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| ''Ośmior-Rabuś'' | |||
| ''Octo-Swiper'' | |||
|- | |||
| ''Wszyscy razem'' | |||
| ''Tudos Juntos''<!-- | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|48 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|49 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|50 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|51 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|52 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''''--> | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
| Linia 315: | Linia 570: | ||
* №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej | * №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej | ||
<references /> | <references /> | ||
{{Dora}} | |||
{{Nickelodeon}} | {{Nickelodeon}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 21:45, 27 paź 2025
| Tytuł | Dora |
|---|---|
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nick Jr., PULS 2 |
| Platforma streamingowa | YouTube – Nick Jr. Poland, SkyShowtime |
| Lata produkcji | 2023 |
| Data premiery dubbingu | 4 listopada 2023 |
| Wyemitowane serie |
3 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 38 z 52 |
Dora (2023) – amerykański serial animowany, reboot serialu Dora poznaje świat.
Serial dostępny na kanale YouTube – Nick Jr. Poland od 4 listopada 2023 roku. Telewizyjna zapowiedź serialu odbyła się 3 marca 2024 roku na kanale Nick Jr. (regularna emisja od 15 kwietnia 2024 roku).
Fabuła
Światowej sławy podróżniczka Dora i jej ciekawscy przyjaciele, przeżywają nowe magiczne przygody w lesie deszczowym.
Źródło: SkyShowtime
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska − HIVENTY POLAND
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska
Dialogi polskie: Piotr Radziwiłowicz
Dźwięk i montaż:
- Łukasz Fober (odc. 1-3),
- Michał Skarżyński (odc. 4-26),
- Antoni Bednarek (odc. 16-20)
Kierownictwo muzyczne: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Anna Kuszewska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Wystąpili:
- Laura Bączkiewicz − Dora
- Kajetan Kucharski − Butek
W pozostałych rolach:
- Ewa Prus – Mapa
- Jakub Szydłowski − Rabuś
- Przemysław Glapiński − Gderliwy Troll
- Damian Kulec − Wielki Czerwony Kurak
- Natalia Stachyra − Mama Dory
- Marcin Franc − Tata Dory
- Anna Ułas − Chmura (odc. 2a)
- Anna Apostolakis − Babcia Benny’ego (odc. 3a)
- Agnieszka Fajlhauer −
- Tęcza (odc. 5a, 9b),
- Waleria (odc. 12a, 13b)
- Elżbieta Kopocińska − Pani Sylwia (odc. 5b)
- Anna Sztejner − Babcia Dory (odc. 8a, 10b, 14b)
- Marta Markowicz − Ale (odc. 10a)
- Marianna Kłos − Krabka (odc. 13a)
- Bruno Owsikowski − Samik (odc. 16b)
- Sebastian Machalski − Myszka Perez (odc. 27a)
- Beata Wyrąbkiewicz
- Jakub Szyperski
- Tomasz Steciuk
i inni
Lektor: Marek Ciunel
Spis odcinków
| Premiera | №1 | №2 | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 18.04.2024 | 01 | 04 | Wielki Czerwony Kuraku, obudź się | Big Red Chicken Wake Up! |
| Tajemniczy prezent | The Mystery Gift | |||
| 18.11.2023 (YouTube)[1] | 02 | 07 | Leśny "Z rytmem" | Rainforest Ritmo |
| 25.11.2023 (YouTube)[2] | Magiczny żołądź | The Magic Nut | ||
| 04.11.2023 (YouTube)[3] | 03 | 09 | Kłopoty z tortem | Tres Leches Trouble |
| 11.11.2023 (YouTube)[3] | Gwizdu-świstu-bu | Wizzle Wozzle Woo | ||
| 19.04.2024 | 04 | 05 | Rocznicowa przygoda | Friendaversary Adventure |
| Niespodzianka dla Rabusia | Swiper’s Birthday Surprise | |||
| 16.04.2024 | 05 | 02 | Zgubione kolory tęczy | Rainbow’s Lost Colors |
| Gumowa piłeczka Butka | Boots’ Rubber Band Ball | |||
| 26.04.2024 | 06 | 10 | Śpijcie, krokodyle | Croc-A-Bye Baby |
| Kto chce empanadę? | Wanna Empanada? | |||
| Pasujące butki | If The Boot Fits | |||
| Przyjęcie z piñatą | Piñata Party | |||
| 22.04.2024 | 07 | 06 | Mały aksolotl | The Little Axolotl |
| Bańkowy kłopot | Bubble Trouble | |||
| 15.04.2024 | 08 | 01 | Złapać Szybciucha | Catch the Quickatoo |
| Zagubiona papużka | Lost Lorito | |||
| 24.04.2024 | 09 | 08 | Malutka tancerka | Tiny Dancer |
| Słońce idzie spać | The Sleepy Sun | |||
| 17.04.2024 | 10 | 03 | Przygoda z Alebrije | The Alebrije Adventure |
| Pora na lody | Let’s Get A Paleta | |||
| 17.09.2024 | 11 | 12 | Pomylona różdżka | Wonky Wishing Wand |
| Wielki występ Bip-Bipa | Tico and Bip Bip’s Big Show | |||
| 18.09.2024 | 12 | 13 | Koszula dla Tutusia | A Guayabera For Tico |
| Spadające gwiazdy | Falling Estrellas | |||
| 16.09.2024 | 13 | 11 | Butek i Krabka | Crabby Boots |
| Tata urządza piknik | Papi’s Picnic Party | |||
| SERIA DRUGA | ||||
| 19.09.2024 | 14 | 14 | Wielki Butek | Big Big Boots |
| Zacięcie Plecaka | Backpack’s Sticky Situation | |||
| 20.09.2024 | 15 | 15 | Odlatująca piñata | A Piñata for Mami |
| Kocyk niewidzialności | Invisi-Swiper | |||
| 23.09.2024 | 16 | 16 | Królewskie przyjęcie w ogrodzie Izy | Isa’s Royal Garden Party |
| Niespodzianka Samika | Sammy’s Surprise | |||
| 24.09.2024 | 17 | 17 | Wszędzie gujawa | The Floor is Guava |
| Jesteśmy Gderki | We Are the Grumpies | |||
| 25.09.2024 | 18 | 18 | Krabi ślub | Crabby Wedding |
| Królestwo Chmur | The Cloud Kingdom | |||
| 26.09.2024 | 19 | 19 | Zachmurzenie | Partly Claudia |
| 27.09.2024 | Magiczne paski Żabki | Ranita’s Magic Stripes | ||
| 09.12.2024 | 20 | 20 | Trollowy dżemik | Troll Jelly |
| Łapmy kotka | Catch That Kitty! | |||
| 10.12.2024 | 21 | 21 | Opiekunowie kwiatów | Adventures in Plantsitting |
| Alebrije Andrea | Andrea the Alebrije | |||
| 11.12.2024 | 22 | 22 | Leśny wyścig | Rainforest Race |
| Urodziny Kuraka | Bok Bok Birthday | |||
| 12.12.2024 | 23 | 23 | Zbyt wielu Rabusiów | Too Many Swipers |
| Mecz nietoperzy | Bateo’s Home Run | |||
| 13.12.2024 | 24 | 24 | Babciny Konkurs Kulinarny | The Great Abuela Cook-Off |
| 16.12.2024 | Pogoń za Mapą | Missing Map | ||
| 17.12.2024 | 25 | 25 | Zaplątany język Trolla | Tongue Twisted Troll |
| 18.12.2024 | Chaps i chmurokwiat | Chompy and the Cloud Flower | ||
| 19.12.2024 | 26 | 26 | Skarb wujka Mapy | Tío Tesoro’s Treasure Hunt |
| 20.12.2024 | Wielka Zagadka Klucza | The Great Key Mystery | ||
| SERIA TRZECIA | ||||
| 07.07.2025 | 27 | 27 | Myszka Perez | Ratoncito Perez |
| 08.07.2025 | Głodna Gąsienica | The Berry Hungry Caterpillar | ||
| 09.07.2025 | 28 | 28 | Jednorożec-dinozaur | Unicornasaurus |
| 10.07.2025 | Gderkowe Igrzyska | The Grumple Games | ||
| 11.07.2025 | 29 | 29 | Wielka przygoda małej Dory | Little Dora’s Big Adventure |
| 14.07.2025 | Żegnaj, balonie! | Bye Bye Balloon | ||
| 15.07.2025 | 30 | 30 | Śpiewanie w wannie | Singin’ in the Tub |
| 16.07.2025 | Prezentacja | Show and Share | ||
| 17.07.2025 | 31 | 31 | Urodzinowa niespodzianka Dory | Dora’s Birthday Surprise |
| 18.07.2025 | Księżycowa Zabawa | Moonlight Fiesta | ||
| 27.10.2025 | 32 | 38 | Zwędzone Halloween | Halloween’s Been Swiped |
| Zagadka dyniowego przyjęcia | The Pumpkin Party Mystery | |||
| 01.09.2025 | 33 | 32 | Nauka latania | Learning to Fly |
| Królowa i Rabuś | Queen Swiper | |||
| 02.09.2025 | 34 | 33 | Bunny Boys | The Bunny Boyz |
| Tańczący Niedźwiadek | Dancing Osito | |||
| 03.09.2025 | 35 | 34 | Piesek dla Dory | A Dog for Dora |
| 04.09.2025 | Super zupa | Super Pozole | ||
| 36 | 39 | Dora ratuje Święta | Dora Saves Christmas | |
| Powrót na Śnieżną Górę | Return to Snowy Mountain | |||
| 05.09.2025 | 37 | 35 | Piosenka dla taty | Dora’s Song for Papi |
| 08.09.2025 | Świnki Piratki | Pirate Piggies | ||
| 09.09.2025 | 38 | 36 | Piętnastka babci | Abuela’s Quinceañera |
| 10.09.2025 | Opowieść | Story Time | ||
| 11.09.2025 | 39 | 37 | Biegnij, Sylwio! | Run Cynthia Run |
| 12.09.2025 | Dora w kosmosie | Dora In Space | ||
| SERIA CZWARTA | ||||
| 40 | ' | Backpack’s Charm | ||
| ' | Lost Banana Blankie | |||
| 41 | ' | Mito Dreams of La Playa | ||
| ' | Snake Bike | |||
| 42 | ' | Captain Dora | ||
| ' | Bruno And The Bunny Boyz | |||
| 43 | ' | The Missing Magical Instruments | ||
| ' | Mr. Banana’s Big Puppet Show | |||
| 44 | ' | Dora & Diego Rescue Baby Jaguar | ||
| ' | Diego’s Awesome Owl Adventure | |||
| 45 | ' | Mascota Mobile | ||
| ' | Kite Festival | |||
| 46 | Magiczne przygody Dory z syrenami | Dora’s Mermaid Adventure | ||
| Podwodna niespodzianka | Mermazing Surprise | |||
| 47 | Ośmior-Rabuś | Octo-Swiper | ||
| Wszyscy razem | Tudos Juntos | |||
Legenda
- №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej
- №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej
| Seriale | Dora poznaje świat • Dalej, Diego! • Dora i przyjaciele • Dora |
| Filmy | Dora i Miasto Złota • Dora i fantastyczne stworzenia • Dora i poszukiwacze Sol Dorado |
