Mały Bill: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Nie podano opisu zmian |
m poprawki |
||
| (Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | |||
|tytuł=Mały Bill | |||
|tytuł oryginalny=Little Bill | |||
|plakat=Mały Bill.jpg | |||
|gatunek=animowany | |||
|kraj=Stany Zjednoczone | |||
|język=angielski | |||
|stacja=[[Nick Jr.]] | |||
|platforma= | |||
|lata produkcji=1999-2004 | |||
|data premiery=[[2010]] | |||
|sezony=2 z 2 | |||
|odcinki=? z 52 | |||
}} | |||
'''Mały Bill''' (ang. ''Little Bill'', 1999-2004) – amerykański serial animowany. | '''Mały Bill''' (ang. ''Little Bill'', 1999-2004) – amerykański serial animowany. | ||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[ | Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nick Jr.]] od [[2010]] roku. | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 8: | Linia 22: | ||
'''Dialogi polskie''': [[Antonina Kasprzak]]<br /> | '''Dialogi polskie''': [[Antonina Kasprzak]]<br /> | ||
'''Dźwięk i montaż''': [[Paweł Nowacki]]<br /> | '''Dźwięk i montaż''': [[Paweł Nowacki]]<br /> | ||
'''Kierownictwo muzyczne''': [[Piotr Gogol]] <small>(odc. 2)</small><br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | ||
'''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]], [[Katarzyna Dryńska]]<br /> | '''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]], [[Katarzyna Dryńska]]<br /> | ||
| Linia 19: | Linia 34: | ||
* [[Justyna Bojczuk]] – '''April''' | * [[Justyna Bojczuk]] – '''April''' | ||
* [[Jan Rotowski]] | * [[Jan Rotowski]] | ||
* [[Maciej Musiał]] – '''Bobby''' | * [[Maciej Musiał]] – '''Bobby''' | ||
''' | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Anna Gajewska]] – '''pani przedszkolanka''' | * [[Anna Gajewska]] – '''pani przedszkolanka''' | ||
* [[Janusz Wituch]] – '''wujek Al''' | * [[Janusz Wituch]] – '''wujek Al''' | ||
| Linia 27: | Linia 42: | ||
* [[Klaudiusz Kaufmann]] – '''głos w szpitalu''' <small>(odc. 19a)</small> | * [[Klaudiusz Kaufmann]] – '''głos w szpitalu''' <small>(odc. 19a)</small> | ||
* [[Beata Jankowska-Tzimas]] | * [[Beata Jankowska-Tzimas]] | ||
* [[Joanna Pach]] | * [[Joanna Pach-Żbikowska|Joanna Pach]] | ||
* [[Ilona Kuśmierska]] | |||
i inni | i inni | ||
'''Tekst piosenki''': [[Andrzej Brzeski]] <small>(odc. 2)</small><br /> | |||
'''Śpiewali''': [[Piotr Gogol]], [[Katarzyna Łaska]], [[Magdalena Tul]] <small>(odc. 2)</small><br /> | |||
'''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | '''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 85%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="10%"|№ | ||
!width="45%"|Tytuł polski | |||
!width="45%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan=3 bgcolor="# | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Szukamy skarbu'' | | ''Szukamy skarbu'' | ||
| ''The Treasure Hunt'' | | ''The Treasure Hunt'' | ||
| Linia 52: | Linia 67: | ||
| ''The Best Way To Play'' | | ''The Best Way To Play'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''Monty dinozaur'' | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | |||
| ''Monty’s Roar'' | | ''Monty’s Roar'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Salon piękności'' | ||
| ''Natural Root Pals'' | | ''Natural Root Pals'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Tam i tu Woobi-di-doo'' | | ''Tam i tu Woobi-di-doo'' | ||
| ''Zoopity-Zoo'' | | ''Zoopity-Zoo'' | ||
| Linia 70: | Linia 81: | ||
| ''The Neighborhood Park'' | | ''The Neighborhood Park'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Gupiki'' | | ''Gupiki'' | ||
| ''Guppies'' | | ''Guppies'' | ||
| Linia 79: | Linia 88: | ||
| ''The Magic Quilt'' | | ''The Magic Quilt'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Mała dzidzia'' | | ''Mała dzidzia'' | ||
| ''Just a Baby'' | | ''Just a Baby'' | ||
| Linia 88: | Linia 95: | ||
| ''The Campout'' | | ''The Campout'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Jeden dolar'' | | ''Jeden dolar'' | ||
| ''The Dollar'' | | ''The Dollar'' | ||
| Linia 97: | Linia 102: | ||
| ''The Choice'' | | ''The Choice'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Ospa wietrzna'' | | ''Ospa wietrzna'' | ||
| ''Chicken Pox'' | | ''Chicken Pox'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Katastrofa morska'' | ||
| ' | | ''Shipwreck Saturday'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Obietnica'' | | ''Obietnica'' | ||
| ''The Promise'' | | ''The Promise'' | ||
| Linia 115: | Linia 116: | ||
| ''The Practice'' | | ''The Practice'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Najwstrętniejsze wyzwisko'' | | ''Najwstrętniejsze wyzwisko'' | ||
| ''The Meanest Thing to Say'' | | ''The Meanest Thing to Say'' | ||
| Linia 124: | Linia 123: | ||
| ''Lavatory Story'' | | ''Lavatory Story'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''Big Kid'' | | ''Big Kid'' | ||
| Linia 133: | Linia 130: | ||
| ''The Bills Go To Work'' | | ''The Bills Go To Work'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Daleko jeszcze?'' | | ''Daleko jeszcze?'' | ||
| ''Are We There Yet?'' | | ''Are We There Yet?'' | ||
| Linia 142: | Linia 137: | ||
| ''Super Family Fun Land!'' | | ''Super Family Fun Land!'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''The Zoo'' | | ''The Zoo'' | ||
| Linia 151: | Linia 144: | ||
| ''My Pet Elephant'' | | ''My Pet Elephant'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Papuga'' | | ''Papuga'' | ||
| ''Copy Cat'' | | ''Copy Cat'' | ||
| Linia 160: | Linia 151: | ||
| ''Picture Day'' | | ''Picture Day'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''Elephant On The Loose'' | | ''Elephant On The Loose'' | ||
| Linia 169: | Linia 158: | ||
| ''If a Bird Rings, Answer It'' | | ''If a Bird Rings, Answer It'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Miś ceremonii'' | | ''Miś ceremonii'' | ||
| ''The Ring Bear'' | | ''The Ring Bear'' | ||
| Linia 178: | Linia 165: | ||
| ''Miss Murray’s Wedding'' | | ''Miss Murray’s Wedding'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| bgcolor="# | |||
| ''Kosmiczne przygody Małego Billa z Kapitanem Burzą'' | | ''Kosmiczne przygody Małego Billa z Kapitanem Burzą'' | ||
| ''Little Bill’s Adventure With Captain Brainstorm!'' | | ''Little Bill’s Adventure With Captain Brainstorm!'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''The Birthday Present'' | | ''The Birthday Present'' | ||
| Linia 193: | Linia 176: | ||
| ''The Birthday Party'' | | ''The Birthday Party'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Fikamy koziołki'' | | ''Fikamy koziołki'' | ||
| ''Rolling Along'' | | ''Rolling Along'' | ||
| Linia 202: | Linia 183: | ||
| ''The Stage Trick'' | | ''The Stage Trick'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Wyprawa do szpitala'' | | ''Wyprawa do szpitala'' | ||
| ''A Trip To The Hospital'' | | ''A Trip To The Hospital'' | ||
| Linia 211: | Linia 190: | ||
| ''The Wrong Thing To Do'' | | ''The Wrong Thing To Do'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Dziś jest dzień matki'' | | ''Dziś jest dzień matki'' | ||
| ''Making Mother’s Day'' | | ''Making Mother’s Day'' | ||
| Linia 220: | Linia 197: | ||
| ''Picture Perfect'' | | ''Picture Perfect'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''Number One On Honeywood Street'' | | ''Number One On Honeywood Street'' | ||
| Linia 229: | Linia 204: | ||
| ''Baseball Glovers'' | | ''Baseball Glovers'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Lekcja skrzypiec'' | | ''Lekcja skrzypiec'' | ||
| ''The Violin Lesson'' | | ''The Violin Lesson'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| ' | | ''Squirmy'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''Michael Sleeps Over'' | | ''Michael Sleeps Over'' | ||
| Linia 247: | Linia 218: | ||
| ''Michael’s First Snow'' | | ''Michael’s First Snow'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''Monty’s Visit'' | | ''Monty’s Visit'' | ||
| Linia 256: | Linia 225: | ||
| ''Mom’s Trip'' | | ''Mom’s Trip'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Mały kelner'' | | ''Mały kelner'' | ||
| ''The Snack Helper'' | | ''The Snack Helper'' | ||
| Linia 265: | Linia 232: | ||
| ''Buds'' | | ''Buds'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''A Day At The Beach'' | | ''A Day At The Beach'' | ||
| Linia 283: | Linia 239: | ||
| ''The Get Well Song'' | | ''The Get Well Song'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|27 | ||
| ''Coraz mniejszy i mniejszy Mały Bill'' | |||
| ''The Incredible Shrinking Little Bill'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Duży plac'' | ||
| ''The Big Swings'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|28 | ||
| '' | | ''Nowi sąsiedzi'' | ||
| ''The | | ''The New Neighbors'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Pieskie czary'' | ||
| '' | | ''Doggie Magic'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|29 | ||
| ''Kluczyki'' | |||
| ''The Car Keys'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Opiekunowie'' | ||
| ''Doggie Sitting'' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|30 | ||
| ''Jedno Słońce, jeden Księżyc, jedna gwiazda'' | |||
| ''Same Moon, Same Sun, Same Star'' | |||
|- | |- | ||
| ''Rodzina w komplecie'' | |||
| '' | | ''All Together Now'' | ||
| '' | |||
|- | |- | ||
| '' | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31 | ||
| '' | | ''Co z Frulikiem?'' | ||
| ''Wabbit Worries'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Frulicze dzieci'' | ||
| ''Wabbit Babies'' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''Do czytania, gotów, start!'' | | ''Do czytania, gotów, start!'' | ||
| ''Ready, Set, Read!'' | | ''Ready, Set, Read!'' | ||
| Linia 329: | Linia 283: | ||
| ''I Got A Letter'' | | ''I Got A Letter'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|33 | ||
| ''Nowe smaki'' | |||
| ''New Foods'' | |||
| '' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Sztuczki Słonika'' | ||
| ''Elephant Tricks'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|34 | ||
| '' | | ''Wielka awantura'' | ||
| '' | | ''When Friends Get Mad'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Pudło z dekoracjami'' | ||
| '' | | ''The Party Box'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| ''Próba milczenia'' | |||
| ''The No Talking Contest'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Poszukiwanie skarpetki'' | ||
| ''The Search for The Sock'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Plażowanie w środku zimy'' | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | | ''Summertime in the Wintertime'' | ||
| '' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| '' | | ''Wyścigówa'' | ||
| '' | | ''Snow Racer'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| ''A co ze mną?'' | | ''A co ze mną?'' | ||
| ''What About Me?'' | | ''What About Me?'' | ||
| Linia 375: | Linia 318: | ||
| ''Happy Not Birthday To You'' | | ''Happy Not Birthday To You'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|38 | ||
| ''Monty w naszej grupie'' | |||
| ''Monty Joins The Class'' | |||
|- | |||
| ''Tata w przedszkolu'' | |||
| ''Dad Goes To School'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|39 | ||
| ''Wyścigi'' | | ''Wyścigi'' | ||
| ''Racing Time'' | | ''Racing Time'' | ||
| Linia 384: | Linia 332: | ||
| ''All Tied Up'' | | ''All Tied Up'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Surprise!'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Good Ol’ Lightnin’'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Get Well, Elephant'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Elephant’s Best Friend'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''The New Babysitter'' | | ''The New Babysitter'' | ||
| Linia 411: | Linia 353: | ||
| ''My Friend Isabel'' | | ''My Friend Isabel'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|43 | ||
| '' | |||
| ''The Halloween Costume'' | |||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| ''The | | ''The Haunted Halloween Party'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Best Book Ever!'' | ||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| ''A Ramp For Monty'' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|45 | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''The Skating Lesson'' | ||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Mr. Moth'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Private Time'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Never'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| ''The Musical Instrument'' | | ''The Musical Instrument'' | ||
| Linia 447: | Linia 388: | ||
| ''The Choir'' | | ''The Choir'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|48 | ||
| '' | |||
| ''Merry Christmas Little Bill'' | |||
| | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|49 | ||
| '' | | '' | ||
| ''I Can Sign'' | | ''I Can Sign'' | ||
| Linia 474: | Linia 399: | ||
| ''The Sign For Friend'' | | ''The Sign For Friend'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| rowspan=2 bgcolor="# | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Echo Falls'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Going Fishing'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="# | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|51 | ||
| '' | | '' | ||
| ''The | | ''The Early Bill'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Going Camping'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|52 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Little Bill’s Giant Space Adventure'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia}} | * {{Wikipedia}} | ||
* {{Filmweb|film|112557}} | * {{Filmweb|film|112557}} | ||
{{Nickelodeon}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 13:16, 15 lut 2025
| Tytuł | Mały Bill |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Little Bill |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nick Jr. |
| Lata produkcji | 1999-2004 |
| Data premiery dubbingu | 2010 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | ? z 52 |
Mały Bill (ang. Little Bill, 1999-2004) – amerykański serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nick Jr. od 2010 roku.
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – MASTER FILM
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi polskie: Antonina Kasprzak
Dźwięk i montaż: Paweł Nowacki
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol (odc. 2)
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska, Katarzyna Dryńska
Wystąpili:
- Beniamin Lewandowski – Bill
- Elżbieta Kijowska – Alicja Pra (babcia Billa)
- Izabella Bukowska-Chądzyńska – mama Billa
- Radosław Pazura – Duży Bill (tata Billa)
- Martyna Sommer
- Małgorzata Steczkowska
- Justyna Bojczuk – April
- Jan Rotowski
- Maciej Musiał – Bobby
W pozostałych rolach:
- Anna Gajewska – pani przedszkolanka
- Janusz Wituch – wujek Al
- Waldemar Barwiński – Kapitan Burza
- Karol Wróblewski – lekarz (odc. 19a)
- Klaudiusz Kaufmann – głos w szpitalu (odc. 19a)
- Beata Jankowska-Tzimas
- Joanna Pach
- Ilona Kuśmierska
i inni
Tekst piosenki: Andrzej Brzeski (odc. 2)
Śpiewali: Piotr Gogol, Katarzyna Łaska, Magdalena Tul (odc. 2)
Lektor: Paweł Bukrewicz
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | Szukamy skarbu | The Treasure Hunt |
| Najlepsza zabawa | The Best Way To Play | |
| 02 | Monty dinozaur | Monty’s Roar |
| Salon piękności | Natural Root Pals | |
| 03 | Tam i tu Woobi-di-doo | Zoopity-Zoo |
| Nasz własny skwer | The Neighborhood Park | |
| 04 | Gupiki | Guppies |
| Magiczny koc | The Magic Quilt | |
| 05 | Mała dzidzia | Just a Baby |
| Nasz biwak | The Campout | |
| 06 | Jeden dolar | The Dollar |
| Głos | The Choice | |
| 07 | Ospa wietrzna | Chicken Pox |
| Katastrofa morska | Shipwreck Saturday | |
| 08 | Obietnica | The Promise |
| Trening | The Practice | |
| 09 | Najwstrętniejsze wyzwisko | The Meanest Thing to Say |
| Przygoda z toaletą | Lavatory Story | |
| 10 | Big Kid | |
| The Bills Go To Work | ||
| 11 | Daleko jeszcze? | Are We There Yet? |
| Super Park Rozrywki | Super Family Fun Land! | |
| 12 | The Zoo | |
| My Pet Elephant | ||
| 13 | Papuga | Copy Cat |
| Dzień zdjęć | Picture Day | |
| 14 | Elephant On The Loose | |
| Jak ptak zadzwoni, to odbierz | If a Bird Rings, Answer It | |
| 15 | Miś ceremonii | The Ring Bear |
| Ślub pani Murray | Miss Murray’s Wedding | |
| 16 | Kosmiczne przygody Małego Billa z Kapitanem Burzą | Little Bill’s Adventure With Captain Brainstorm! |
| 17 | The Birthday Present | |
| The Birthday Party | ||
| 18 | Fikamy koziołki | Rolling Along |
| Lek na tremę | The Stage Trick | |
| 19 | Wyprawa do szpitala | A Trip To The Hospital |
| Tak robić nie wolno | The Wrong Thing To Do | |
| 20 | Dziś jest dzień matki | Making Mother’s Day |
| Mały fotograf | Picture Perfect | |
| 21 | Number One On Honeywood Street | |
| Baseball Glovers | ||
| 22 | Lekcja skrzypiec | The Violin Lesson |
| Squirmy | ||
| 23 | Michael Sleeps Over | |
| Michael’s First Snow | ||
| 24 | Monty’s Visit | |
| Mom’s Trip | ||
| 25 | Mały kelner | The Snack Helper |
| Pączki | Buds | |
| 26 | A Day At The Beach | |
| The Get Well Song | ||
| SERIA DRUGA | ||
| 27 | Coraz mniejszy i mniejszy Mały Bill | The Incredible Shrinking Little Bill |
| Duży plac | The Big Swings | |
| 28 | Nowi sąsiedzi | The New Neighbors |
| Pieskie czary | Doggie Magic | |
| 29 | Kluczyki | The Car Keys |
| Opiekunowie | Doggie Sitting | |
| 30 | Jedno Słońce, jeden Księżyc, jedna gwiazda | Same Moon, Same Sun, Same Star |
| Rodzina w komplecie | All Together Now | |
| 31 | Co z Frulikiem? | Wabbit Worries |
| Frulicze dzieci | Wabbit Babies | |
| 32 | Do czytania, gotów, start! | Ready, Set, Read! |
| Dostałem list | I Got A Letter | |
| 33 | Nowe smaki | New Foods |
| Sztuczki Słonika | Elephant Tricks | |
| 34 | Wielka awantura | When Friends Get Mad |
| Pudło z dekoracjami | The Party Box | |
| 35 | Próba milczenia | The No Talking Contest |
| Poszukiwanie skarpetki | The Search for The Sock | |
| 36 | Plażowanie w środku zimy | Summertime in the Wintertime |
| Wyścigówa | Snow Racer | |
| 37 | A co ze mną? | What About Me? |
| Nie urodzinowe przyjęcie | Happy Not Birthday To You | |
| 38 | Monty w naszej grupie | Monty Joins The Class |
| Tata w przedszkolu | Dad Goes To School | |
| 39 | Wyścigi | Racing Time |
| All Tied Up | ||
| 40 | The Surprise! | |
| Good Ol’ Lightnin’ | ||
| 41 | Get Well, Elephant | |
| Elephant’s Best Friend | ||
| 42 | The New Babysitter | |
| My Friend Isabel | ||
| 43 | The Halloween Costume | |
| The Haunted Halloween Party | ||
| 44 | The Best Book Ever! | |
| A Ramp For Monty | ||
| 45 | The Skating Lesson | |
| Mr. Moth | ||
| 46 | Private Time | |
| Never | ||
| 47 | The Musical Instrument | |
| The Choir | ||
| 48 | Merry Christmas Little Bill | |
| 49 | I Can Sign | |
| The Sign For Friend | ||
| 50 | Echo Falls | |
| Going Fishing | ||
| 51 | The Early Bill | |
| Going Camping | ||
| 52 | Little Bill’s Giant Space Adventure | |
