Pocztowa Góra: Różnice pomiędzy wersjami
| (Nie pokazano 31 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
|kraj=Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|stacja=[[Nicktoons]] | |stacja=[[Nicktoons]], [[Nickelodeon Polska]] | ||
|platforma=[[SkyShowtime]] | |||
|lata produkcji=2021 | |lata produkcji=2021 | ||
|data premiery=1 listopada [[2021]] | |data premiery=1 listopada [[2021]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=33 z 33 | ||
}} | }} | ||
'''Pocztowa Góra''' lub '''Podchmurna Poczta''' (ang. ''Middlemost Post'', 2021) – amerykański serial animowany. | '''Pocztowa Góra''' lub '''Podchmurna Poczta''' (ang. ''Middlemost Post'', 2021) – amerykański serial animowany. | ||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nicktoons]] od 1 listopada [[2021]] roku. | Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nicktoons]] od 1 listopada [[2021]] roku. Emisja na kanale [[Nickelodeon Polska]] od 8 sierpnia 2022 roku. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 22: | Linia 23: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska – [[ | '''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska – [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA / HIVENTY POLAND]]<ref name="b">W odcinkach 1-28 jako Start International Polska, w odcinkach 29-33 jako Hiventy Poland.</ref><br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Marek Robaczewski]]<br />- | '''Reżyseria''': [[Marek Robaczewski]]<br /> | ||
'''Dialogi polskie''': [[Kamila Klimas-Przybysz]]<br /> | |||
'''Dźwięk i montaż''': [[Janusz Tokarzewski]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Anna Krajewska]]<br /> | |||
'''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]]<br /> | |||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Maksymilian Michasiów]] – '''Parker J. Chmura''' | * [[Maksymilian Michasiów]] – '''Parker J. Chmura''' | ||
* [[Krzysztof Grabowski]] – '''Angus R. Szeklowicz III''' | * [[Krzysztof Grabowski]] – '''Angus R. Szeklowicz III''' | ||
* [[Monika Pikuła]] – | |||
** '''Lily''', | |||
** '''Mily''' <small>(odc. 30b)</small>, | |||
** '''Jilly''' <small>(odc. 30b)</small>, | |||
** '''Tiily''' <small>(odc. 30b)</small> | |||
* [[Wojciech Chorąży]] – '''Burmistrz Peeve''' | * [[Wojciech Chorąży]] – '''Burmistrz Peeve''' | ||
* [[Krzysztof Rogucki]] – | * [[Krzysztof Rogucki]] – | ||
** '''Ryan''', | ** '''Ryan''', | ||
** '''Max''' <small>(odc. 16b)</small> | ** '''Max''' <small>(odc. 16b)</small> | ||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Janusz Wituch]] – | * [[Janusz Wituch]] – | ||
** '''Pan Spokój''' <small>(odc. 1a)</small>, | ** '''Pan Dajciemi Spokój''' <small>(odc. 1a)</small>, | ||
** '''Skrzat Bud, tata Kolesia''' <small>(odc. 6a)</small> | ** '''Skrzat Bud, tata Kolesia''' <small>(odc. 6a)</small> | ||
* [[Adam Krylik]] – | * [[Adam Krylik]] – | ||
| Linia 40: | Linia 50: | ||
* [[Bartosz Bednarski]] – | * [[Bartosz Bednarski]] – | ||
** '''POCZBOT 3000''' <small>(odc. 3a, 15b)</small>, | ** '''POCZBOT 3000''' <small>(odc. 3a, 15b)</small>, | ||
** '''Jaskiniowiec nr 1''' <small>(odc. 17b)</small><!-- | ** '''Jaskiniowiec nr 1''' <small>(odc. 17b)</small>, | ||
** '''Jastrząb''' <small>(odc. 27a)</small>, | |||
** '''Pan Guma''' <small>(odc. 33b)</small><!-- | |||
* [[Damian Kulec]] – '''Skrzat Koleś''' <small>(odc. 6a)</small>--> | * [[Damian Kulec]] – '''Skrzat Koleś''' <small>(odc. 6a)</small>--> | ||
* [[Bartosz Martyna]] – '''Derek Deszczyk Dżdżysty''' <small>(odc. 6b)</small> | * [[Bartosz Martyna]] – '''Derek Deszczyk Dżdżysty''' <small>(odc. 6b)</small> | ||
* [[Marek Robaczewski]] – '''Terry''' | * [[Marek Robaczewski]] – | ||
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – '''Pani Wielkiego Drzewa''' <small>(odc. 7b)</small> | ** '''Terry''', | ||
* [[Sebastian Machalski]] – '''Redżi''' <small>(odc. 12a)</small> | ** '''Skrzat Bud, tata Kolesia''' <small>(odc. 24b)</small>, | ||
* [[Elżbieta Kopocińska]] – '''Dolores Gburko''' <small>(odc. 16a)</small> | ** '''Pan Dajciemi Spokój''' <small>(odc. 28b)</small> | ||
* [[Robert Jarociński]] – '''Kapitan Klatobrody''' <small>(odc. 16b)</small> | * [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – '''Pani Wielkiego Drzewa''' <small>(odc. 7b, 29b)</small> | ||
* [[Anna Wodzyńska]] | * [[Julia Łukowiak]] – '''Ariel''' <small>(odc. 11a, 26ab)</small> | ||
* [[ | * [[Sebastian Machalski]] – '''Redżi''' <small>(odc. 12a, 23a, 25b, 30a)</small> | ||
* [[Elżbieta Kopocińska]] – '''Dolores Gburko''' <small>(odc. 16a)</small> | |||
* [[Robert Jarociński]] – | |||
** '''Kapitan Klatobrody''' <small>(odc. 16b)</small>, | |||
** '''Mikołaj''' <small>(odc. 17ab, 30a)</small> | |||
* [[Anna Wodzyńska]]<!-- | |||
* [[Szymon Roszak]]--> | |||
* [[Natalia Stachyra]] | |||
i inni | i inni | ||
'''Wykonanie piosenki''': [[Adam Krylik]] i inni | '''Wykonanie piosenki''': [[Adam Krylik]] i inni | ||
'''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | '''Lektor''': | ||
* [[Paweł Bukrewicz]] <small>(tytuł serialu; tytuł epizodów w odc. 1-20)</small>, | |||
* [[Kamil Pruban]] <small>(tytuł epizodów w odc. 21-31, 33)</small> | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="12%"|Premiera | !width="12%"|Premiera | ||
| Linia 64: | Linia 85: | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''Pierwsza przesyłka'' | | ''Pierwsza przesyłka'' | ||
| ''First Delivery'' | | ''First Delivery'' | ||
| Linia 74: | Linia 95: | ||
| ''Chore or Less'' | | ''Chore or Less'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''BURT! Musical'' | | ''BURT! Musical'' | ||
| ''BURT! The Musical'' | | ''BURT! The Musical'' | ||
| Linia 82: | Linia 103: | ||
| ''Sunday No FunDay'' | | ''Sunday No FunDay'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''POCZBOT 3000'' | | ''POCZBOT 3000'' | ||
| ''POSTBOT 3000'' | | ''POSTBOT 3000'' | ||
| Linia 90: | Linia 111: | ||
| ''Boom Goes the Cloud'' | | ''Boom Goes the Cloud'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''Sierściuch'' | | ''Sierściuch'' | ||
| ''I Named It Whiskers'' | | ''I Named It Whiskers'' | ||
| Linia 98: | Linia 119: | ||
| ''How Angus Got His Groove Back'' | | ''How Angus Got His Groove Back'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''Ząb morsa'' | | ''Ząb morsa'' | ||
| ''The Tooth Hurts'' | | ''The Tooth Hurts'' | ||
| Linia 106: | Linia 127: | ||
| ''The Middlemost Toast'' | | ''The Middlemost Toast'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''Koleś'' | | ''Koleś'' | ||
| ''My Buddy, Buddy'' | | ''My Buddy, Buddy'' | ||
| Linia 114: | Linia 135: | ||
| ''Love Letters'' | | ''Love Letters'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Dorastanie'' | | ''Dorastanie'' | ||
| ''Darker Parker'' | | ''Darker Parker'' | ||
| Linia 122: | Linia 143: | ||
| ''Lady of the Tree'' | | ''Lady of the Tree'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Nocowanie'' | | ''Nocowanie'' | ||
| ''The Sleepover'' | | ''The Sleepover'' | ||
| Linia 130: | Linia 151: | ||
| ''The "B" Word'' | | ''The "B" Word'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.11.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''Najlepszy przyjaciel psa'' | | ''Najlepszy przyjaciel psa'' | ||
| ''Dog’s Best Friend'' | | ''Dog’s Best Friend'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.10.2021 | ||
| ''Stan skupienia'' | | ''Stan skupienia'' | ||
| ''Out of Shape'' | | ''Out of Shape'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23.12.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''Rodzinne wakacje'' | | ''Rodzinne wakacje'' | ||
| ''Premium Parker'' | | ''Premium Parker'' | ||
| Linia 147: | Linia 168: | ||
| ''Toast of the Town'' | | ''Toast of the Town'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.12.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Ariel'' | | ''Ariel'' | ||
| ''Ariel Force One'' | | ''Ariel Force One'' | ||
| Linia 155: | Linia 176: | ||
| ''Itsy Bitsy'' | | ''Itsy Bitsy'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|29.12.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''Redżi'' | | ''Redżi'' | ||
| ''They’re All Named Reggie'' | | ''They’re All Named Reggie'' | ||
| Linia 163: | Linia 184: | ||
| ''The Same Ol’ Same'' | | ''The Same Ol’ Same'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|30.12.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''Chmura miesiąca'' | | ''Chmura miesiąca'' | ||
| ''Cloud of the Month'' | | ''Cloud of the Month'' | ||
| Linia 171: | Linia 192: | ||
| ''A. Plumber'' | | ''A. Plumber'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.12.2021 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''Straszne historie'' | | ''Straszne historie'' | ||
| ''Scary Stories to Tell Your Cloud'' | | ''Scary Stories to Tell Your Cloud'' | ||
| Linia 179: | Linia 200: | ||
| ''The Pumpkin Pageant'' | | ''The Pumpkin Pageant'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04.04.2022 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''Wiem co zrobiłeś na ostatnim wyścigu, część pierwsza'' | | ''Wiem co zrobiłeś na ostatnim wyścigu, część pierwsza'' | ||
| ''I Know What You Did Last Mail-Off Part 1'' | | ''I Know What You Did Last Mail-Off Part 1'' | ||
| Linia 187: | Linia 208: | ||
| ''I Know What You Did Last Mail-Off Part 2'' | | ''I Know What You Did Last Mail-Off Part 2'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2022 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''Dolores Gburko'' | | ''Dolores Gburko'' | ||
| ''Dolores Moody'' | | ''Dolores Moody'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.04.2022 | ||
| ''P-I-R-A-T'' | | ''P-I-R-A-T'' | ||
| ''P.I.R.A.T.E.'' | | ''P.I.R.A.T.E.'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.04.2022 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''Wewnątrz Russell'' | | ''Wewnątrz Russell'' | ||
| ''Inside Russell'' | | ''Inside Russell'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.04.2022 | ||
| ''Kroniki Śmierdzidołka'' | | ''Kroniki Śmierdzidołka'' | ||
| ''The Sinkhole Chronicles'' | | ''The Sinkhole Chronicles'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17.12.2022 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| '''' | | ''Parker ratuje Święta, część pierwsza'' | ||
| ''Parker Saves Christmas Part 1'' | | ''Parker Saves Christmas Part 1'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Parker ratuje Święta, część druga'' | ||
| ''Parker Saves Christmas Part 2'' | | ''Parker Saves Christmas Part 2'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.04.2022 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| '''' | | ''Dorosły'' | ||
| ''Hair Today, Gone Tomorrow'' | | ''Hair Today, Gone Tomorrow'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.04.2022 | ||
| '''' | | ''Sen u dentystki'' | ||
| ''Dentist Trip'' | | ''Dentist Trip'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.04.2022 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| '''' | | ''Kocham rancz'' | ||
| ''Ranch on the Side'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13.04.2022 | |||
| ''Król Chmura kontra Smogzilla'' | |||
| ''King Cloud vs. Smogzilla'' | | ''King Cloud vs. Smogzilla'' | ||
|- | |- | ||
| | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | ||
| '''' | |- | ||
| '' | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17.10.2022 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Bogaty Parker'' | |||
| ''Parker Gets Rich'' | |||
|- | |||
| ''Parker Wrestler'' | |||
| ''Ultimate Fighting Cloud'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18.10.2022 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Parker i ptak'' | |||
| ''Parker Gets the Bird'' | |||
|- | |||
| ''Kotwica Szeklowicz'' | |||
| ''Anchor Shackleton'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19.10.2022 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Praca na boku'' | |||
| ''Side Hustle'' | |||
|- | |||
| ''Burt mówi'' | |||
| ''Burt Speaks'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20.10.2022 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Biwakowicze'' | |||
| ''Unhappy Campers'' | |||
|- | |||
| ''Powrót leprikonów'' | |||
| ''Leprechauns 2'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21.10.2022 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Parker-Sportowiec'' | |||
| ''Sporty Parker'' | |||
|- | |||
| ''Chomik na pokładzie'' | |||
| ''Hammy Time'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.10.2022 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Burmistrzyni Ariel, część pierwsza'' | |||
| ''Mayor Ariel Part 1'' | |||
|- | |||
| ''Burmistrzyni Ariel, część druga'' | |||
| ''Mayor Ariel Part 2'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.10.2022 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Jastrząb'' | |||
| ''Hawk Man'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.10.2022 | |||
| ''Dżemik dobry'' | |||
| ''Jammy Good!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.10.2022 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Pudłozgniot'' | |||
| ''The Box Smusher'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.10.2022 | |||
| ''Farbowane oczy'' | |||
| ''Tie Dye Eye'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.01.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Urodzinowa zbroja'' | |||
| ''The Gift of the Mech Suit'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.01.2023 | |||
| ''Amulet pecha'' | |||
| ''Worst Curse Scenario'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.01.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Mikołaj latem'' | |||
| ''Summer Santa'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.01.2023 | |||
| ''Lily w kokonie'' | |||
| ''Closed for Cocooning'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.01.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Kto kocha Narwalkę?'' | |||
| ''To Narwhal, With Love'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.01.2023 | |||
| ''Pustynia w Żółtym Zdroju'' | |||
| ''Fear and Loathing in Yellow Springs'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19.03.2024<br /><small>(SkyShowtime)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Straszne historie, część pierwsza'' | |||
| ''More Scary Stories to Tell Your Cloud Part 1'' | |||
|- | |||
| ''Straszne historie, część druga'' | |||
| ''More Scary Stories to Tell Your Cloud Part 2'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.01.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Pam i Żelka'' | |||
| ''Pam & Jelly'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.01.2023 | |||
| ''Wewnątrz Angusa'' | |||
| ''Inside Angus'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
<references /> | |||
{{Nickelodeon}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 10:10, 27 kwi 2025
| Tytuł | Pocztowa Góra |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Middlemost Post |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nicktoons, Nickelodeon Polska |
| Platforma streamingowa | SkyShowtime |
| Lata produkcji | 2021 |
| Data premiery dubbingu | 1 listopada 2021 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 33 z 33 |
Pocztowa Góra lub Podchmurna Poczta (ang. Middlemost Post, 2021) – amerykański serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nicktoons od 1 listopada 2021 roku. Emisja na kanale Nickelodeon Polska od 8 sierpnia 2022 roku.
Fabuła
Parker, niegdyś deszczowa chmurka, pomaga listonoszowi Angusowi w roznoszeniu przesyłek w magicznej krainie. Towarzyszy im mors Russell. Podczas pracy spotykają oni wiele dziwacznych stworzeń.
Źródło: Teleman.pl
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – START INTERNATIONAL POLSKA / HIVENTY POLAND[1]
Reżyseria: Marek Robaczewski
Dialogi polskie: Kamila Klimas-Przybysz
Dźwięk i montaż: Janusz Tokarzewski
Kierownictwo produkcji: Anna Krajewska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Wystąpili:
- Maksymilian Michasiów – Parker J. Chmura
- Krzysztof Grabowski – Angus R. Szeklowicz III
- Monika Pikuła –
- Lily,
- Mily (odc. 30b),
- Jilly (odc. 30b),
- Tiily (odc. 30b)
- Wojciech Chorąży – Burmistrz Peeve
- Krzysztof Rogucki –
- Ryan,
- Max (odc. 16b)
W pozostałych rolach:
- Janusz Wituch –
- Pan Dajciemi Spokój (odc. 1a),
- Skrzat Bud, tata Kolesia (odc. 6a)
- Adam Krylik –
- Recyklokról (odc. 2a),
- Old School (odc. 12b)
- Bartosz Bednarski –
- POCZBOT 3000 (odc. 3a, 15b),
- Jaskiniowiec nr 1 (odc. 17b),
- Jastrząb (odc. 27a),
- Pan Guma (odc. 33b)
- Bartosz Martyna – Derek Deszczyk Dżdżysty (odc. 6b)
- Marek Robaczewski –
- Terry,
- Skrzat Bud, tata Kolesia (odc. 24b),
- Pan Dajciemi Spokój (odc. 28b)
- Anna Apostolakis – Pani Wielkiego Drzewa (odc. 7b, 29b)
- Julia Łukowiak – Ariel (odc. 11a, 26ab)
- Sebastian Machalski – Redżi (odc. 12a, 23a, 25b, 30a)
- Elżbieta Kopocińska – Dolores Gburko (odc. 16a)
- Robert Jarociński –
- Kapitan Klatobrody (odc. 16b),
- Mikołaj (odc. 17ab, 30a)
- Anna Wodzyńska
- Natalia Stachyra
i inni
Wykonanie piosenki: Adam Krylik i inni
Lektor:
- Paweł Bukrewicz (tytuł serialu; tytuł epizodów w odc. 1-20),
- Kamil Pruban (tytuł epizodów w odc. 21-31, 33)
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01.11.2021 | 01 | Pierwsza przesyłka | First Delivery |
| Porządki | Chore or Less | ||
| 02.11.2021 | 02 | BURT! Musical | BURT! The Musical |
| Bezdomni | Sunday No FunDay | ||
| 03.11.2021 | 03 | POCZBOT 3000 | POSTBOT 3000 |
| Nocne grzmoty | Boom Goes the Cloud | ||
| 04.11.2021 | 04 | Sierściuch | I Named It Whiskers |
| Czapka Szeklowiczów | How Angus Got His Groove Back | ||
| 05.11.2021 | 05 | Ząb morsa | The Tooth Hurts |
| Tosty gratis | The Middlemost Toast | ||
| 08.11.2021 | 06 | Koleś | My Buddy, Buddy |
| Listy miłosne | Love Letters | ||
| 09.11.2021 | 07 | Dorastanie | Darker Parker |
| Pani Wielkiego Drzewa | Lady of the Tree | ||
| 10.11.2021 | 08 | Nocowanie | The Sleepover |
| Słowo na "K" | The "B" Word | ||
| 11.11.2021 | 09 | Najlepszy przyjaciel psa | Dog’s Best Friend |
| 12.10.2021 | Stan skupienia | Out of Shape | |
| 23.12.2021 | 10 | Rodzinne wakacje | Premium Parker |
| Tost miasta | Toast of the Town | ||
| 24.12.2021 | 11 | Ariel | Ariel Force One |
| Jacek | Itsy Bitsy | ||
| 29.12.2021 | 12 | Redżi | They’re All Named Reggie |
| Wciąż tak jest | The Same Ol’ Same | ||
| 30.12.2021 | 13 | Chmura miesiąca | Cloud of the Month |
| Hydraulik | A. Plumber | ||
| 31.12.2021 | 14 | Straszne historie | Scary Stories to Tell Your Cloud |
| Wybory Dyni | The Pumpkin Pageant | ||
| 04.04.2022 | 15 | Wiem co zrobiłeś na ostatnim wyścigu, część pierwsza | I Know What You Did Last Mail-Off Part 1 |
| Wiem co zrobiłeś na ostatnim wyścigu, część druga | I Know What You Did Last Mail-Off Part 2 | ||
| 05.04.2022 | 16 | Dolores Gburko | Dolores Moody |
| 06.04.2022 | P-I-R-A-T | P.I.R.A.T.E. | |
| 08.04.2022 | 17 | Wewnątrz Russell | Inside Russell |
| 07.04.2022 | Kroniki Śmierdzidołka | The Sinkhole Chronicles | |
| 17.12.2022 | 18 | Parker ratuje Święta, część pierwsza | Parker Saves Christmas Part 1 |
| Parker ratuje Święta, część druga | Parker Saves Christmas Part 2 | ||
| 11.04.2022 | 19 | Dorosły | Hair Today, Gone Tomorrow |
| 12.04.2022 | Sen u dentystki | Dentist Trip | |
| 14.04.2022 | 20 | Kocham rancz | Ranch on the Side |
| 13.04.2022 | Król Chmura kontra Smogzilla | King Cloud vs. Smogzilla | |
| SERIA DRUGA | |||
| 17.10.2022 | 21 | Bogaty Parker | Parker Gets Rich |
| Parker Wrestler | Ultimate Fighting Cloud | ||
| 18.10.2022 | 22 | Parker i ptak | Parker Gets the Bird |
| Kotwica Szeklowicz | Anchor Shackleton | ||
| 19.10.2022 | 23 | Praca na boku | Side Hustle |
| Burt mówi | Burt Speaks | ||
| 20.10.2022 | 24 | Biwakowicze | Unhappy Campers |
| Powrót leprikonów | Leprechauns 2 | ||
| 21.10.2022 | 25 | Parker-Sportowiec | Sporty Parker |
| Chomik na pokładzie | Hammy Time | ||
| 24.10.2022 | 26 | Burmistrzyni Ariel, część pierwsza | Mayor Ariel Part 1 |
| Burmistrzyni Ariel, część druga | Mayor Ariel Part 2 | ||
| 25.10.2022 | 27 | Jastrząb | Hawk Man |
| 26.10.2022 | Dżemik dobry | Jammy Good! | |
| 28.10.2022 | 28 | Pudłozgniot | The Box Smusher |
| 27.10.2022 | Farbowane oczy | Tie Dye Eye | |
| 02.01.2023 | 29 | Urodzinowa zbroja | The Gift of the Mech Suit |
| 03.01.2023 | Amulet pecha | Worst Curse Scenario | |
| 05.01.2023 | 30 | Mikołaj latem | Summer Santa |
| 04.01.2023 | Lily w kokonie | Closed for Cocooning | |
| 09.01.2023 | 31 | Kto kocha Narwalkę? | To Narwhal, With Love |
| 06.01.2023 | Pustynia w Żółtym Zdroju | Fear and Loathing in Yellow Springs | |
| 19.03.2024 (SkyShowtime) |
32 | Straszne historie, część pierwsza | More Scary Stories to Tell Your Cloud Part 1 |
| Straszne historie, część druga | More Scary Stories to Tell Your Cloud Part 2 | ||
| 11.01.2023 | 33 | Pam i Żelka | Pam & Jelly |
| 10.01.2023 | Wewnątrz Angusa | Inside Angus | |
- ↑ W odcinkach 1-28 jako Start International Polska, w odcinkach 29-33 jako Hiventy Poland.
