Dora: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|lata produkcji=2023 | |lata produkcji=2023 | ||
|data premiery=4 listopada [[2023]] | |data premiery=4 listopada [[2023]] | ||
|sezony=3 z | |sezony=3 z 4 | ||
|odcinki= | |odcinki=38 z 52 | ||
}} | }} | ||
'''Dora''' (2023) – amerykański serial animowany, reboot serialu ''[[Dora poznaje świat]]''. | '''Dora''' (2023) – amerykański serial animowany, reboot serialu ''[[Dora poznaje świat]]''. | ||
| Linia 370: | Linia 370: | ||
| ''Moonlight Fiesta'' | | ''Moonlight Fiesta'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27.10.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|32 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|32 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | ||
| Linia 409: | Linia 409: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|39 | ||
| '''' | | ''Dora ratuje Święta'' | ||
| ''Dora Saves Christmas'' | | ''Dora Saves Christmas'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Powrót na Śnieżną Górę'' | ||
| ''Return to Snowy Mountain'' | | ''Return to Snowy Mountain'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|37 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|37 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|35 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| Linia 422: | Linia 422: | ||
| ''Dora’s Song for Papi'' | | ''Dora’s Song for Papi'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.09.2025 | ||
| ''Świnki Piratki'' | | ''Świnki Piratki'' | ||
| ''Pirate Piggies'' | | ''Pirate Piggies'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.09.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | ||
| Linia 432: | Linia 432: | ||
| ''Abuela’s Quinceañera'' | | ''Abuela’s Quinceañera'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.09.2025 | ||
| ''Opowieść'' | | ''Opowieść'' | ||
| ''Story Time'' | | ''Story Time'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.09.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|39 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|39 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|37 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|37 | ||
| Linia 442: | Linia 442: | ||
| ''Run Cynthia Run'' | | ''Run Cynthia Run'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.09.2025 | ||
| ''Dora w kosmosie'' | | ''Dora w kosmosie'' | ||
| ''Dora In Space'' | | ''Dora In Space'' | ||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''Backpack’s Charm'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Lost Banana Blankie'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''Mito Dreams of La Playa'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Snake Bike'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''Captain Dora'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Bruno And The Bunny Boyz'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''The Missing Magical Instruments'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Mr. Banana’s Big Puppet Show'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''Dora & Diego Rescue Baby Jaguar'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Diego’s Awesome Owl Adventure'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| ''Mascota Mobile'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Kite Festival'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| ''Magiczne przygody Dory z syrenami'' | |||
| ''Dora’s Mermaid Adventure'' | |||
|- | |||
| ''Podwodna niespodzianka'' | |||
| ''Mermazing Surprise'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| ''Ośmior-Rabuś'' | |||
| ''Octo-Swiper'' | |||
|- | |||
| ''Wszyscy razem'' | |||
| ''Tudos Juntos''<!-- | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|48 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|49 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|51 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|52 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''''--> | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 21:45, 27 paź 2025
| Tytuł | Dora |
|---|---|
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nick Jr., PULS 2 |
| Platforma streamingowa | YouTube – Nick Jr. Poland, SkyShowtime |
| Lata produkcji | 2023 |
| Data premiery dubbingu | 4 listopada 2023 |
| Wyemitowane serie |
3 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 38 z 52 |
Dora (2023) – amerykański serial animowany, reboot serialu Dora poznaje świat.
Serial dostępny na kanale YouTube – Nick Jr. Poland od 4 listopada 2023 roku. Telewizyjna zapowiedź serialu odbyła się 3 marca 2024 roku na kanale Nick Jr. (regularna emisja od 15 kwietnia 2024 roku).
Fabuła
Światowej sławy podróżniczka Dora i jej ciekawscy przyjaciele, przeżywają nowe magiczne przygody w lesie deszczowym.
Źródło: SkyShowtime
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska − HIVENTY POLAND
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska
Dialogi polskie: Piotr Radziwiłowicz
Dźwięk i montaż:
- Łukasz Fober (odc. 1-3),
- Michał Skarżyński (odc. 4-26),
- Antoni Bednarek (odc. 16-20)
Kierownictwo muzyczne: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Anna Kuszewska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Wystąpili:
- Laura Bączkiewicz − Dora
- Kajetan Kucharski − Butek
W pozostałych rolach:
- Ewa Prus – Mapa
- Jakub Szydłowski − Rabuś
- Przemysław Glapiński − Gderliwy Troll
- Damian Kulec − Wielki Czerwony Kurak
- Natalia Stachyra − Mama Dory
- Marcin Franc − Tata Dory
- Anna Ułas − Chmura (odc. 2a)
- Anna Apostolakis − Babcia Benny’ego (odc. 3a)
- Agnieszka Fajlhauer −
- Tęcza (odc. 5a, 9b),
- Waleria (odc. 12a, 13b)
- Elżbieta Kopocińska − Pani Sylwia (odc. 5b)
- Anna Sztejner − Babcia Dory (odc. 8a, 10b, 14b)
- Marta Markowicz − Ale (odc. 10a)
- Marianna Kłos − Krabka (odc. 13a)
- Bruno Owsikowski − Samik (odc. 16b)
- Sebastian Machalski − Myszka Perez (odc. 27a)
- Beata Wyrąbkiewicz
- Jakub Szyperski
- Tomasz Steciuk
i inni
Lektor: Marek Ciunel
Spis odcinków
| Premiera | №1 | №2 | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 18.04.2024 | 01 | 04 | Wielki Czerwony Kuraku, obudź się | Big Red Chicken Wake Up! |
| Tajemniczy prezent | The Mystery Gift | |||
| 18.11.2023 (YouTube)[1] | 02 | 07 | Leśny "Z rytmem" | Rainforest Ritmo |
| 25.11.2023 (YouTube)[2] | Magiczny żołądź | The Magic Nut | ||
| 04.11.2023 (YouTube)[3] | 03 | 09 | Kłopoty z tortem | Tres Leches Trouble |
| 11.11.2023 (YouTube)[3] | Gwizdu-świstu-bu | Wizzle Wozzle Woo | ||
| 19.04.2024 | 04 | 05 | Rocznicowa przygoda | Friendaversary Adventure |
| Niespodzianka dla Rabusia | Swiper’s Birthday Surprise | |||
| 16.04.2024 | 05 | 02 | Zgubione kolory tęczy | Rainbow’s Lost Colors |
| Gumowa piłeczka Butka | Boots’ Rubber Band Ball | |||
| 26.04.2024 | 06 | 10 | Śpijcie, krokodyle | Croc-A-Bye Baby |
| Kto chce empanadę? | Wanna Empanada? | |||
| Pasujące butki | If The Boot Fits | |||
| Przyjęcie z piñatą | Piñata Party | |||
| 22.04.2024 | 07 | 06 | Mały aksolotl | The Little Axolotl |
| Bańkowy kłopot | Bubble Trouble | |||
| 15.04.2024 | 08 | 01 | Złapać Szybciucha | Catch the Quickatoo |
| Zagubiona papużka | Lost Lorito | |||
| 24.04.2024 | 09 | 08 | Malutka tancerka | Tiny Dancer |
| Słońce idzie spać | The Sleepy Sun | |||
| 17.04.2024 | 10 | 03 | Przygoda z Alebrije | The Alebrije Adventure |
| Pora na lody | Let’s Get A Paleta | |||
| 17.09.2024 | 11 | 12 | Pomylona różdżka | Wonky Wishing Wand |
| Wielki występ Bip-Bipa | Tico and Bip Bip’s Big Show | |||
| 18.09.2024 | 12 | 13 | Koszula dla Tutusia | A Guayabera For Tico |
| Spadające gwiazdy | Falling Estrellas | |||
| 16.09.2024 | 13 | 11 | Butek i Krabka | Crabby Boots |
| Tata urządza piknik | Papi’s Picnic Party | |||
| SERIA DRUGA | ||||
| 19.09.2024 | 14 | 14 | Wielki Butek | Big Big Boots |
| Zacięcie Plecaka | Backpack’s Sticky Situation | |||
| 20.09.2024 | 15 | 15 | Odlatująca piñata | A Piñata for Mami |
| Kocyk niewidzialności | Invisi-Swiper | |||
| 23.09.2024 | 16 | 16 | Królewskie przyjęcie w ogrodzie Izy | Isa’s Royal Garden Party |
| Niespodzianka Samika | Sammy’s Surprise | |||
| 24.09.2024 | 17 | 17 | Wszędzie gujawa | The Floor is Guava |
| Jesteśmy Gderki | We Are the Grumpies | |||
| 25.09.2024 | 18 | 18 | Krabi ślub | Crabby Wedding |
| Królestwo Chmur | The Cloud Kingdom | |||
| 26.09.2024 | 19 | 19 | Zachmurzenie | Partly Claudia |
| 27.09.2024 | Magiczne paski Żabki | Ranita’s Magic Stripes | ||
| 09.12.2024 | 20 | 20 | Trollowy dżemik | Troll Jelly |
| Łapmy kotka | Catch That Kitty! | |||
| 10.12.2024 | 21 | 21 | Opiekunowie kwiatów | Adventures in Plantsitting |
| Alebrije Andrea | Andrea the Alebrije | |||
| 11.12.2024 | 22 | 22 | Leśny wyścig | Rainforest Race |
| Urodziny Kuraka | Bok Bok Birthday | |||
| 12.12.2024 | 23 | 23 | Zbyt wielu Rabusiów | Too Many Swipers |
| Mecz nietoperzy | Bateo’s Home Run | |||
| 13.12.2024 | 24 | 24 | Babciny Konkurs Kulinarny | The Great Abuela Cook-Off |
| 16.12.2024 | Pogoń za Mapą | Missing Map | ||
| 17.12.2024 | 25 | 25 | Zaplątany język Trolla | Tongue Twisted Troll |
| 18.12.2024 | Chaps i chmurokwiat | Chompy and the Cloud Flower | ||
| 19.12.2024 | 26 | 26 | Skarb wujka Mapy | Tío Tesoro’s Treasure Hunt |
| 20.12.2024 | Wielka Zagadka Klucza | The Great Key Mystery | ||
| SERIA TRZECIA | ||||
| 07.07.2025 | 27 | 27 | Myszka Perez | Ratoncito Perez |
| 08.07.2025 | Głodna Gąsienica | The Berry Hungry Caterpillar | ||
| 09.07.2025 | 28 | 28 | Jednorożec-dinozaur | Unicornasaurus |
| 10.07.2025 | Gderkowe Igrzyska | The Grumple Games | ||
| 11.07.2025 | 29 | 29 | Wielka przygoda małej Dory | Little Dora’s Big Adventure |
| 14.07.2025 | Żegnaj, balonie! | Bye Bye Balloon | ||
| 15.07.2025 | 30 | 30 | Śpiewanie w wannie | Singin’ in the Tub |
| 16.07.2025 | Prezentacja | Show and Share | ||
| 17.07.2025 | 31 | 31 | Urodzinowa niespodzianka Dory | Dora’s Birthday Surprise |
| 18.07.2025 | Księżycowa Zabawa | Moonlight Fiesta | ||
| 27.10.2025 | 32 | 38 | Zwędzone Halloween | Halloween’s Been Swiped |
| Zagadka dyniowego przyjęcia | The Pumpkin Party Mystery | |||
| 01.09.2025 | 33 | 32 | Nauka latania | Learning to Fly |
| Królowa i Rabuś | Queen Swiper | |||
| 02.09.2025 | 34 | 33 | Bunny Boys | The Bunny Boyz |
| Tańczący Niedźwiadek | Dancing Osito | |||
| 03.09.2025 | 35 | 34 | Piesek dla Dory | A Dog for Dora |
| 04.09.2025 | Super zupa | Super Pozole | ||
| 36 | 39 | Dora ratuje Święta | Dora Saves Christmas | |
| Powrót na Śnieżną Górę | Return to Snowy Mountain | |||
| 05.09.2025 | 37 | 35 | Piosenka dla taty | Dora’s Song for Papi |
| 08.09.2025 | Świnki Piratki | Pirate Piggies | ||
| 09.09.2025 | 38 | 36 | Piętnastka babci | Abuela’s Quinceañera |
| 10.09.2025 | Opowieść | Story Time | ||
| 11.09.2025 | 39 | 37 | Biegnij, Sylwio! | Run Cynthia Run |
| 12.09.2025 | Dora w kosmosie | Dora In Space | ||
| SERIA CZWARTA | ||||
| 40 | ' | Backpack’s Charm | ||
| ' | Lost Banana Blankie | |||
| 41 | ' | Mito Dreams of La Playa | ||
| ' | Snake Bike | |||
| 42 | ' | Captain Dora | ||
| ' | Bruno And The Bunny Boyz | |||
| 43 | ' | The Missing Magical Instruments | ||
| ' | Mr. Banana’s Big Puppet Show | |||
| 44 | ' | Dora & Diego Rescue Baby Jaguar | ||
| ' | Diego’s Awesome Owl Adventure | |||
| 45 | ' | Mascota Mobile | ||
| ' | Kite Festival | |||
| 46 | Magiczne przygody Dory z syrenami | Dora’s Mermaid Adventure | ||
| Podwodna niespodzianka | Mermazing Surprise | |||
| 47 | Ośmior-Rabuś | Octo-Swiper | ||
| Wszyscy razem | Tudos Juntos | |||
Legenda
- №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej
- №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej
| Seriale | Dora poznaje świat • Dalej, Diego! • Dora i przyjaciele • Dora |
| Filmy | Dora i Miasto Złota • Dora i fantastyczne stworzenia • Dora i poszukiwacze Sol Dorado |
