Opowieści Wojowniczych Żółwi Ninja: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|lata produkcji=2024 | |lata produkcji=2024 | ||
|data premiery=29 września [[2024]] | |data premiery=29 września [[2024]] | ||
|sezony=1 z | |sezony=1 z 2 | ||
|odcinki=12 z | |odcinki=12 z 24 | ||
}} | }} | ||
'''Opowieści Wojowniczych Żółwi Ninja''' (ang. ''Tales of the Teenage Mutant Ninja Turtles'', 2024) – amerykański serial animowany, będący kontynuacją filmu ''[[Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany chaos]]''. | '''Opowieści Wojowniczych Żółwi Ninja''' (ang. ''Tales of the Teenage Mutant Ninja Turtles'', 2024) – amerykański serial animowany, będący kontynuacją filmu ''[[Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany chaos]]''. | ||
| Linia 129: | Linia 129: | ||
| ''Perła'' | | ''Perła'' | ||
| ''The Pearl'' | | ''The Pearl'' | ||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Arena walk mutantów'' | |||
| ''Mutant Battle Arena'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Walka o tytuł Wagi Mutanciej'' | |||
| ''Mutantweight Title Bout'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Raph walczy ze wszystkimi'' | |||
| ''Raph Fights Everyone'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Wyspa'' | |||
| ''The Island'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Pozostałe mutazwierzęta'' | |||
| ''The Other Mutanimals'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Nocny Ninja Powstaje'' | |||
| ''Rise of the Night Ninja'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Powrót Nocnego Ninja'' | |||
| ''The Night Ninja Returns''<!-- | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| '''' | |||
| ''''--> | |||
|} | |} | ||
Wersja z 15:31, 21 paź 2025
| Tytuł | Opowieści Wojowniczych Żółwi Ninja |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Tales of the Teenage Mutant Ninja Turtles |
| Gatunek | animacja, przygodowy |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nickelodeon Polska, Nicktoons |
| Platforma streamingowa | YouTube – Nickelodeon Polska, SkyShowtime |
| Lata produkcji | 2024 |
| Data premiery dubbingu | 29 września 2024 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 12 z 24 |
Opowieści Wojowniczych Żółwi Ninja (ang. Tales of the Teenage Mutant Ninja Turtles, 2024) – amerykański serial animowany, będący kontynuacją filmu Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany chaos.
Serial emitowany w Polsce na kanałach Nickelodeon Polska i Nicktoons od 29 września 2024 roku.
Fabuła
Żółwie są już nastolatkami. Dorastanie okazuje się być dla nich czasem pełnym wyzwań. Przyjaciele muszą połączyć chodzenie do liceum w Nowym Jorku ze swoimi obowiązkami jako bohaterowie.
Źródło: Teleman.pl
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – HIVENTY POLAND
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska
Dialogi polskie: Zuzanna Chojecka
Dźwięk i montaż: Antoni Bednarek
Kierownictwo produkcji: Anna Krajewska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Wystąpili:
- Julia Chatys – April O’Neil
- Mateusz Ceran – Leonardo
- Filip Rogowski – Michelangelo
- Agnieszka Matysiak – Bishop
- Kosma Press – Donatello
- Jan Szydłowski – Raphael
- Ryszard Olesiński – Splinter
W pozostałych rolach:
- Damian Kulec –
- Han (odc. 3, 8),
- Steven (odc. 7)
- Marta Dobecka – Angel (odc. 3, 8)
- Elżbieta Kopocińska –
- Kitsune (odc. 3),
- Mechazoid (odc. 6),
- Anamika Khatri (odc. 8)
- Janusz Wituch – Harold (odc. 8)
- Kamil Pruban – Złotopłetwy (odc. 9-10, 12)
- Karol Jankiewicz – Pete (odc. 11-12)
- Krzysztof Grabowski – Sally (odc. 11-12)
- Tomasz Jarosz
- Mateusz Kwiecień
- Grzegorz Pawlak
- Lidia Sadowa
- Lena Schimscheiner
i inni
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 29.09.2024 | 01 | Leonardo walczy sam | Leo Nardo Stands Alone! |
| 06.10.2024 | 02 | Mikey postępuje słusznie | Mikey Does the Right Thing |
| 12.10.2024 | 03 | Raph przemyślał temat | Raph Thinks It Through |
| 20.10.2024 | 04 | Donnie się trzyma | Donnie Hangs Tough |
| 27.10.2024 | 05 | Czas na ruch Bishop | Bishop Makes Her Move! |
| 03.11.2024 | 06 | Noc żywych Mechazoidów | Night of the Mechazoids |
| 09.11.2024 | 07 | Raph kontra woda | Raph vs. Water |
| 16.11.2024 | 08 | Mikey przejmuje dowodzenie | Mikey Takes Charge |
| 23.11.2024 | 09 | Splinter i April walczą ze Złotopłetwym (lektor podaje tytuł: Pojedynek ze złotą rybką) |
Splinter and April Fight a Goldfish |
| 30.11.2024 | 10 | Donnie idzie w głąb | Donnie Goes Deep |
| 07.12.2024 | 11 | Leonardo łapie za lejce | Leonardo Saddles Up |
| 14.12.2024 | 12 | Perła | The Pearl |
| SERIA DRUGA | |||
| 13 | Arena walk mutantów | Mutant Battle Arena | |
| 14 | Walka o tytuł Wagi Mutanciej | Mutantweight Title Bout | |
| 15 | Raph walczy ze wszystkimi | Raph Fights Everyone | |
| 16 | Wyspa | The Island | |
| 17 | Pozostałe mutazwierzęta | The Other Mutanimals | |
| 18 | Nocny Ninja Powstaje | Rise of the Night Ninja | |
| 19 | Powrót Nocnego Ninja | The Night Ninja Returns | |
Linki zewnętrzne
- Opowieści Wojowniczych Żółwi Ninja w bazie Internet Movie Database (IMDb)
| Seriale animowane | Wojownicze Żółwie Ninja (1987) • Wojownicze Żółwie Ninja (2003) • Wojownicze Żółwie Ninja (2012) • Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja (2018) • Opowieści Wojowniczych Żółwi Ninja (2024) |
| Seriale aktorskie | Dzielne żółwie: Następna mutacja |
| Filmy animowane | Wojownicze Żółwie Ninja (2007) • Wojownicze żółwiki ninja: Jurajska przygoda • Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja – film • Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany chaos |
| Filmy aktorskie | Wojownicze Żółwie Ninja (1990) • Wojownicze Żółwie Ninja II: Tajemnica szlamu • Żółwie Ninja III • Wojownicze Żółwie Ninja (2014) • Wojownicze Żółwie Ninja: Wyjście z cienia |
| Gry komputerowe | TMNT: Wojownicze Żółwie Ninja |
