Wielkodomscy

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Wielkodomscy

The Casagrandes

Wielkodomscy.jpg
Gatunek animowany, komedia
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Nicktoons, Nickelodeon Polska
Lata produkcji 2019-2022
Data premiery dubbingu 30 marca 2020
Wyemitowane
serie
3 z 3
Wyemitowane odcinki 50 z 60

Wielkodomscy (ang. The Casagrandes, 2019-2022) – amerykański serial animowany, spin-off serialu Harmidom.

Serial emitowany w Polsce na kanale Nicktoons od 30 marca 2020 roku. Od 7 czerwca 2020 roku serial emitowany na kanale Nickelodeon Polska.

Fabuła

Historia Rozalii Anny Maliniak, która przeprowadza się do dużego miasta wraz ze swoją matką Marią i starszym bratem Robertem, aby poznać swoją dalszą latynoską rodzinę.

Opis pochodzi ze strony Telemagazyn.pl

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – MASTER FILM
Reżyseria: Małgorzata Boratyńska
Tłumaczenie i dialogi: Agnieszka Wagner
Dźwięk i montaż:

Tekst piosenki: Dariusz Paprocki
Opracowanie muzyczne: Adam Krylik
Kierownictwo produkcji:

Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Wystąpili:

  • Aleksandra RadwanRozalka Maliniak
  • Adam PlucińskiRobert Maliniak
  • Katarzyna SkolimowskaRóża, babcia Rozalki i Roberta
  • Zbigniew Konopka
    • Hektor, dziadek Rozalki i Roberta,
    • Zapaśnik sumo (odc. 17b)
  • Maksymilian Michasiów
    • Karol,
    • Artemis (odc. 2a)
  • Brygida Turowska
    • Fredzia,
    • Kamil
  • Janusz Wituch
    • Krzyś Casagrande, wujek Rozalki i Roberta,
    • Papug (odc. 8b, 9ab),
    • Paco (odc. 17a)
  • Jacek Wolszczak
    • Kajtek,
    • Ludwiś (odc. 2a, 15b, 18b, 20b, 22a)
  • Karolina KalinaKarolina
  • Izabella Bukowska
    • Maria, mama Rozalki i Roberta,
    • Pani dyrektor (odc. 40a)
  • Damian Kulec
    • Romeo (odc. 1a, 21b),
    • Szymon Czyż (odc. 2a, 3a, 6b, 9b, 17b, 22b, 25ab, 26, 34, 41b, 47),
    • Pirat Byron (odc. 5a),
    • Paweł (odc. 5b, 8a, 10b, 12b, 20a, 27a, 30a, 31a, 36b, 37b, 38a, 45a),
    • Śniadaniobot (odc. 33b, 34, 40b, 41b),
    • Pan Nakamura (odc. 36a, 43, 46a, 48b),
    • Han (odc. 39),
    • Picositod (odc. 41a),
    • Herman (odc. 48a)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Iga Czyż (odc. 1b, 2a, 3ab, 4b, 5b, 6b, 7, 8b, 10a, 11b, 12a, 15ab, 16a, 18b, 22a, 24ab, 26, 27ab, 29a, 30a, 31a, 33b, 34, 37b, 39, 40ab, 41b, 44a, 45b, 46a, 49a, 50a),
    • Hela Harmidomska (odc. 19)
  • Waldemar Barwiński
    • Pan Nakamura (odc. 1b, 12b, 15a, 22b, 23a, 25b, 26, 30b),
    • El Falcon (odc. 28ab)
  • Małgorzata Boratyńska
    • Miranda (odc. 1b, 5b, 25b, 43, 49b),
    • Becia (odc. 2a, 10a, 15b, 26, 27ab, 37b, 40b, 45b, 48b),
    • Adela Czyż (odc. 3b, 6b, 9b, 15a, 17b, 18b, 21a, 26, 30a, 33b, 34, 38b, 41b, 42a, 49a),
    • Hania Harmidomska (odc. 8a, 10a, 19, 27a, 35b),
    • Staruszka z metra (odc. 45b),
    • Margarita (odc. 46a)
  • Kinga Tabor
    • Pani Kwiatkowska (odc. 1b, 3a, 5b, 6a, 26, 46a, 48a),
    • Kobieta z food trucka (odc. 4a),
    • Nauczycielka, Gucia Golanko (odc. 11b, 15b, 27b),
    • Pani Kernicka, sąsiadka Wielkodomskich (odc. 12b),
    • Wera Werwa (odc. 33a, 36a),
    • Jin (odc. 39)
  • Elżbieta JędrzejewskaMargarita (odc. 1b, 9b, 23b)
  • Mieczysław MorańskiWacław (odc. 1b, 3a, 4b, 5b, 6a, 7)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Bruno (odc. 1b, 24a),
    • Arturo Maliniak (odc. 2b, 4a, 7, 9a, 10b, 20ab, 22b, 26, 27b, 29a, 42b, 48b),
    • Bandyta 1 (odc. 41b),
    • Słodki Goblin (odc. 43),
    • Reizouko (odc. 47, 50a)
  • Łukasz Talik
    • Rakarz (odc. 1b),
    • Papug (odc. 10ab, 11ab, 12ab, 13ab, 14ab, 15a, 16a, 18ab, 19, 20ab, 21ab, 22a, 23ab, 24ab, 25a, 26, 27a, 28a, 29b, 30ab, 31ab, 32ab, 33ab, 34, 35ab, 36ab, 37ab, 38a, 39, 40b, 41a, 42a, 43, 44a, 45a, 46ab, 47, 48ab, 50ab),
    • Mini pociąg 1 (odc. 17b)
  • Hanna Kinder-Kiss
    • Pani Kernicka, sąsiadka Wielkodomskich (odc. 2a, 23a, 26, 27b, 45b, 48a),
    • Matylda (odc. 5b, 8a, 11b, 12b),
    • Prezenterka pogody (odc. 14b),
    • Aleksy (odc. 20a),
    • Rysio, brat Beci (odc. 26),
    • Bibliotekarka Melcia (odc. 29b),
    • Kucharka (odc. 44b),
    • Staruszka z metrze (odc. 45b)
  • Robert TonderaPapug (odc. 2ab, 3b, 4a, 5b, 6b, 7)
  • Rafał Fudalej
    • Krystek (odc. 3a),
    • Sławek (odc. 7, 10a, 15b, 18b, 22a, 27b, 29a),
    • Błażej (odc. 11a)
  • Piotr Bąk
    • Ochroniarz (odc. 3a),
    • Sprzedawca w zoologicznym (odc. 3b),
    • Wróżbita Ernesto (odc. 4b)
  • Filip RogowskiHirek Harmidomski (odc. 4b, 19, 26, 27a, 33b, 50a)
  • Karol Kwiatkowski
    • Ralphie (odc. 5a),
    • Cecyl (odc. 7, 10a, 15b, 18b, 22a, 24b, 27b, 29a, 37b, 40ab, 44a, 45b, 50a)
  • Jakub Wieczorek
    • Kapitan Dave (odc. 5a),
    • Filip (odc. 19),
    • Komentator (odc. 31a)
  • Paulina NaporaPani Czyż (odc. 6b)
  • Marta DobeckaNikuś (odc. 7, 10a, 15b, 18b, 22a, 27b, 29a, 37b, 40ab, 44a, 45b, 50a)
  • Jarosław Domin
    • Wacław (odc. 8a, 9b, 10b, 11b, 13b, 14b, 16b, 17b, 18a, 20ab, 21a, 22a, 23b, 24a, 25a, 26, 27ab, 30b, 31ab, 32b, 33ab, 34, 35a, 36a, 38b, 41ab, 43, 44b, 45a, 48ab, 49b, 50a),
    • Brytyjski dżentelmen (odc. 17b),
    • Artemio Artystowicz (odc. 21b),
    • Fan Kajtka (odc. 38a)
  • Maciej Kosmala
    • Spiker na torze wyścigowym (odc. 8b),
    • Jan Olśniewacz (odc. 12a, 35a, 50b),
    • Pan Hong (odc. 18a, 23a, 30b),
    • Pan Nakamura (odc. 18b),
    • Spiker w reklamie (odc. 21a),
    • Ojciec panny młodej (odc. 23b),
    • Śniadaniobot (odc. 30a),
    • Pan Olśniewacz (odc. 38a),
    • Błażej (odc. 39),
    • Hipster (odc. 41b),
    • Tolek Sęp (odc. 44a),
    • El Falcon (odc. 44b),
    • Henrique (odc. 45a)
  • Katarzyna OwczarzAlisa Barela (odc. 11a, 39)
  • Marta Markowicz
    • Padma (odc. 12a),
    • Monika (odc. 21a),
    • Prowadząca konkurs taneczny (odc. 23a),
    • Komputer samolotu (odc. 25b),
    • Pani Czyż (odc. 49a)
  • Ewa SerwaKamila (odc. 13a)
  • Krzysztof RoguckiPaweł (odc. 14b)
  • Aleksander MikołajczakPan Skarbek (odc. 15a)
  • Jacek Król
    • Trener Crawford (odc. 15b),
    • Tajny krytyk kulinarny (odc. 16a),
    • Ernesto (odc. 19, 42b),
    • Dziadek Donek (odc. 33a),
    • Ochroniarz (odc. 41a),
    • Bandyta 2 (odc. 41b),
    • Taksówkarz (odc. 42b)
  • Barbara Kałużna
    • Wera Werwa (odc. 16a),
    • Matylda (odc. 17b, 18a, 20b, 24b, 25ab, 26, 30b, 31a, 37a, 43, 45a, 46b, 47, 48b, 49b),
    • Hercia Harmidomska (odc. 19),
    • Nawałnica / Blanca Guzmán (odc. 31a),
    • Pani reżyser (odc. 36a)
  • Elżbieta GaertnerMama Lupe, Prababcia Rozalki i Roberta (odc. 17a)
  • Agnieszka KunikowskaRita Harmidomska, mama (odc. 19)
  • Mateusz Kwiecień
    • Henryk Harmidomski, tata (odc. 19),
    • Policjant (odc. 28b)
  • Anna Wodzyńska
    • Hala Harmidomska (odc. 19),
    • Pani Kernicka, sąsiadka Wielkodomskich (odc. 38a, 40a),
    • Hipsterka (odc. 41b),
    • Ana (odc. 48b)
  • Anna Gajewska
    • Hola Harmidomska (odc. 19),
    • Nauczycielka, Gucia Golanko (odc. 40a)
  • Monika KwiatkowskaHila Harmidomska (odc. 19)
  • Beata Jankowska-TzimasHena Harmidomska (odc. 19)
  • Julia Kołakowska-BytnerHonia Harmidomska (odc. 19)
  • Agnieszka Mrozińska
    • Harma Harmidomska (odc. 19),
    • Greta (odc. 20a),
    • Papaja (odc. 37a)
  • Marta DylewskaDruhna (odc. 23b)
  • Norbert KaczorowskiBruno (odc. 27ab, 29a, 48a, 49b)
  • Zbigniew Suszyński
    • Ochroniarz (odc. 27a),
    • Rabuś (odc. 28b)
  • Jakub Szyperski
    • Ludwiś (odc. 29a, 32b, 37b, 40ab, 43, 44ab, 45b, 50a),
    • Pan Gwin (odc. 32b),
    • Dykta (odc. 37a),
    • Jun-Soo (odc. 39),
    • Ivan (odc. 48a)
  • Sebastian Machalski
    • Kaziu (odc. 29b),
    • Egon (odc. 35b),
    • Yoon Kwan (odc. 39),
    • Julek (odc. 44b),
    • Damian (odc. 45a)
  • Bartosz BednarskiAleksy (odc. 30a, 32b)
  • Tomasz BednarekIzydor (odc. 31b)
  • Piotr Zelt
    • Mareczek – strażnik zwierzęcy (odc. 35a),
    • Facio Forsiarz (odc. 37a),
    • Paco (odc. 47)
  • Katarzyna ŁaskaPinia (odc. 37a)
  • Zbigniew KozłowskiTrener golfa (odc. 35b)
  • Maciej Marcin TomaszewskiSławek (odc. 37b, 40ab, 50a)
  • Joanna Pach-ŻbikowskaŚcina (odc. 37b)
  • Tomasz Jarosz
    • Sprzedawca jedzenia (odc. 38a),
    • Sprzedawca pizzy (odc. 47)
  • Jakub StrachRysio, brat Beci (odc. 44b)
  • Adam KrylikZiggy (odc. 45a)
  • Elżbieta KijowskaMama Lupe, Prababcia Rozalki i Roberta (odc. 47)
  • Kamil Dominiak
  • Anna Terpiłowska
  • Igor Borecki
  • Magdalena Herman-Urbańska
  • Paulina Raczyło

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor: Łukasz Talik

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
30.03.2020 01 Jazda bez trzymanki Going Overboard
Za psi pieniądz Walk Don’t Run
31.03.2020 02 Fakultety na duety The Two of Clubs
Mamy wolne Vacation Daze
01.04.2020 03 Wampirze boogie New Haunts
Dia de los muertos Croaked
02.04.2020 04 Draka o food trucka Snack Pact
Horrorskop The Horror-Scope
06.04.2020 05 Piraci w rodzinie Arr in the Family
07.04.2020 Znalezione nie kradzione Finders Weepers
08.04.2020 06 Test i stres Stress Test
09.04.2020 Jak wytresować smoka How to Train Your Carl
03.04.2020 07 Operacja tata: Część I i II Operation Dad
26.07.2020 (Nick) 08 Sklepowy stan nerwowy Flee Market
Naśladowca-prześladowca Copy Can’t
02.08.2020 (Nick) 09 Nie ma jak u babci Away Game
Potworna kasa Monster Cash
09.08.2020 (Nick) 10 Trendomania Trend Game
Wylotka This Bird Has Flown
01.09.2020 11 Goście specjalnej troski V.I.Peeved
02.09.2020 Dziadek z klasą Señor Class
03.09.2020 12 Afera Strzel burgera Fast Feud
04.09.2020 Przyjaciel potrzebny od zaraz Never Friending Story
18.10.2020 (Nick) 13 Dziadkowie w kryzysie Grandparent Trap
Tańce połamańce Miss Step
25.10.2020 (Nick) 14 Wiązanie i pływanie The Big Chill
Chłodzenie w cenie Slink or Swim
01.11.2020 (Nick) 15 Karmiczny kameleon Karma Chameleon
Drużynowy wysiłek Team Effort
19.11.2020 16 Kino akcji do kolacji Guess Who’s Shopping for Dinner?
Gość daje w kość New Roomie
20.11.2020 17 Prawdziwie meksykański duch Mexican Makeover
23.11.2020 Pociąg do pociągów Uptown Funk
24.11.2020 18 Strategia biznesowa Bo Bo Business
25.11.2020 Imprezowicze-gapowicze Blunder Party
28.11.2020 19 Klątwa Cursed!
26.11.2020 20 Pokochać kota-strofę What’s Love Gato Do With It?
27.11.2020 M jak musztarda Dial ’M’ for Mustard
SERIA DRUGA
15.02.2021 21 Influenserzy nie frajerzy The Kid Plays in the Picture
Jak krytyka dotyka Achy Breaky Art
29.08.2021 (Nick) 22 Krypto-rekordziści Fails from the Crypt
Wkurzony duch Bad Cluck
16.02.2021 23 Podróż życia Guilt Trip
Na skróty Short Cut
17.02.2021 24 Czaplowanie – matkowanie No Egrets
Koncertowa wtopa Meal Ticket
18.02.2021 25 Złoto dla naiwnych Fool’s Gold
19.02.2021 Plan lotu Flight Plan
04.07.2021 (Nick) 26 Bardzo Wielkodomskie Boże Narodzenie: Część I i II A Very Casagrandes Christmas
11.07.2021 (Nick) 27 Kram z nabiałem An Udder Mess
Niebezpieczne związki Teacher’s Fret
18.07.2021 (Nick) 28 Ja, Śniadaniobot I, Breakfast Bot
Kariera superbohatera Dynamic Do-Over
21.07.2021 (Nick) 29 Ludwisiowa chata Home Improvement
Niepodzielna uwaga Undivided Attention
21.07.2021 (Nick) 30 Weź karate na klatę Karate Chops
Tacos rządzą Taco the Town
22.07.2021 (Nick) 31 Zachować twarz Saving Face
Gra warta gokarta Matters of the Kart
15.08.2021 (Nick) 32 Moc chancla Chancla Force
Pan Gwin Fluff Love
02.11.2021 33 Wojna dziadków Battle of the Grandpas
01.11.2021 Żartoraton Prankaversary
11.11.2021 34 Zoologiczny stan krytyczny! Zoo-mergency!
03.11.2021 35 Draka ptaka Just Be Coo
04.11.2021 Dołek zazdrości Tee’d Off
05.11.2021 36 Lalo Land Lalo Land
08.11.2021 Kto baluje, nie pilnuje Maybe-Sitter
10.11.2021 37 Owocowy hicior Do the Fruit Shake
09.11.2021 Zbijakowy hardcore Throwing Pains
11.12.2021 (Nick) 38 Nieźle zakręcony zawodnik Spin Off
Mysie zęby Tooth or Consequences
18.12.2021 (Nick) 39 Operacja gwiazda popu Operation Popstar
25.12.2021 (Nick) 40 Trenerski terror Strife Coach
Plotkara i kara Gossipy Girl
SERIA TRZECIA
23.02.2022 41 Podkręć jak Abuelo Bend It Like Abuelo
24.02.2022 Jak bao uratowało Bunstoppable
25.02.2022 42 Trudności na drodze miłości Squawk in the Name of Love
28.02.2022 Randka z przeznaczeniem Date with Destiny
02.04.2022 43 Klątwa słodkiego goblina: Część I i II Curse of the Candy Goblin
01.03.2022 44 Skejter hejter Skaters Gonna Hate
02.03.2022 Twardziele kontra misiaczki Born to Be Mild
03.03.2022 45 Ziomale z kapeli The Bros in the Band
04.03.2022 Rekord poniekąd For the Record
24.05.2022 46 Piętnaście świeczek 15 Candles
25.05.2022 Szach mat i przekręt Rook, Line and Sinker
23.05.2022 47 Złota klątwa: Część I i II The Golden Curse
26.05.2022 48 Będzie niezła rumba Let’s Get Ready to Rumba
27.05.2022 Perro Malo Perro Malo
30.05.2022 49 Wesoło jak w zoo Don’t Zoo That
31.05.2022 Cena przyjaźni Maxed Out
01.06.2022 50 Cykoria na desce Skatey Cat
02.06.2022 Ofiary pogody Weather Beaten
51 Człowiek kontra maszyna Race Against the Machine
Kocia opcja adopcja My Fair Cat Lady
52 Surwiwal dla niezaawansowanych Survival of the Unfittest
Sprzeczności medialności Nixed Signals
53 ' Ay Fidelity
' Cut the Chisme
54 ' Sidekickin’ Chicken
' Silent Fight
55 ' Kick Some Bot
' Salvador Doggy
56 ' Dragged Through the Garden
' The Sound of Meddle
57 ' Alpaca Lies
' Rocket Plan
58 ' 12 is Midnight
59 ' The Odd Father
' Long Shot
60 ' Flock This Way
' Movers and Fakers

Linki zewnętrzne

Nickelodeon
Nicktoons
Seriale animowane Doug (serie I-IV)Pełzaki (1991)Ren i StimpyRocko i jego światPrawdziwe potworyKaBlam!Hej Arnold!Bobry w akcjiKotopiesDzika rodzinkaSpongeBob KanciastoportyRocket PowerSłowami GingerWróżkowie chrzestniKredoniaJimmy Neutron: mały geniuszZ życia nastoletniego robotaDanny PhantomAwatar: Legenda AangaSzanowni Państwo XZagroda według OtisaMighty BPingwiny z MadagaskaruFanboy i Chum ChumPlaneta SheenaTurbo Dudley - psi agentKung Fu Panda: Legenda o niezwykłościKlub Winx (serie V-VII)Legenda KorryRobot i potwórWojownicze żółwie ninjaSanjay i CraigPotwory kontra ObcyPiekaczkiHenio DzióbekŚwiń Koza Banan RobalHarmidomBunsen, ty bestio!Witajcie w WaynePrzygody Niebezpiecznego HenrykaWojownicze Żółwie Ninja: EwolucjaPinky MalinkyWielkodomscyPo prostu KucekGlitch TechKoralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBobaPełzaki (2020)Patryk Rozgwiazda ShowPocztowa GóraStar Trek: ProtogwiazdaNatan Wspaniały
TeenNick
Seriale fabularne Czy boisz się ciemności?Drake i JoshSzkolny poradnik przetrwaniaNieidealnaZoey 101iCarlyTrue JacksonBig Time RushVictoria znaczy zwycięstwoTajemnice domu AnubisaMega przygody Bucketa i SkinneraZdaniem Freda!Jak wymiataćMarvin MarvinSam i CatNawiedzeniGrzmotomocniCzarownica EmmaNiebezpieczny HenrykNicky, Ricky, Dicky i DawnMax i Shred100 rzeczy do przeżycia przed liceumBella i BuldogiMake it PopSzkoła CzarownicGame Shakers. Jak wydać gręTalia czaruje w kuchniSzkoła rockaKrólestwo TamtychZagadki rodziny HunterówJestem FrankyDrużyna rycerzyPrzystanek Star FallsMiędzy nami, kuzynamiCzy boisz się ciemności?Young DylanNiebezpieczny OddziałDzieciaki do wynajęciaAstronauciGoldie i starszakiZmiksowana KallySzkolne dramyWojowniczka i trollThat Girl Lay LayKomiksowe ZadymkiWróżkowie chrzestni – jeszcze dziwniejsi
Nickelodeon Movies
Filmy animowane Pełzaki w ParyżuDzika rodzinkaRugratsy szalejąKrowy na wypasieRangoPrzygody TintinaSpongeBob na suchym lądzieKraina cudówSpongeBob Film: Na ratunekPsi patrol: FilmHarmidom – FilmWojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja – film
Filmy fabularne Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeńPajęczyna CharlottyKroniki SpiderwickHotel dla psówOstatni władca wiatruWojownicze żółwie ninjaWojownicze żółwie ninja: Wyjście z cieniaMonster TrucksDora i Miasto Złota
Nick Jr.
Seriale animowane Mały BillDora poznaje światOswaldPrzyjaciele z podwórkaDalej, Diego!Wspaniałe zwierzakiNi Hao Kai LanUmizoomiBąbelkowy świat gupikówWallykazamDora i przyjacieleFresh Beat Band. Kapela detektywówShimmer i ShineBlaze i mega maszynyRycerka NellaSunny PogodnaKuchciwróżkiSantiago z mórzWielkie przygody małego rekinaGrajmy razem!
Seriale fabularne Zamek EurekiŚwiat AllegryŚladem BlueRączusieWszyscy razem, śladem Blue!
Inne
Filmy animowane Albert. Wielkie marzenia małej choinkiHej Arnold! Przygoda w dżungliRocko i jego świat: Kiedyś to byłoNajeźdźca Zim: Żarłoczny Florpus
Filmy fabularne Wesołych świąt – Drake i JoshBestia z WolfsbergaWymiataczWróżkowie chrzestni: Dorośnij TimmyNoc żywego FredaKamienny dotyk RaWyśpiewać marzeniaFred: Obóz obciachuWróżkowie chrzestni: Timmy ratuje świętaNicky SpokoSzwindelPechowcyWróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty‎Poszukiwacze świętego MikołajaAdam i jego klonyPewien zwariowany rejsMów mi wampirRufusLegendy ukrytej świątyniRufus 2: Kocia katastrofaBiblioteka pana LemoncelloTycia GwiazdkaMyślotokDetektyw Xander na tropie
Programy Nickel-ho-ho-ho-deon!Mikołaj ratuje walentynkiPotworny wyścig potworówLip Sync Battle Dzieciaki: Wydanie świąteczneŚmiechobekaNickGwiazdka z gwiazdami