Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba: Różnice pomiędzy wersjami
Krychov PL (dyskusja | edycje) |
|||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|lata produkcji=2021 | |lata produkcji=2021 | ||
|data premiery=5 lipca [[2021]] | |data premiery=5 lipca [[2021]] | ||
|sezony=1 z | |sezony=1 z 2 | ||
|odcinki=24 z | |odcinki=24 z 39 | ||
}} | }} | ||
'''Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba''' (ang. ''Kamp Koral: SpongeBob’s Under Years'', 2021) – amerykański serial animowany, spin-off serialu ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''. | '''Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba''' (ang. ''Kamp Koral: SpongeBob’s Under Years'', 2021) – amerykański serial animowany, spin-off serialu ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]''. | ||
| Linia 40: | Linia 40: | ||
* [[Dariusz Odija]] − '''Sheldon J. Plankton''' | * [[Dariusz Odija]] − '''Sheldon J. Plankton''' | ||
* [[Katarzyna Kozak]] − '''Pani Puff''' | * [[Katarzyna Kozak]] − '''Pani Puff''' | ||
* [[Monika Wierzbicka]] − '''Karen''' | * [[Monika Wierzbicka]] − '''Karen''' <small>(odc. 1-24)</small> | ||
* [[Agnieszka Mrozińska]] − | * [[Agnieszka Mrozińska]] − | ||
** '''Narlena Narwal''', | ** '''Narlena Narwal''', | ||
| Linia 62: | Linia 62: | ||
* [[Marek Bocianiak]] − '''Torcik''' <small>(odc. 24b)</small> | * [[Marek Bocianiak]] − '''Torcik''' <small>(odc. 24b)</small> | ||
* [[Damian Kulec]] − '''Listonosz''' <small>(odc. 24b)</small> | * [[Damian Kulec]] − '''Listonosz''' <small>(odc. 24b)</small> | ||
* [[Anna Wodzyńska]] − '''Karen''' <small>(odc. 25a)</small> | |||
* [[Zbigniew Kozłowski]] | * [[Zbigniew Kozłowski]] | ||
* [[Janusz Wituch]] | * [[Janusz Wituch]] | ||
| Linia 77: | Linia 78: | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№1 | !width="6%"|№1 | ||
!width=" | !width="41%"|Tytuł polski | ||
!width=" | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.07.2021 | | style="background-color: #CCE2FF;"|05.07.2021 | ||
| Linia 248: | Linia 249: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.05.2023 | | style="background-color: #CCE2FF;"|21.05.2023 | ||
| ''Rozumy dwa''<ref name="a">Trzecia część odcinka crossoverowego z serialami ''[[Patryk Rozgwiazda Show]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' – ''Strefa | | ''Rozumy dwa''<ref name="a">Trzecia część odcinka crossoverowego z serialami ''[[Patryk Rozgwiazda Show]]'', ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' – ''Strefa Pływów''</ref> | ||
| ''The Switch Glitch'' | | ''The Switch Glitch'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 278: | Linia 279: | ||
| ''Patrick Takes the Cake'' | | ''Patrick Takes the Cake'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.08.2023 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | ||
| ''Złojony, stopiony'' | | ''Złojony, stopiony'' | ||
| ''Taste of Defeat'' | | ''Taste of Defeat'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| ''Bojący dudek'' | | ''Bojący dudek'' | ||
| ''Scaredy Squirrel'' | | ''Scaredy Squirrel'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26 | ||
| ''Czapki w górę'' | | ''Czapki w górę'' | ||
| ''Hats Off to Space'' | | ''Hats Off to Space'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| ''Żarty na bok'' | | ''Żarty na bok'' | ||
| ''In a Nut’s Shell'' | | ''In a Nut’s Shell'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| '''' | |||
| ''Mad Science Squirrel'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''To Pop a Bubble'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| '''' | |||
| ''High and Dry'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''The Beardsman'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| '''' | |||
| ''Five Times the Fun'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Low Falutin'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| '''' | |||
| ''Nut Madness'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Mermaid Men and Barnacle Boys'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| '''' | |||
| ''A Tale of Two Roxies'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Nite Owls'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| '''' | |||
| ''Calling Some Monsters'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Dig This'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| '''' | |||
| ''Swimmin Holed'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''Krabsy the Clown'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| '''' | |||
| ''Mascot Mayhem'' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| ''KK221'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 15:02, 28 sie 2023
| Tytuł | Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Kamp Koral: SpongeBob’s Under Years |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nickelodeon Polska, Nicktoons, Super Polsat |
| Platforma streamingowa | SkyShowtime |
| Lata produkcji | 2021 |
| Data premiery dubbingu | 5 lipca 2021 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 24 z 39 |
Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba (ang. Kamp Koral: SpongeBob’s Under Years, 2021) – amerykański serial animowany, spin-off serialu SpongeBob Kanciastoporty.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nickelodeon Polska od 5 lipca 2021 roku oraz na kanale Nicktoons od 15 listopada 2021 roku.
Fabuła
Dziesięcioletni SpongeBob wraz z przyjaciółmi wybiera się na letni obóz do lasu Kelp Forest. Spędzają wspólnie lato na łowieniu meduz, przesiadywaniu przy ognisku i pływaniu w jeziorze Yuckymuck.
Źródło: Teleman
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – MASTER FILM
Reżyseria: Małgorzata Boratyńska
Tłumaczenie i dialogi: Karolina Anna Kowalska
Dźwięk i montaż: Krzysztof Podolski i Paweł Siwiec
Teksty piosenek: Dariusz Paprocki
Opracowanie muzyczne: Adam Krylik
Kierownictwo produkcji:
- Kamil Graboś (odc. 1-6),
- Katarzyna Fijałkowska (odc. 7-24)
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Udział wzięli:
- Jacek Kopczyński − SpongeBob Kanciastoporty
- Paweł Szczesny − Patryk Rozgwiazda
- Zbigniew Suszyński − Skalmar Obłynos
- Monika Pikuła − Sandy Pysia
- Mirosław Zbrojewicz − Eugeniusz H. Krab
- Dariusz Odija − Sheldon J. Plankton
- Katarzyna Kozak − Pani Puff
- Monika Wierzbicka − Karen (odc. 1-24)
- Agnieszka Mrozińska −
- Narlena Narwal,
- Bożenka Rozgwiazda (odc. 14a)
W pozostałych rolach:
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński − Bąblodziób
- Jakub Szyperski − Smarkatek
- Zbigniew Konopka − Larry Homar
- Anna Gajewska − Margaret Kanciastoporta, mama SpongeBoba (odc. 1)
- Łukasz Talik − Marcin Dosięgnij (odc. 10b)
- Maciej Kosmala − Romcio Okoń (odc. 10b, 14b, 15b, 16a, 17b, 18a, 19a, 23b, 24a)
- Maksymilian Michasiów − Harvey (odc. 10b)
- Jacek Król −
- Pan Kraken (odc. 11a),
- Mikołaj (odc. 12a)
- Tomasz Bednarek − Czesław Rozgwiazda (odc. 14a)
- Jarosław Domin − Dziadek Rozgwiazda (odc. 14a, 21b)
- Małgorzata Boratyńska − Rywka Grzywka (odc. 14b)
- Piotr Zelt − Francuski Narrator (odc. 21b)
- Marek Bocianiak − Torcik (odc. 24b)
- Damian Kulec − Listonosz (odc. 24b)
- Anna Wodzyńska − Karen (odc. 25a)
- Zbigniew Kozłowski
- Janusz Wituch
- Stanisław Biczysko
- Norbert Kaczorowski
i inni
Wykonanie piosenek:
- „Kamp Koral”: Jacek Kopczyński oraz chór (czołówka)
- „Tag, You’re It”: Jacek Kopczyński i inni (odc. 2b)
Lektor: Adam Bauman
Spis odcinków
| Premiera | №1 | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 05.07.2021 | 01 | Młody łowca meduz | The Jellyfish Kid |
| 05.07.2021 | 02 | Cukso-niada | Sugar-Squeeze! |
| Berek! | Tag, You’re It | ||
| 06.07.2021 | 03 | Nieboraki i food trucki | Quest for Tire |
| Chatka kuriozum | A Cabin of Curiosities | ||
| 07.07.2021 | 04 | Gdzie jest obóz naturystów? | In Search of Camp Noodist |
| Gąbka w kuchni | Kitchen Sponge | ||
| 08.07.2021 | 05 | Skarb Koralowego obozu | The Treasure of Kamp Koral |
| Obozowicz Gacuś | Camper Gary | ||
| 09.07.2021 | 06 | Atak głodu | Midnight Snack Attack |
| Gorący Karto-Perło-fer | Hot Pearl-tato | ||
| 23.11.2021 | 07 | Którymi-mi? | What About Meep? |
| Odsiadka | Hard Time Out | ||
| 24.11.2021 | 08 | Patryk idzie na dno | Pat’s A Li’l Sinker |
| Obóz Gąbkowy | Camp SpongeBob | ||
| 25.11.2021 | 09 | Skalmisery | Squisery |
| Gry nocą | Game Night | ||
| 26.11.2021 | 10 | Dystyngowany Smarkatek | My Fair Nobby |
| Przerwa na newsy | Gimme a News Break | ||
| 29.11.2021 | 11 | Światły Kraken | Wise Kraken |
| Morstwory | Squatch Swap | ||
| 30.11.2021 | 12 | Ho-ho-horror! | The Ho! Ho! Horror! |
| Afera ustępowa | Outhouse Outrage | ||
| 01.12.2021 | 13 | Czy boisz się ciemnoty? | Are You Afraid of the Dork? |
| 30.01.2023 (Nicktoons) | 14 | Niepotrzebna pomoc | Help Not Wanted |
| Z duchem! | Camp Spirit | ||
| 31.01.2023 (Nicktoons) | 15 | Fuj-fu | Hill-Fu |
| W czasie słońca dzieci się trudzą | Sun’s Out, Fun’s Out | ||
| 02.02.2023 (Nicktoons) | 16 | Pierwsza i ostatnia pomoc | First and Last Aid |
| 01.02.2023 (Nicktoons) | Noc żywego smrodu | Night of the Living Stench | |
| 03.02.2023 (Nicktoons) | 17 | Obóz pod czarną banderą | Camp Crossbones |
| 06.02.2023 (Nicktoons) | Z kamerą wśród meduz | The Jelly Life | |
| 07.02.2023 (Nicktoons) | 18 | Łajbo-demolka | Lake Crashers |
| 08.02.2023 (Nicktoons) | Nawiedzony towar | Boo Light Special | |
| 23.02.2023 | 19 | Malowanie ze Skalmarem | Painting with Squidward |
| Krowa obozowa | Kamp Kow | ||
| 12.06.2023 | 20 | Schronienie na przeczekanie | Helter Shelter |
| 13.06.2023 | Rozkoszna pobudka | Reveille Revolution | |
| 14.06.2023 | 21 | Kłujko-szkoda | Prickly Pests |
| 21.05.2023 | Rozumy dwa[1] | The Switch Glitch | |
| 15.06.2023 | 22 | Domek inteligentny | Are You Smarter Than a Smart Cabin? |
| 16.06.2023 | Rządy despoty | Deep Sea Despot | |
| 19.06.2023 | 23 | Alfred – swój chłop | Regi-Hilled |
| 20.06.2023 | Najlepszy obozowicz | The Perfect Camper | |
| 21.06.2023 | 24 | Pełne skupienie, hot-dog | Eye of the Hotdog |
| 22.06.2023 | Patryk przejmuje tort | Patrick Takes the Cake | |
| 28.08.2023 | 25 | Złojony, stopiony | Taste of Defeat |
| Bojący dudek | Scaredy Squirrel | ||
| 26 | Czapki w górę | Hats Off to Space | |
| Żarty na bok | In a Nut’s Shell | ||
| SERIA DRUGA | |||
| 27 | ' | Mad Science Squirrel | |
| ' | To Pop a Bubble | ||
| 28 | ' | High and Dry | |
| ' | The Beardsman | ||
| 29 | ' | Five Times the Fun | |
| ' | Low Falutin | ||
| 30 | ' | Nut Madness | |
| ' | Mermaid Men and Barnacle Boys | ||
| 31 | ' | A Tale of Two Roxies | |
| ' | Nite Owls | ||
| 32 | ' | Calling Some Monsters | |
| ' | Dig This | ||
| 33 | ' | Swimmin Holed | |
| ' | Krabsy the Clown | ||
| 34 | ' | Mascot Mayhem | |
| ' | KK221 | ||
| 35 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 36 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 37 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 38 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 39 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
- ↑ Trzecia część odcinka crossoverowego z serialami Patryk Rozgwiazda Show, SpongeBob Kanciastoporty – Strefa Pływów
Linki zewnętrzne
- Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba w polskiej Wikipedii
- Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba w bazie Internet Movie Database (IMDb)
| Seriale | SpongeBob Kanciastoporty • Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba • Patryk Rozgwiazda Show |
| Filmy | SpongeBob Kanciastoporty • SpongeBob: Na suchym lądzie • SpongeBob Film: Na ratunek • Ocalić Bikini Dolne: Sandy w akcji • Plankton: Film • SpongeBob: Klątwa Pirata |
| Gry | SpongeBob Kanciastoporty: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated • SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake |
